Jump to content

Moto Zajednica

Obori motor, ne budi sisa...

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ako se slozimo da je motocikl prevozno sredstvo namenjeno da te preveze od tacke A do tacke B, putevi mesto gde se krecu sva drumska prevozna sredstva i svakakvi vozac, a trkacke staze nesto sto je namenjeno onima koji poseduju vestinu, ili bar tako misle, onda je ova tema izlisna. Poznajem u mom gradu mnogo likova koji voze R masine, svake subote i nedlje jurcaju do Ovcar Banje i nazad i to im je sve. Kada se maknu stotinak kilometara od grada osecaju se kao da su vozili do Kap Norda. Isto tako poznajem mnogo onih koji su uzdajuci se u vestinu i hrabrost zavrsili ili na groblju ili u invalidskim kolicima, kao i one koji su svojevremeno divljali, a sada kada njihova deca pozele motor tvrde da im je motor upropastio zdravlje. I kao sto neko napisa, svako vozi sopstvenu glavu, samo nazalost mnogo puta zbog njihove glave nastradaju suvozaci ili drugi ucesnici u saobracaju.0stabre.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BadBoy, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250 RN

Odlicna tema, a zakljucak koji sam izvukao jeste da nam treba neka normalna staza na kojoj mozemo probati brzu i zustriju voznju, a pritom biti bar malo bezbedni. Drive safely 1moto3.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma meni a koliko znam i mnogima nije samo problem staza. Ja sam pre nekih 6-7 strana napisao. Posto je vecina u k.... sa parama. Ide ono pitanje a sta ako padnem? i na toj stazi se pada! Ko ce to da plati? Ko ce da popravi motor, da plati opremu? Pa propade sezona dok se motor ne popravi.... i tako dalje. Pa tek onda ide ono zdravlje itd. Sta ces tako je to kod nas :lol:

Tako da mi staza ne znaci nista u zivotu bez love da ako nedaj boze zveknem odem i u roku od dve nedelje kupim drugi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Sto volim da se kurcim,mangupiram lecim komplekse. Iako imam 41 god,zenu, decu firmu.

 

Eto odgovora na sva pitanja postavljena do sada. To sto imas 41 godinu i dalje ne znaci da si dovoljno zreo da sednes na motor. To sto si naucio da divljas regionalnim putevima ne leci komplekse, nego ugrozava zivot - kako tvoj, za koji te ocigledno zabole, nego i tvoje zene i dece za koje si odgovoran. Ako tu odgovornost ne prihvatas i ako sa njom ne sedas svaki dan na motor, trebao si drzati zmiju u gacama... Sada ti jedino ostaje da se opametis dok ne bude kasno, sto ti najiskrenije zelim...

 

Zanimljivo je kako si odmah odgovorio na prozivku da vozis drugom brzinom, brze bolje si izbacio drugi klip da demantujes izjave "protivnika". To jako puno govori...

 

Inace, sto se tice onog poziva na stazu, ja stvarno nemam ambicije za tako nesto, tako da kolegi koji me pozvao mogu samo da se zahvalim uz uctivo "ne, hvala". Ja volim da se vozikam okolo sa zenom, da uzivam, putujem, do dozivim stotu, ne vozim zimi, retko vozim po kisi, ja sam ti sto se kaze "sisa". Sta cu kad u zivotu ima i drugih stvari koje mi pricinjavaju zadovoljstvo pored motora, pa kontam da bi mi nedostajale dok bi jahao stazama nebeskim kao pravi bajker koji nije prezao od malo ostrijih krivina. Eto...

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1587 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

ma naravno, i treba da te zabole... ali, kao što rekoh, nismo svi isti, a crna hronika je puna onih od 15 do 22, 23... ginu ko muve, koliko vidim u hronici... a kad imaš toliko godina više se ložiš na ono što ljudi pričaju o tebi

 

Eh samo kada bi ti likovi od 15 do 23 godina birali neke druge motore umesto tih prelepih, mocnih i zaje*anih R-ova... Bez obzira na sve, motor koji vozis utice na to kako ga vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BadBoy, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250 RN

Naravno, ne vole ni svi stazu, ali bi jako voleo da probam fore iz Twist the wrist 2 i naucim nesto :) Mene su u auto skoli naucili da menjam brzine i da gledam na izmedju bele linije, a 8 je bila naucna fantastika koju sam na kraju savladao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: FAZER 1000 ZAUVEK...

Sto volim da se kurcim,mangupiram lecim komplekse. Iako imam 41 god,zenu, decu firmu.

 

Eto odgovora na sva pitanja postavljena do sada. To sto imas 41 godinu i dalje ne znaci da si dovoljno zreo da sednes na motor. To sto si naucio da divljas regionalnim putevima ne leci komplekse, nego ugrozava zivot - kako tvoj, za koji te ocigledno zabole, nego i tvoje zene i dece za koje si odgovoran. Ako tu odgovornost ne prihvatas i ako sa njom ne sedas svaki dan na motor, trebao si drzati zmiju u gacama... Sada ti jedino ostaje da se opametis dok ne bude kasno, sto ti najiskrenije zelim...

 

Zanimljivo je kako si odmah odgovorio na prozivku da vozis drugom brzinom, brze bolje si izbacio drugi klip da demantujes izjave "protivnika". To jako puno govori...

 

Inace, sto se tice onog poziva na stazu, ja stvarno nemam ambicije za tako nesto, tako da kolegi koji me pozvao mogu samo da se zahvalim uz uctivo "ne, hvala". Ja volim da se vozikam okolo sa zenom, da uzivam, putujem, do dozivim stotu, ne vozim zimi, retko vozim po kisi, ja sam ti sto se kaze "sisa". Sta cu kad u zivotu ima i drugih stvari koje mi pricinjavaju zadovoljstvo pored motora, pa kontam da bi mi nedostajale dok bi jahao stazama nebeskim kao pravi bajker koji nije prezao od malo ostrijih krivina. Eto...

Prijatelju ja lepo napisa da nisam kompetentan za razglabanja sa stucnjacima a i o kom pozivu za stazu ti pricas ne razumem te kakvi protivnici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Au bre ala ste svi dosadni.

Jedni "crno" pa "crno" drugi "belo" pa "belo".

Pa nije sve baš toliko crno niti toliko belo. nađite sredinu, pokušajte se razumeti.

Napraviste od ove teme rat između "neodgovornih kretena" i "bezmudića" a svi vrlo dobro znate da to nije tako nego odoste u krajnju krajnost zbog toliko grčevite odbrane svako svog stava.

Ajd' sad malo da objasnimo pušačima da ostave cigarete jer ih to ubija. Pa ovi što voze sporije motore da paze da ih ne ubije ciroza od silnog piva koji usput ispijaju :).

Lepota je u umerenosti. Neka svako radi što mu je srcu drago i što ga usrećuje ali da se potrudi da se rizik svede na što je moguće manju meru (što se kaže al' pametno)..... i neka uživa.

Pa ispade da su svi proizvođači motocikala ( a i svih ostalih prevoznih sredstava) prodavci smrti jer prave vozila koja mogu da se kreću preko 80 km/h ili preko 100 ili 120 itd.....

Da mi lepo napišemo peticiju i zatražimo da se sve to pozatvara i da se svi vratimo najsigurnijem prevoznom sredstvu, konjima i zaprežnom prevozu.

Ako se negde radi na obrazovanju mladih motociklista, radi se ovde kod nas na forumu.

Ne dozvoljavamo ništa što bi moglo negativno da utiče na svest motociklista o opasnosti koja prirodno ide uz vožnju motocikala.

Ne podržava se "napaljivanje" mladih i neiskusnih.

Održavaju se kursevi bezbedne vožnje i iskreno (a ne radi reda) propagira ponašanje u skladu sa pravilima saobraćaja.

Ali to ne znači da treba proterati sa foruma svako mišljenje različito od našeg.

Da kamenujemo svakog ko kaže da je poterao motor preko 200.

Lepota ovog foruma je u tome što na njemu pišu i stari i mladi i iskusni i neiskusni i što se ta mešavina lepo druži i razmenjuje iskustva pa se čitajući po forumu svašta može naučiti.

Da nije te "različitosti" ni forum ne bi imao draž.

 

Jednom davno negde sam pročitao....." brod je najsigurniji u luci, ali nije za to napravljen" ........ ne treba preterivati ni sa rizikom a vala ni sa opreznošću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Javljam se prvi za kamenovanje za primjer ostalima,jer sam jos davne 1981.god. vozio motor preko 200km/h ( 220 km/h Suzuki GS 850 G ),ali nisam nikad platio kaznu za bilo kakav prekrsaj ucinjen motociklom. ;):moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Javljam se prvi za kamenovanje za primjer ostalima,jer sam jos davne 1981.god. vozio motor preko 200km/h ( 220 km/h Suzuki GS 850 G ),ali nisam nikad platio kaznu za bilo kakav prekrsaj ucinjen motociklom. ;):moto3:

 

Pa normalno da nisi platio kada vozis preko 200km/h :moto3: ne mogu da te uhvate :takoje::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha R6 2006

Ko ne zna obori motor u krivini ne treba ni da vozi litru. Ne samo zbog kurcenja nego i zbog sigurnosti ostalih na putu. (I ne samo litru nego i bilo koji R veci od 600 kuba). I normalno je kad vidis nekog na zzr110 sa kockama od guma da ga prozivas (bar meni).

 

A inace ovo je motoforum, pa sta ce ljudi kace kao avatare nego (izmedju ostalog) slike iz voznje na koje su ponosni, ruzicnjak !!???

 

 

Ne slazem se sa konstatacijom. Mozda je taj covek koji vozi zzr110 voli taj motor zbog izgleda, zvuka... Svako treba da vozi ono sto voli a to sto su mu gume kocke ne znaci da treba da ga prozivas nego da mu se divis zato sto zna da je opasno da obara u krivini i zeli covek da ostane ziv. Nikakvo zlo nije biti ziv zar ne?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

Sto volim da se kurcim,mangupiram lecim komplekse. Iako imam 41 god,zenu, decu firmu.

 

Eto odgovora na sva pitanja postavljena do sada. To sto imas 41 godinu i dalje ne znaci da si dovoljno zreo da sednes na motor. To sto si naucio da divljas regionalnim putevima ne leci komplekse, nego ugrozava zivot - kako tvoj, za koji te ocigledno zabole, nego i tvoje zene i dece za koje si odgovoran. Ako tu odgovornost ne prihvatas i ako sa njom ne sedas svaki dan na motor, trebao si drzati zmiju u gacama... Sada ti jedino ostaje da se opametis dok ne bude kasno, sto ti najiskrenije zelim...

 

Zanimljivo je kako si odmah odgovorio na prozivku da vozis drugom brzinom, brze bolje si izbacio drugi klip da demantujes izjave "protivnika". To jako puno govori...

 

Inace, sto se tice onog poziva na stazu, ja stvarno nemam ambicije za tako nesto, tako da kolegi koji me pozvao mogu samo da se zahvalim uz uctivo "ne, hvala". Ja volim da se vozikam okolo sa zenom, da uzivam, putujem, do dozivim stotu, ne vozim zimi, retko vozim po kisi, ja sam ti sto se kaze "sisa". Sta cu kad u zivotu ima i drugih stvari koje mi pricinjavaju zadovoljstvo pored motora, pa kontam da bi mi nedostajale dok bi jahao stazama nebeskim kao pravi bajker koji nije prezao od malo ostrijih krivina. Eto...

 

0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Hayabusa

i ovaj italijan šuri kako vozi, al mu se desi: :)

 

 

 

Ne da je razbio glavu o ovaj beton na 4:22 nego se rasipao.

 

Al je poučno u p.m.1lud.gif!!! još samo klinci da pogledaju pa da se nalože....pa eto ti belaja0ljut2.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

... i da se svi vratimo najsigurnijem prevoznom sredstvu, konjima i zaprežnom prevozu...

Najsigurnijem?

Ja se nesto ne sjecam kad je zadnji put neki motor ubio nekoga zato sto mu je mjenjao gume...

 

On topic

Ja i dalje ne vidim u cemu je problem da prozivamo gasere, pravinare ili kako ih vec zovete, jer je u pitanju najgora vrsta vozaca. Oni bi da voze brzo, ali ne znaju kako, ne znaju kada i ne znaju pod kojim uslovima to mogu. Pa nedostatak svoga znanja nadoknadjuju zasljepljujucim brzinama na pravcu, zahvaljujuci cemu najbrze stizu...... u urgentni. A uobicajeno su od one sorte kojoj se rjecima nemoze objasnit, zasto bi onda trebali da budemo popustljivi prema takvima, kao prema razmazenom djetetu?

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Javljam se prvi za kamenovanje za primjer ostalima,jer sam jos davne 1981.god. vozio motor preko 200km/h ( 220 km/h Suzuki GS 850 G ),ali nisam nikad platio kaznu za bilo kakav prekrsaj ucinjen motociklom. ;):moto3:

 

Oprosteno ti je. I nije bas neki motor za divljanje, tako da ne verujem da si to cesto radio :lol:

 

BTW: Svaka cast kada si 273 kg i 78 ks (bez aerodinamicnih "pomagala" ) uspeo da doteras do 220km/h. Mora da je bila lepa, duga nizbrdica ili vetar u ledja. Inace, meni jedan od najlepsih GS-ova.

 

:zdravo:

 

p.s. jedan iz poslednje serije (1986), sivo-beli, je stajao u Luisovoj filijali u Filahu za probu moto opreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Javljam se prvi za kamenovanje za primjer ostalima,jer sam jos davne 1981.god. vozio motor preko 200km/h ( 220 km/h Suzuki GS 850 G ),ali nisam nikad platio kaznu za bilo kakav prekrsaj ucinjen motociklom. ;):moto3:

 

Pa normalno da nisi platio kada vozis preko 200km/h :moto3: ne mogu da te uhvate :takoje::lol:

 

Jedna situacija iz tvog komentara desila mi se 1983. na autoputu iduci iz BG za Tuzlu negdje od Pumpe Zmaj prema Surcinu kad samo vozio oko 190km/h. Pored puta je stajao plavi kombi za koji sam ja mislio da je stao tu zbog kvara ili pis pauze.,ali nakon par stotina metara je pred mene "pokusao" izaci policajac da me zaustavi sa ispruzenom stop tablicom. Svativsi kojom brzinom idem i da od mog stajanja nema nista,samo je odmahnuo tablicom i izmakao se. Ja sam u tom trenutku svatio da je u plavom kombiju u stvari bio radar. :moto3:

 

@ unas

 

Nista od toga sto si naveo,vec jedan lijep dug pravac u zavjetrini sa novim asvaltom,nedelja sa malo saobracaja i zelja da vidim koliko motor moze da "povuce". ;) Naravno polegnut iza instrument table i naravno brzina ocitana na instrumentima. A bilo je tu jos nekih za to vrijeme veoma znacajnih "pomagala" u vidu "sirokih pluca masine" sa K&N filterom zraka i Marving izduvom 4u1. :hej: Naravno da je to bio jedan od par pokusa da se u to vrijeme predje magicna granica od 200km/h. :care::moto3:

post-745-0-41052800-1354827446_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

A bilo je tu jos nekih za to vrijeme veoma znacajnih "pomagala" u vidu "sirokih pluca masine" sa K&N filterom zraka i Marving izduvom 4u1. :hej: Naravno da je to bio jedan od par pokusa da se u to vrijeme predje magicna granica od 200km/h. :care::moto3:

 

Prelepa "Suzi" :takoje:

 

p.s. je´l ono Giuliari sediste?

Promenio član unas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@unas

 

Jeste Giuliari sic, Metzeler gume i amortizer upravljaca sa podesavanjem koji je sa lijeve strane motora,pa se ne vidi na ovoj slici. Vozio sam ga od 1981. do 1986.god. kad je "zalergao" za kupovinu ( kredit ) poslovnog prostora. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja