Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Hvala na obavestenju.

Malo mi je skupo 5000 din.

Sada mi je neki Unibat koji je nov 2600 din.,koristio ga polovnog dve cele sezone i sada u trecoj je crkao.

Kupio bih nesto, max do 3000 din., mozda isti Unibatov ili sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6

Mislim da imas unibat za 2500dinara,kod mene je trajao cetri godine u momentu kada je otisao nisam nista mogao da nadjem pa sam uzeo ovaj vartin da vidim kako ce da se pokaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6

Naravno, Start Komerc Kragujevac 034324572 i 0641219253 kod njih je unibat za Majesty 2500dinara,trazi ga po ovoj oznaci(12V 7Ah YT7B-BS) mogu da ti posalju na adresu ako nenadjes neku blizu radnju u tvom gradu pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

Plus mi je sa leve strane,narucio sam ga preko Kim auto delovi KG poz.

 

hvala,ne znam samo kako ce da se uklopi kod mene posto je + sa desne strane ?1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6

Kada kupujete akumulator mozete da uzmete + da bude ili sa leve ili sa desne strane, obavezno naglasite prodavcu. Za nas model ove bi trebale biti dimenzije akumularora koji ima oznaku YT7B-BS (duzina 150mm visina 94mm I sirina 63mm)ovo su dimenzije moje varte, moguce da se kod drugih proizvodjaca malo razlikuju velicina. Kod mene stoji horizontalno pozdrav1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman K7

Kada kupujete akumulator mozete da uzmete + da bude ili sa leve ili sa desne strane, obavezno naglasite prodavcu. Za nas model ove bi trebale biti dimenzije akumularora koji ima oznaku YT7B-BS (duzina 115mm visina 94mm I sirina 63mm)ovo su dimenzije moje varte, moguce da se kod drugih proizvodjaca malo razlikuju velicina. Kod mene stoji horizontalno pozdrav1zdravo.gif

 

jeste ta oznaka za akumulator ali su dimenzije 150x65x931aha.gif poz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Mazesty dx 250

ja sam stavio gelsku bateriju za ups uredjaje stavio buksne na kablovima posto baterija nema za kleme iza svaki slucaj pecnuo malo lemilicom da nebi se slucajno iscupala buksna od vibracija i evo cepa vec 3 sezone da neureknem inace placena 2300 kod mene u nisu i upada u leziste u miimetar nista ne strci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Imam jos jedno pitanje.

Vec dve sezone mi zvece one lamele pozadi(ima ih 3) koje sluze za pokretanje skutera kada se da gas.

Majstor mi je rekao da moze tako da se vozi,samo ako mi ne smeta zvecanje.

Pokusali smo lepljenje posle cega se nisu cule, motor je bolje vukao tj.kretao je sa mnogo manjim gasom,ali to je trajalo nekih mesec dana, posle cega su se simptomi vratili.

Motor lepo ide, ali zvece...

Razmisljam da zamenim te lamele.

Da li neko zna gde mogu da se kupe nove ili polovne(radije bih) i kolika im je cena.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Bolje ti pogledaj i korpu kvacila (sto ide preko lamela) da nije kriva, i da ti zato brzo potrosi jedan deo lamela i onda krene da zveci.

 

Ali opet, i da potrosi, ne bi smelo da zveci, vec je verovatno otisla osovina na kojem to sve lezi, pogledaj da nema lufta, a moze biti i da su opruge se otegle na lamelama, imas ih 3 cini mi se.

Promenio član alexanto
nema potrebe ciirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Majstor kaze da su te lamele.Kada ih je za probu zalepio, sve je bilo bolje, ali je trajalo mesec dana dok se nisu odlepile. Verujem coveku, godinama mi odrzava motore i pente.

Motor ide i ovako bez problema, ali zveci i treba veci gas da bi krenuo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Onda su lamele, jer treba veci gas da bi krenuo.

 

To je znak potrosenosti lamela.

 

Jer kada se potrose lamele, skuter mora da ide u vece obrtaje dok ne spoji lamele sa korpom kvacila.

 

Nabavi lepo lamele i resen problem.

Promenio član alexanto
nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Majstor kaze da su te lamele.Kada ih je za probu zalepio, sve je bilo bolje, ali je trajalo mesec dana dok se nisu odlepile. Verujem coveku, godinama mi odrzava motore i pente.

Motor ide i ovako bez problema, ali zveci i treba veci gas da bi krenuo...

 

 

Feroda na lameli kada se potrosi nece da zvecka ali da skripi i proizvodi metalno struganje to ce sigurno biti, takodje ni opruge ne mogu zveckati.... one mogu cimati pri polasku kad se rastegnu ili dobrano okretati tocak u leru kad pukne opruga.

 

Pre bi rekao da ti je problem u ploci koja se nalazi iza lamela, vremenom od vibracija dolazi do lufta i ploca pocinje da "radi" tj da zvecka.

Najbolje resenje je zamena gornjeg dela kvacila (po mogucstvu novim delom) ili druga varijanta, da se ta ploca zavari za osovinu lamele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja