Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Dobar dan svima novi sam na ovom forumu,prije sedam dana sam postao vlasnik yamaha majesty 250 2003 godiste pa naravno zanimaju me neke stvari i sitnice oko odrzavanja servisa .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 583 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Dobar dan svima novi sam na ovom forumu,prije sedam dana sam postao vlasnik yamaha majesty 250 2003 godiste pa naravno zanimaju me neke stvari i sitnice oko odrzavanja servisa .

 

Procitaj forum unazad i ostale teme i saznaces sve :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: LEONARDO 250 YAMAHA MAJESTY 400

Inače vozim leonarda 250 sa yamaha agregatom i svim ostalim delovima kao i majesty 250 :)

 

Ozbiljno ? Pa to je divno :)1moto3.gif

jeste jeste divno je :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800

Naravno,mada nebi bilo lose da ga tu i tamo odmoris a ujedno proveri antifriz i bilo bi lepo da imas neki kvalitetniji. Sto se ostalog tice bitno bi ti bilo da je ulje novijeg datuma,svecica takodje. Laganom voznjom 70-110 nebi trebao da imas vecih problema.Posto je put malo veci a ovo je skuter i ako naravno finansije dozvoljavaju nebi bilo lose neki rezevni deo da poneses.Kais,svecicu,malo ulja za dolivanje i tako to.Ja sam pravio ne tako veliku turu ali u pitanju je ibarska i sve ukupno oko 300 - 350 tamo i nazad. Nisam imao bas nikakvih problema ali sam pre toga uradio servis.Ulje,rolnice,kais,svecica,i samo ocistio filter vazduha.I nisam ga stiskao puno, potrosnja oko 3.5 i max 110.Eto,srecan put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800

Jel zna neko gde da nabudzim auspuh? Hocu da svih 250 kuba i 20 konja urla :D:jee: Kolika je to investicija ?

 

 

i ja sam razmisljao o tome pa javi ako si i sta si uradio.dali bi morao da pravis novi nosac ako bi menjao ceo auspuh.bavio sam se i idejom da povecam celu cev i naravno novi auspuh. trebalo bi to da bude dobro i glasno jer mi se cini da me ne cuju dovoljno. pogotovu sad kad su poceli da zatvaraju prozore i pale klime. pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: LEONARDO 250 YAMAHA MAJESTY 400

Jel zna neko gde da nabudzim auspuh? Hocu da svih 250 kuba i 20 konja urla :D:jee: Kolika je to investicija ?

 

 

i ja sam razmisljao o tome pa javi ako si i sta si uradio.dali bi morao da pravis novi nosac ako bi menjao ceo auspuh.bavio sam se i idejom da povecam celu cev i naravno novi auspuh. trebalo bi to da bude dobro i glasno jer mi se cini da me ne cuju dovoljno. pogotovu sad kad su poceli da zatvaraju prozore i pale klime. pozz

Evo ako mogu biti od neke pomoći http://www.kupujemprodajem.com/ARROW-sportski-auspuh-5683628-oglas.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 583 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ovaj je ruzan :o ja bih eventualno isao na celu prohrom varijantu i da bude sira cev , nosaci moraju da se prepravljaju naravno, sem ako nije namenski ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: LEONARDO 250 YAMAHA MAJESTY 400

Ovaj je ruzan :o ja bih eventualno isao na celu prohrom varijantu i da bude sira cev , nosaci moraju da se prepravljaju naravno, sem ako nije namenski ...

Ti baš race fazon :D ovaj nije baš toliko race, onda kod nekog majstora dobrog pa da ti pravi, osim ako nemaš keš za 4road koji je najlepši na svetu i ceo je prohromski :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800

Hvala,ne svidja mi se ovaj ja bi hteo nesto sa vecom izduvnom rupom.Dali probati kod ovih sto prave auspuhe,npr ovaj iz ade. Toliko je ljudi stavljalo auspuhe na mnogo jace motore i sve radi odlicno. Tako da verujem da za nase motore od 250cc nebi trebao biti neki problem.Samo da se cuje bolje i jos ako pojaca snagu, bice extra. Ali bi ipak da se posavetujem sa nekim ili ko je probao ili ko to radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: LEONARDO 250 YAMAHA MAJESTY 400

Hvala,ne svidja mi se ovaj ja bi hteo nesto sa vecom izduvnom rupom.Dali probati kod ovih sto prave auspuhe,npr ovaj iz ade. Toliko je ljudi stavljalo auspuhe na mnogo jace motore i sve radi odlicno. Tako da verujem da za nase motore od 250cc nebi trebao biti neki problem.Samo da se cuje bolje i jos ako pojaca snagu, bice extra. Ali bi ipak da se posavetujem sa nekim ili ko je probao ili ko to radi.

Šta znam ,ja koga god sam pitao za tog iz ade rekli su mi da je jako jeftin da za 100e napravi za nas agregat ceo auspuh sa granom. E sada svaki malo poznatiji za nas agregat košta od 250 do 400e ako on za 100 može da napravi približan njima onda se itekako isplati. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2039 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Роберт(Ада) на жалост више не ради,болест га спречава1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Danas sam bio kod ovlascenog servisera od strane MSC-a Dr. Dareta i ustanovili smo da se ceo CVT lagano raspada, ustvari delovi su dotrajali, nisam slikao al mozete da predpostavite, skupljamo pare pa lagano sve menjamo a ono sto mi je najihitnije je semering reduktora jer zna da mi izbaci ulje iz prenosnika i kvalitetno da mi naulji gumu, pa ako neko slucajno zna gde se moze pazariti semering bio bih mu zahvalan :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 583 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Semering ili porucis i plattneru, ili imas u Savskoj ulici u Beogradu radnju koja prodaje semeringe i lezajeve, ali trazis neki kvalitetniji da ti daju... Ili imas ove iz Novog Sada ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha majesty 250

Vec neko vreme pratim ovaj forum, a od skoro i ponosni vlasnik Yamahe majesty 250 mbk 2001. god. pa reko ovom prilikom da pozdravim sve clanove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja