Jump to content

Moto Zajednica

MZ Mehanika

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Sto se tice karba,mogu  ja to da ti uradim,kao i ovo drugo,samo da uvezemo vreme i doteraj motor ako uopste moze da ide,do mene imas 20 min voznje,lagane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 600F2

Međutim troši kao prekookeanski brod.Skoro 8 litara na 100 km,a nije bia gradska vožnja,beć sam išao van grada i brzinom od 70-90 km/h.

Auspuh mi je prazan,odnosno imamsamo spoljnu (niklovanu cev),kad ga upalim komšije sa viših spratova mi spominju familiju.To nie rezonantni auspuh.Izgleda normalno,ali kad sam čuo Laetov i BBivoljev motor,razlika je ko Bog i šeširdzija.

Pitanje:DA li potrošnja ože toliko da zavisi od auspuha?

 

Menjaj auspuh obavezno. Nov je mislim oko 20-30€. Potrosnja se drasticno menja, snaga, sve! Ja sam pravio drugi auspuh, da dobijem zvuk i izgled i na kraju posle mnogo cimanja i para, porucio iz Subotice nov i svanulo mi je. Kao da sam seo na drugi motor. Oko karburatora ti mogu i ja pomoci ako bi da cistis, meni sam sam sredjivao u kucnoj radinosti pa samo posalji pp, resicemo sve. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Dzoni je u pravu, pogledaj na http://en.wikipedia.org/wiki/Two-stroke_engine animaciju kako putuje smesa goriva, ulja i vazduha (zelene boje). Ako je auspuh neodgovarajuci to zeleno samo odlazi iz cilindra i novcanika...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Male stvari prave velike probleme  :D :D

 

Na*eba smo ja i majstor Bokilic pre neki dan...

Nece bobber da kresne pa to ti je, Bokilic pregledao sve sto razum (i majstorsko znanje) nalaze al' ne nadjosmo kvar...

Lose vuce, na ler radi kako on hoce, cas nizak ler, cas visok...

Dodjem ja kuci sav popizdeo, kaze Bokilic "skini karburator, moram ja to da pregledam". Ja krenuo sa skidanjem i u crevu posle filtera goriva pronadjem parce teflon-trake koje nije omogucavalo dovoljan protok benzina...izvadim teflon, vratim creva kresnu bobber na prvu kurblu...

I sad' evo ga prede kao mace  ;D ;D

 

Tako da znate, bez obzira kako "sasavo" kvar delovao na prvu loptu uvek pregledajte sve male pa onda idite na veci kvar!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Znaš šta, nemoj ti više ništa da zapušavaš šta god to bilo. Čim nešto zapušiš javi se 1001 problem, zajebi više... :D

 

Osim, naravno,... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

majstori majstori dali je neko probao da sece auspuh od 175tice, da bude prazan bez unutrasnjeg dela.  kako bi mi isao motor ako to probam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

majstori majstori dali je neko probao da sece auspuh od 175tice, da bude prazan bez unutrasnjeg dela.  kako bi mi isao motor ako to probam :D

 

Nikako.Ja sam probao da stavljam svasta na MZ,sto su neki mogli i da vide,zadnje sto sam napravio je seceni auspuh od jawe,skracen je ,zasecen ukoso,ali sa prigusivacem.E to radi sasvim solidno,na 150ccm,na 175 nisam probao,al radilo bi sigurno,valjda....  ::) da probamo  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

ako je to ovo sa slike, onda tu ide pumpa za ulje definitivno...

 

E to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

majstori majstori dali je neko probao da sece auspuh od 175tice, da bude prazan bez unutrasnjeg dela.  kako bi mi isao motor ako to probam :D

Ja sam isekao auspuh ali od TS 250...ovih dana da ga zavarim pa cu probatik ako bobber ide sa njim!

Zadrzacu sve prigusivace, samo ga "kratim" za nekih 5-8 cm!

Kada namontiram javljam... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Zanimljiva zadnja viljuška.Pardon za off

A tek crevce koje vodi iz pumpe u usisnu granu, sa gornje strane blokova! Praktično i jednostavno... To samo IFA može.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

nebudem lenj, isekao sam stari aspuh, isekao blizu spoja prednjeg i zadnjeg dela pa to ne da je bucan ubija, izasle sve komsije da vide sta se desava. nisam ni probao da vidim kako to funkcionise. cisto malo prima gas ali ne tako kao kad je ceo nedirnut. mislim da es ne ide bez tog aupuha moracu nov da kupim interesantno nemoze ni da se cisti, a ako ga palimo nece vise da bude niklovan . ma bitno da ide i ovako je najruzniji motor na svitu neka ide samo kako izgleda nije bitno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

majstori majstori dali je neko probao da sece auspuh od 175tice, da bude prazan bez unutrasnjeg dela.  kako bi mi isao motor ako to probam :D

Nikako.Ja sam probao da stavljam svasta na MZ,sto su neki mogli i da vide,zadnje sto sam napravio je seceni auspuh od jawe,skracen je ,zasecen ukoso,ali sa prigusivacem.E to radi sasvim solidno,na 150ccm,na 175 nisam probao,al radilo bi sigurno,valjda....  ::) da probamo   ;D  ;D

nebudem lenj, isekao sam stari aspuh, isekao blizu spoja prednjeg i zadnjeg dela pa to ne da je bucan ubija, izasle sve komsije da vide sta se desava. nisam ni probao da vidim kako to funkcionise. cisto malo prima gas ali ne tako kao kad je ceo nedirnut. mislim da es ne ide bez tog aupuha moracu nov da kupim

Ili slušaš starije i i skusnije i daleko doguraš, ili probaš sam, pa se učiš na sopstvenim greškama. I to te košta i vreme i kintu!!!

 

Zar misliš da nikog od nas matorijih nije nikad zanimalo "šta to ima unutra" ili "a šta ako bih ja prob'o..." ili "šta, bre, se*u ovi inženjeri iz fabrike, sa' ću ja..."

 

Pametno i pitaj. Slušaj šta ti se govori. Mi volimo da pomognemo!!! Da bi i tebi bilo bolje.

 

Ne uzmi mi sve gore navedeno za zlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

cika dule nasmejao si me,  evo ja nemam zivaca i vratih stari auspuh malo ga probao cistiti ali ne skroz jos uvek ima nesto unutra, ali baki ide ko lud znao sam ja da nesto nije u redu, nece vise od 85 km nikako ali sad kad sam ovo malo ocistio lele 105sam vozio, jedino da ne laze kilometraza. zadovoljan sam ipak cu kupiti nov auspuh ali gde pitam se?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ebay ma to su sve prevaranti. 210 evra kosta auspuh cigareta tako ga zovu.nasao sam na ovu stranicu  ost-moped.de

au.... kod nas je auspuh za etz 250 oko 60e malo bolji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dođeš ti lepo u Srbiju na naš skup, izmenjaš delove pa se vratiš nazad sa sređenim motorom.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

o ja, jednog dana

 

 

Strpamo ti delove u bus i kraj price.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

e ljudi zna li neko gde da nadem ove gume sto se nalaze u cilinder 4 kom i na poklopcu ide 1  to kao neka guma od kamiona tako nesto, dali neko zna sta je to.

post-10076-12879073308664_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja