Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf250L i crf300L

Recommended Posts

  • Drug član, 1585 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

:confused0068: Pa čekaj, šta je onda ovo sa desne strane što ulazi i izlazi iz kadra ? Ja sam mislio kaciga, ali ako je montirano na kacigi onda bi trebalo uvek isto da se vidi, ako se vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
9 hours ago, antir3ality said:

:confused0068: Pa čekaj, šta je onda ovo sa desne strane što ulazi i izlazi iz kadra ? Ja sam mislio kaciga, ali ako je montirano na kacigi onda bi trebalo uvek isto da se vidi, ako se vidi.

Stabilizacija je u pitanju. Deo frejma (od celog senzora) je "zrtvovan"  zbog  stabilizacije. Veza sa kacigom je poprilicno cvrsta, tj dovoljno da se okom ne primeti vibracija u toj vezi. Svakako izgleda pomalo uvrnuto, ali jako dobro radi i stabilizacija i "horizon leveling" na gp10. 

Promenio član DjordjeMijailovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2665 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 5/23/2022 at 6:32 PM, Palja said:

Има ли код од колега који су мењали амортизере и опруге повратне информације? Шта се променило, какав је утисак? Видим да би уз промену комплета ваљало и ћопаву заменити за дужу пошто добије мало на висини мотор.

Ja sam već krenuo da rešim opruge napred i nazad. Izaći će me oko 250e... Za te pare neću propasti a verujem da će opruge biti koliko toliko "kulturne" jer ove fabričke ne mogu da nose ni težinu motora.

 

STORE.KTECHSUSPENSION.COM

K-Tech shock springs are manufactured from the highest grade Chrome Silicone wire, each spring is...

 

 

STORE.KTECHSUSPENSION.COM

K-Tech fork springs are manufactured from the highest grade Chrome Silicone wire, each spring is cold...

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4040 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jesi li opruge kupovao napamet ili na osnovu tvojih individualnih parametara???


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
Ja sam već krenuo da rešim opruge napred i nazad. Izaći će me oko 250e... Za te pare neću propasti a verujem da će opruge biti koliko toliko "kulturne" jer ove fabričke ne mogu da nose ni težinu motora.
 
52-275-red_a.jpg STORE.KTECHSUSPENSION.COM
K-Tech shock springs are manufactured from the highest grade Chrome Silicone wire, each spring is...  
 
K-Tech_HPFS_Single_a_1_8.jpg STORE.KTECHSUSPENSION.COM
K-Tech fork springs are manufactured from the highest grade Chrome Silicone wire, each spring is cold...  
 
 
 
Ništa nas dvojica ne uzimamo napamet.
Prvo sve dobro prostudiramo, pročitamo, onda pravimo matematiku uloženo / dobijeno ;)

Evo I obrazloženja odluke.

Razlika u ceni izmedju potpuno novog zadnjeg amortizera i zamene samo opruge je u najboljem slučaju 4 puta ( minimum).
Svakako da je zamena celog amortizera bolja.
Ali, da li je 4 puta bolja? Ne znam, al spreman sam da bacim "samo 100" da probam koje je poboljšanje u odnosu na fabrički zadnji amortizer.
Za početak, imaću bar neku oprugu.

Dalje, Hyperpro opcija je opcija progresivnih opruga.
Ktech I YSS su linearni sistemi.
Ovde smo se u vodili isključivo subjektivno, i na osnovu svog ukusa izabrali linearni sistem.


Znači, biramo izmedju Ktech i YSS.

Ktech nudi opruge u odnosu na kilažu vozača, I imaju tabelu iz koje možeš da odabereš na osnovu svojih karakteristika.

a014a3e96b600f30a4d82bb721732687.jpghonda_road_rider_spring_rate_guide_2021-2.pdf

Sent from my moto g(60) using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L
On 22.5.2022. at 12:16, Andrej_Hotstepper je napisao:

Kakvi su to štitnici rama? Gde ste to uzeli?

Crash bar SW Motech a plastični štitnici rama sa ebay-a.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
15 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Ja sam već krenuo da rešim opruge napred i nazad. Izaći će me oko 250e... Za te pare neću propasti a verujem da će opruge biti koliko toliko "kulturne" jer ove fabričke ne mogu da nose ni težinu motora.

 

STORE.KTECHSUSPENSION.COM

K-Tech shock springs are manufactured from the highest grade Chrome Silicone wire, each spring is...

 

 

STORE.KTECHSUSPENSION.COM

K-Tech fork springs are manufactured from the highest grade Chrome Silicone wire, each spring is cold...

 

 

 

 

Немам неки горући проблем са фабричким тренутно, сачекаће та ставка. Свакако значиће било каква повратна информација кад замениш и тестираш машину. Коректна опција је ово скроз, једини минус што нема подешавање кад се натовариш пртљагом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Ja sam montirao Andreani kertridže prednje vile i sada imam sva podešavanja,  compression, rebound i preloud. 

Zadnji amortizer je Wilbers, kod kojeg može da se podesi rebound i naravno preloud opruge. Uzeo sam verziju koja je 1cm kraća kako bi laše dohvatio zemlju. Benefit ovog vešanja dođe do izražaja u nekim extremnim situacijama, za vozikanje po gradu i lakšem terenu nema neke razlike ako težina vozača nije trocifrena ili blizu ;-) 

20220520_141931.jpg

Promenio član TA96
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@Psychonaut Што сте одабрали линеарне? Генерално прогресивне ти дају већи комфор у вожњи док стигнеш до захтевнијег терена, а кад дође тај тежи терен онда онај други део опруге ради посао. Са линеарним ако возите захтевнији терен онда има скроз смисла, али ако немаш добра подешавања за ”ребаунд” онда ће да ти скаче као скочко мотор, за разлику од добрих прогресивних опруга. Пошто хондица нема подешавања предње виљушке, мени мирише ту на скочка. Мада можда се варам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
@Psychonaut Што сте одабрали линеарне? Генерално прогресивне ти дају већи комфор у вожњи док стигнеш до захтевнијег терена, а кад дође тај тежи терен онда онај други део опруге ради посао. Са линеарним ако возите захтевнији терен онда има скроз смисла, али ако немаш добра подешавања за ”ребаунд” онда ће да ти скаче као скочко мотор, за разлику од добрих прогресивних опруга. Пошто хондица нема подешавања предње виљушке, мени мирише ту на скочка. Мада можда се варам.
Iskreno, ne mogu da kažem, nemam iskustva ni sa jednom varijantom. ;)
Moguće I da si ti u pravu, da su progresivne bolja opcija.
Videćemo. U svakom slučaju nije nesto puno para, oko 200 eura će izaći. Javićemo utiske, al ajd prvo da nam stignu motori. :D

Sent from my moto g(60) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1585 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

Hm, koliko sam ja primetio do sada - svako ko iole više vozi off road uzima linearne opruge. Progresivne su više za drumsku vožnju.
Takođe - sama konstrukcija zadnje viljuške sa povezivanjem u tri tačke (suspension linkage, ne znam kako se tačno prevodi) je po prirodi progresivna. Takođe u viljušci vazduh uzima ulogu progresivnog elementa.
Nisam neki stručnjak, samo kažem kažem kakav sam utisak ja stekao interesujući se za ovu problematiku poslednjih par godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ааа, ок. Ја сам мислио да има неки посебан разлог што нисте хтели прогресивне. Видим да је била глава/писмо. Нема везе. Свакако ће бити боље од фабричких, генерално.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@antir3ality Да слажем се за фул мотор за вожњу само на терену линеарне су закон. За редовну вожњу - пут, лаки макадам док дођеш до мало захтевнијег терена свакако су боље прогресивне, али све зависи од самог мотора и да ли је та количина ваздуха у хондиној виљушци добар ”амортизер” за линеарне опруге. Јавиће утиске па ће да знамо.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

Moje lično mišljenje je da ja (ovakav stručnjak za vešanje kakav jesam ), nikad za života ne bih mogao da uvidim razliku izmedju progresivnih I linearnih.
Iskreno.
Al cu sigurno primetiti bilo koju opciju i razliku u odnosu na fabričko vešanje.

Sent from my moto g(60) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2665 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
8 hours ago, TA96 said:

Ja sam montirao Andreani kertridže prednje vile i sada imam sva podešavanja,  compression, rebound i preloud. 

Zadnji amortizer je Wilbers, kod kojeg može da se podesi rebound i naravno preloud opruge. Uzeo sam verziju koja je 1cm kraća kako bi laše dohvatio zemlju. Benefit ovog vešanja dođe do izražaja u nekim extremnim situacijama, za vozikanje po gradu i lakšem terenu nema neke razlike ako težina vozača nije trocifrena ili blizu ;-) 

20220520_141931.jpg

Odlično. 

Ovo je najbolje što može za taj motor.

Ali pre svega i zahteva ulaganje.

A prvo hoću da vozim taj motor, imam vremena da razmislim šta mi manjka. Ovo sa oprugom nije "velika" investicija  svako mi je utisak dok sam samo sedeo na motoru da je vešanje u najmanju ruku sramotno mekano.

Svako ćemo kao mala grupa entuzijasta onda imati utiske svih opcija, naravno, možemo napraviti i neko druženje, pa se sedne, proba, uporedi... 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

Jel možda neko od vas prošao juče posle 16h kroz Jurija Gagarina? BG table, crna kaciga, I imao je Adventure Spec Mini Tower ;)

Popeo se na bankinu, i samo obišao sve nas što čekamo ko pajseri u kolima u gužvi :)

Skrenuo je u blok 44 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
19 hours ago, Psychonaut said:

Jel možda neko od vas prošao juče posle 16h kroz Jurija Gagarina? BG table, crna kaciga, I imao je Adventure Spec Mini Tower ;)

Popeo se na bankinu, i samo obišao sve nas što čekamo ko pajseri u kolima u gužvi :)

Skrenuo je u blok 44 

Хаха то ми је паша главу дајем... То је други ЦРФ са слике са шатором горе, бели феринг. Заједно смо пазарили оба у ''Стојанову''.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
Хаха то ми је паша главу дајем... То је други ЦРФ са слике са шатором горе, бели феринг. Заједно смо пазарили оба у ''Стојанову''.
Pošto košta cena u Stojanovu za to? ;)

Sent from my moto g(60) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
3 hours ago, Psychonaut said:

Pošto košta cena u Stojanovu za to? ;)

Sent from my moto g(60) using Tapatalk
 

Тада било 5100, попуст на количину тј. за два комада нам је мало оборио цифру.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
Тада било 5100, попуст на количину тј. за два комада нам је мало оборио цифру.
Pa to je odlična cena!!
Ja gledao na njihov sajtu, mnogo je skuplje:

WWW.ADVENTURESPEC.COM

A mini-fairing for your Honda CRF 250L (2013 - 2019 models). Designed to provide protection from the elements and options for mounting electrical accessories.


Sent from my moto g(60) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
17 hours ago, Psychonaut said:

Pa to je odlična cena!!
Ja gledao na njihov sajtu, mnogo je skuplje:
 

WWW.ADVENTURESPEC.COM

A mini-fairing for your Honda CRF 250L (2013 - 2019 models). Designed to provide protection from the elements and options for mounting electrical accessories.

 


Sent from my moto g(60) using Tapatalk
 

 

Нисмо се скапирали шефе, ја мислим да ме питаш за мотор... Какве везе црни ''Стојанов'' са Адв-спек ферингом... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650, Honda Crf 300l
On 23.5.2022. at 22:06, Psychonaut je napisao:

To ga razumem. Ja sam dugo uspeo da se držim vam svih foruma, do evo ove teme koju sam uzeo da čitam jer mi je brat poslao.


S tim u vezi, želeo bih da se javno zahvalim članu @nvic. Momak mi je u subotu dozvolio da probam njegov CRF300 L. Prvi put u životu me je video, potpuni sam mu stranac, dečko me je pozvao, otvorio garažu i dao mi svoj motor da probam.
Motor je NOV, ima doslovno 233 km na ODO.

Super smo se ispričali, podelili iskustva, i sasvim sam siguran da možemo to da ponovimo nebrojeno puta ;)

Hvala puno @nvic, ako ikad bilo šta zatreba, na mene možeš da računaš. dd544c17490a4cf39f328964cfa334f9.jpg

Sent from my moto g(60) using Tapatalk
 

E ma na cemu, drago mi je da su ti prvi utisci o motoru pozitivni, pa kad ti stigne idemo zajedno na TET. ;)


 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650
Нисмо се скапирали шефе, ја мислим да ме питаш за мотор... Какве везе црни ''Стојанов'' са Адв-спек ферингом...
Axaxaxxaxaxa, ma ja pitam za fering... Jos se čudim za cenu :D
Bogami, dobili ste lep popust za motore.

Sent from my moto g(60) using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja