Jump to content

Moto Zajednica

MZ Mehanika

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

to su odlicni menjaci...  :D bar kako sam cuo od drugih....  ::) ::)

 

 

 

 

Sto? Zar nisu? Ako imas neka druga saznanja,podeli ih,...da cujemo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

to su odlicni menjaci...  :D bar kako sam cuo od drugih....  ::) ::)

 

 

 

 

Sto? Zar nisu? Ako imas neka druga saznanja,podeli ih,...da cujemo....

nemam....  ::) cuo sam od starijih da su to bili ne unistivi menjaci... ali ipak prosle su godine ekspaltaciej sve ima kraj...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Da, sve ima kraj.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Taj cetvorobrzinski menjac je stvarno skoro neunistiv . Ako je imao dovoljno ulja - nemoze mu nista biti. E sad ako si otvarao masinu, mozda si nesto poremetio i lose sklopio. Na kutiji menjaca sa gornje strane ( ispod karburatora ) imas onaj okrugli poklopac , koji se skine, pa se tu kontrolise i podesava menjac. E sad da to pisem ovde, isuvise je opsirno i slozeno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

  Taj cetvorobrzinski menjac je stvarno skoro neunistiv . Ako je imao dovoljno ulja - nemoze mu nista biti. E sad ako si otvarao masinu, mozda si nesto poremetio i lose sklopio. Na kutiji menjaca sa gornje strane ( ispod karburatora ) imas onaj okrugli poklopac , koji se skine, pa se tu kontrolise i podesava menjac. E sad da to pisem ovde, isuvise je opsirno i slozeno !

 

moram da priznam da sam nekoliko puta otvarao 175-ice ali nisam znao da je taj otvor za podesavanje menjaca. Jednostavno uvek kada sam ih sklapao menjaci su radili perfektno i mekano, ovo je prvi slucaj da cujem da se neko zali na njih. Inace ako se pravilno uzubi selektor i onaj polukruzni zupcanik, ne vidim gde bi moglo biti problema.  Jedino ako ti korpa lamele lose odvaja, ili su lamele krive moze doci do slicnih problema. Mada ko zna.... mz je to.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

lamele sam menjao nove, kvacilo radi odlicno. nego od kad sam ga kupio nije radio taj menjac kako treba, verovatno treba ga stelovati, ali kako pitam se ja? u vrscu smo imali cetiri 175 tice i nekoliko 150/1 skoro svima su preskakale brzine iz prve u leru izmedu druge i trece, tako da ja nikad nisam se pozabavio sa time detaljno, ovo sto cujem od tebe da se moze stelovati sa spoljne strane to jest ispod karburatora probacemo, unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Nema ovde niceg nejasnog.... nase gorivo "bez vode u sebi" + ulje za dvotaktase razlitih kvaliteta + malo kondenzacije vlage iz vazduha i eto kamenca.

 

Jesi li probao da koristis "Calgon"  :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Nema ovde niceg nejasnog.... nase gorivo "bez vode u sebi" + ulje za dvotaktase razlitih kvaliteta + malo kondenzacije vlage iz vazduha i eto kamenca.

 

Jesi li probao da koristis "Calgon"  :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 

Pa to mozda kod vas tamo negde, nasi klipovi nisu takvi. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Jarak (Sremska Mitrovica)
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750 j 91.

Pozz ljudi...  evo nesto ja i drug pricali o MZ ETZ 125 i zivo me zanima kolika je tacna debljina karika na ovom motoru drug me zeza te kaze da im je debljina 1.5mm te da je 2mm pa me bas zanima kolika je debljina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Tema ''Pitnaje U vezu MZ TS 125'' ubačena je u Mehaniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Jarak (Sremska Mitrovica)
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750 j 91.

Ljudi samo me zanima debljina karika na klipu od MZ ETZ 125.  jel 1.5mm ili 2mm ili kolika je ? bas me zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Beli Manastir

Bas mi je nejasna ova boja za vazdusara , da je vodeno hladjenje pa ajd ovako ne  znam

 

et cak ni ti nisi znao da jedini imas emzu s vodenim hlađenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Bas mi je nejasna ova boja za vazdusara , da je vodeno hladjenje pa ajd ovako ne  znam

Nisi valjda očekivao nov klip posle......a koliko si kilometara prešao sa ovim klipom,mislim od zadnjeg čišćenja klipa?

Ja mislim da je ovo OK stanje,a znam da i ti to misliš,samo ispituješ ko će šta da napiše  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Tema ''Jel moze neko da mi kaze'' ubačena je u Mehaniku.

 

Nolimit molim za malo strpljenja. Vreme je lepo, ljudi se voze pa slabije prate Forum. Dobićeš odgovor ovde u ovoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Bas mi je nejasna ova boja za vazdusara , da je vodeno hladjenje pa ajd ovako ne  znam

Nisi valjda očekivao nov klip posle......a koliko si kilometara prešao sa ovim klipom,mislim od zadnjeg čišćenja klipa?

Ja mislim da je ovo OK stanje,a znam da i ti to misliš,samo ispituješ ko će šta da napiše  :D :D :D

 

Naslage su ok al mi je boja cudna.Da je crna pa ajd a ona ko da ima kamenac od vode

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Beli Manastir

Bas mi je nejasna ova boja za vazdusara , da je vodeno hladjenje pa ajd ovako ne  znam

Nisi valjda očekivao nov klip posle......a koliko si kilometara prešao sa ovim klipom,mislim od zadnjeg čišćenja klipa?

Ja mislim da je ovo OK stanje,a znam da i ti to misliš,samo ispituješ ko će šta da napiše  :D :D :D

 

Naslage su ok al mi je boja cudna.Da je crna pa ajd a ona ko da ima kamenac od vode

 

 

imas dobru smjesu zraka i goriva i zato je taka boja. moj je cijeli klip takav ali bas cijeli a naslaga ima jako jako malo zato sto sve sagori i ostane suh klip na vrhu. imam i klip i svjecicu iste boje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ovako imam novi dosad nepoznat problem na mom emzi neodvaja mi kvacilo motor normalno radi u vožnji

 

to mi se od danas pocelo pojavljivati nisam imao do sad takvih problema

 

ovako u voznji kad stisnem kvacilo i dam gas cuju se cudni zvukovi u masine nekakvo jako zujenje i malo rondanja

 

pa npr uprem ga u zid dam gas stisnem kvacilo i ubacim u brzinu on skoci ko da sam ubacio bez kvacila i i dam gas kao da palim gumu al i dalje drzim ruku na kvacilu isto tako zacuju se cudni zvukovi i onda normalno radi jedno 5-6km pa opet isti problem

 

ovako imam jos mislim dva rezerna kvacila al ono da pitam jel netko imao slićan problem jel ja ovak sta nisam vidio

 

da i otpor na ručici kvacila je isti obnakav kad je normalno radilo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja