Jump to content

Moto Zajednica

MZ Mehanika

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pozdrav svima od Slobe iz Panceva. Posdeujem MZ etz 250 ,kupio sam ga prosle godine i ekstra sam zadovoljan,ali da postoji to ali koje sve kvari. Prilikom voznje kad pusitm ruke sa uprvljaca pocne da  prednji kraj poskakuje tj. nemiran je,zamenio sam prednji tocak stavio nov i novu gumu,ne gazi u dva traga proverio sam tako sto sam ga proterao kroz vodu i poklapaju se tragovi prednjeg i zadnjeg tocka.Hvala unapred.

 

  Stavi ti motor na ravno, i nadji dve letve duzine oko dva metra. Nek ti neko drzi tako motor, a ti letve postavi uz zadnji tocak pa da prolaze pored prednjeg. Pozto je zadnja guma sira, prednji tocak treba da stoji u sredini i da ima po malo lufta sa svake strane u odnosu na letve ( za onolko kolko je zadnja guma sira . Naravno letve moraju da budu prave.  Mada mislim da cak i ako ti tockovi nisu u osi - da motor ne poskakuje zbog tog.

  Takodje podigni motor na nogare i zavrti prednji tocak - treba da se lepo vrti i tom prilikom proveri da li baca lavo - desno ili gore dole. Ako baca - pogledaj sta baca , da li samo guma, ili baca i felna .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

meni je bacao zbog zadnje gume koja je bila losa...posle promene zadnje gume se vise nije desavalo da poskakuje upravljac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Kako najbezbolnije izvaditi radilicu iz bloka,na strani na kojoj su dva lezaja,i izmadju ta dva lezaja osigurac?    :D

moze neka slika.... ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Nasao sam alat,ali nesto nisam u situaciji da ga pravim...  Ima li neko ideju,?  Nemam sad kredita da zovem Laleta   :D :D

 

Lupati ne mogu po navoju,neko je to vec radio,pa je navoj ocajan. To je 10*1.25 cini mi se,ne znam moze li se uraditi 8 mm,kako ce drzati?

 

Kod etz-a je drugacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Nasao sam alat,ali nesto nisam u situaciji da ga pravim...  Ima li neko ideju,?  Nemam sad kredita da zovem Laleta   :D :D

 

Lupati ne mogu po navoju,neko je to vec radio,pa je navoj ocajan. To je 10*1.25 cini mi se,ne znam moze li se uraditi 8 mm,kako ce drzati?

 

Kod etz-a je drugacije...

kod mene je "majstor" odlomio navoj, tj deo navoja na radilici....  pa kad vec menjam klipnjacu,valja da se i to sredi. Lupaje nikako!!! radilica je kaljena moze da puke 'ko ledenica" . :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Na ovoj slici ne mogu bas da vidim taj osigurac.Jesi li siguran da nije u pitanju neki distancioni prsten,podloska.

A i ako je osigurac predpostavljam da ide u blok i razdvaja ta dva lezaja (samo predpostavka).U tom slucaju mozda jedan ide napolje sa radilicom a jedan ostaje u bloku .

Neznam sta bih ti jos rekao,masinu nikad nisam video ali u svakom slucaju ne zuri.Bar je tebi Lijan blizu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Hvala  Vec sam je izbio malopre,i to bas sa mesinganim valjkom i cekicem,navoj nisam ostetio nista vise nego sto je bio,mesing trpi sve,zavrce se matica.  Ali i dalje hocu da sredim taj navoj,jel moze biti problem da prepravim to na 8mm,koji korak da stavim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Nemoj da smanjujes navoj, vec potrazi odgovarajucu nareznicu, il radilicu kod metalostrugara pa da ti on to sredi ( obicno imaju sve nareznice ) i popravi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

Ljudi hvala vam na savetima oko mog pitanja za moguce uzroke tresenja volana kod mog MZ-a. Tek sada sam video da je moje pitanje smesteno ovde. Cim ovih dana pocne lepo vreme provericu sve to sto ste predlozili. I jos jedno pitanje sta mislite o tranzistorskom paljenju,da li ako se ugradi treba da se menja jos nesto kao recimo bombina,jer znam da kad se na auto prepravlja sa platinskog na elektronsko paljenje mora da se zameni i bombina?! P.S. Gde ga nabaviti najpovoljnije i koliko se otprilike krece? Ja sam do sada nabavljao tj.narucivao sve sto mi je bilo potrebno od Mikija Jawe iz Ratkova ima li ko jos koga da mi preporuci mozda su povoljniji? VELIKI POZDRAV SVIMA!!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Stampar, definisi ponudu.

Dajem=poklanjam.

Povoljno=koliko para?

Dajem, povoljno=potire se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Imam jedno originalno MZ-ovo tranzistorsko beskontaktno paljenje,dajem ga povoljno....ne treba da se menja bobina...!

Stampar, definisi ponudu.

Dajem=poklanjam.

Povoljno=koliko para?

Dajem, povoljno=potire se...

i mene zanima isto.. ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

;D ;D ;D Tante za bupe kombinacija, u najboljem duhu porodične tradicije MZ Sveta. Živela robna razmena!!! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ne znam da li je mesto,ali da se iskukam:

1. Opet problemi   

Upalio motor u garaži provozao se jdan krug,zatim otišao na kafu.Kad sam došao do motora posle pauze,normalno ga upalim,on radi kao lutka.Dok sam stavio kacigu i ostalu opremu on se ugasi.Ja pokušao da ga upalim,on ni da čuje.Lampa neutrala jedva tinja.Na gurku neće,odnosno ja ne znam i dalje.Sad ga stavio na punjenje (auto - punjač jačine 4ampera).Napominjem dasam posle punenja prešao jedva 50 km.Šta dalje?

I kako dalje?Šta sa čim povezati i kako ispitati pitanje je sad?

2. Dopunio akumulator,upalio uzmalo problema zbog svećice,ali upalio.Vozio se 40-tak kilometara i sve radi.Danas pali,sutra ko to zna.

Međutim troši kao prekookeanski brod.Skoro 8 litara na 100 km,a nije bia gradska vožnja,beć sam išao van grada i brzinom od 70-90 km/h.

Auspuh mi je prazan,odnosno imamsamo spoljnu (niklovanu cev),kad ga upalim komšije sa viših spratova mi spominju familiju.To nie rezonantni auspuh.Izgleda normalno,ali kad sam čuo Laetov i BBivoljev motor,razlika je ko Bog i šeširdzija.

Pitanje:DA li potrošnja ože toliko da zavisi od auspuha?

Unapred zahvalan

Vaš KingBG.

P.S. Popio pivce viška ...  ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ - King, Kad sam imao MZ ETZ 251 - nikad mi nije ubio vise od 5 litara, a mislim ni 4,6 l,  Ocigledno da tvog treba ustelovati - sve po malo, malo karburator, malo palenje, verovatno uz ta dva i auspuh ima uticaja .

 

P.S. Sad videh u drugoj temi gde si stavio svoju sliku sa MZ - om, masti ti i ispod glave motora, verovatno bi tu dobrodosao nov dihtung ( onaj aluminijumski ) i da se lepo stegne glava ( mozda bi i dotezanje malo pomoglo ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Lale,odma kad sam ga kupio motor promenjen je dihtung glave.Da li je dovoljno stegnuto to ne znam.Ali da troši kao brod to znam.Ostao sam sinoć u Tošinom bunaru bez goriva.NA benzinske pare je upalio i odvukao me do pumpe  :D.

Nisam mu mnogo zamerio...

I akumulator je izgleda odsvirao svoje.Poezija nema šta.Šteta što nisi u Bgd,kad već znaš oko karburatora  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja