Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5566 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Pneumatici za maxiskutere i sve u vezi njih.

 

Michelin, Pirelli, Bridgestone, Metzeler, Maxxis... Podelite svoja iskustva i savete da drugim maxi kolegama olakšate izbor obuće za svoje maxi ljubimce

 

Prebacio sam postove iz teme Gume za skutere a koji su vezani za maxiskutere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja sam po muljazovoj preporuci uzeo City Grip i sve najbolje mogu reci o toj gumi.

Jako se lepo ponasa u voznji, sto se tice buke tu nisam merodavan jer mi je top mnogo bucniji, ali sto se tice same gume... mokro suvo... jako dobro.

Vozio sam po vodi bukvalno, put nisam video i lepo je drzala pravac.

Tako da za ovu gumu mogu samo + da stavim. Vec sam to rekao clanovima sa kojima se i poznajem.

Malo je ruznjikava sara, ako je to nekom bitno, meni nije jer mi je blatobran zaklanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5566 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Čisto da potvrdim reči našeg drugara RS-a o gumi City-Grip. Montirao je pre par dana kod Mate u Mladenovcu

i prvi utisak je : EXTRA ! Fabrička dimenzija zadnje gume za Atlantica je 140/60-14 ali ja sam mog kupio

sa montiranom gumom Sava 140/70-14. Istu meru sam stavio i sada i vrlo sam zadovoljan. Čim dospem "metnuću"

i napred City-Grip i onda sam miran... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja na x9 imam pireli gts 23 napred, a nazad gts 24...gume su se dobro pokazale, dobro drze, nisam imao nikakvih problema, vozio po kisi i nisam imao problema...

a na runneru imam zadnju conti twist, za nijansu je losija od pireli, ali je i jeftinija...prednja mi je sava mc16, za nju ne mogu nista da kazem jer je stara 6god, dosta potrosena....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

ja na x9 imam pireli gts 23 napred, a nazad gts 24...gume su se dobro pokazale, dobro drze, nisam imao nikakvih problema, vozio po kisi i nisam imao problema...

a na runneru imam zadnju conti twist, za nijansu je losija od pireli, ali je i jeftinija...prednja mi je sava mc16, za nju ne mogu nista da kazem jer je stara 6god, dosta potrosena....

 

Prelistavam ovu temu baš zato što i u mojoj garaži stoji jedan sport skuter MBK 125 Thunder.

Trenutno su gore još tvorničke Pirelli SL 36 (cca 75 %) al sledeču sezonu (zbog starosti - 2004) stavim nove i to obavezno Sava

Vidim da niko kod vas ne koristi Sava gume, koje su jedne među najboljima ili čak najbolje na tržištu. Pogledajte samo strane testove. Kod nas u zadnje vreme dosta novih skutera (od Gillere, Aprillie, Piaggia i Yamahe) tvorničko dolaze na Sava gumama. Bio sam neki dan u Grazu u jednoj specializiranoj prodavnici motora i skutera i tamo svi Piaggii i Gillere imaju Sava pneumatike. Dobro ima i Pirelli, Michelin i Continental-a. Pa sam upitao tog prodavača ako drže Sava gume i on mi kaže da prodaju 80% Save a ostalo su Michelin i Pireli. Još mi kaže, da je cena jako povolna prema Pirelli-u ili Michelinu.

A možda Sava kod vas i nije zastupljena kako treba.Ili je neki drugi razlog.

 

Samo sam hteo da naglasim, da je Sava stvarno dobar izbor kot nabave nove gume i to baš kod skutera.

 

Ovde još i link

 

http://www.savatech.si/katalogi-pnevmatik.html

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5566 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Moram da se oglasim po ovom pitanju vezano za Sava pneumatike...Napominjem ovo je lični utisak.

 

Kada sam kupio mog Atlantica na njemu su bile takoreći nove Sava gume - DiamondS MC 28. Prešao sam sa njima

12500 km, zadnju pošteno olizao...Dakle moj utisak je da sa tim gumama nikako nisam zadovoljan. Malo vlažniji

put - zaboravi normalnu vožnju...Može kao po jajima. Po suvom drže normalno ako nas je dvoje i temperatura

preko 25 stepeni. Grip nikakav...Ovo pišem zato što sam stavio Michelin City Grip pozadi i otprilike vozim

drugi motor. Ova po hladnom i vlažnom drži kao Sava po suvom i toplom. Razlika je ogromna...Čim pre stavljam

i napred istu...

 

Još jednom - lični utisak iz ličnog iskustva. :neznam:

 

P.S. I na GTS-u sam zadnju Maxxis zamenuo Dunlop gumom made in Slovenia (dakle Sava) i takođe nisam bio zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Moram da se oglasim po ovom pitanju vezano za Sava pneumatike...Napominjem ovo je lični utisak.

 

Kada sam kupio mog Atlantica na njemu su bile takoreći nove Sava gume - DiamondS MC 28. Prešao sam sa njima

12500 km, zadnju pošteno olizao...Dakle moj utisak je da sa tim gumama nikako nisam zadovoljan. Malo vlažniji

put - zaboravi normalnu vožnju...Može kao po jajima. Po suvom drže normalno ako nas je dvoje i temperatura

preko 25 stepeni. Grip nikakav...Ovo pišem zato što sam stavio Michelin City Grip pozadi i otprilike vozim

drugi motor. Ova po hladnom i vlažnom drži kao Sava po suvom i toplom. Razlika je ogromna...Čim pre stavljam

i napred istu...

 

Još jednom - lični utisak iz ličnog iskustva. :neznam:

 

P.S. I na GTS-u sam zadnju Maxxis zamenuo Dunlop gumom made in Slovenia (dakle Sava) i takođe nisam bio zadovoljan.

 

Dobre si KM napravio tom gumom sa 500ccm.

Jedan moj kolega ima Kymco XCITING 500, 2008 godinu i prošao je do sad negde 13000 km i baš mi zadnji put kad smo pričali kaže da mu je i druga guma pri kraju. Jeste par puta u sezoni se vozi na Jadran i malo po EU i to sa suvozačem. Imao je prvu original neku Korejsku, koja je "izdržala" ne punih 6000 km.

Pa je onda kupio novu i to Pirelli po preporuci nekog drugog maxi skuteraša.Kaže ,da je original korejska bila bolja na vožnji od te Pirelli, al da se dosta brzo potrošila.

A sad kad je video, da je i ta na kraju prosto se iznenadio.

Dobro i to je istina. Taj skuter ima preko 200 kila a onda i oprema, pa prtlag kad se ide negde. To sve ima utecaj na potrošnu same gume. Reči ču mu za Michelin City Grip pa nek proba. Verujem, ako si zadovoljan, biče i verovatno on.

 

Dobro ja sam sa svojim prešao do sada negde 12000 km. Skuter je star 6 godina. Nisu to neki kilometri,jer se vozim isključivo leti i po gradu i periferiji. Ove moje gume su što se profila tiče još sigurno za 2-3 sezone, al ču ih promeniti baš zbog toga što su prošle 6 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

fabricke gume na gileri runner su sava mc, ali ne znam tacno oznaku....a sto se tice pirelija ja sam x9 vozio par puta po kisi nisam osetio nikakve probleme, doduse nisam vozio preko 65 ali opet je i to dobra brzina gde losa guma pokazuje svoje mane...pri naglom kocenu se solidno ponasa, jedino je nisam probao pri temperaturama ispod 10stepeni jer sam skuter garazirao i nema voznje do proleca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3621 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Za jake maxije slobodno michelin pilot sport. Ja sam presao 9000 i zadnju sjebao celu, ali zato drzi za sve pare. Istina, ja i teram non-stop pun gas, ali opet mislim da je to dosta.

Ne znam da li sam nekad rekao, ali razlika u ceni izmedju neke dobre gume i nekih losih je nikakva. Glava vam se kotrlja na njima. Razlika je i u 1 ili2 rezervoara goriva, pa ako je mnogo vi stavljajte savu ili dunlop ili...Mislim da smo se do sad svi slozili sta je najbolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

To sto pricaju drugi, to su bajke. Ti ako ih imas i vozis na njima treba da znas kako se ponasaju (mokro-suvo,oznakama na kolovozu itd), ako imas imalo osecaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CBR1000F Dual

Kupio sam letos dve Sava Diamond gume, prednja 120/80 14 i zadnja 150/70 14, znaci fabricke dimenzije. Mogu da vam kazem da sam prezadovoljan, na proslom skuteru sam imao Pirelli sa brojem 23 ili 24 neznam, ali nisu prijanjale ni blizu kao ove, Uzeo sam ih za 12,000 din i nisam se uopste pokajao.

 

Nisam primetio omah, ali posle sam video da na prednjoj pise 1305, a zadnjoj 0410. Pitao sam kasnije prijatelja, sta s tim, da li da reklamiram ili da se zalim nekom. Oni su mi garantovali da gume su u istom stanju kao kad su napravljene, bile su u prekrivene nekom smolom i cuvane po propisu u Sloveniji. Najverovatnije su ih namerno poslali vamo jer znaju da ce uvaliti nekom ovde, gore ne smeju ni da pomisljaju tako nesto da urade. Ali ja sam iskreno zadovoljan, pogotovo kad sam se spustao od kuce nizbrdo i izleti mi maca sa Astrom G. Samo sam video krilo ispred mene i zakocio svom snagom jer je bilo kasno za bilo sta drugo. Guma prednja se ukopala, zadnja je malo zaskripala i stao sam tik pred krilo. Znam da sa predhodnim skuterom bih se garantovano zakucao, nema sanse da bih stao na vreme.

 

Sta da kazem osim: prezadovljan sam sa Savom Diamond i prednjom gumom iz 2005 godine jer stvarno drze me na putu fenomenalno i koce jos bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Da li neko ima iskustva sa Maxxis gumama? Imam ih na Beverly-u pa me interesuje kako su se pokazale.

Ako budes imao proklizavanje na mokrom obavezno menjaj, u principu su ok ali se ne trose.

 

Michelin, Pirelli, Metzeler...moraces da ih trazis preko jer kod nas nema niceg.

Ne uzimaj raspar, obavezno istu saru gume napred i nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

 

Ne uzimaj raspar, obavezno istu saru gume napred i nazad.

ne bih da offujem temu,samo da pitam u kojoj vezi su sare napred i nazad! posto se zadnja rapidno vise trosi! :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li neko ima iskustva sa Maxxis gumama? Imam ih na Beverly-u pa me interesuje kako su se pokazale.

Ako budes imao proklizavanje na mokrom obavezno menjaj, u principu su ok ali se ne trose.

 

Michelin, Pirelli, Metzeler...moraces da ih trazis preko jer kod nas nema niceg.

Ne uzimaj raspar, obavezno istu saru gume napred i nazad.

Probacu ovu sezonu sa ovim gumama, ako mi ne budu odgovarale, menjam.

 

Kako nema? Mislim da moze da se nadje Michelin, za njega mi nije problem a za ostale se nisam raspitivao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3621 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

ne bih da offujem temu,samo da pitam u kojoj vezi su sare napred i nazad! posto se zadnja rapidno vise trosi! :stabre:

Kad muski peglas po krivinama onda vidis. Jedna drzi jedna bezi, ali ne onako kako se oekuje. U principu i i nece naku razliku osetiti sem ako su bas razlicite po sastavu i po dizajnu sare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

ne bih da offujem temu,samo da pitam u kojoj vezi su sare napred i nazad! posto se zadnja rapidno vise trosi! :stabre:

Kad muski peglas po krivinama onda vidis. Jedna drzi jedna bezi, ali ne onako kako se oekuje. U principu i i nece naku razliku osetiti sem ako su bas razlicite po sastavu i po dizajnu sare

 

Ko sto rece Muljaz.

S obzirom da se skuter vozi u ekstremnim vremenskim uslovima npr. po kisi, treba misliti na aquaplanning.

Ako prednja vec istera vodu u odredjenom obliku logicno ce ista takva zadnja imati malo sta da isteruje.

Nije neka svemirska tehnologija ali ako imam izbora isao bih uvek na istu saru.

 

Nego da vas pitam kad smo vec tu:

 

Posle 9000km sa starim Pirelli GP23 napred desavalo mi se da kad pustim upravljac, tocak pocne da leluja sve vise i vise.

 

Mislio sam da ce nestati sa novim gumama, medjutim opet mi se isto desava.

 

Majstor mi kaze da ta vibracija dolazi od zadnjeg kraja pa se prenosi na ceo motor.

Da dodam da je i zadnaj guma nova.

 

Mozda bi trebalo proveriti prednji tocak da se nije malo ali dovoljno iskrivio? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3621 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Meni se to desavalo na leonardu ali sam sa novim gumama sve resio. Zadnja guma je bila na 10%, a prednja na 80%. Imala je brezuljak preko sredine, posto leo izgleda napred nema nikakvog opterecenja. Proveri lezajeve, izbalansiraj gtockove i ne bi trebalo da bude problema ako su ti gume nove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CBR1000F Dual

Meni je isto treslo sa istim gumama, resio sam kada sam ih promenio, ali sam brzo promenio, nedelju-dve nakon sto sam primetio da baca prednji tocak.

 

Mislim da je problem sto si dugo terao tu gumu, proveri balans i lezaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Meni je isto treslo sa istim gumama, resio sam kada sam ih promenio, ali sam brzo promenio, nedelju-dve nakon sto sam primetio da baca prednji tocak.

 

Mislim da je problem sto si dugo terao tu gumu, proveri balans i lezaj.

 

Svakako mi pusta prednja, spusti za 10 dana sa 2.1 na 1.0 bara.

Odnecu je na proveru, doduse nisam nikad imao jaci udarac a i 10 000km je malo..javljam sta je u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja