Jump to content

Moto Zajednica

kampanja:sacuvajmo motoriste?

Recommended Posts

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Sezona uskoro pocinje (iako je za neke vec pocela),i nazalost,hteli mi to ili ne,pocece i nesrece sa ostalim vozacima motornih vozila koji tvrde da nas ne vide ili imaju neki drugi izgovor...Da li je moguce da se organizuje i pokrene neka kampanja kako bi probudili svest ostalih vozaca da i mi postojimo...I da obrate paznju i na nasu bezbednost...Sta mislite o tome i jel imate neku ideju kako bi to moglo da se realizuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

s par desetina tisuća eura. imaš?

 

ili možda jaka veza u jednoj od dve partije koje se bore za vlast a misle da je bajkerska ekipa biračko telo za koje se treba boriti pa vredi investirati par desetina tisuća eura....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

pa ima, 7og aprila otvaranje sezone. mada bi možda bilo dobro "pojačati" svest vozača drugih vozila, sa npr. na svakih nedelju dana grupne vožnje u gradu i da se npr. zove "još smo tu!" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3599 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ljudi, manite se ćorava posla! Naše povremene akcije niti mogu, niti će da nas zaštite od onih koji nas "ne vide". Evo iz kojih razloga:

Postoje dve grupe onih koji nas "ne vide". Jedna grupa su oni koji su zauzeti telefoniranjem, ili su iz drugih razloga nesposobni da prate situaciju u saobraćaju (ćoravi, gluvi, psihički "neuravniteženi"....), odnosno ljudi koji jednostavno zaista ne vide šta se oko njih događa. Takvi uglavnom (pored motocikliste), ne vide ni drugi automobil, ni pešaka, ni kamion, ni rampu, ni voz, .... . Od takvih možda može da pomogne jaka sirena, "ablender", "drečava" odeća i naš veliki oprez.

U drugu grupu spadaju oni koji nas vide, ali se jednostavno prave da nas ne vide (jer su "jači"). Za takve je preventiva naš oprez i eventualne akcije policije da takve sankcionišu. Međutim, smatram da je za ovakve najbolja preventiva ili batina, ili šteta na automobilu.

Zaista bih voleo da nisam u pravu ali .... !

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

te debile sa telefonima u rukama bi tukla bez trunke žaljenja. koj Qr su uvodili onaj hands free zakon kad ga niko ne poštuje i niko ga ne sprovodi....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12318 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Vrlo si u pravu Žile. Pre neki dan 'ladno mi utrča u traku auto iz sporedne ulice, na semaforu JE (naravno, žena za volanom) pitam: "Draga gospođo, zar me niste videli?"

 

" Jesam ali si ti slabiji pa koči, šta da ti radim..."

 

I, šta da joj radim :neznam:. Da joj slomim retrovizor pa otad da namerno gađa svakog motociklistu, da se požali drugaricama kako su motoraši bahati i bezobrazni i priča se očas proširi i dobijemo još hiljadu ljutih ženskih neprijatelja za volanom :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3599 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Arakis user_popup.png

Postavljeno Danas, 10:16 AM

 

Vrlo si u pravu Žile. Pre neki dan 'ladno mi utrča u traku auto iz sporedne ulice, na semaforu JE (naravno, žena za volanom) pitam: "Draga gospođo, zar me niste videli?"

 

" Jesam ali si ti slabiji pa koči, šta da ti radim..."

 

I, šta da joj radim :neznam:. Da joj slomim retrovizor pa otad da namerno gađa svakog motociklistu, da se požali drugaricama kako su motoraši bahati i bezobrazni i priča se očas proširi i dobijemo još hiljadu ljutih ženskih neprijatelja za volanom :D

Pa kako bre šta da radiš? Pitaš brate: "Gospoja, nesi li s'g za .... "!? Pa ako lepo prizna da jeste, ti joj oprostiš i odeš. A ako ne prizna, opet joj oprostiš i odeš.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Radi se na tome intezivno u sklopu planiranih aktivnosti reorganizovane Asocijacije Motociklista Srbije - BJBikers i prvi rezultati ce biti vidljivi upravo sa pocetkom sezone...znaci uskoro. Jedan deo kampanje, tacnije njen pocetak i jeste najavljeno otvaranje sezone koje se realizuje zajednicki sa MAS-om.

 

Izmedju ostalog, namera da u kontinuitetu i daleko osmisljenije vodimo kampanju o bezbednosti motociklista je bio jedan od glavnih razloga zbog kojeg smo u org. strukturi AMS BJB, predvideli poziciju direktora marketinga asocijacije.

 

Srecna okolnost u svemu tome je i da je nas kolega po motoru, Furious Panda prihvatio tu poziciju jer to znaci da cemo u svemu tome imati nesebicnu pomoc ne samo njega licno nego i jedne od vodecih marketing (advertising, PR) agencija u regionu... u kojoj je on jedan od partnera... ali ne i jedini od partnera, koji vozi motor.

:moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Vrlo si u pravu Žile. Pre neki dan 'ladno mi utrča u traku auto iz sporedne ulice, na semaforu JE (naravno, žena za volanom) pitam: "Draga gospođo, zar me niste videli?"

 

" Jesam ali si ti slabiji pa koči, šta da ti radim..."

 

I, šta da joj radim :neznam:. Da joj slomim retrovizor pa otad da namerno gađa svakog motociklistu, da se požali drugaricama kako su motoraši bahati i bezobrazni i priča se očas proširi i dobijemo još hiljadu ljutih ženskih neprijatelja za volanom :D

 

Svaka čast na hladnokrvnosti, ja bih joj slomio štošta, a ne samo retrovizor. :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 795 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Arakis user_popup.png

Postavljeno Danas, 10:16 AM

 

Vrlo si u pravu Žile. Pre neki dan 'ladno mi utrča u traku auto iz sporedne ulice, na semaforu JE (naravno, žena za volanom) pitam: "Draga gospođo, zar me niste videli?"

 

" Jesam ali si ti slabiji pa koči, šta da ti radim..."

 

I, šta da joj radim :neznam:. Da joj slomim retrovizor pa otad da namerno gađa svakog motociklistu, da se požali drugaricama kako su motoraši bahati i bezobrazni i priča se očas proširi i dobijemo još hiljadu ljutih ženskih neprijatelja za volanom :D

Pa kako bre šta da radiš? Pitaš brate: "Gospoja, nesi li s'g za .... "!? Pa ako lepo prizna da jeste, ti joj oprostiš i odeš. A ako ne prizna, opet joj oprostiš i odeš.1zdravo.gif

 

 

 

Nisam pazio na času, daj nam punu rečenicu kako bi je mogli i upotrebljavati.

 

Juče odemo drugar i ja do Joške u Temerin i u povratku vozimo iza jedne opel korse - čovek sa ženom i dvoje dece (koja skakuću po kolima). Kulturno ga sustignemo i pripremimo se za preticanje, kad je video da ćemo da ga preteknemo dao gas i ganja ko da je ferari. Ja se mislim u sebi ¨alo čovek oladi malo, hladno je , nećemo da se jurimo po putu¨ a on zapeo da ga slučajno ne preteknemo. Mačo-men ili šta ??? Vidi mama , brži sam od motora??? Budala.

 

Taman se vratih kući i skidam kacigu a žena zove da dođem po nju - mislim se opet neću sad paliti auto nema tih para i krenem solo po gradu , subota popodne, nema gužve, sve nekako sija, lep dan ma milina. Evo ti frajeri u nekom bmw (namerno više neću da pišem velikim slovom tu firmu, zbog vlasnika koji eto sve više jedu govna a burek jeftin) ejj i uleću mi sa leve strane u makazice i to sam imao dooobru eskivaciju, kad je stao na semafor ja mu mahnem rukom i pitam ga ¨čoveče BRE gde gledaš jebote polomiću se zbog tebe¨ a kao odgovor samo me je onaj treći što je sedeo nazad pogledao na sekund i zapitao se ŠTA HOĆE OVAJ PAJSER. Telefončići, frizurice, puderi, kremice, lančići . . . . sve su to stvari o kojima misle takvi vozači, malo li je , još smo im mi falili.

 

 

Jednom davno sam pitao ovde na forumu da li je dozvoljeno voziti maloletnu decu na motoru? MA BRE NIKAKO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

" Jesam ali si ti slabiji pa koči, šta da ti radim..."

ovo zvuči kao priznanje, i trebalo bi da kod sudije bude dovoljno za kavlifikaciju "nasilnička vožnja" i tako i sankcionisano. samo treba dokumentovati. počinioc koji svesno ugrožava druge. takvi su najopasniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6391 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Hm...sacuvajmo motoriste.

 

Ljudi ovo je izuzetno ozbiljna tema...pogotovu sto se ima za cilj formiranje jednog novog nacina razmisljanja i sto je jos vaznije...ponasanja u Srba, a to je onako po srpski receno "jebena rabota"

 

Ne znam sta je u planu kada je u pitanju akcija AMS-a, ali jos jedan defile...pa i sa golim zenama kao delom parade...nece bitno promeniti raspolozenje prema motociklima. U ovom je ludom narodu ukorenjena misao o motoru kao o djavolskoj napravi i sve sto je vezano za dva tocka posmatra se kroz tu prizmu. Vozac motora=ludak (da ne kazem nesto jos gore).

Ovde mora da se prizna i da prilican broj "kolega" bitno utice na to da se vozac motora prikaze u losem svetlu, tacnije jos vise protkrepljuje jako losu atmosferu. Kada se trazi ravnopravan tretman, on mora i da se daje.

Najjednostavnije bi bilo reci da smo prost i divalj narod i tu leka nema. To je velika istina, mozete slobodno da se ljutite. Ona bi mozda i mogla da se promeni, ali je za to potrebno mnogo vise od defilea i akcije...pa neka je i 20.000 bajkera. Odmah da se razumemo apsolutno sam za bilo kakav pomak sa mrtve tacke, ali ako malo bolje razmislite oko ovoga bi trebalo da se zapitaju SVI. Najvise oni koji nemaju ama bas nikakve veze sa svetom dvotockasa.

Da bi se bilo sta promenilo treba raditi na novim narastajima, jos od skolske klupe i tu ne mislim samo na skretanje paznje na "nas". "NE" obuku po auto skolama, necu ni da pominjem. Uostalom ko daje dozvolu pesacima da hodaju po gradu?

Ova se sistemska bolest moze leciti samo sistemskim lecenjem, pa zato i kazem da je posao veliki i prvi se vazni rezultati sigurno nece videti ove sezone.

'Aj nek se pocne, ali neka nam je i dragi Bog u pomoc...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650






Mislim da bi ovako nesto trebalo da se vrti po tv-u,ali posto ipak mislim da nam nisu velike sanse da se izborimo za tako nesto (sto kaze jedan kolega/koleginica,trebala bi poveca suma novca za tako neku akciju),mada,mozda ima neka alternativa kojom bi mogli da skrenemo paznju da i mi (vozaci motora) postojimo i ucestvujemo u saobracaju....Pozdravljam najavljen dogadjaj 7 APRILA BJBIKERS & MAS ZAJEDNIČKO VELIKO OTVARANJE MOTO SEZONE 2012 i jednu recenicu iz te teme: Trebalo bi da ovo otvaranje skrene pažnju ostalim učesnicima u saobraćaju da obrate pažnju na to da smo i mi prisutni na drumu i da nam prolećno sunce ponovo zagreje dušu željnu vožnje na vrelom asfaltu...

Malo je glupo ali od kad sam poceo da vozim motor tek od onda sam poceo da budem mnooogo pazljiviji za volanom auta...
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Vrlo si u pravu Žile. Pre neki dan 'ladno mi utrča u traku auto iz sporedne ulice, na semaforu JE (naravno, žena za volanom) pitam: "Draga gospođo, zar me niste videli?"

 

" Jesam ali si ti slabiji pa koči, šta da ti radim..."

 

I, šta da joj radim :neznam:. Da joj slomim retrovizor pa otad da namerno gađa svakog motociklistu, da se požali drugaricama kako su motoraši bahati i bezobrazni i priča se očas proširi i dobijemo još hiljadu ljutih ženskih neprijatelja za volanom :D

 

 

 

 

iznervirah se samo od citanja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Vrlo si u pravu Žile. Pre neki dan 'ladno mi utrča u traku auto iz sporedne ulice, na semaforu JE (naravno, žena za volanom) pitam: "Draga gospođo, zar me niste videli?"

 

" Jesam ali si ti slabiji pa koči, šta da ti radim..."

 

I, šta da joj radim :neznam:. Da joj slomim retrovizor pa otad da namerno gađa svakog motociklistu, da se požali drugaricama kako su motoraši bahati i bezobrazni i priča se očas proširi i dobijemo još hiljadu ljutih ženskih neprijatelja za volanom :D

 

Nije valjda da si slabiji od gospodze? :nanana:

 

PS

 

salu na stranu, ne znam cemu takav bezobrazluk, takvima se ocigledno na fin nacin ne moze objasniti...samo rigorozne kazne, ali ne u banana drzavi :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1032 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Živa je istina sa su vozaci bmw-ova,i tu mislim samo na automobile,pravi napaljenici i budale! Juce se ja vozim i priblizim se jednoj trici bmw-u,i to dizel,karavan,i taman da krenem u preticanje,on me izgleda spazio i po gasu,i ajd da vidim dokle će i ja ubrzam i tako mi do jedno 140km/h,e nije to problem, da je taj dio puta ravan vec je pun krivina,e elem naidje krivina,i ja malo usporim zalegnem i krenem da je uzimam,ali on to malo ne moze i ili ne zna,pa umalo nije izletio u sumu,jedva se iscupao i dobru je prasinu digao! Mogao je poginut i to samo radi svoje sujete!

Vjerovatno nisu svi takvi i izvinjavam se onima koji su pametniji! Zakljucak je po meni da se mora nesto uraditi da se ubije ta sujeta,ako vec imate asocijaciju,koju mi u R.Srpskoj nazalost nemamo,u saradnji sa BJB forumom,pokrenite akciju,jer ako sve ostane na pricanju i kuckanju po tastaturi onda tek nema sanse da se stvari promjene. Mislim da je to jedini nacin jer ove magarce na vlasti samo interesuje da nam uzmu pare od reg. i kazni,a to sto ginemo kao zecevi po putu,radi tudje nepaznje,to im sluzi samo da bi nas satanizovali jer ruku na srce mi smo na balkanu,i motori su nazalost i dalje tabu i nesto lose! Eto rekoh i ja nesto za dnevnik kume!

:pisac:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ko što dožive Rajko

Jesam ali si ti slabiji pa koči, šta da ti radim
.

 

U Nemačkoj je skroz suprotno, "slabiji si, ja moram da kočim". Tamo je zakonski data prednost svim slabijim od sebe po sistemu nisi dovoljno pazio, čuvao, vodio računa... i drakonske su sankcije za incident sa pešakom i dvotočkašem, to svi znaju i imaju naročit odnos.

 

Ja sam podržao ideju podnošenja prijava za ovakve iz Arakisovog scenarija, za nošenje kamerica koje bi potkrepile pritužbu al nije zaživelo.

 

Od samoedukacije, nošenja nalepnica, spotova i ostalih kulturnih akcija slaba fajda. Imam dobrog drugara-motomrsca i naše drugarstvo nije ništa osim psovke promenilo, sad vice, "bo te Đunta". Čak smo se žustro posvađali nakon pogibije motoriste, "e ako, svi treba da izginete".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Ako na leđima napišeš "Molim vas nemojte da me šutnete" dobićete kontra efekat - nogu u guzicu. Treba smisliti kampanju koja daje rezultat, pa makar na leđima pisalo "Hajde da se menjamo!". Vozač koji to pročita neće reagovati negativno, a to je cilj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Da probam da doprinesem.

 

Pre neku godinicu smo ovde crtkali neke nalepnice za branike automobila (bumper stickers) na sličnu temu tj. sa istom idejom. Imam u šteku moje rešenje pa ko želi i voli nek odradi nalepnicu u štampariji i nek okine na svoj (i tuđ :zvizduk:) branik.

Otadžbina se brani na braniku! :lol:

 

japazimzuta-copy.jpg

 

japazim13-copy.jpg

 

PS. Nisu u vektoru, ali su crteži sasvim dovoljne veličine da od njih ispadne kvalitetna nalepnica širine 20 cm.

 

My two cents. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja