Jump to content

Moto Zajednica

MZ Mehanika

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ako sve dobro radi i nedostaje malo žestine na zadnjem točku i dalje mislim da je to 1 ili najviše 2 zuba.

 

MZ, izbroj zube ponovo, mislim da ih imaš manje, tako mi je nešto ostalo u sećanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

Ako sve dobro radi i nedostaje malo žestine na zadnjem točku i dalje mislim da je to 1 ili najviše 2 zuba.

 

MZ, izbroj zube ponovo, mislim da ih imaš manje, tako mi je nešto ostalo u sećanju.

 

mozda mu je ispao koji ili je koji ugradio kod zubara hehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

MZ koji ti je sad lancanik?

To su simptomi lancanika 21-20,ali 17-18 kad bi stavio video bi ti kako magarence povlaci.

Inace,jesi li ga razradio  ;D?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

.

Inace,jesi li ga razradio  ;D?

 

Bas ga je sinoc razradjivao na auto-putu ;)...kao i ja bobber-a  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 600F2

Ako se ne varam kod mene  na 251 je odnos od fabrickog 250, tocak osamnaestica i lancanik devetnaestica. Brzina 100% tacna jer imam i digitalni sat koji se steluje po spoljasnjem precniku gume, a i sa kolima sam se "trkao" pa je i tad potvrdjeno jedino sto vec oko 120km/h prednji tocak peva svoju pesmu jer nije balansiran pa nije mnogo prijatno.  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Napred 21 pozadi standard za 250.

A na auto-putu navuceno celih 115 km/h da bi u V palo na 110 i to je to nece dalje, uskoro menjam lancanik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

stavljaj manji lancanik pa ce ti u 4 navuci 100 al ce za to u petoj nastaviti ubrzavati i do 130 km/h

tak je nakak kod mene

ok ja imam 18 zuba jel on meni tuh 13 km navuce u 1 km al da imam 19 zuba mozda bi mogo i do 140  je da bi mu trebalo malo duze

al mi je ovako draze da na svakoj uzbrdici nemoram saltati nisu a i kad nabacim kofere u nepovoljan vjetar mu isto nije svednoi i s tim 18 zuba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Pa u planu je taj od 19 zubaca. Mada i ovo kada drzi u 100 nije lose??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ja sam se definitivno odlucio za 18, mada po ravnom i sada, kada sam sam na motoru, povlaci odlicno, ali pod opterecenjem je druga prica, ipak se oseca veci tocak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Meni je napred 21 pozadi nisam brojao guma16 prema drugarevoj Fazerki 118 km/h u petoj i vuce kroz svih pet mada na mom satu skazaljka stoji pravo dole e sad il vam nisu tacni satovi il ova fazerka laze ne znam.Ja sam hteo veci da bacim napred al NEMA

p.s. izbrojacu sutra i broj zuba pozadi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

a neznam opisi kolika ti je konacna brzina i dal ti ima snage u petoj pa ti nesto kazem  ;D

trenutna max brzina koju sam izmerio je 136km/h, u petoj ima snage ali cini mi se bas da i nema toliko koliko bi trebalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

a neznam opisi kolika ti je konacna brzina i dal ti ima snage u petoj pa ti nesto kazem  ;D

trenutna max brzina koju sam izmerio je 136km/h, u petoj ima snage ali cini mi se bas da i nema toliko koliko bi trebalo...

a onda nemoj nista mjenjat i moj tak nesto

ide oko 130 i kusur tako mi je kolega izmjerio s kavicem

jel meni sat ne radi

 

 

a i emzo preko 110 nije bas stabilan imam osjecaj ko kad vozim neki jaci motor tam 160 i kusur ma jos je i gor moras drzat guvernal jel leta da boli glava ma po meni je bitno da ti na ravnom moze u petoj drzati 90-100 ono da se ne pati nego da onak veselo radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

Meni je napred 21 pozadi nisam brojao guma16 prema drugarevoj Fazerki 118 km/h u petoj i vuce kroz svih pet mada na mom satu skazaljka stoji pravo dole e sad il vam nisu tacni satovi il ova fazerka laze ne znam.Ja sam hteo veci da bacim napred al NEMA

p.s. izbrojacu sutra i broj zuba pozadi

 

jel se uopce moze kupiti zadnji lancanik s vise ili manje zubi mislim da su svi isti tj da samo s prednjim mozes regulirati kako oces ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2848 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ao se ne varam, MZ koji je fabricki imao prikolicu je imao prednji zupcanik za zub manji, valjda 15 zubaca, a serijski ima 16. ili bese 17? Uf, davno je to bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ao se ne varam, MZ koji je fabricki imao prikolicu je imao prednji zupcanik za zub manji, valjda 15 zubaca, a serijski ima 16. ili bese 17? Uf, davno je to bilo.

 

Tačno tako. Samo i oni su planirali da svako napravi motor po svojoj meri pa ih zato i ima od 15 do 21. Eto, nikada ne valja, kada nema onda nije dovoljno a kada ima čovek nemože da se odluči, tako je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

jel se uopce moze kupiti zadnji lancanik s vise ili manje zubi mislim da su svi isti tj da samo s prednjim mozes regulirati kako oces ???

  Stariji modeli MZ-a , MZ ES 175/1  ima zadnji lancanik koji se moze skinuti sa pogona tocka ( zasrafljen je sa srafovima za isti ) , pa se samim tim moze staviti veci ili manji ako se nadje.  Kod novijih modela je to napravljeno izjedna ( lancanik je uliven u pogon ).  Nije mi do sad padalo na pamet da brojim zube na zadnjim lancanicima - na primer kod modela od 150, 175 i 250 ccm , radi uporedjivanja .  Cak i ako ima razlike u tome, tu se onda javljaju drugi problemi i povecavaju troskovi, jer nisu kod svih modela isti oni gumeni amortizeri udarca ( izmedju tocka i lancanika ).  Na primer kod ETZ 250 - na tocku postoje tri kockasta dela koji upadaju u gumu, a kod ETZ 150 ti delovi su valjkasti.  Tako da bi ta zamena zahtevala i promenu zadnjeg tocka ( vece troskove ) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Nazad se ne menja nista ,samo napred!

Na 250 je fabricki 19 zuba a na 251 je 21 zub.

Kad se menja valja zameniti bar za 2 zuba jer je sa jednim malo primetna razlika.

A i sve zavisi od modela,tj tocka,jer 250ima 18 a 251 16-icu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bela Crkva

Ljudi imam problema sa kvacilom na MZ 250 ts, pa bih vas zamolio ako neko ima sliku da postavi kako bih video nasta to izgleda pre nego sto rasturim kvacilo, i ako neko ima neki savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Imas u MZ manuali kompletnu radnu knjigu, skini je i imaces sve za ceo motor .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bela Crkva

nasao sam, ali meni treba izgled lamele, korpe i tog levog dela radilice, posto koliko su mi objasnili konus na lameli ili na radilici je otiso i sad mi kurbla u prazno i kad zategnem onu maticu od kvacila proradi i drzi jedno 10 kilometara i opet isto. Pa me interesuje kako sve to izgleda, dal da otvaram ili ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Od zatezanja te matice - nema leba, jer ona ne steze kvacilo ! Moraces skidati deklu . Kad skidas deklu - nemoj skidati kurblu, ona ide zajedno sa deklom . Nemoj vise kurblati da ne bi zeznuo i radilicu ( ako vec nisi ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja