Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Pre 13 sati, Rider000 je napisao:

Mislim da ipak ima razlika izmedju City grip 1 i City grip 2 gume... Mozda gresim, meni je ok skroz...

Totalno druga, nemaju skoro ništa isto. Msm da je za skuter varijantu to najbolja opcija. Compp radi Mishelin i msm da uvek kod njih mogu da se nadju. Msm da sa tom dvojkom nebi trebalo biti greske. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

@DaliborBP ako sam dobro razumeo moglo bi da ide i u kontra smeru, to jest povećanje visine zahteva smanjenje širine? Recimo ako fabrika propisuje 160/60, moglo bi se ići i na 150/70.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1592 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Tako je, povecavanjem visine,smanjuje se sirina gaza...i obratno... Ali, moras paziti koliko jota je felna ,da ne bude uza guma od felne. Onda nije dobro. :Bandolera:

Promenio član DaliborBP
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1592 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

@Fortuna89dunlopa i michelina smo vozili mnogi na atlanticu. Bili zadovoljni,nema razloga da i ti ne budes. Alexa i Sale preko 100 000km su imali i njima se extra pokazao. Ja sam na vecini vozao dunlopa,bio zadovoljan isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@Fortuna89 Super. Srećno bilo. Kad ih malo provozaš napiši utiske. Ako možeš da ih uporediš sa prethodnim još bolje.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Požega, Srbija
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 sprint

Pozdrav clanovima. Evo novajlije, malopre se registrovao.

Da, cena moto guma u Nemackoj je malo povoljnija, sto auto sto moto guma...

i ja sam u dilemi za moju AA 500 sprint koju gumu uzeti, i ja sam citao za te diabllo pirelijeve, ali nema ih u mojoj dimenziji 140/60/14, prednja izgleda i moze da se nadje 120/70/14...

Tako da vidim po vasim savetima vecina daje prednost Dunlop u odnosu na ostale proizvodjace...

Ali imam vremena jos mesecak dana, motor je jos kod majstora u radionici, mucilo nas je punjenje, pa stator, stator kupljen polovan u KV, regler kupljen al visak, bice u rezervi, nova baterija, ulje i filter i antifriz zamenjeni, samo da se provere ventili, teze pali kad je hladna, ali eto nadam se uskoro da se provozamo malo:)

pozdrav svima

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3635 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Stavio sam CG 2 umesto Power pure. Razlika nebo i zemlja. Ova CG drzi fenomenalno. Presao sam oko 1000km i jos uvek ne mogu da se opustim, ne verujem da ovako drzi. Potpuno drugi motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

I kod mene isto CG2, motor bas lepo zaleze po krivinama, presao oko 1200km sa njima za sada. Testirane i po kiši i sa putnikom iza, nemam zamerke. Ne znam samo koliki im je vek trajanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1513 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 3/25/2022 at 1:50 PM, N.F.S. said:

Evo ga karabudz :D 

1.jpg

Nešo, da li možda znaš gde nabaviti ovu osovinu koja drži točak? Kako se to ustvari zove ispravno? I gde si uzeo lakokotrljajuće keramičke ležajeve ?
Pozdrav!

edit: evo postavio sam i oglas pa može i tamo odgovor :

 

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8515 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sipku je donirao nas BaneVuk (sa osmehom i stolicom :D ) a rekao bih da je u pitanju fiksator bubnja ves masine, lezajeve  (prema osovini) nabavljam u  kragujevackoj radnji "yugokomerc", koyo za precizne cnc masine... Nisi u obavezi da bas njih koristis posto par izadje oko 7000dinara, mozes uzeti obicne C3 iz kojih ces isprati svu mast koja otpor kotrljanju unosi.

 

Ima negde u nazad, tako oko 2009 sam kacio slike balanserke koju tada pravih, sa po dva lezaja obostrano.

Nego, bile su svojevremeno u kompp radnji gotove, 60-ak eura... Da se ne zezas :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8515 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

... Konuse koji tocak drze ili napravis kod strugara ili u gvozdjari kupis dva velika zidarska viska pa odneses samo na obradu, da se razbuse prema osovini i nareze po navoj kojim ce se fiksirati.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3635 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam uzeo u Kompp-u. Prvo mi se ne svidja sto je ona sa sklopivim nogarima. Nema postolje na stelujucim nogarima pa da je dovedes u libelu, nego moras da je potkajlujes ako teren nije ravan. Kratki nogari, 21 tocak dohvata u konstrukciju. Treba da se malo sklopi da bi mogao da se vrti. 
Balansiranje se uvek radi na lagerima, a onaj polozaj gde se fiksira osovina je za komparater?

Promenio član muljaz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1513 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
2 hours ago, N.F.S. said:

Nego, bile su svojevremeno u kompp radnji gotove, 60-ak eura

Pa eno sad su skoro 10 hiljada, nego sve mi se čini mnogo je to, ali sve je poskupelo... Razmisliću.
Evo na aliju za 13 evra različite opcije, ali skupa poštarina...

image.thumb.png.bb27d2247175ebc80a09c94404b72463.png

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Dunlop ScootSmart i Pantheon 125 - odlicna kombinacija. Prekjuce ih montirao i motorce se prilicno lepse vozi a gume drze odlicno.

 

Mada sam do sad vozio na Bridgestone 9 godina matoroj gumi napred i City Grip-u 1, 6 godina staroj. Posle njih bi mi i Sava/Mitas vrv bile odlicne xD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

pozdrav, imate li iskustvo da li na AA sprint 500 može 140/70/14, vidim da može na klasik i ima li osjetne razlike u udobnosti. U moje godine je svaki centimetar bitan :jee:

Promenio član Gastrorider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Pre koji dan svratih na pumpu da proverim gume, kreten, od zimus kad su stavljene, nisam proveravao pritisak. Doduvao i prednju i zadnju.

Koju razliku pravi tih 0.2 bara... Skuter se preko neravnina ponasa totalno drugacije, tj. upija ih neuporedivo bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021

Pozdrav ljudi, planiram da uzmem CG2 za Kymco Downtown 300, jel dobar izbor? Kompp ih navodno ima, prednja 9100 din a zadnja 10080 din, jel to OK cena? Dali je pametno narucivati gume online zbog DOT-a ili ici licno i uveriti se da je DOT taze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3138 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 48 minuta, ZeleniZub je napisao:

CG2 za Kymco Downtown 300, jel dobar izbor?

Ja sam ih imao na Kymco People GTI, odlična guma. Veći je prečnik na tom skuteru, al verujem da bi i za Dowtown bile super. Kompp dosta to prodaje, po konkurentnim cenama. Ne verujem ni da imaju stari DOT na lageru, ali ništa te ne sprečava da pozoveš telefonom i pitaš.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
pre 36 minuta, boza_kg je napisao:

Ja sam ih imao na Kymco People GTI, odlična guma. Veći je prečnik na tom skuteru, al verujem da bi i za Dowtown bile super. Kompp dosta to prodaje, po konkurentnim cenama. Ne verujem ni da imaju stari DOT na lageru, ali ništa te ne sprečava da pozoveš telefonom i pitaš.

Hvala Božo, uzimam onda njih. Kao sto rece, pozvacu da pitam koji im je DOT trenutno na lageru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
Pre sat vremena, Fortuna89 je napisao:

Ja sam uzeo pred sezonu.Odlicne su gume,lepo drze put.Ja sam moje uzeo u Nemackoj,tamo su obe bile 120e.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Poprilicno skuplje kod nas, ali yebi ga, mi smo ekonomski tigar, moze nam se :) Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin
pre 52 minuta, ZeleniZub je napisao:

Hvala Božo, uzimam onda njih. Kao sto rece, pozvacu da pitam koji im je DOT trenutno na lageru.

Imaju oni uvek novi DOT, ali pitaj, ja ih zimus platih 17.500rsd, odlicna guma.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Moje iskustvo ko voli da vozi extremno. Dunlop scootsmart je pun pogodak. Drzi odlicno i kad je nova i kad je pred kraj. Kad krene da kliza lagano upozorava i moze da se kontrolise. Michelin  CG je za laganu voznju. Ja sam ih skidao i poklanjao skoro nove....ne bi dalje da ih kudim. Pirelli diablo extra prva polovina i prvih par topljenja...posle toga se skamene i nisu za ludovanje. Michelin purepower po meni mnogo bolje od CG ali opet Dunlop je moj izbor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja