Jump to content

Moto Zajednica

Motociklista povredio pesaka 24.04.2012. Bor

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Polovicno se slazem da je tendenciozno iz predrasuda ali drugu polovinu price svakako cini realnost

u kojoj je pesak spor a motor brz .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Poslao sam komentar, videćemo da li će ga objaviti.

 

'' Naslov je delimično neodgovarajući. Ne luduju motorciklisti, nego POJEDINI vozači motorcikala.

 

Osim toga, na fotografiji nema pešačkog prelaza pa se pitam otkud pešak od 76 godina, sa refleksima, vidom i sluhom poput supermena, van pešačkog prelaza ?

 

''

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Osim toga, na fotografiji nema pešačkog prelaza pa se pitam otkud pešak od 76 godina, sa refleksima, vidom i sluhom poput supermena, van pešačkog prelaza ?

Nije van pesackog.Pogledaj u pozadini gore sa bandere visi znak a takodje imas i trougao sa desne strane puta - znak opasnosti : "Deca na putu".

Iz kog god pravca da je dolazio, motociklista je kreten jer ocigledno je da se ovakvi znaci prostavljaju u blizini skola, obdanista, igralista itd.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: Bogatić

Nigde u onom clanku ne pise da ga je pokupio na pesackom prelazu, niti pise nesto vise o tome kako se desila nezgoda. Ne treba osudjivati coveka pre vremena!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Naslov teksta je prejak i za osudu,ali nema opravdanja za motociklistu.Situacija jasna ko dan: Postoji uredna vertikalna i horizontalna signalizacija koja obavjestava vozace da su u zoni Skole,a zna se da je tu automatski ogranicenje brzine na 30KM/h. <_<

 

http://www.reosiguranje.com/vesti/297-pored-kola-najbre-30-kilometara-na-sat.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

U ovakvim ulicama se ne vozi brzo i tu nema sta da se prica, ni da li ima pesacki, znak ili lezeci ili nema....

 

Veoma izrazene predrasude u tekstu. Kada vec svi znaju ove statisticke podatke, mogli bi da povedu racuna o nama, a ne da nas love po drumovima i vec jednom da shvate da u svim oblastima ima i ovakvih i onakvih(:stabre:) ljudi pa tako i u motociklizmu i da sude pojedincima a ne da mrze grupu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pešački prelaz je tek tamo negde 50ak metara napred od mesta udesa. Ovde je pešak bio VAN pešačkog, koji mu je bio na manje od 100m, kako kaže zakon.

 

Ne sporim da je ograničenje 30 u blizini škole i da je vozač tog motorcikla verovatno višestruko prekoračio.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Lorde ja ne nadjoh nigdje u Zakonu da ne smijes udariti pjesaka van pjesackog prelaza,a i na pjesackom prelazu,ali stoji sta te sljeduje ako to ucinis,bio on na pjesackom ili ne. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Dok u ovoj drzavi bude stereotip da mi ugrozavamo pjesake,a ne i oni nas, otvori cetvore oci i smanji gas. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AT RD03, SW 400

Da li je neko do sada doziveo da ljudi u poznim godinama jednostavno iskorace na drum, bez momenta pogleda levo-desno? Da li to onda znaci da su svi penzioneri alchajmericni, i da in ne treba pustiti na ulicu?

 

Motociklista je naisao par sati posle nekih divljaka na motorima, pa je automatski i on jedan od njih?

 

Tekst kao da ga je pisao komsija, a ne novinar...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

I ja im ga rekoh pa nek vide šta će. Verovatno ovo neće objaviti.

 

 

"

 

"autor texta je prošao motociklom na hiljade kilometara. nikada pad,

nikada kazna, nikada udes. Utisak o divljanju motora je lično autorovo

iskustvo iza koga stoji svaku reč."

 

Onda u naslovu i daljem tekstu treba da piše "po mom ličnom mišljenju..." Kad se već obratio autor texta da opravda svoj text (gramatički i pravopisno nedopustivo)

 

"Autor apsolutno nije imao nameru da etiketira sve motocikliste" ali ih je ipak etiketirao jer nema ni nagoveštaja drugačijeg stava. U najmanju ruku neoprezno napisan tekst. Šta radi urednik?

 

"U naslovu jeste množina, ali da je i dvojice neodgovornih naslov je primeren množini..." gramatički i pravopisno, tačno. Ali ovde se ne radi toliko o jeziku koliko o kreiranju javnog mnjenja o opisanom događaju. Pomešali ste lončiće na štetu većine motociklista. Da li je to zvaničan stav redakcije?

 

Da rezimiram, plaćen tekst koji ima jedan jedini cilj. Opljunuti po motociklistima "jer je to sad moderno". Loše i tendenciozno napisan tekst očigledno uz saglasnost redakcije. To nije pravo novinarstvo već loš senzacionalizam koji ne vodi ničem dobrom. Redakcijo i autoru teksta, idite i radite nešto što znate, a različito je od novinarstva.

 

"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ - Scuba postavili su tvoj komentar !

A ostavio sam im i ja moj -

" Kolko vidim, motor je od mesta udesa odleteo citavih par metara daleko, pa bas i nebih rekao da je isao prebrzo. Mozda mu je pesak jednostavno iskoracio pred motor i ovaj ga udario, izgubio kontrolu i pao par metara dalje ? I dalje mi nije jasno sta se desilo sa detetom koje je pomenuto u naslovu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja ne mogu da ga krivim za text jer moram prvo da bacim kamen na sebe, zbog mog stava da su svi novinari kreteni...jbga.

Vjerovatno nije tako, ali takva mi predrasuda....:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Ja ne mogu da ga krivim za text jer moram prvo da bacim kamen na sebe, zbog mog stava da su svi novinari kreteni...jbga.

Vjerovatno nije tako, ali takva mi predrasuda....:zdravo:

U velikom broju slučajeva radi se o kvazi novinarima a sigurno je da su njih 99% dokazani kreteni. Takvi ljudi bi najviše voleli da se pojave na nekom mestu odmah posle neke nesreće ili masakra nedaj Bože i da o tome prvi izveste bez da pozovu hitnu pomoć. Na žalost puno puta do sada sam se uverio u ovakav stav ljudi koji formiraju mišljenje javnog mnjenja, pa setite se oktobra2000 šta su pisali po novinama i kako gurali narod u mržnju i nerede. Odlično pamtim da čak ni inicijale nisu upisivali na kraju texta što dovoljno govori o njihovoj savesti i odgovornosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Mislim da su u ovom slucaju obe strane krive, motociklista zato sto je vozio brzo, a pesak sto nije obratio paznju na saobracaju kada je prelazio. Iskreno receno, sankcionisanje motociklista se moze postici delimican efekat. Mnogi pesaci nisu svesni da motor ima duzi zaustavni put od automobila i da se tesko mogu uociti, pa samim tim stavljaju i sebe i druge u opasnost. Mnogo je slucaja tih starijih osoba a i mlade dece koje nisu svesni opasnosti koji "vrebaju" prilikom prelaska ulice.

 

Imao sam priliku da prisustvujem jednom kursu bezbednosti u saobracaju koja je organizovala svajcerska policija za decu u osnovnim skolama, kako bi im docarali kako-je-to-kada-vas-udari-automobil osecaj, uzmu lutku za crash-test i postave je na pesakci, pojure auto na oko 30km/h i zakoce neki metar pred lutku, isto kao kad bi izletela pred auto, lutka bi poletela u vazduh i pala par metra dalje. Mogu reci da psiholoski efekat dosta izrazen i da bi bilo dobra ideja da se tako nesto uvede kod as kako bi ljudi stekli neku svest o tome.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 909 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ne branim motociklistu, iskreno ne varim ni najmanje one koji se kurce po gradu, vozi 100+ kroz grad, dizu na zadnjaka "da ih vidi celo selo" itd. vozio motor ili ne, to ne podrzavam, jer jednostavno grad nije za to!

 

Ali isto tako povodom ovog teksta, pa koliko maminih i tatinih sinova prave sranja sa automobilima? Koliko je vise pijanih vozaca automobila?

 

Sto se tice ovog novinara i svih tih "ist media" (kako vec), ovo govori o njihovoj profesionalnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Posto sam iz Bora, i poznajem doticnog motociklistu, da se i ja ukljucim u pricu. Slika moze puno puta da zavara, sto je i sad slucaj. Iza ledja fotografa se put nastavlja ( blaga krivina ) jos 100-120m, i tu se nailazi na "T" raskrsnicu ( levo ili desno ), odakle je motociklista i dosao. Tu je ogranicenje 40 km/h, a na 20-ak metara od motora na slici je i lezeci policajac, kao i pesacki prelaz, jer je sa desne strane skola ( a tu i dalje stoji znak ogranicenja brzine od 5 km/h :staa: ). Sa leve i desne strane su stambene zgrade, ulica je sa 2 trake i relativno tesna, a uglavnom ima vozila jer je dosta prometna, sto zbog skole, sto zbog kafica, fast food-ova i druge skole koji su u produzetku. Dakle, vozac motocikla je skrenuo levo u tu ulicu, vozio nekih 100-120m blagom krivinom i udario pesaka od 76 godina koji je prelazio van pesackog. Iz licnog iskustva znam kako ljudi koji stanuju tu prelaze ulicu ( kao da je njihova ), jer sam i sam par puta za malo udario pesaka. Na pocetku ulice je i pekara ispred koje su cesto parkirani automobili, naravno u traci, pa je i to prepreka bilo kakvoj brzoj voznji. Jos jedna stvar je i da je ta ulica bas poznata po sporoj voznji. Ne branim niti osudjujem bilo koga, ali nekada stvari nisu bas onakve kakvim se cine, pogotovu ne kada ih medije prezentuju na ovakav nacin. Zivot ume cudno da izrezira stvari...

 

 

79087270.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja