Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

A dopada mi se i Dukijev aranžman, roštilj gotov dok se prase peče, nema gladi.

 

Dobio sam od Vuje snimak s susreta kad je Duki bio domaćin i može mi biti žao što nisam bio tamo. Duki je pokazao kako se ponaša pravi domaćin, dok je sjekao pečenku upravo mi je mirisala dok sam gledao video. Bome je Vuja i neku dobru rakiju spominjao :)

 

Ide nekako to pečenje sa Dukijem mada je dobro išlo i nama oko njega, stalno smo štipali za meso kad je sekao iako je protestvovao... :D

 

Svakak, ovaj put računamo na tebe pa ćeš da vidiš Dukija virtuoza uživo na delu.

 

No, treba sve tamo u temi, da se ne rasturamo na sve strane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

 

 

E ovo je super, ja jos pre 10 - 12 godina kupio od rusa na pijaci onaj mali stap za pecanje na ledu zimi, a jos nisam imao priliku da ga isprobam !   :D  :D  :D

 

Druže,evo malo vežbaj dok ne dođeš :)

http://www.gamesandgames.net/games/feed-mo-fishing-game-in-flash/

 

Možeš da je sačuvaš, pa da igraš full screen :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Drugari sta radite ovih dana,odmarate? Meni je bas lepa ova praznicna atmosfera,volim kad su svi srecni i kad se porodica okupi pa se druzimo. Ja sam bila na Divcibarima na skijanju pa sam se razbolela i evo do danas sam lezala sa temperaturom,ali izgleda da me je proslo napokon! Ne znam za vas ali meni cim dodje januar pomislim kako je tu ubrzo februar a tad zna da bude i po neki lep dan pa da se provoza a o martu i da ne pricam,mi smo prosle godine 16 marta isli na voznju do Divcibara jer je bas bilo otoplilo. Jos malo i masine mogu da se bude iz zimskog sna! Ja samo moram da namestim onaj feder kurble jer me uhvati sad ovaj mraz pa ne mogu,ali inace sve je spremno  :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Da li si probala novu stazu na Divčibarama? Ako jesi, valja li što?

 

Pozdravljam vas sve, a posebno Makicu kojoj želim da brzo ozdravi i da se vrati u staru formu.

Pratim situaciju na Divčibarama, jer skijam, a gore imam i neke placeve.

Kako sam obavešten snega ima malo,nova staza ne radi zbog pravno-imovinskog odnosa,

iproblem je ustvari oko prilaza, a nije ni raščišćena od kamenja i panjeva.

Na staroj stazi velika gužva, čeka se dosta na žičari, a koristi se samo manji deo staze.

 

Kod mene ima nekih novosti u najavi:

prvo jedan prijatelj mi birka motor u Nemačkoj,

nekog kastom (polu čoper) Japanca od 250 ccm, znači MZ će uskoro u rubriku  kupujem-prodajem.

Ali ću se i dalje družiti sa vama, ako me budete primili.

 

Drugo:

Nadam se da ću i auto promeniti, sada vozim Forda Fiestu i pomalo mi je dosadila.

Igram neke nagradne igre,pa ako bude sreće, pohvaliću vam se, nadam se uskoro.

Zašto samo Vuja da bude medijska ličnost,hoću i ja, makar u novine.

 

Pozdrav!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Hvala na lepim zeljama Vujo032! Vec mi je bolje!

Naravno da te primamo i kad promenis motor,a i znamo sta ce ti uvek biti u srcu  :)!

 

@zverinjak

Sve je kao sto kazes za Divcibare i stazu-snega ima ali trebao bi da napada ako misle da jos radi staza,sa vrha nema sanse da se spusta jer je kamenje progledalo i pored toga sto mozes da unistis skije,mozes i ozbiljno da padnes jer kad naletis na kamenje skija zapne i tu nema upravljanja. Zbog toga se mora pustati ranije sa zice,a to je bas mali nagib i kratko traje spust a red za zicu je veliki(nikad nema ispod 15-20 ljudi u redu). Sve to pricam za onu staru stazu kod motela Pepa.Ako uskoro napada sneg onda bi trebalo otici! Ja sam bila u sredu i od tad nije padao sneg.

Sto se tice nove staze,kazu da pored toga sto trenutno nema dovoljno snega,najverovatnije nece ni raditi ove sezone jer postoji neki spor zbog nje.Inace kazu mi ljudi koji su skijali na njoj da je odlicna,spada u crvene-srednje,nagib je odlican i da je bas duga(preko 1 km spusta),samo jos da proradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Alavost je svojstvena čoveku, nije lepa ali je uobičajena.

 

Razmišljao sam o većem motoru a onda se desila cela ta frka u fabrici. Nadao sam se da neko od uticajnih faktora ima iole mozga i da neće dozvoliti tako nešto. No desilo se.

 

Sada je prijatelj iz kluba bio u Štutgartu i između ostalog video je Mercedesov muzej. Zdanje je veliko a izloženi su svi modeli, od prvih SUS motora pa nadalje. Po završetku II Sv. rata Mercedes fabrika je bila u ruševinama, kamen na kamenu nije ostao... I posle mesec dana radnici su se organizovali, da se ne besposličari nego da se radi. I eto, danas imamo Mercedes koji je ono što znamo da jeste.

 

Nada zadnja umire pa debelo verujem da je i ova glupost sa zatvaranjem fabrike kratkotrajna. A to opet znači da u vreme kada se masovno uvoze motori nije nemoguće doći do ''novog'' MZ-a, zapravo ''nešto tamo od nekog godišta ali u stanju..'' ili kako to već ide.

 

Veći stepen sigurnosti uliva mi Rotax mašina, u turbulentnim vremenima treba se okrenuti onome ko ima delove. Ta mašina nije samo na MZ-u, ima je i Yamaha i na još nekim motorima pa je održavanje moguće.

 

Trenutno iščekujemo Svetsku krizu u uslovima kao da se ovde već nije desio smak sveta. Nije mi baš nešto do kredita kada već nisam do sada zagazio u tako nešto. Računam. Kalkulišem. Ništa mi se ne sviđa.

 

Onda sam umesto motora kao ''utešnu nagradu'' sebi namenio Trabanta. Manje je para, nije mi neophodan jer već imam auto pa neznam šta mi ustvari treba, karavan ili limuzina. Verovatno ono što se bolje nađe.

 

No, na Trabanta ide Joskino paljenje. Trabant ima šasiju koja bi valjda mogla da se vari, ojača... Trabant je imao najširi klip za MZ dok se nije pojavio 301 model pa je možda moguće razmišljati i u suprotnom pravcu, razbušiti Trabanta na nove, šire specijale.

 

Međutim ja o Trabantu neznam ništa, samo jednom sam se vozio u njemu i bio oduševljen kako taj mali motorčić vuče, stvarno neočekivano ubrzanje. Kapiram i da kod Trabanta postoje ''kombinacije'' za ekspolataciju i održavanje, verovatno postoje kanali sa delovima i majstorima samo što i o tome ništa neznam.

 

Da li je nekom poznato koliko bih sa MZ delovima mogao da održavam Trabanta, šta je sve isto? Ili još pametnije pitanje, šta nije isto, čega nema?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ja sam dugo godina vozio i sam odrzavao Wartburga. Slican sistem kao kod Trabija, samo sto Wart. ima jedanklip vise(3). Wart. je bio 900 i kusur kubnih cm-a, imao je tri bobine, tri platine i tri kondezatora, kao i struju od 12v...

Kako je to islo, majko moja kao metak a sto je trosiloooooo u gradu 14-15 na otvorenom oko 10-12 zavisi od benzina e sad u to vreme(kada sam ja vozio Wart.-a benzin se kupovao na ulici po flasama i kantama!!

Inace prozuji malo po net-u ima nekoliko fan klubova Trabija, a nihovi automobili izgledaju STRAVA. Taj auto je jos uvek aktuelan, dok je dvo-taktni Wart. otisao u istoriju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Posto me, iz opravdanih razloga, dugo nije bilo na forumu evo da vam cestitam, svima, sve protekle i predstojece praznike, kilometri... jeftino gorivo... kvalitetan dvotaktol.... nove gume... ukusne prasice...

Dok ne uspem da prelistam sve teme koje nisam posecivao evo da se malo ukljucim u diskusiju...

Trabi je ok auto, dvotaktan (sa malo vecom potrosnjom), solidnih performansi za tu kubikazu i klasu, solidne suspenzije, jednoistavan, sa odvojenom sasijom i karoserijom, plastican pa ne bi trebalo da truli kao yugo, fica..... Ovo su sve price onih koji su ih vozili ili su ponavali nekog ko ih je posedovao. Nisam imao prilike da popravljam ni jednoig trabija ali sam malo ceprkao pe netu kada sam imao ideju da takvu masinu nabacim na ram motorcikla. Za zimske dane je problem grejanje. Inace ima vazdusno hladjenje i 2 cilinda pa su i sami radovi oko motora dosta jednostavni. Znam da ih nemci dosta "buzde", ubacuju im motore od 1xx ks, i tamo je trazen upravo zbog toga. Ipak mozda bi ovaj auto sa nekim ekonomicnijim 4-taktnim od 1,1l bio pun pogodak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pogledaj ovo :http://www.trabantolog.wz.cz/home.htm

  i ovo :http://www.trabime.cz/trabi.php?id=3&aid=111&sid=5

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Vuja@

 

Rotaks ima dosta jake cene za delove.Nisam proveravao za tu staru mašinu koju su ubacivali u MZ-a.Ako već razmišljaš o MZ sa yamahinim agregatom, uzmi celu jamahu.U Evropi je odavno varijanta da ne drže delove na lageru po prodavnicama nego naručuju iz stokova (isto je i za kola) e sad, zamisli kada imaš nekih poteškoća sa Yamahom, kakvih biimao sa MZ-om.Da ne prićamo o poznatim varijantama da je to ista mašina kao u yamahe a nije baš ista.......to je kao kod yamahe ali samo malo drugaćije.

 

Trabant samo sa 4-takta i karavan varijanta.Zaboravi cvaju.Ima delova ,ima dobar majstor na Banjici ali pomisli na auto koji skoro da nema grejanje(skuplja topao vazduh sa izuva koji se nalasi napred ispod odbojnika) a ti sa dvoje dece koja cvokoču ispod čebeta, sa zaledjenim zadnjim staklom i polu-zamagljenom šoferkom????Ubacivali su jugov motor sa menjaćem.Što se tiće šasije, Wartburg ima odvojivu ,klasičnu šasiju a Trabi nema, ima limene krakove (koliko me sečanje drži).Na sve to dodaj potrošnju koja je ne adekvatna za to kako ide.

 

Za mene je Trabi interesantan samo kao projekat u bilo kojoj varijanti. Ima po netu intersantnih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Potrosnja....

Upravo sam stigao kuci sa posla.Ovo je treci put ove nedelje da sam isao autom(lada).Pre toga sam nasuo za 500 din(6 i kusur lit),presao sam 19km,a moram opet na pumpu! To izadje nekih 30++ litara/100km!!  :o Pa bolje mi je da idem peske!

Izvinite za off...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ne znam koliko si resio da kupis Trabanta ali mislim da prelako odustajes od boljeg motora. To ti mislis da ces ga naci za male pare i da ces ga odrzavati za neku sicu i...veruj mi varas se! Koliko znam ti vec imas kola tako da ti druga nisu preko potrebna,a onda je bolje da skupljas pare pa za 2-3-4 godine da kupis motor. Ja sam imala ficu koju sam dobila na poklon,onda sam resila malo da je sredim i pored drugara koji mi je ofarbao za dzabe i drugog drugara koji mi je sredio motor za dzabe(ja sam kupila materijal i delove) i pored toga sto su delovi bagatela,sve me je to poprilicno izaslo. Delovi jesu jeftini ali nisu nizasta,ne traju ni po 2-3 meseca a ja sam htela da kupim dobar deo pa koliko god kostao ali nema,svi oni lazu jer je sve to isti skart. Da ne pricam o potrosnim delovima i odrzavanju(gume,registracija,menjanje ulja,antifriza...) i usputnim kvarovima koji vise odnose vremena nego para.Jesam se ja vozila lepo ali meni kola stoje od marta-aprila do oktobra-novenbra,ma bukvalno ne udjem u njih jer ko ce se voziti po lepom vremenu i na 40 stepeni u njima pored motora. Umesto da kupujem opremu za motor jer toga nikad dosta,da se vozim punog rezervoara,morala sam svaki dinar da dajem na ficu jer je uvek nesto falilo. To je jedna velika ljubav,kad nesto sam stvoris i onda se vezes ali morala sam da prelomim jer sam shvatila da mi je bolje da imam jedno kako valja nego dva i da se patim. Prodala sam je teska srca ali sad mogu da skupljam na miru pare preko zime za neko putovanje motorom koje cu pamtiti celog zivota.

Znam ja da si ti sve ovo znao ali samo sam htela da ti kazem da ne odustajes od necega sto toliko zelis,trabant ti nece zameniti motor iz snova,ti ces njega uvek zeleti a sto duze cekas ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Hvala na savetima, sve su izrazito jaki argumenti navedeni a ja nemam nijedan razlog zašto bih baš Trabanta sem što je cvaja i ''rođa''. Međutim u ovim godinama dovoljno mi je smrzavanje po motoru pa mi tako nešto u kolima uopšte ne treba. šasija koja je neodvojiva sa limenim krakovima učinila je ceo plastični koncept beskorinsnim, izgleda da su plastiku stavljali zbog uštede a ne funkcionalnosti.

 

Izgleda da nema ''utešne nagrade'' za mene, treba sakupiti parice i uzeti veći motor.

 

2 Joska

 

Toliko nemože da troši, u ovim uslovima ako je naštelovana najviše pojede 12 litara i to pod saugom, sa grejanjem i zagrevanjem.

Sumnjam na korodirali rezervoar, sigurno negde curi.

 

Uteraj auto preko noći u garažu pa ćeš ujutru videti da li nešto curi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja