Jump to content

Moto Zajednica

MZ Mehanika

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

A i drug je isao ETZ-om 145, ali mu nije radio kilometar sat nego je drug vozio pored njega GPZ-a i izmetio mu brzinu, Ne znam zasto to smatrate apstrakcijom.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Ja sam merio sa fazer yamahom 120 km na 5500 u 5 brzini sa 16 cola gumom i najmanjim lancanikom za mz napred, a sad pojedini kazu da mi ide mz i malo preko 130 ali po mojoj proceni 120 mozda neki preko al to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

a i ja sam isao preko 130 sa emzom al bogat oce sasija de se raspadne pocne se sve uvijat nisu to motori za preko 120 kmH al ok ono nekad malo da se razvuce

 

da i sad sam stavio 17 zubi napred ma leti milina za vozit ono turisticki :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ja sam stavio pre nekoliko dana pozadi najmanju mogucu gumu, trajal 2,75-16. Guma je meka kao da je 100% kaucuk i lepi se za put fenomenalno. Inace sa ovom dosadasnnjom nisam mogao da vozim tj morao bih da menjam prenos (bila je 130/ 90/16). Razlika je neverovatna, motor mi sada mnogo bolje poteze, manje trosi po gradu, a vozi se kao da je 50 kg laksi nego do sada. Sa ovom velikom sam jedva navlacio malo preko 100km/h i to samo u cetvrtoj a peta samo za niizbrdo ili kada sam sam na motoru.Sada prosto ne mogu da ga obuzdam kada polazim sa semafora. Zbog toga ljudi, nemojte da opterecujete masine velikim i sirokim gumama, po cenu estetike, i onako je trend u svetu custom motora da se stavljaju retro (uzane) gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Meni sa 130/80-16 sasvim lepo poteze, a obara se mnogo bolje nego sa standardnom gumom!

Sto se potrosnje tice, to je sigurno jer ima veci otpor na asvaltu...

Medjutim motor je mnogo stabilniji i na ravnom i po krivinama i to Mnogo stabilniji...mozda je to kod mene izrazenije jer je sediste dosta nize nego kod klasika...?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ako je kod tebe tako kad si iovako nizak s težištem,mi smrtnici bi imali utisak kao da smo peglom zalepljeni za asfalt.

za naseg emzu najbolja je 110/80-18 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Beli Manastir

Ako je kod tebe tako kad si iovako nizak s težištem,mi smrtnici bi imali utisak kao da smo peglom zalepljeni za asfalt.

za naseg emzu najbolja je 110/80-18 ;)

 

Ja imam sličnu Inačicu moja je 110/90-16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

E, da kada sam montirao i skidao staru gumu morao sam malo da je ispustim, da bi mogla da prodje kroz viljusku (na mestu gde se kace amortizeri), Ma kazem vam ova guma je OGROMNA,  Morao stalno da vozim sa amotrizerima okrenutim na "tvrdo" jer je u suprotnom deljala o blatorban, a cak sam morao i da stavim granicnik na stender da se ne bi vracao do kraja jer mi je i tu kacila. Mislim da  mi se sa 3,5 najbolje ponasao, ali ja nedokazan hocu siroku gumu, da se vidi....  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

E bas ne moze da ide 150km/h, i ne moze da ide 110km/h na uspon od 10%,  I ne verujem dok ne vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

E bas ne moze da ide 150km/h, i ne moze da ide 110km/h na uspon od 10%,  I ne verujem dok ne vidim.

[/quo

 

Testirao sam ja moj sa gps-om maksimalna brzina koju razvijam je 117 km/h  :)  :)  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 600F2

Moj bivsi MZ ETZ 251 je isao punu skalu 140km/h, mereno vise puta digitalnim, a i drugim vozilima. Zadnja mi je bila 130 kroz nesto 18-tica od 250. Ne znam kakvi su zupcanici bili. Nisam mogao da stavim gume oko lanca koliko je guma bila siroka ali je zato voznja bila stabilnija, lakse obaranje. Trosio nikad nije preko 5l, a do Ovcar Banje i nazad prosecna je bila 3.2 pa sad ko veruje, veruje ali tako bese  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Moj bivsi MZ ETZ 251 je isao punu skalu 140km/h, mereno vise puta digitalnim, a i drugim vozilima. Zadnja mi je bila 130 kroz nesto 18-tica od 250. Ne znam kakvi su zupcanici bili. Nisam mogao da stavim gume oko lanca koliko je guma bila siroka ali je zato voznja bila stabilnija, lakse obaranje. Trosio nikad nije preko 5l, a do Ovcar Banje i nazad prosecna je bila 3.2 pa sad ko veruje, veruje ali tako bese  8)

 

Isao je i moj po satu tacno 145 km/h naravno nov e onda sam fino testirao to kako treba po pravcu ne nizastranu ili slicno i nemoze preko 120 km/h sat ti laze nemoze biti precizan nikako pogotvu ako si stavljao 18-ku na 251 sama fabrika kaze da im je maksimalna 130 km/h  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

3.50/16 pozadi na 6000 vise ne moze (moze 6200) brzina izmerena digitalno 125-127 tako skace na satu i to je u petoj da neko ne pomisli da je cetvrta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

3.50/16 pozadi na 6000 vise ne moze (moze 6200) brzina izmerena digitalno 125-127 tako skace na satu i to je u petoj da neko ne pomisli da je cetvrta

Jesi li merio gps-om?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

3.50/16 pozadi na 6000 vise ne moze (moze 6200) brzina izmerena digitalno 125-127 tako skace na satu i to je u petoj da neko ne pomisli da je cetvrta

Jesi li merio gps-om?

zasto pitas? mislis da ima neke bitne razlike? ja nisam zapazio,a vozim vec godinama sa navigaciom! hvala joj jer mi je sa svojim upozorenima na ogranicenje sacuvala dosta para u dzepu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

3.50/16 pozadi na 6000 vise ne moze (moze 6200) brzina izmerena digitalno 125-127 tako skace na satu i to je u petoj da neko ne pomisli da je cetvrta

Jesi li merio gps-om?

 

yamahom fazer 600 nemam gps

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

isao sam pored suzane 1100 ja emzu terao tacno 140 po mom satu a kod njega 135 pa neka priča ko sta hoce (mogan je jos da ide) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 600F2

Moj bivsi MZ ETZ 251 je isao punu skalu 140km/h, mereno vise puta digitalnim, a i drugim vozilima. Zadnja mi je bila 130 kroz nesto 18-tica od 250. Ne znam kakvi su zupcanici bili. Nisam mogao da stavim gume oko lanca koliko je guma bila siroka ali je zato voznja bila stabilnija, lakse obaranje. Trosio nikad nije preko 5l, a do Ovcar Banje i nazad prosecna je bila 3.2 pa sad ko veruje, veruje ali tako bese  8)

 

Isao je i moj po satu tacno 145 km/h naravno nov e onda sam fino testirao to kako treba po pravcu ne nizastranu ili slicno i nemoze preko 120 km/h sat ti laze nemoze biti precizan nikako pogotvu ako si stavljao 18-ku na 251 sama fabrika kaze da im je maksimalna 130 km/h  ;)

 

sta da kazem osim da je isao, a zasto vasi ne idu ili zasto neki idu ne znam ali nemojte biti ljubomorni  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Niko nije ljubomoran, a kada se dogodine negde sretnemo lepo poravnamo dva tri MZ-a i to jednog koji ide 150 jednog od 120 i jednog od 100 pa onda vidimo dal su tolike razlike u brzinama'

 

i opet upropastismo ovu temu a samo sam pitao kako stepen kompresije utice na performanse motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Dobra ideja, jedva cekam malo takmicenja. Ako uhvatim i novog vlasnika da se pojavi e to bi bilo dobro.  :)

:D :D

Niko nije ljubomoran, a kada se dogodine negde sretnemo lepo poravnamo dva tri MZ-a i to jednog koji ide 150 jednog od 120 i jednog od 100 pa onda vidimo dal su tolike razlike u brzinama'

 

i opet upropastismo ovu temu a samo sam pitao kako stepen kompresije utice na performanse motora

ja sam u nekom od postova napisao kako utice stepen kompresije... a ovo oko brzina to i nije vazno, vazno je da ide....  a koliko to nije bitno... ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Da bi povećao stepen kompresije na MZ-u treba spustiti glavu za oko 0,5-0,8 mm...dobija se tim zahvatom oko 500 rpm,treba malko potkratiti klip sa strane usisa...više se dobije ako se zameni i karburator,rezonantni izduv itd...ali sve to skraćuje životni vek motoru i obično prvo popusti radilica...!

e bas zbog toga najbolji je kakav je takav je...  :) :) kod mene ima samo rezonantni auspuh ujutro kad idem na posao teram ga do 2500max dok prodjem komsije da ne kukaju kako se dere... posle pun gas i negde na 4000 oseti se neka knedla, progu ta je i teraj dalj posle nema nist ani slicno u voznji. (poenta je to sto si naveo netreba daviti motor).

to oko spustanja glave mozes resiti sa onim aluminiumskim dikungom ispod galve moj prosle zime bio dosta istanjio zbog raznih skudanja i vracanja glave pa kada sam metio kompresioni prostor bio je 0,7  a treba da bude od 0.9 do 1,2mm rezultat bio nisam mogao nastelovati da radi lepo... ali isao je ko luud...  ;D :D :D

KATAKLINGER mislil da je vreme da ga busis na 300ccm...kao Vuja da osetis tu zverr...  ;) ;) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja