Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Danas promenio zadnji amortizer, umesto fabričkog stavio YSS. Sa oprugom 85-110 kg uspeo da namestim SAG školski iz prve - static SAG 10% tj 2,5-3 cm i rider SAG 1/3 hoda tj 8 cm. Razlika u vožnji je više nego očigledna. 

 

Ono što me iznenadilo da sam na fabričkom amortizeru našao da je curelo malo ulja kroz rupicu na dnu, posle nepunih 5000 km. Izgleda mi ne bi dugo potrajao kad je već krenuo da gubi ulje. 

 

20220530_153859.thumb.jpg.9b790cd805f3ee66353d97158704cfbf.jpg

 

20220530_154010.thumb.jpg.2b18c4cdfc04af9ba4ff3ac74fda5037.jpg

 

Amortizer sam naručio da stigne na adresu u USA pa ga tamo razdvojio od opruge i poslao običnom poštom pošto nije dozvoljeno da ide putničkim avionom (gas pod pritiskom), oprugu sam poneo sa sobom. Na kraju me je koštao 480$, nisu mi naplatili ni carinu ni porez kod nas.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
Danas promenio zadnji amortizer, umesto fabričkog stavio YSS. Sa oprugom 85-110 kg uspeo da namestim SAG školski iz prve - static SAG 10% tj 2,5-3 cm i rider SAG 1/3 hoda tj 8 cm. Razlika u vožnji je više nego očigledna. 
 
Ono što me iznenadilo da sam na fabričkom amortizeru našao da je curelo malo ulja kroz rupicu na dnu, posle nepunih 5000 km. Izgleda mi ne bi dugo potrajao kad je već krenuo da gubi ulje. 
 
20220530_153859.thumb.jpg.9b790cd805f3ee66353d97158704cfbf.jpg
 
20220530_154010.thumb.jpg.2b18c4cdfc04af9ba4ff3ac74fda5037.jpg
 
Amortizer sam naručio da stigne na adresu u USA pa ga tamo razdvojio od opruge i poslao običnom poštom pošto nije dozvoljeno da ide putničkim avionom (gas pod pritiskom), oprugu sam poneo sa sobom. Na kraju me je koštao 480$, nisu mi naplatili ni carinu ni porez kod nas.
Sjajno.
To je najbolje što može da se uradi.
Sad imaš mogućnost da se igraš sa podešavanjima, da nađeš šta tebi najviše odgovara.
... Sramota da jedna Honda stavi takvo smeće od vešanja. Zaista.



Sent from my moto g(60) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1585 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

 

47 minutes ago, Psychonaut said:

... Sramota da jedna Honda stavi takvo smeće od vešanja. Zaista.

U tom cenovnom rangu ide to vešanje. U Hondi su pretpostavili da sa će sa tim vešanjem i tom cenom najviše zaraditi. Mogli su oni da stave i mnogo bolje vešanje i kočnice i šta sve ne, ali tada bi ovaj motor bio 2-3 hiljade evra skuplji i kupio bi ga samo deo ljudi koji ga je ovako kupio. Sve je stvar matematike...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2665 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Slažem se. Motor je za sad pristupačan. Za par stoja će namestimo vešanje u svopstvenoj režiji. 

Uz napomenu da su motori nekad bili jeftiniji a dolazili sa boljim vešanjem. Tako da nema izgovora.

Mi kao kupci smo se promenili. Bitan je TFT ekran, bluetooth i EU norme nam nisu pomogle, obavezan ABS.. katalizator...

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jeste ali.... Mnogo sam Enduro motora promenio i vozio u životu, uglavnom jedan cilindar i nikad ni na jednom motoru nisam imao tako los amortizer, a bilo je tu motora i iz polovine 80tih godina. Tek sad kad sam stavio ovaj još jasnije vidim kakvo je teško djubre fabrički, stvarno je sramota staviti tako nešto na motor koji je predviđen za offroad

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2665 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
2 minutes ago, aca-pn said:

Jeste ali.... Mnogo sam Enduro motora promenio i vozio u životu, uglavnom jedan cilindar i nikad ni na jednom motoru nisam imao tako los amortizer, a bilo je tu motora i iz polovine 80tih godina. Tek sad kad sam stavio ovaj još jasnije vidim kakvo je teško djubre fabrički, stvarno je sramota staviti tako nešto na motor koji je predviđen za offroad

Upravo to sam hteo da kažem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
Jeste ali.... Mnogo sam Enduro motora promenio i vozio u životu, uglavnom jedan cilindar i nikad ni na jednom motoru nisam imao tako los amortizer, a bilo je tu motora i iz polovine 80tih godina. Tek sad kad sam stavio ovaj još jasnije vidim kakvo je teško djubre fabrički, stvarno je sramota staviti tako nešto na motor koji je predviđen za offroad
Nisam imao ni jedan enduro motor do sada.
Nemam iskustva.
Ali ne mogu da se otrgnem utisku da svi drugi imaju bolje vešanje. To želim da kažem, da je utisak da je Honda tu podbacila i ispod svoje matematike.

Sent from my moto g(60) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Koji drugi motori u ovoj cenovnoj kategoriji imaju bolje vešanje?
Ja sad razmšljam, koji motor/skuter uopšte može sad da se kupi za 5500€ a da nije kinez.
Još su davali lepe cene kod nas na crf, neko je kupio za 5100€, dosta njih 5300€ i za te pare nije realno očekivati da ima vešanje i kočnice kao motori od 7-8-9k €.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
Koji drugi motori u ovoj cenovnoj kategoriji imaju bolje vešanje?
Ja sad razmšljam, koji motor/skuter uopšte može sad da se kupi za 5500€ a da nije kinez.
Još su davali lepe cene kod nas na crf, neko je kupio za 5100€, dosta njih 5300€ i za te pare nije realno očekivati da ima vešanje i kočnice kao motori od 7-8-9k €.
Kawasaki klx 250
Royal Enfield Himalayan.



Sent from my moto g(60) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Kawa klx 250 je imala nešto bolje amortizere nego Honda crf 250 L, znači sad pogotovo jer su ovi još lošiji.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2349 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Šta sam ja gledao nemam pojma. Nisam znao da ima kod nas pa sam gledo nešto na netu i šokirao se da toliko košta. 

Al poenta ostaje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
@Psychonaut
Stvarno ne znam - kakvo vešanje imaju ova dva u odnosu na crf ? Po čemu je bolje ?
Himalayana sam vozio. On nema nikakva moguća podešavanja, ali ima tvrdje opruge od CRF300, preload mu je sasvim sigurno podešen za veće težine.
Kad sednem na njega sa svojih 90 kg i dalje mu ostane (po mojoj proceni) izmedju 80-90% hoda suspenzije.
U vožnji je preko rupa i ležećih policajaca sve peglao, bez skakanja, I ostavljao je utisak da je veoma udoban.

KLX 250 nisam probao. Ali po onome što mogu da vidim, ima podesiv dumping na prednjoj vili, u 16 nivoa. Podesiv preload I rebound na zadnjem amortizeru, isto u 16 nivoa.
Kao što rekoh, ne znam kakav je subjektivni osećaj vožnje, ali sam siguran da bih uspeo nekako da ga podesim da mi odgovara.
Screenshot_20220530-201250-776.jpg

Sent from my moto g(60) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

Da se razumemo, I da me ne shvatite pogrešno... Ne pljujem ja CRF.
Naprotiv.
Ja ga biram ispred svih drugih modela, svih proizvođača.
Njega kupujem.

Kod drugih mi se sve drugo ne sviđa.
Materijali su im lošiji, sve je nekako jeftinije.
Plastike su sranje.
O agregatu da ne govorim.

Radije i lakše ću da ispravim nedostatak kod Hondinog vešanja, a ne da stremim hoće li mi nešto crći ili otpasti sa Kawe ili Enfielda.

:)

Sent from my moto g(60) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2665 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Prvo, Kawa ne postoji kao opcija uopšte da se kupi tako da... 

Drugo, REH je prelep, sve je to super, osim što je 60-70kg teži. 

To je jedna fina snajka viška u kilogramima, a snajke nema :P

Jedini realni konkurent je DRZ koji Suzuki sistematski odbija da unapredi i vrati u prodaju u EU. Suzuki je toliko inertan na promene i inovacije da nemam živaca ni da komentarišem. Najnoviji model im je Vstrom sa agregatom iz prošlog veka. I Katana sa agregatom iz 2005...

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Da li je neko kupio novog crf 300 ove sezone i koliko ga je platio?Da li još ubžvek može da se poruči itd itd?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
On 13.6.2022. at 15:56, penumbra je napisao:

Koliko vam je izasla registracija za ovu godinu?

Sent from my MI 9 SE using Tapatalk
 

14.000 okruglo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
Da li je neko kupio novog crf 300 ove sezone i koliko ga je platio?Da li još ubžvek može da se poruči itd itd?
Brat i ja smo poručili, tj rezervisali po crf300l.
Generalno trenutno nema popusta, jer je potražnja veća od ponude. Što ne znači da nećeš dobiti ako se malo cenkaš, ja bih uvek tražio popust.
Naravno da može da se poruči.
E sad, kad ćeš da ga dobiješ, to niko ne zna.
Mi smo poručili sredinom Maja, treba u ponedeljak da ih zovem da mi kažu kad će da stignu.
Javiću vam šta su nam rekli.

Sent from my moto g(60) using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 473 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
On 6/13/2022 at 3:56 PM, penumbra said:

Koliko vam je izasla registracija za ovu godinu?

Sent from my MI 9 SE using Tapatalk
 

Tek za mesec dana dolazi na red

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
On 17.6.2022. at 19:32, aca-pn je napisao:

14.000 okruglo

Ok, ja sam registrovao i izaslo mi je 18 ali sam uzeo i zelenu kartu (2000 dinara), tako da je bilo 16000 za registraciju. I bilo mi je cudno i kao pitam ove sto ce da registruju kako tolika cena jer mi je sa tablicama i saobracajnom bilo slicno i kao "pa to je za uslugu"... okej, sta god...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Cena u Stojanovu za rally 300 crf 6890 e i za 300 L crf 5790 e.Možda neko ima iskustva te se možda ova cena možda može korigovati i za koliko?Ako neko zna nek javi,hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Cer bas nije najpopularnija destinacija ali ima dosta interesantnih putica bas za ovakve motore. Evo jedne voznje od pre neki dan, mozda nekog od vas inspirise da se malo provoza do Sapca i okoline. Snimak ima smisla pogledati samo u 4k rezoluciji inace je mutan i uzasan. U prilogu su i  fajlovi sa trackom.2022-06-25, cer.kml 2022-06-25 @ cer.gpx

 

 

 

2022-06-25, cer.kml

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja