Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

Pokušaj da kontaktiraš člana Vaximo preko pp. Ako ti nije teško opiši malo šta se desilo, tj. jel nešto nagoveštavalo na takav ishod, jel redovno servisiran itd. Ovo prvi put čujem da se desilo nekom sa ovim agregatom, sem ako nije ostao bez ulja ili sl.

Srećno u potrazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

zahvaljujem na pomoci, sve je bilo ok, ulje uvek proveravam, samo je u toku voznje jednostavno pukla......

Pokušaj da kontaktiraš člana Vaximo preko pp. Ako ti nije teško opiši malo šta se desilo, tj. jel nešto nagoveštavalo na takav ishod, jel redovno servisiran itd. Ovo prvi put čujem da se desilo nekom sa ovim agregatom, sem ako nije ostao bez ulja ili sl.

Srećno u potrazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Да ли неко вози новији Мажести 250 са убризгавањем?Занима ме од кад се производи,оно што сам ја нашао по нету је одприлике 2005 год.

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Da li neko zna zasto volan pocne da se trese kada ga pustim ? Balansiran tocak, nova guma, tegici na kormanu, zamenjen trougao. Jedino su ostali stari stapovi, ali posto mi ne vuce ni u jednu stranu i imaju dobru funkciju, tj rade normalno, ne glave, nisam ih menjao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Probao sam sve varijante, problem imam vec duze vreme, u tom periodu su zamenjene 2 prednje I dve zadnje gume, vozen bez kofera, sa teretom, bez tereta... sa teretom je efekat tresenja izrazeniji, ali nikada nije prestao... :/ nemam resenje, sem da nadjem nekog mazestija koji provereno nije tresao pa da sa njega probam konpletan prednji deo... :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

- prednja guma

- prednja felna

- prednji amortizeri

- popustena/kriva vila

- tegici kormana

- vizir

- nosac/silen blok motora

- zadnja guma

- zadnja felna

- zadnji amortizer(i)

- kofer

.... moguci uzrocnici tvog problema, najpre sumnjam na zadnju gumu i felnu...pozadi leluja - prenosi napred

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Starcevo (Pancevo)

Zdravo svima,

Procitao sam svih 37 strana, ali ako sam slucajno propustio unapred se izvinjavam.

Interesuje me do koje godine su ugradjivali karburatore u Majesty.

Nasao sam da su se modeli kretali od 1996-1998, 1999-2002, 2003-2006, 2007, ali nigde nisam uspeo da nadjem ovaj podatak.

 

Hvala svima,

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

- prednja guma

- prednja felna

- prednji amortizeri

- popustena/kriva vila

- tegici kormana

- vizir

- nosac/silen blok motora

- zadnja guma

- zadnja felna

- zadnji amortizer(i)

- kofer

.... moguci uzrocnici tvog problema, najpre sumnjam na zadnju gumu i felnu...pozadi leluja - prenosi napred

 

Sve sto si naveo je provereno. Skuter je imao kod prethodnog vlasnika proklizavanje I tom prilikom je iskrivio trougao, I ja sam zamenio trougao ali nisam hteo vile jer su mi delovale bas dobro (ne na oko, nego po funkciji). Silen blok motora - dve one metalne caure kod strugara napravljene nove, I u 'koskici' zamenjeni silen blokovi I to stavljeni jos jaci I puniji - I pre toga tresao I posle toga tresao. Zadnja guma promenjena dva puta, prvi put nova metzeler, drugi put nova city grip, oba puta balansiran tocak I nema odskakanja tocka van ose dok se vrti u leru.

 

Vizir sam stavio nov, ivanov, malo veci od originalnog, ali je I pre njega tresao... znaci probane sve varijante koje sam procitao ovde sem vecih tegica.

Probao bez kofera, bez vizira, sa originalnim vizirom, balansirani I provereni tockovi, zadnji silen blokovi I caure - biksne, provereni I zamenjeni.

Lezajevi - vencici u volanu takodje zamenjeni I zategnuti propisno.

 

Jedino je ostalo jos vile da probam druge koje imam kod kuce, I tegice da napravim kod strugara teze (mada ne verujem da je do njih jer volan trese I u svom 'originalnom stanju', samo cekam kraj sezone (ima nas extremista koji vozimo I po ovakvom vremenu;) ) pa da se bacim na posao.

 

Inace sam automehanicar, tako da sve ovo sto sam naveo da je provereno, u stvari I jeste stvarno provereno I odradjeno :) ali tudjih iskustava I znanja nikad nije dosta, tako da svaki savet prihvatam I isprobavam.

 

 

 

Sto se karburatora tice mislim da ide negde do 2003 '4 a mozda cak I '5, to bi mogao neko ko ima ta godista da nam kaze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ax da, pod vilama podrazumevam amortizere-stapove, kako god da ih zovu... trougao je onaj gornji deo u sta se ubacuju amortizeri sa donje strane a sa gornje dodje lezaj-vencici volana I korman (to je bilo krivo I zamenjeno je)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800

Citam ovo tvoje i bas je bezveze,ali dobro. Meni je isto malo tresao nista bitno ali dam dodao srafove na viziru (bila samo 3) i zamenio gume. Mada prednja mi je bila 110/90/12 a ja sam stavio 120/70/12 i sve je nestalo. Ali koliko sam ja upoznat oko rama motora ne samo skutera,ako motor ima dobar udarac tesko da ce ikad biti dobar. Izvini ne bi da te smaram ali mozda imas mnogo veci kvar nego sto mislis. Jer koliko vidim ti si skoro sve probao. Dali si testirao kako se ponasa na vecim i manjim brzinama. Ali ako ti je ram kriv .... da stavis tegic, laksi na tu stranu na koju vuce a na drugu stranu malo tezi pa da time nestane vibracija. Ne znam srecno sta drugo da kazem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800

hahhaha ima istine, ludo se skuter ponasa preko 90 na sat,guma 12 , ali nije los ima prednost to sto malo trosi ,automatik, sedi se dosta komotnije .... ali ne treba od skutera ocekivati bog zna sta, sedi sipaj vozi i to je to. a za sve ostalo ima metalni klavir :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ja sam imao isti problem tresao cim pustis volan sve preko 40 na sat... Toliko krene levo deesno da ako ga odmah ne zadrzis ode sve u..... Samo sam zamenio gumu, nisam ni felnu balansirao i sve je prestalo... Na 100km ladno pustim volan ruke iza ledja i vozim tako sve dok ne stane.....

E da i stara guma je bila naopako montirana, pa vidi da i kod tebe nije taj slucaj... Vulkanizeri samo da ti uzmu pare namontiraju i ne pitaju kako se montira koji tocak i smer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800

Pa limeni se kvare,ali malo je drugacija prica.Moje je misljenje da ako hoces da se vozis uzivas u voznji ili sta vec treba da imas bar neki motor od 600cc. Dali je to r, f ,choper .... stvar ukusa,ipak je totalno drugacija prica.Skuter je vise kao korisna stvar, za guzvu,prodavnicu za kratke relacije da ne cimas auto... Ne kazem nista lose svako vozi sta voli ili sta moze da priusti bitno je da si na 2 tocka.Iskreno nisam ranije imao skuter ali mislim da ga necu prodavati jer mi se jako svidja. Ali cim se pojavi neka kinta zarezace neki cbr-f. Skuter je skuter a motor je honda..... :) nebi da sirim polemiku morao sam tako reci.

 

Ali da i ja sam zamenio gumu na skuteru i sad je sve ok.A ranije malo tresao i kad pustim ruke vukao je u stranu. Sad je do 100 extra. Preko toga uticu dosta vetrovi, los put,mala guma jednostavno nije za preko 100. Moze on da ide ali kontrola je jako losa. Nadam se da ces ubrzo naci i resiti kvar.

post-13323-0-45827100-1381367177_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

hocete da kazete da se limeni klaviri ne kvare ?

nisam to reko, mislim da 12-tica tockovi jako uticu po nasim putevima na tvoj osecaj tresenaj. i da je do toga

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Motocikl: Yamaha Majesty DX 250

Ja mislim da je to 'normalno', I meni se trese pri nekim srednjim, manjim brzinama, kao i mom prijatelju, ista prica. Isto je menjana guma, ali mislim da je to zbog tezine motora i malih tockova, tako da smatram normalnim. Pri vecim brzinama je sve normalno, pustis ruke bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Shaman, evo tebi probaj pa mi reci da je do mene ;)

 

Meni ne vuce u stranu, kada pustim volan nemam potrebu da telom balansiram u neku stranu da bi isao pravo, ali vrlo vrlo brzo pocne da trese i isto trese i na 40 i na 70 80...

 

Zzoza slazem se za kubikazu :) samo sto bih uzeo skuter od 500 600 kuba :) navikao sam na skuter, ako se uzme neki sa 14icama to je sasvim udobna voznja, a sa ovim mojim sam bez problema i preteranog zamora otisao do mora i nazad (Cg) i u tom putu presao oko 1800 km. Vozio sam Varadera, naravno da ne moze da se poredi, ali nije ni ovaj prevoz toliko zanemarljiv kao sto kazete :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja