Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova

 

Boxi87 ja planiram da napravim sam naslon,mislim da uopste nije komplikovano.

 

Na dve cevi se napravi navoj koji ti je potreban.Parce pleksiglasa u obliku naslona iseces (koji ti odgovara),kupis sundjer odredjene debljine,presvuces eko kozom. ako ti stoji napolju i kisne onda lepo uzmes pistolj za namestaj kod bilo kog tapetara i pozadi ti prikuje za pleksiglas,ako imas garazu mozes to i finije,zalepis tigar lepkom i eto naslona za sica lovu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

Ljudi jel moze neko da mi pojasni jednu cudnu pojavu(mozda samo meni cudnu zbog neznanja1neznam.gif) a to je...pre 2 meseca mi je majstor zamenio antifriz,ali ga nismo izmerili i kako sad postaje hladnije ja reko ajde da izmerim...upalim motor zagreje se,upali se ventilator...medjutim u posudi u kojoj se nalazi merac kolicine antifriza ja naidjem na hladan,zeleni antifriz bas onakav kakav smo ispustili iz sistema...dok kada sam izvukao iz onog creva sa cepom gde se doliva naisao sam na vruc,crveni G 12 onaj koji smo sipali...nije mi jasno kako to dva razlicita antifriza razlicitih temperatura u jednom sistemu0zbunjen.gif0stabre.gif0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne sme biti razlicitih boja kao i razlicitih temperatura kad se upali ventilator jer pre toga, termostat otvara i odradjuje svoje ( rashladna tecnost kruzi u sistemu ).

Pravac kod majstora da vidi o cemu se radi, moze biti vise problema ( nije lepo ozracen ostao vaz. cep, zaglavio termostat, puko ili spao propeler na pumpi za vodu samim tim nema cirkulacije )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

znam i ja da ne sme zato je moja reakcija bila0staa2.gif...satelis samim tim sto pali ventilator jel znaci da je termostat ispravan ili0stabre.gif...i cudno mi je kako prilikom ispustanja starog antifriza nije istekao i iz ove posude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pravac kod majstora da vidi o cemu se radi, moze biti vise problema ( nije lepo ozracen ostao vaz. cep, zaglavio termostat, puko ili spao propeler na pumpi za vodu samim tim nema cirkulacije )

 

Dadoh ti odgovor u predhodnom postu 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Mazesty dx 250

Dali neko zna gde mogu da kupim narucim samo poklopac rolnica u variomatu skroz se je pojeo,klizace sam naso gde ima a poklopac nema nov samo polovan ali nece da mi rasturaju variomat nego ceo da ga kupim 35e mi traze...pitanje kakav je i njemu poklopac! hvala na pomoci unapred inace sam od juce nov na forumu pozz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Nov poklopac rolnica samo u Plattneru. Ili Fica tocak ako moze da ti nabavi. Cena u plattneru mu je oko 40 eura i ceka se 20ak dana. Tako da ako planiras da se vozis na prolece bolje sada poruci :) isti problem sam imao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Mazesty dx 250

40e mnogo bre :) cene koje sam gledao za neke druge skutere na netu od 500-1500din pa sam se nadao da je za mazesty tu oko 2000 :( plus klizaci 1000din...da je za tmax-a pa da razumem :D pokolopac si dobio sa klizacima ili ne? hvala na informaciji

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Poklopac varijatora se uvek prodaje "solo".

Koliko znam za sve skutere je otprilike ta

cifra. To oko'iljadarke je za 50cc.

Svaki deo nas boli po džepu ali nas posle ne boli glava dok se bezbrižno vozimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Bez klizaca. Ako hoces klizace originalne to te izadje ko petra kajgana. Jos oko 30 40 eura, ne mogu da se setim tacne cifre. Mozda cak i vise. Ali pozoves plattner i pitas. Jako su ljubazni za te cifre ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Pozz raja potrebna mi je vasa pomoc.E ovako imam majestya 400 2004 godiste..Pocelo se desavati nesto cudno sa njim.Dosao sam sa voznje ugasio motor normalno, bilo hladno vrijeme mjesec dana, dodje sunce ja na motor..i onda pocinje sa tim problemom.Upali normalno radi normalmo sve.Poslije nekoliko kilometara na krivini pustam gas da usporim, pocnem da dodajem opet gas motor se krenu gasiti odjednom i poce da puca iz auspuha, poslije pucanja motor se ugasi . i ja ga normalno startujem opet..upali krenu i opet isti problem , izmedju 3500 i 4000 obrtaja motor se gasi ,krene da puca na aspuh i onda se tesko i pali, dodje do tacke taman da sastavi ali nece i pukne iz auspuha..ostavim ga malo ..dodjem da upali i on upali normalmo nastavim taj dan sa voznjom i sve normalno funkcionise.u nadi da je samo lose gorivo bilo.iduci put se opet uputim na voznju sa njim i desava se isto samo bez pucanja opet na istom broju obrtaja i na istoj brzini motor jednostavno prilikom dodavanja gasa i ubrzanja samo se krene gusiti i gasiti, ako pustis naglo gas u voznji kada se to desava ostane u radu..ali rijetko se desava da moze da primi citav gas i normalmo da se vozi..Isao sam na kvar sa svjecicom i sa kablom na svjecici ali je sve normalno ne probija kabal , varnica super.Motor nije karburator pa me interesuje da li moze da ima neki problem sa sistemom ubrizgavanja gorova i da li on ima lambdu sondu posto sam cito da kod vozila sa takvim ubrizgavanjem i ona ako je neispravna pravi veliki problem davanjem netacnih inpulsa bordu, a bord sistemu za ubrizgavanje gdje se desavaju ovakvi problemi..gledo sam na mjestima gdje bih ona trebala biti i nisam je vidio tj. Na izduvnoj grani..Ako moze neko da mi pomogne oko ovog problema bio bih mu veoma zahvalan..Svaki savjet i pomoc dobro dodje..Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uz sve te simptome koji ti se desavaju, mora da je upalio lampicu kontrole motora na inst. tabli?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Nije upalio nikakvu lampicu..moja greska veceras sam skinuo plastike sve i uspio prici sistemu ubrizgavanja radi se o karburatoru..a ne anjspric sistemu, zato nisam ni primjetio nigdje lambdu sondu na motoru..sutra cu otvoriti karburator i provjeriti menbranu gumenu koja podize iglici koja se nalazi u karburatoru..postoji mogucnost ako je menbrana suplja desavaju se ti simptomi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Membrana 90% . Dok nisi napisao da je injection ja sam sve vreme mislio da je membrana,al onda na kraju si rekao injection e tu m vec zbunilo... Da li si menjao filter goriva skoro ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

I ja vjerujem da je menbrana u pitanju..filter goriva nisam mjenjao nikako ali imam namjeru..odoh lagano da se uhvatim posla..pa ce se cuti do podne o cemu se radi..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

I ja vjerujem da je menbrana u pitanju..filter goriva nisam mjenjao nikako ali imam namjeru..odoh lagano da se uhvatim posla..pa ce se cuti do podne o cemu se radi..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

E ovako bacio sam se na karburator danas.ne radi se o klasicnom karburatoru , vec konbinacija karburatora i direktnog ubrizgavanja u cilindar..memnbrana je u dobrom stanju, sto znaci da nije ona..ali sam nasao ispod menbrane kad sam je izvadi dosta prasine i prljavstine..ispro sam sve upalio motor bez nje radi normalno e sada cemo viditi kada se provozam da li ce praviti problem...neznam sta bih moglo da bude vise jer na motoru je sve serija i nikada vise nije nista dirano i odvrtano..jedino moze samo pumpa goriva biti ona je elektronska...da nije oslabila posto kada imam oko dve litre goriva u rezervaru ne mogu da ga upalim na nogarama dok nespustim motor na tockove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

pregledaj ceo sistem dotoka goriva do karburatora i ocisti sve. Zameni filter ako ga ima, i vodi racuna koji filter stavljas. Ja sam jednom prilikom stavio neki od mekanog oklopa i nije hteo da radi skuter na vecim brzinama, ugusi se kao da mu je nestalo goriva,i onda kada sam zamenio i stavio filter sa tvrdim kucistem sve je proradilo. Doduse kod mene je vakuumska pumpa drukalica, nije isto sto i elektricna,ali nije na odmet iskustvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Ma da sada sam to sve raskopo i nemam sta izgubiti sve cu pregledati..filter sam skido metalni je orginal fabrika..vidicu sta i kako znam da je kod tebe vakum pumpa i najbolja po meni..ovo sve je za mene nista..ali desilo se tako da sam motor dobio za super cijenu i nista dirano nikada nije na njemu..a vozio ga je momak skroz malo sto je moguce da je ugusen..jer bukvalno samo kuca prodavnica i malo kroz naselje..jer ja sam ga vec par puta probo na duzim relacijama i otvorenom putu ponaso se super, sve do ovog ugasio ga zbog zime i ostavio , doslo Lijepo vrijeme ja par kilometara i desi se taj problem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6

Akumulator za Majesty 250cc ide od:

12V 7Ah 120A(udarne snage) YT7B-BS sa suvim punjenjem posto ide horizontalno. Ja koristim vartu za sada radi dobro platio sam ga 5000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

Akumulator za Majesty 250cc ide od:

12V 7Ah 120A(udarne snage) YT7B-BS sa suvim punjenjem posto ide horizontalno. Ja koristim vartu za sada radi dobro platio sam ga 5000 dinara.

 

posto i ja planiram da kupim akumulator,jel mozes da mi das neki kontakt prodavnice gde si ti kupio vartin akumulator?Sa koje strane ti je + ?poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja