Jump to content

Moto Zajednica

Obori motor, ne budi sisa...

Recommended Posts

  • Drug član, 2977 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Postoje motoristi koji znaju da voze i ovi drugi. Drugima je strasno sta rade prvi. Oni ne bi da nauce nego bi da svedu prve na svoju meru. Da budemo isti.

Eto je sustina ove teme, covek objasnio :)

 

Vi, obojica, spadate u ove prve, pretpostavljam. :takoje:

 

Jok, nego će da isprave krivinu jer ne treba da znaju dokle može da se obara motor i baš ih briga da to nauče :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Jok, nego će da isprave krivinu jer ne treba da znaju dokle može da se obara motor i baš ih briga da to nauče :takoje:

 

Mnogi ispravise krivinu, iako su sve naucili (ili bar mislili da su naucili) :(.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2977 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Jok, nego će da isprave krivinu jer ne treba da znaju dokle može da se obara motor i baš ih briga da to nauče :takoje:

 

Mnogi ispravise krivinu, iako su sve naucili (ili bar mislili da su naucili) :(.

 

 

A još više onih koji misle da im nije potrebno da na svakoj vožnji nauče nešto novo. Dok vozač ne nauči gde su granice njegovog motora i njega samog (i treba da se trudi da tu granicu kod sebe postepeno pomera), taj je opasnost na putu, jer ima neuporedivo više šansi da se slupa zbog svog neznanja, neuvežbanosti. Kako neko ko ima polovično znanje može da reaguje na adekvatan način u nekoj iznenadnoj situaciji? Ma koliiko da vozi "bezbedno", ako ne zna dokle sme da zalegne u krivini i da iz nje izađe, u iznenadnoj situaciji može da ga spase samo puka sreća - što je upravo suprotno komičnom zastupanju ovakve bezbedne vožnje.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

A još više onih koji misle da im nije potrebno da na svakoj vožnji nauče nešto novo. Dok vozač ne nauči gde su granice njegovog motora i njega samog (i treba da se trudi da tu granicu kod sebe postepeno pomera), taj je opasnost na putu, jer ima neuporedivo više šansi da se slupa zbog svog neznanja, neuvežbanosti. Kako neko ko ima polovično znanje može da reaguje na adekvatan način u nekoj iznenadnoj situaciji? Ma koliiko da vozi "bezbedno", ako ne zna dokle sme da zalegne u krivini i da iz nje izađe, u iznenadnoj situaciji može da ga spase samo puka sreća - što je upravo suprotno komičnom zastupanju ovakve bezbedne vožnje.

 

Slazem se. Dalja edukacija i unapredjivanje vozackog umeca moraju da budu stalan proces.

Samo sto podjednaku opasnost predstavljaju i oni koji sopstvene granice pomeraju na pogresnom mestu i u pogresno vreme.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

http://postimage.cc/image/fndx1q5kz/

 

Evo,ja pokusao da vidim gde su moje granice,i evo rezultata.Uleteo u zajebanu krivinu prebrzo,krenuo da je ispravljam,naleteo na neki sljunak i bilo sta je bilo.

Ovo je slikano 3 pune nedelje posle pada,prve 2 nedelje je to bilo pod infekcijom,i ruka i noga,ruka je strugana 2X,a koleno 3X skalperom na zivo.Bolovi su bili neopisivi,dok je ortoped to strugao ja sam cepao majicu i kleo dan kad sam seo na motor,mislio kako cu sve to da rasprodam itd...medjutim cim sam uspeo malo da savijem nogu seo sam na skuter(znaci u prve dve nedelje,dok je rana bila jos pod infekcijom),a na ovo previjanje kad je ovo uslikano(sestra je izasla da pozove doktorku pa sam ja iskoristio priliku da uslikam)sam dosao motorom.

Evo sad i dalje ispitujem po malo granice,interesantno je da me zadnji tocak nikad nije interesovao,a da sam sa zavojem na nozi otisao skuterom na poligon da vezbam,uspeo sam da ga puno puta uteram u vagu,i da ga vozim po malo itd,posle se oladio od toga.

Sto te ne ubije,to te ojaca :D

Uvek sam mislio ma nece to meni da se desi,nisam mogao da zamislim sebe u takvoj situaciji(jer nikad nisam imao ozbiljniji pad,vozim skuter od desete godine,i bilo je nekih bezazlenih u mestu,jedan na ledu pri 15kmh itd),ali posle ovoga...s strahopostovanjem ulazim u svaku krivinu,i trudim se da se ista greska ne ponovi :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

http://postimage.cc/image/fndx1q5kz/

 

Evo,ja pokusao da vidim gde su moje granice,i evo rezultata.Uleteo u zajebanu krivinu prebrzo,krenuo da je ispravljam,naleteo na neki sljunak i bilo sta je bilo.

Ovo je slikano 3 pune nedelje posle pada,prve 2 nedelje je to bilo pod infekcijom,i ruka i noga,ruka je strugana 2X,a koleno 3X skalperom na zivo.Bolovi su bili neopisivi,dok je ortoped to strugao ja sam cepao majicu i kleo dan kad sam seo na motor,mislio kako cu sve to da rasprodam itd...medjutim cim sam uspeo malo da savijem nogu seo sam na skuter(znaci u prve dve nedelje,dok je rana bila jos pod infekcijom),a na ovo previjanje kad je ovo uslikano(sestra je izasla da pozove doktorku pa sam ja iskoristio priliku da uslikam)sam dosao motorom.

Evo sad i dalje ispitujem po malo granice,interesantno je da me zadnji tocak nikad nije interesovao,a da sam sa zavojem na nozi otisao skuterom na poligon da vezbam,uspeo sam da ga puno puta uteram u vagu,i da ga vozim po malo itd,posle se oladio od toga.

Sto te ne ubije,to te ojaca :D

Uvek sam mislio ma nece to meni da se desi,nisam mogao da zamislim sebe u takvoj situaciji(jer nikad nisam imao ozbiljniji pad,vozim skuter od desete godine,i bilo je nekih bezazlenih u mestu,jedan na ledu pri 15kmh itd),ali posle ovoga...s strahopostovanjem ulazim u svaku krivinu,i trudim se da se ista greska ne ponovi :)

 

lepa slicica

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Niti znam da obaram motor (skuter) niti mi to predstavlja neki "fetiš". Priznajem da je lepo to videti kad neko zna i voleo bih da znam da ga obaram kako treba. Međutim, pošto vozim skuter po gradu (90 %) ne znam gde to može lepo da se isproba, a da nema šljunka, trunja ili nekih šahtova. Pozdravljam ljude koji vežbaju, pokušavaju, ali ja volEm svoj skuter i grehota bi bilo razbiti ga. Tako da, ja ću praviti kockaste gume, voziti kao baba (ili deda) i sa uživanjem gledati one koji znaju znanje :care:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ma to stoji da smo ovde najvise zbog jedna stvari, al da ovoliko lose misle o ljudima koji tu stvar dobro voze , ne mogu da verujem.

A vrhunac je Soko koji ih i sahranjuje uz "ne daj Boze".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2977 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ma, Kepo, bolje je ne znati ali horskli pljuvati po onima koji znaju, nego nešto u životu naučiti i možda se tim znanjem spasti. A, ne, ne... Bezbedna vožnja. Papagajski naučene fraze. Njima se ne dešava ništa neplanirano, pa nemaju potrebu da iznenada još obore motor u krivini, izvuku se na gas, izbegnu prepreku.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Ma samo nek se vozi pa kako bilo... Onaj ko dodje u ozbiljne godine i vozi motore, a nema tezih posledica od ovog hobija taj je upravu....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1665 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Ma samo nek se vozi pa kako bilo... Onaj ko dodje u ozbiljne godine i vozi motore, a nema tezih posledica od ovog hobija taj je upravu....

 

Ili je možda samo imao sreće, nikad se sa sigurnošću ne zna. Kao i za sve, istina je negde izmedju, lično smatram da treba biti jako obazriv na 2 točka, ali treba malo i isprobati mašinu, pa bio to tomos automatik ili neki gsxr, nebitno. Sad, uvek postoji rizik od peska, rupe, nekog drugog "obnevidelog" vozača, ali po mom mišljenju, u vožnji motora, kao i u životu, najbolje prodje onaj ko je u svemu umeren.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Izvinjavam se svima koje je uvredio moj komentar, najiskrenije. Nije mi bila namera da nekom pozelim bilo sta lose vec da podsetim na surove posledice tog "pomeranja granica"

Previse je tema u sobi ispod posveceno onima koji su znali ali su u pogresnom trenutku naisli na nekog ko nije znao, video, cuo.... Jednostavno, javni saobracaj nije mesto ni za ucenje, ni za pomeranje granica ni isprobavanje masine.

Da vas podsetim da je pre nekoliko godina kod Karađorđevog parka poginuo decko koji je bio aktivni trkac, sampion. Ko je znao ako on nije? Na ulici, punoj nepredvidjenih opasnosti to znanje ne vredi.

Samo oprez jer vas niko nece cuvati bolje nego sto to mozete sami.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Izvinjavam se svima koje je uvredio moj komentar, najiskrenije. Nije mi bila namera da nekom pozelim bilo sta lose vec da podsetim na surove posledice tog "pomeranja granica"

Previse je tema u sobi ispod posveceno onima koji su znali ali su u pogresnom trenutku naisli na nekog ko nije znao, video, cuo.... Jednostavno, javni saobracaj nije mesto ni za ucenje, ni za pomeranje granica ni isprobavanje masine.

 

Naravno da saobraćaj nije mesto za učenje i testiranje granica... već za primenjivanje naučenog i prezivljavanje glupih situacija u kojima se nadjemo a nismo uvek krivi za njih... Oprema je ono što pravi razliku da li ćeš (daleko bilo) ostati na asfaltu ili ćeš ustati i psovati ko kočijaš a znanje je ono koje će te izvući iz situacije da ne budeš na asfaltu. Naravno znanje i iskustvo... U nekim ranijim vremenima je mozda i bilo opravdanja za nepoznavanje osnova vožnje, ali poenta je da sada možeš JEFTINO doći do osnovnih znanja o teoriji vožnje i relativno brzo ih uvežbati (što više vožnje to je veće iskustvo i sigurnost).

 

I opet kao sto razliciti ljudi kupuju i voze motore iz razlicitih pobuda:

  1. komšinice, vidi mi ............. (popuniti po želji)
  2. vozim skuter jel troši ništa, ništa parking,tačka A tačka B
  3. vozim zbog sebe i zato što je meni lepo
  4. ......
  5. .....

tako i ljudi to obaranje motora (što je osnova sigurnog prolaska kroz krivinu) tretiraju na različite načine... od onih koji vole da izgledaju kao da su pobegli sa MotoGPa do onih koji zbog sebe žele da unaprede svoje znanje. A inače je zaista strašno kada na Avali na kamili (enduro motor) pretekneš vozača R motora koji se obesio i visi sa motora sa sve pozom lakat u koprive, koleno u maslačke, koji zateže 160 kmh na kratkim pravcima da bi spalio kočnice i "proleteo" kroz krivinu sa 30-40kmh...

 

 

Mislim da je momenat da Djunta objasni kako je vozio pre a kako posle kursa bezbedne vožnje ;)

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

...koji zateže 160 kmh na kratkim pravcima da bi spalio kočnice i "proleteo" kroz krivinu sa 30-40kmh...

 

 

Te najvise volim :jok: .... da obilazim :moto3::moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Ko zna, a ne zna da zna, probudi ga.

Ko ne zna, a zna da ne zna, nauci ga.

Ko zna i zna da zna, sledi ga.

Ko ne zna, a ne zna da ne zna kloni ga se.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: FleXeR

Ja samo znam kad sam neke ljude doveo prvi put na Ada Huju da malo probaju slobodniju voznju da sam bio zapanjen njihovim putanjama i tehnikama kocenja i upravljanja.... SOK!!!

Nije mi bilo jasno kako su vozili do tad uopste....

Ti isti su nakon te voznje primetno popravili, a posle par vozili DESET puta bolje, sigurnije.... Niko se nije naucen rodio, i stvarno savetujem ko god ima mogucnosti nek ode na neki TRACK DAY. Da upozna bolje i sebe i svoj motor!!!

Strah je VELIKI

neprijatelj na motoru. I kad osetis kako to i koliko moze, potpuno se drugacije ponasas u nekim kriticnim situacijama....

A to ko je SISA a ko nije, za mene vise ima smisla u svim zivotnim displinama... znate na sta sve mislim!!!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja