Jump to content

Moto Zajednica

MZ Mehanika

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Čini mi se da u HR saobraćajnoj dozvoli nema brojeva motora, samo rama. Da li grešim?

 

Točno tako, dobro su se sjetili da je mašina potrošna roba.

Dace Bog da i kod nas bude isto, jednog dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Treba mi jedan savet.

ovih dana treba da varim čep od rezervoara (našao sam uliv i čep od nekog audija). Danas sam skinuo rezervoar, ispraznio ga i ostavio da se luftira. Zanima me da li postoji neki efikasan način za ‚‚ubijanje‚‚  benzinskih para - čisto da mu smanjim verovatnoću da eksplodira prilikom varenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Naravno da ima,potopiš ceo rezervoar u neku posudu sa vodom (skines slavinicu za gorivo),ostaviš samo vrh ,onaj deo gde variš na površinu a rezervoar je i spolja i unutra u vodi.Posuda sa vodom moze biti bilo sta:presečeno bure,bojler,stara kada, samo da rezervoar "udaviš" i da stoji stabilno.Meni je tako neki majstor vario devedesetih kada smo na kompresorima duvali rezervoare i povećavali im zapreminu zbog šverca goriva iz Bugarske.Na primer rezervoar od Jawe Twinsport original 19 litara zapremine a kad se naduva on se ispravi malo,malo pukne i posle varenja hvata 23 litra u to vreme 4 litra je bilo lepa količina za sakriti na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ja bi to napunio vodom, mozda se javi Bokilic on vari tako to, nesto, pomalo, sve... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Treba mi jedan savet.

ovih dana treba da varim čep od rezervoara (našao sam uliv i čep od nekog audija). Danas sam skinuo rezervoar, ispraznio ga i ostavio da se luftira. Zanima me da li postoji neki efikasan način za ‚‚ubijanje‚‚  benzinskih para - čisto da mu smanjim verovatnoću da eksplodira prilikom varenja.

to se nevari vec se hartletuje ,lemilica u ruke,na struju,kalaj pasta pa polako,i duze traje od vara,i nekrivi se lim,i nicim ga nepunis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

''prešpan papir'' a pošto to nemaš - ukorice od sveske ili zadnja strana zidnog kalendara obavezno sa golim ženama ;D..to ti je polukarton a dobra je karta iz špila za igranje pokera ili slično (obavezno ''jaka'' karta-kec ili pop ;D...

xaxaxxaaxa.... dobar savet moram i meni da napravim diktung od kalendara...  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

''prešpan papir'' a pošto to nemaš - ukorice od sveske ili zadnja strana zidnog kalendara obavezno sa golim ženama ;D..to ti je polukarton a dobra je karta iz špila za igranje pokera ili slično (obavezno ''jaka'' karta-kec ili pop ;D...

 

Znao sam da ce jednog dana sveske da posluze necemu  ;D  Salim se,koristim stalno to,nego nisam bio siguran za benzin...

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

kupi si onog hamer papira ono za skolu neznam kak se kod vas to zove tvrdi papir to koriste ovi građevinari za crtanje nacrta

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

e jeb kad nebi bilo problema sve bi bilo lako 

 

odem danas do majstora po izbuseni cilindar i namontiranu radilicu i kaze mi on sve je ok samo ti ove karike nisu od ovog klipa jel ono kad nosim cilindar na busenje uvjek mu odnesem klip da po njemu izbusi cilindar tako mi je i rekao da je najsigurnije

 

 

i sta sad da radim jel kao kaze da su to karike od manjeg klipa tj kad ih je bez klipa stavio u cilindar kaze da imaju malo velik zazor tamo di se razdvajaju kao da je malo velik oko 2 mm da bi trebao biti manji 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

2 mm je previse. Proveri i precnik tog klipa i cilindra,da nije razbusio slucajno cilindar vise.  Koji ti je precnik lipa?

sta ti je precnik klipa

 

ma nije on sigurno nista sjebao majstor se kuzi u motore i dobar sam s njim i vozo je trke motora i zna sve od 2 t motorima itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

;D A taman sam bio odustao od te varijante iz straha da to neće biti dovoljno jak spoj.

Hvala na savetima.

 

....to i neće biti dovoljno jak spoj...,nosi to kod Cvela da ti zavari jer ćeš teško i zalemiti ...

I kome sada verovati  ??? ???

 

 

Od cega napraviti dihtung  sto ide na lonce karburatora?

Ja sam napravio od korice od onih starih zutih svezaka za skolu...papir je viseslojan, ali je poceo sada pre zimu da ispusta, tako da cu morati ili da nabavim tanak klingerit ili kao sto kaze stampar od kartona sa kalendara (sa golim zenama  ;D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

Miha,Miha od tebe to nisam ocekivao. Ak ima manjka onda zavaris, normalno, pa posle obrusis,opet normalno ;)

 

 

pa aj nest ovak na ramu a kako cu karike varit hehehhee  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

 

 

   Ovde je doduše reč o čepu za rezervoar koga jeste najlakše zalemiti al' ako miloshenda slučajno naspe pun rezervoar ;D pa počne da curka benzin ...šta će mo onda...čep se često odvrće i zavrće,kalaj  i nije baš tako tvrd...već vidim sebe kako to lemim ponovo ;D,onda opet ostruži farbu,odmasti,očisti zagrevaj lemi....

 

;D ;D ;D ;D ;D

Dakle, ide var ko jedan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

;D ;D ;D ;D ;D

Dakle, ide var ko jedan!

 

Neznam ja šta to znači ali isperi rezervoar dobro, jebeš var čuvaj glavu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ma to je prosto Vujo,otvoriš čep,isprazniš rezervoar i GURNEŠ unutra upaljen brener...ako će da pukne nek pukne tad...a neće!!

dobar savet nema sta,,,,,,,

Ma da. I ovako ide nova godina.....samo neka je veselo !

;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja