Jump to content

Moto Zajednica

Reakcije motociklista na greske vozaca automobila...

Recommended Posts

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Pokažem srednji prst uz obavezan "eye contact".

 

Hahaha imas + od mene :D

Da se i ja oglasim u ovoj temi...Treba izbegavati bilo kakav fizicki sukob jer kako god da okrenes srljas u problem...ili novcani ili zatvorski tako da...ne isplati se glumiti ludilo...

Po meni je bolja investicija kupiti GoPro i snimati svaku svoju voznju a potom eventualna isecanja ili probleme od strane ostalih ucesnika lepo na youtube i kad se napravi fina kolekcija posaljes linkove na neku tv stanicu..

Isecali su me..bio sam u prilikama da se fizicki obracunam ali skapiram...videce ljudi makljanje...zapisace mi broj tablice...povredicu coveka..ili on mene...i onda...posle jedno 6meseci do godinu dana ja popijem silne kazne na svaki nacin...izbegavam i to je to ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Sta sam sve doziveo da ne znam gde da pocnem i kada bih stao jer ima materijala. Skorije situacije su da mi izleteo deda iza autobusa koga sam opsovao, gledao sam ispred mene kako za malo sa se sudare autobus gsp i kombi gde sam usporio i molio andjele da se nista ne desi, i sinoc kada su svi oko mene poceli da se isparkiravaju sa kolima a niko nije odavao utisak da zna da to uradi bez posledica.

Svaki put je bila drugacija reakcija ali svaki put sam naucio nesto novo. Problem je sto pored toliko prezivelih situacija ja i dalje ne mogu da se setim svih tokom voznje jer previse koncentracije odlazi na istu pa je moguce da se neka ponovi sto je za sada velika mana moje voznje.

 

 

Sent from my iPad2 using Tapatalk HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

situacija od sinoc. izlazim sa obrenovackog auto puta i penjem se na nadvoznjak koj ide ka padini. u trenutku kada sam izlazio iz leve krivine lik ispred mene sa dzipom nabada punu kocnicu iz cista mira, nemam vremena da kocim i obilazim ga sa desne strane. vozim uporedno sa njim do semafora i pitam ga dal je normalan, lik mi kaze pa brate ima tu udubljenje na putu morao sam da kocim. kakav jebeni debil, vozi land rovera i koci za udubljenje na putu gde ja uvek dodajem gas sa motorom kad izlazim iz krivine i ni ne osetim to udubljenje. mnogo ima retarda, previse....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

da ne pricam o tome sto debili pretrcavaju taj isti obrenovacki auto put, pogotovu u sezoni, izlaze iz onih shuma i pretrcavaju. sledeci put, samo cekam neko da krene tako da mi pretrcava, polomicu mu i ruke i noge boli me uvo dal je dete ili je zensko musko, nebitno je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

da ne pricam o tome sto debili pretrcavaju taj isti obrenovacki auto put, pogotovu u sezoni, izlaze iz onih shuma i pretrcavaju. sledeci put, samo cekam neko da krene tako da mi pretrcava, polomicu mu i ruke i noge boli me uvo dal je dete ili je zensko musko, nebitno je.

 

Pa ako znas da tu pretrcavaju, a opet nagazis po gasu, najvjerovatnije im i hoces polomiti ruke, noge i ostalo....Samo ne kontam kako je to u tvom interesu? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

da ne pricam o tome sto debili pretrcavaju taj isti obrenovacki auto put, pogotovu u sezoni, izlaze iz onih shuma i pretrcavaju. sledeci put, samo cekam neko da krene tako da mi pretrcava, polomicu mu i ruke i noge boli me uvo dal je dete ili je zensko musko, nebitno je.

 

Pa ako znas da tu pretrcavaju, a opet nagazis po gasu, najvjerovatnije im i hoces polomiti ruke, noge i ostalo....Samo ne kontam kako je to u tvom interesu? ;)

 

nisam ni u jednom trenutku napisao da `gazim` po gasu. a mislim da je i u tvom i mom interesu da naucimo nekog da ne pretrcava auto put. jedan od tih nacina a verovatno je i najbolji nacin da ljudi procitaju u novinama da je neko ubio boga u budali koja je pretrcavala auto put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

ja ne mogu da verujem da pronalazis izgovore za citaj "izrode" koji pretrcavaju auto put. pa ne postoji gori prekrsaj u saobracaju koj mozes da napravis kao pesak . manje rizika ima kad vozis 150 motor po centru grada nego kao pesak da pretrcavas auto put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

ja ne mogu da verujem da pronalazis izgovore za citaj "izrode" koji pretrcavaju auto put. pa ne postoji gori prekrsaj u saobracaju koj mozes da napravis kao pesak . manje rizika ima kad vozis 150 motor po centru grada nego kao pesak da pretrcavas auto put.

 

Ma jok. Dontgetmewrong sto bi rekle kolege sa bbc-a. Ne opravdavam ja "izrode", nego gledam "imal' mene tu". Sto se mene tice, neka se sutra ni jedan ne probudi, ali to je naucnofantasticno vlazno sanjanje.

Kakve novine, kakve batine. Ti ga razvalis sa 150 i on pukne kao lubenica. Sutra trci sledeci.... i sledeci..., kao zombii iz Resident Ivila, a nase je da to prihvatimo i prilagodimo se.. :neznam:

Pa zar nije nedavno neko poznat razvalio pjesaka na autoputu...neznam vise ko..kod BG ili u BG? Bilo u svim novinama. Covjek nije dobio batine, nego mrtav, pa vidis da ne pomaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Moja omiljena reakcija je bila kad od kruznog toka na slaviji do Hrama Svetog Save neka liqusa me isekla dva puta i stanem ja lepo na semaofor ona nije smela da pridje pored mene nego 10 metara iza u traci pored a ja lepo sve vreme dok je bilo crveno sa srednjim prstom prema njenom autu cekam da se upali zeleno! Cela ona stanica gleda u nju a ona .... 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd (Banjica II)
  • Motocikl: V-Star 1100 Silverado

Ima li neko da hoce da proda/pozajmi na par dana resQme.

Moj drugar koji radi na filmu treba da lomi neku soferku pa mu treba ovakav alat.

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600N Suzie-Q

Ma sve zavisi od toga koliko je bila rizicna situacija, zasto je doslo do toga i kako se vozac postavi posle.

 

Ako se izvini necu ga ni pipnuti, mozda samo ga nateram da stane i objasnim mu koliko me je ugrozio i koja su ogranicenja dvotockasa kao i da malo grebanje kod automobila je pad i povreda kod motora.Najcesce se izvinu i ja kazem "jbg, desava se".

 

Ako je bezobrazan, a on je mene ugrozio tad vec izgorim ko licna i opseg reakcija zavisi od trenutne inspiracije.U svakom slucaju ne ostanem im duzan.

 

Najgori moguci slucaj:

Zamalo pogines zbog budale, pocnes da sviras i da ides za njom a konjina ti pokaze srednji prst.Ti ga iseces ili sacekas na semaforu a on jos izadje i kaze "Ma sta bre hoces koji k....?"

Koliki god da je skocicu na njega i gledati da mu oporavak sto duze traje.Ako je slucajno on jaci zapamticu ga ili naci preko tablica a onda je moj i boziji...

 

NPR.

Vozim Zrenjanincem ka gradu, magarac u puntu mi izlece iz sporedne ulice i ja jedva uspevam da prelaskom u suprotan smer izbegnem sudar.Ja lego na sirenu i pokusavam da ga obidjem i zaustavim kad lik jos cima auto na mene.

Posto sam skapirao da ce idiot da me udari ako probam da ga zablokiram pratim ga do semafora gde je par vozila ispred njega pa ne moze da bezi.

Stanem par metara iza njega, kad on izlazi iz auta, ide ka meni i pita me "sta je bilo?".

Naravno da pocinje tuca, posle par sekundi sam uspeo da ga onesvestim.

Usao sam u auto udario njim u banderu, zakljucao ga a kljuceve kasnije bacio sa pancevca.

Nikad mi nije stigla prijava, taj motor sam i onako prodao ubrzo nakon toga, a i ja njega vise nisam sreo.

 

Naravno da sad to ne bih ponovio ali u tom trenutku sam zaista bio spreman da ga odrobijam.

 

Ipak 99,9% se zavrsi izvinjenjem i svako na svoju stranu jer svi mi gresimo.

:takoje:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Izvini, ali ova priča mi je...

Kao da sebe sanjam kako prevrćem neki auto jer me je isekao

 

Dogadjaj nije neocekivan za okruzenje u kome zivimo. I nije tuzno i jadno sto je tako, jer smo mi kao drustvo odavno prevazisli taj stupanj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Reagujete ako mozete da izbegnete situaciju,izbrojite do 10...i teraj dalje...Ne ulazite u konfliktne situacije,jer ne znate na kakvu cete budalu naleteti...Prezivite jednu situaciju,a onda budete izbuseni u svadji i nije neka pamet...bez obzira koliki si rmpalija.Ovi sto se kurce oratorski-seratorski verovatno nisu bili nikad ucesnici ozbiljne konfliktne situacije sa upotrebom hladno-toplog oruzja.Onaj koji presece duplu punu da uradi polukruznu,tome vi tj.mi ne mozemo nista da dokazemo i pokazemo...a posto nismo organ ciji je to posao,i ko to moze da sankcionise nekaznjeno,vratimo se na tehniku od 1 do 10...1moto3.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Ma svasta je bilo ali cak i kad prebijem bezobrazne i bahaate meni je posle toga pokvaren dan,glava me boli od nerviranja,pa ruke,noge ako sam ga i sutirao na patosu..da ne pricam o moguim prijavama za razno i sudjenjima..pa kada je bahati deda izvadio tetku na semaforu,,itd,itd...stvarno,ali stvarno se trudim da iskuliram i postedim sebe u tim situacijama..ne svadjam se jer jbs to ako ne idemo do kraja a mnogi su samo na recima jaki...kad sam kriv obavezno kazem izvini... 0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kada sam pocinjao da vozim pizdeo sam, sada vec ne. Evo bas veceras Passat (PR table tipicno za takve) obilazi zaustavljeni auto bez obzira sto mu idem u susret da bi stali tocak uz branik. Svestno mi oduzima prednost i kao takvog smatram ga moronom, sebicnim, nepismenim, nekulturnim i drustveno nepodobnim jer je divljak, neka vrsta babuna. Ne moze se prevaspitati, umrece neotesano. Jedini nacin jeste da mu se naplati kazna. Dakle uzeti mu novac. Tu se javlja i problem OSL-a sa podrucja KiM koji ce da oprosti zemljaku jer i njemu to normalno a i zemljak je u tudjini, treba imati razumevanje. Definitivno u Srbiji, ljudima manjka odgovornosti u vise oblasti, neosnovano hvalisamo sami sebe i ne vidimo dalje od nosa. Od svega toga, najvise fali samokriticnosti. Jesam, pogresio sam u toj situaciji, trebao sam drugacije, uradio sam tako a trebalo je ovako itd.

To je bilo pre, sada je i bice u buducnosti. Takvi smo i takvi cemo biti dokle god kao nacija ne izumremo i postanemo nacionalna manjina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Ako je neka ozbiljnija situacija u saobracaju stanem i objasnim coveku da je glavni uzrok stradanja motociklista oduzimanje prava prvenstva prolaza,kako puno ljudi gine svake sezone... Nije mi tesko. Ako nije ozbiljno samo produzim. Naravno,postava kacige je upila mnogo psovki 3besan.gif

I onda naletim na kromanjonca kao danas... Covek mi je oduzeo pravo prvenstva prolaza u raskrsnici. Gleda me kako nailazim i pokusava da me preduhitri, naravno panicno kocim. Kako sam stao kod vrata pitam ga: "Sta to radis?!". A on ni da mahne rukom, a o izvini ni da pomisli, vec kaze: "Ajde bre vozi to". Ljut kao da sam ja njega ugrozio. Sada mu fali retrovizor. E ovakvim primatima, iz edukativnih razloga i za opste dobro, mora da se stvara uslovni refleks na motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Reagujete ako mozete da izbegnete situaciju,izbrojite do 10...i teraj dalje...Ne ulazite u konfliktne situacije,jer ne znate na kakvu cete budalu naleteti...Prezivite jednu situaciju,a onda budete izbuseni u svadji i nije neka pamet...bez obzira koliki si rmpalija.Ovi sto se kurce oratorski-seratorski verovatno nisu bili nikad ucesnici ozbiljne konfliktne situacije sa upotrebom hladno-toplog oruzja.Onaj koji presece duplu punu da uradi polukruznu,tome vi tj.mi ne mozemo nista da dokazemo i pokazemo...a posto nismo organ ciji je to posao,i ko to moze da sankcionise nekaznjeno,vratimo se na tehniku od 1 do 10...1moto3.gif

 

 

Ne znam cime se bavis ali imam utisak da si 100% izasao iz neke borilacke vestine, mozda i kao instruktor :) Svaka ti je na mestu, + od mene :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Reagujete ako mozete da izbegnete situaciju,izbrojite do 10...i teraj dalje...Ne ulazite u konfliktne situacije,jer ne znate na kakvu cete budalu naleteti...Prezivite jednu situaciju,a onda budete izbuseni u svadji i nije neka pamet...bez obzira koliki si rmpalija.Ovi sto se kurce oratorski-seratorski verovatno nisu bili nikad ucesnici ozbiljne konfliktne situacije sa upotrebom hladno-toplog oruzja.Onaj koji presece duplu punu da uradi polukruznu,tome vi tj.mi ne mozemo nista da dokazemo i pokazemo...a posto nismo organ ciji je to posao,i ko to moze da sankcionise nekaznjeno,vratimo se na tehniku od 1 do 10...1moto3.gif

 

 

Ne znam cime se bavis ali imam utisak da si 100% izasao iz neke borilacke vestine, mozda i kao instruktor :) Svaka ti je na mestu, + od mene :)

Вјеруј ми, ово је БИШ- београдска искуствена школа, кад се нагледаш свега и свачега, па све гледаш кроз ситуацију коју си проживио, од пијанчења од зоре до зоре с ортацима, преко тројке у кафићу до макљања са убодима ножа или банг банг звуцима :)

ми, ови које си поменуо, бројимо до 7, максимално осам... Трпимо док не нагази жуљ. Кад нагази испробаш све технике које си научио, од аперката до бџџ обарања и џудо полуга :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

U poslednje vreme mnogo brojim, vise nego u osnovj skoli, suzdrzavam se a ove godine sam imao toliko incidenata da sam jednostavno pozeleo da svi ostanu bez retrovizora ali mali je grad.... Tako da brojanje ostaje metoda No.1 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Ja zapisem ( zapamtim registraciju ) ako je Kragujevac , posto sam odatle , kao i Troublemaker , i posle ostane bez retrovizora ili fara , a ako me je mnogo ugrozio ( iznervirao ) kociono ulje po kolima . Kragujevac je relativno mali grad i uglavnom svakog nadjem posto sam stalno po gradu . Naravno to ne radim kad vozim motor posto me tad lakse zapamte ako me vide nego kad vozim bajs.

PS. @ Troublemaker : Zivis u istoj zgradi u kojoj zivi moj drug . Vidjam ti motor ispred zgrade kad idem kod druga .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja