Jump to content

Moto Zajednica

MZ Mehanika

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

dosao bi ali ne mogu. nemam pasos

 

  Sad mi nesto nije jasno. Prosle nedelje si pisao da si MZ-om preso 500 kilometara od Vrsca do Beca, a sad pises da nemas pasos ! 

                Pa kako si onda bez pasosa otisao MZ-om za Austriju ?

nisi dobro procitao bio sam od beca do jenog malog gradica ovde u austriji ukupno je bilo 500km. oko pasosa pricacu vam jednog dana kako je to bilo suvise komplikovano je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Znaci svuda je isto. Ja nemam pasos od 1992god. I to sve zbog neke gluposti, bila neka kredja banke,ma nije bitno,samo bih vas smarao.Sada kada vidim redove za brojeve u vezi izdavanja pasosa, meni se ni ne uzima soska. :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ko zna, neka mi pomogne.

Trebaju mi dimenzije lezajeva radilice za MZ ETZ 250 i u kom su kvalitetu po fabrickim normama kao i dimenzije semeringa.

Krecem sa reparacijom klipnjace i radilice koje su zablokirale. Ako neko ima neki savet u vezi radova koji su potrebni, neka mi napomene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ko zna, neka mi pomogne.

Trebaju mi dimenzije lezajeva radilice za MZ ETZ 250 i u kom su kvalitetu po fabrickim normama kao i dimenzije semeringa.

Krecem sa reparacijom klipnjace i radilice koje su zablokirale. Ako neko ima neki savet u vezi radova koji su potrebni, neka mi napomene.

Šaljem ti PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ko zna, neka mi pomogne.

Trebaju mi dimenzije lezajeva radilice za MZ ETZ 250 i u kom su kvalitetu po fabrickim normama kao i dimenzije semeringa.

Krecem sa reparacijom klipnjace i radilice koje su zablokirale. Ako neko ima neki savet u vezi radova koji su potrebni, neka mi napomene.

takodje ti saljem pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ko zna, neka mi pomogne.

Trebaju mi dimenzije lezajeva radilice za MZ ETZ 250 i u kom su kvalitetu po fabrickim normama kao i dimenzije semeringa.

Krecem sa reparacijom klipnjace i radilice koje su zablokirale. Ako neko ima neki savet u vezi radova koji su potrebni, neka mi napomene.

Šaljem ti PP.

 

Ko zna, neka mi pomogne.

Trebaju mi dimenzije lezajeva radilice za MZ ETZ 250 i u kom su kvalitetu po fabrickim normama kao i dimenzije semeringa.

Krecem sa reparacijom klipnjace i radilice koje su zablokirale. Ako neko ima neki savet u vezi radova koji su potrebni, neka mi napomene.

takodje ti saljem pp.

 

Zasto na P.P. ???? :'( Ovo je tema 'Mehanika" trebalo bi da se znaju odgovori na postavljen problem, bar je do Sada bilo tako?? Na P.P do sada islo samo u vezi prodajnih objekata i telefona Firmi, da ne bi bilo reklamiranja!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

dimenzije semeninga su 25x72x7

Dimenzije lezajeva C3(fabricki su C4 lezajevi sa keramickom kosuljicom) su  72;(spoljasni precnik) 19;(sirina) 30;(unutrasnji precnik)

post-8170-12879074659628_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

dimenzije semeninga su 25x72x7

Dimenzije lezajeva C3(fabricki su C4 lezajevi sa keramickom kosuljicom) su   72;(spoljasni precnik) 19;(sirina) 30;(unutrasnji precnik)

 

I... ??? ???

 

Ima li sto-god u ovome poverljivo!?

Cak obrnuto...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Zasto na P.P. ???? :'( Ovo je tema 'Mehanika" trebalo bi da se znaju odgovori na postavljen problem, bar je do Sada bilo tako?? Na P.P do sada islo samo u vezi prodajnih objekata i telefona Firmi, da ne bi bilo reklamiranja!!!!

Au, pa nisam znao za taj detalj... Pardon e moi!!!

 

Lager ima oznaku 6306 C4 F i to je dovoljno svakom prodavcu lagera, ne trebaju mu dimenzije. U SKF Srbija za mnoge lagere koji su potrebni našim motorima, rok isporuke je kraj maja ili jul, zavisno od tipa, uz obavezu naručivanja bar po 10 (i slovima - deset) komada od svakog tipa, baš zbog fabrički preporučene tolerancije C4.

 

Smatram da treba da se konsultuju umne glave odavde u vezi tolerancije lagera, a ne da se stavi C3, koji ima manju toleranciju, pa da kad se zagreje stvara otpor radu agregata.

 

Što se tiče materijala za semeringe, on mora biti Viton, otporan na gorivo i ulje.

 

To je ono što ja znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

Taj originalni lager sa plastičnim separatorom koji se ugrađivao u MZ-a (bočni od radilice) nećete naći više nigde...čujem da ih uopšte više niko ne pravi...dok je bilo da se kupi koštali su oko 70 -80 eura par...i jedino s njim MZ radi kako treba...sve druge varijante se pokazale mnogo loše...semering nije ništa kritičan iako treba staviti što kvalitetniji...

mislim da ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ima originalnig lezajeva c4 koliko mi se cini oni su sa keramickim prstenom (ne sa plasticnim istopio bi se od temperature) oni su negde 30-40e kom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

ljudi dali  i vama preskace menjac iz brzina, prilikom prebacivanja iz nizeg u veci stepen preskace, ali samo iz prve u drugu, pa neki put hoce i iz druge u trecu, a kad prebacujem u nize brzine krlja, nece na veliki obrtaj samo na nize obrtaje radi, dali se i vama to desava kod mz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Kakav menjac imas,4stepeni ili 5 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Postoji mogucnost da je neka od viljusaka otisla,ali mi to lici na birac,viljuske kod tog modela a i generalno menjaci su bukvalno neunistivi,poslacu ti sliku menjaca,viljusaka i biraca.

 

Jel se to desava samo pri vecim obrtajima ili stalno?

Cuje li se to krljanje prilikom ubacivanja u prvu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Evo sa leve strane su 3 viljuske od MZ ETZ, desno su tvoje DVE,e njih je tesko unistiti al vremenom....mozda,tu je i birac a ono iza su ,,pokretni,, zupcanici,razlika izmedju etz i ovoga menjaca je ogromna,ovaj je bolji,trajniji,bar po misljenju ljudi koji su to dugo dugo vozili,bez pipanja.

post-4062-12879081311118_thumb.jpg

post-4062-12879081312806_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ljudi dali  i vama preskace menjac iz brzina, prilikom prebacivanja iz nizeg u veci stepen preskace, ali samo iz prve u drugu, pa neki put hoce i iz druge u trecu, a kad prebacujem u nize brzine krlja, nece na veliki obrtaj samo na nize obrtaje radi, dali se i vama to desava kod mz

ali samo kad polakooooooo mnjas brzine.. ili izbacis na ler i ides.., pa pokusas da ubacis u brzinu oce da krlja... ipak je to mz nije to neki tamo japanski krs koji ima bas 100% precizan menjac...  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

u prvu ne krlja necujna je samo kad prebacim iz prve u drugu on ode izmedu druge i trece ali samo na velikim obrtajima to radi na niskim nemam problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Pa nesto je dotrajalo, izlizalo se! Nemere bas sve da bude vecito!! Zasto onda prave rezervne delove??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja