Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: yamaha majesty 250cc `96

Da se javim i rezimiram servis koji je obavljen na tacno 25000km:

 

Iz masine izvadjen katran od ulja, stavljen 10-40 motul 2L (1000din litar)

Menjac preventivno 80-90 neki scooter kit motul (400din)

Kajis koji je bio unutra, original yamahin sa oznakama (fabricki, bio tu 18godina) sirok 21.5mm, moze da istera sezonu ali preventivno zamenjen novim

i otisao kao rezervni za ne daj boze (2500din)

Variomat menjac ostale stvari u perfektnom stanju, Tovatna mast fabricka bez trunke prasine.

Zamenjen prednji set lagera posto je stari bio bucan (700-800din)

Prednje plocice zamenjene, stare su bile lepljene (2000din RW)

Majstor Darko 2500din za sve navedeno

 

Proverene gume, hladnjak i tecnost hladnjaka, struja, rucice, sajle, svecice itd.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

evo mene opet,pisao sam ,par postova prije,o temperaturi....

danas prilikom voznje opet kazaljka visoko,mozda 4-5 crtica ispod crvene,i cujem ventilator se upali i onda je opet vrati na pola i tako par puta...

Da li je nnormalno da se kazaljka toliko popne prije ukljucenja ventilatora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

evo mene opet,pisao sam ,par postova prije,o temperaturi....

danas prilikom voznje opet kazaljka visoko,mozda 4-5 crtica ispod crvene,i cujem ventilator se upali i onda je opet vrati na pola i tako par puta...

Da li je nnormalno da se kazaljka toliko popne prije ukljucenja ventilatora?

 

To je normalno,

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: yamaha majesty 250cc `96

Stigo u Kotor, pa vi kako `ocete :)

 

Poso 11 maja u 07:00, stigli u 18:00, odmori od 30minuta u Novom Pazaru, Mojkovcu (mesto pored Tare, odmaraliste kraj obale), vidikovacu iznad Budve. Krace pauze od po 5 minuta na pumpama (3x dopunjavano po malo). Potrosnja smesnih 3l (manje od toga, ako kazem necete mi verovati). Nemam sada vremena za detalje ali bice uskoro svega pa i slika. Moram da napomenem da sam putovao sa curom!!! Nas dvoje na matorom madzestiju!!!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: yamaha majesty 250cc `96

Pravili malo cesca zaustavljanja (ipak je zensko pozadi), bilo je kisa ovih dana pa i dosta rizika od odrona i slicnog, tako da smo uglavnom isli neki 60-70km/h. Opet neki 10-20km preko ogranicenja :). U kanjonu poceo neki vetar koji pratio do kraja puta, sve u svemu nekih 570km (kroz Sozinu) do Kotora uz nekih 11h sa sve pauzama, i zenom na 250cc maxiju nije losa stvar

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250 '97

Pozdrav drugari, stigao jos jedan matoran '97. Masina se trenutno sklapa..posle predjenih 32k i kusur(na satu), a ko zna koliko zapravo..prvi put otvorena
1hej.gif
Zelim samo da naglasim da mi je ovaj forum zaista mnogo pomogao oko dosta nedoumica, hvala svima..nadam se da ce tema da se nastavi.. Utiske saljem posle prvih km, ciao
1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250 '97

Usisni: 0,08-0,12 mm

Izduvni: 0,16-0,20 mm

motor mora biti hladan

:zdravo:

 

Hvala Trigger na brzom odgovoru :) makina sklopljena...ali nesto lupka..ne dimi, lepo prima gas..ali nesto se cuje 0ljut2.gif ...nisam obratio paznju kako strelica stoji na klipu?! treba da bude okrenuta ka izduvu, zar ne?! ...ili mi je dihtung glave previse tanak pa ventili lupkaju 0stabre.gif pomagajte 0tuzan.gif hvala unapred!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

 

Hvala Trigger na brzom odgovoru :) makina sklopljena...ali nesto lupka..ne dimi, lepo prima gas..ali nesto se cuje 0ljut2.gif ...nisam obratio paznju kako strelica stoji na klipu?! treba da bude okrenuta ka izduvu, zar ne?! ...ili mi je dihtung glave previse tanak pa ventili lupkaju 0stabre.gif pomagajte 0tuzan.gif hvala unapred!!

 

 

Jesi li resio sta je lupkalo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: yamaha majesty 250cc `96

Hvala puno!

 

Svaka cast super avantura :) kako se masina ponasala u putu jesi li imao kakvih problema.

 

I pozdrav ostalim kolegama, izvinjenje zbog kasnjenja. Svakog dana sam na forumu al zaboravih nasu temu.0plac.gif

Evo nas jos uvek u Kotoru, kao sto znamo kisa ne prestaje da dosadjuje ali i pored toga masina se svaki dan tera ko magarac.

Juce zamenio ulje (redovna zamena, nesto malo preko 3500km od prethodne) i ocistio filter. Ociscen filter za vazduh koji bi trebalo da se zameni pri povratku kojeg nece biti do oktobra. Filter za gorivo nisam dirao, nit znam nit bi umeo.1neznam.gif

 

Pri zameni ulja je uocen problem sa shrafom koji se odvija (malo je pojeden) pa sam morao da ga odvijem natucavanjem 18okastog umesto 19. Ovo ce da pije vodu jos neko vreme ali cu morati da nadjem trajnije resenje.

Probusio gumu na zadnjem tocku, stavljen cep za 3e, postaje kockasta pa ce morati da se zameni pre povratka.

Od ostalih stvari bih napomenuo da sam imao jedno klizanje po kisi, tj silazio nizbrdo (veliki nagib) dok je pljustalo (morao sam1lud.gif). Tocak upao u rupu prekrivenu potocima slivajuce vode, i eto mene dole, srecom bez vece stete osim ogrebotina0plac.gif

Estetski, plastike su zrele za remont, taj sraf za ulje, i sediste koje je nazalost pocelo da puca.

 

Skuter je majka u Kotoru. Bolje idi peske nego kolima. Ponekad se napravi tolika guzva ispred rive (glavnog ulaza u stari grad) da je kolona dugacka skroz do tunela (kroz citav grad) pa je prolazak kolima jednak prelasku gazele za vreme gradske spice.

 

 

Posto sam sada vec malo prinaucen oko majestija, pri povratku u Nis ce me zanimati kako zameniti sam filer za gorivo, ocistiti masinu generalno od prljavstine iz goriva,nastelovati ventile, kako ili gde srediti i ofarbati plastike na motoru i gde naruciti porebne delove za navedene zahvate.

 

 

Do tada pozdrav ekipi1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Da li neko moze da mi rastumaci koja je razlika izmedju Majesty i Skyliner, isto izgledaju a drugo ime? Sta je MBK?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Da li neko moze da mi rastumaci koja je razlika izmedju Majesty i Skyliner, isto izgledaju a drugo ime? Sta je MBK?

 

Yamaha i MBK je isto :) Tako da skyliner i majesty su isto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Hvala na info. Na agregatu mi pise MADE IN JAPAN....

A da li neko zna gde mogu da nabavim naslon za suvozaca ili jos bolje ako neko pravi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja