Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot V clic - zakovala kurbla

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: bj , NS
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

Slabije vozim skuter zadnjih mesec-dva, i primetim da mi slabije verga, tj. nece da upali, samo kao da zavergla sekundu i stane. upalim na kurblu, pustim da radi par minuta i ugasim. nakon par dana provozam ( paljenje na isti nacin) i malo pre treba da odem negde, da upalim - naravno nece na dugme, da startujem kurblu, prvi put - nije sastavio, drugi put - nije sastavio, treci put - nije se ni desio, kurbla zakovala gore (u pocetnom polozaju)i ni makac.

e sad, skuter je jos pod garancijom, tako da ne mogu nista da samostalno popravljam, interesuje me sta bi moglo da bude, ono, da budem koliko toliko upoznat, da me ne preveslaju i da moram da placam ako ne moram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: bj , NS
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

nemoguce, ima ulja na meracu, posto je 4T motor, ima merac ulja, i ide sintetika u njega 5-40. vise sam mislio da nije do onih rolnica ili kaisa, iskreno moje znanje oko toga je povrsno, citao sam ponesto n internetu, al ono, otkud znam... nisma rekao da je motor do sada presao oko 1600-700 km, da sam prvi vlasnik, nista nije radjeno niti je ikakvog forsiranja bilo, samo ga ja vozim, ima blokadu jos uvek, a nije ni vozen u zadnjih mesec dana skoro nikako, samo sam ga palio svakih par dana da odradi malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 2T tuner, 170 postova
  • Lokacija: Beograd, Kotez
  • Motocikl: Malaguti Phantom F12 LC, Malaguti Madison RS250

Ne verujem da je zakucala masina. Oteraj ti to u servis da ne bi prljao ruke jer je jos pod garancijom. Moguce je da se samo zaglavio mehanizam kurble unutar dekle. Da li vergla kada ga anlasujes?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: bj , NS
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

sad sam dosao kuci, al kao sto rekoh, nece na dugme, samo malo kao da krene jedno pola sekunde da "vergla" ili sta vec, verovatno je akumulator crko, na ovoj vrucini malo nelogicno, al... zvao sam danas servis u ulici jana husa, a i verano u NS, inace, onaj servis "panic" nije vise ovlasceni, bar za skutere, uglavnom, "uspeo" sam da ove iz verana nagovorim da mi prevezu skuter do servisa o mom trosku za 1000 din, bice iza nedelje, tako da sad cekam.

 

znaci moguce da je samo zavlavljen taj mehanizam kurble. to bi mogli i dzabe da mi odrade :) . bas da vidim kako funckionise garancija u Srbiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

sad sam dosao kuci, al kao sto rekoh, nece na dugme, samo malo kao da krene jedno pola sekunde da "vergla" ili sta vec, verovatno je akumulator crko, na ovoj vrucini malo nelogicno, al... zvao sam danas servis u ulici jana husa, a i verano u NS, inace, onaj servis "panic" nije vise ovlasceni, bar za skutere, uglavnom, "uspeo" sam da ove iz verana nagovorim da mi prevezu skuter do servisa o mom trosku za 1000 din, bice iza nedelje, tako da sad cekam.

 

znaci moguce da je samo zavlavljen taj mehanizam kurble. to bi mogli i dzabe da mi odrade :) . bas da vidim kako funckionise garancija u Srbiji

 

 

Sad je kasno da ti mogu pomoci 1neznam.gif

U garanciji bi trebalo da ti zamene akumulator i poprave startovanje preko kurble, sto znaci da ne placas nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: bj , NS
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

ima caka za akumulator, garancija je samo 3 meseca, i moras da prelazis mesecno 200 km ;) . al nema veze, akumulator nije problem, to je svakako "potrosni materijal" pogotovo za skutere i uopste motore ( neko moje misljenje) a za ostalo cemo videti. u svakom slucaju nije im za pohvalu takav kvar, jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Mislim da je resenje veoma jednostavno, samo ti zupcanik kurbule prezupcio i zbog toga ne moze da se mrda. Fazon je sto ovaj veci zupcanik kada se ponovo vraca da se ostavi jedan zub da bude slobodan, kao neki vid sigurnosti, a onaj deo kurbule kao poluga se odsrafi i vrati se u prvobitan polozaj, kada sledeci put prezupci, vratilo ce biti malo vise na gore i to ce se lako uvideti, pa ces mocices na vreme da ga oteras u servis/sam vratis to u pocetni polozaj.

 

A sto ti se tice anlasera, ako sam uradi dva kratka "cik-cik" verovatno ti probio relej, tako da mozda ti nije stradao akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: bj , NS
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

meni je samo bitno da ne "utvrde" da moram da platim nesto za sta nisam kriv. najgore od svega je sto svesno kupim kinez sa peugeot nalepnicama, koji je skuplji i smatram da je kvalitetniji, i na kraju se ovo desava. pa da poludis...

za verglanje stvarno ne mogu da docaram zvuk :) , ali posto ne znam ( oko auta jos ponesto i znam da prepoznam) ne mogu ni da procenim da li je ono samo verglanje u pokusaju ili je nesto crknulo pa nece da zavergla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: yamaha virago 125,Yamaha Tdm 850 3vd

Najbolje je da nadje relej alnasera i da prespoji ona dva velika srafa i ako zavergla onda je automat otisao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Covekov skuter je jos pod garancijom, tako da ne treba da se muci, samo kazi majstoru da vidi da nije probio relej i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: bj , NS
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

skuter odvezen u servis, dosli po njega, 1000 din prevoz...

taj sistem na kurbli se sastoji (za one koji ne znaju) dva "zupcanika" jedan je veci (oko 10 cm) u obliku polumeseca i jedan je okrugli ( oko 4cm) vise je kao puzni nego klasicni. oni su se sudarili - a ne uzupcili i tako je doslo do blokiranja, razlog za tu situaciju je navodno zalomljen jedan zub na vecem delu ... sad se samo postavlja pitanje garancije...

meni je receno da ce oni to slikati - pa onda salju u verano u BG, a oni dalje u francusku, pa tek oni tamo odlucuju da li ce mi priznati garanciju - cela situacija traje 2-3 dana. Ali u svakom slucaju - nema onog malog zupcanika na stanju u veranu, tako da mi ne gine cekanje kako god. videcemo...

nego, jel zna neko kako funkcionise inspekcija ;) za zlu ne trebalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Apsolutno.

Inace, V Clic je cisto kineski proizvod, prosto moram da kazem kako seru, salju za Francusku.... Kenja mi se bre od takvih. (Izvinjavam se). To za tebe znaci da, taj zupcanik potrazi kod drugih kineza tipa Sprint i sl. Ja nazalost ne mogu da preciziram ali dao sam ti bar smernice.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova

a oni dalje u francusku, pa tek oni tamo odlucuju da li ce mi priznati garanciju

 

A onda predsednik Francuske treba da overi taj dokument a on je na godisnjem odmoru........ :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: bj , NS
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

delovi jos nisu stigli, ali sam zamenio akumulator i "dobio" skuter nazad, posto skuter radi ali "ne valja kurbla", pa kad dodju delovi, uradicemo zamenu i to je to. akumulator je 2500 din, neki sa gelom, i nisu mi naplatili ugradnju (ima covek rabat verovatno), sto se tice garancije, rekose mi da cim se ne bune oko garancije da to (valjda) znaci da mi priznaju garanciju. inace, problem je nabavka delova iz francuske posto verano ima nekih finansijskih poteskoca (gradjevina i sl) pa izgleda ne placaju francuzima delove, tako da cekam vezu preko bosne ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Corridore City Star = Peugeot Vclic

 

dsc0151yv.jpg

 

dsc0150fm.jpg

 

Potrazite manji zupcanik kurble od Corridorea, skinite poklopac transmisije i sami zamenite ( veoma je lako ) 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: bj , NS
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

javise mi pre 2 dana da su stigli delovi, tako da ne kupujem nista, pa cu iza nedelje da resim pitanje ugradnje i garancije. pa da saznam za sta placam toliku cenu skutera sa peugeot znackom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: bj , NS
  • Motocikl: Peugeot V-Clic

jucer zamanjeni delovi i nije mi nista naplaceno, posla oko pola sata max, i to je to. iskreno, potajno sam ocekivao da mi naplate, ali eto , nisu :). jedini problem je vreme, trebalo im je mesec dana da "nadju" deo, i to ceo august...

i tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

jucer zamanjeni delovi i nije mi nista naplaceno, posla oko pola sata max, i to je to. iskreno, potajno sam ocekivao da mi naplate, ali eto , nisu :). jedini problem je vreme, trebalo im je mesec dana da "nadju" deo, i to ceo august...

i tako...

 

budi srecan sto si cekao mesec dana, ima koji cekaju po 5,6 meseci 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja