Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Boja tamno zelena metalik, kao sto je bila, 100e i materjal i ruke ukupno.

Oko agregata, ama bas nista, sem servisa:stelovanja ventila i karba, zamena ulja.

Zamenio sam lezajeve u trouglu governale, sajlu za km.

Imam i slike, ali ne umem da ih ubacim.

Hvala za info oko registracije.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 583 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Pozdrav svima,

 

Kao sto pise posedujem Yamahu majesty 250, sve je normalno radilo a onda sam ja pametnjakovic uzeo da pregledam karburator i da ga ocistim i pored ostalog da nastelujem automatski sauh jer nije radio kako treba. Stelovanje sauha je bilo uspesno i sada pali dobro, medjutim kada sam rasklapao karburator malo sam se 'igrao' sa nivoom goriva u karburatoru i sada imam sledece simptome:

 

Kada ga vozim konstantno do 70 80 sve ide glatko. Na ubrzanju ima malu knedlu na pocetku to je problem broj jedan, a problem broj dva se javlja kada pokusam konstantno da ga vozim preko 90 - 120. Tada se vrlo brzo desi da motor pocne da cima i da puca iz auspuha i da ostaje bez gasa i na kraju stane. Kao da je ostao bez goriva. Onda sledi verglanje pa tesko paljenje, i onda se sve nastavlja normalno sve dok ponovo ne pocnem da ga vozim preko 90.

 

Da li neko ima ideju kako to da resim ? Meni deluje da je to manjak dotoka goriva, ali da li je moguce da je pumpa 'oslabila' u isto vreme kada sam se igrao sa karburatorom ili sam mu nesto drugo rastelovao, dirao sam i sraf za mesavinu. :o probao sam da ga stelujem ali se ne desava nista bitno sto se pomenutih problema tice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Cimanje koje ti se desava je mali nivo goriva u loncetu. Potrosi a ne dotekne dovoljno. Knedla koja ti se desava....nisi dobro nastelovao smesu. proveri pumu koliki pritisak daje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 583 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Cimanje koje ti se desava je mali nivo goriva u loncetu. Potrosi a ne dotekne dovoljno. Knedla koja ti se desava....nisi dobro nastelovao smesu. proveri pumu koliki pritisak daje.

 

Kako da proverim kada motor mora da radi na tu pumpu koju hocu da proverim :o jedino da ga upalim pa dok ne potrosi gorivo iz karburatora ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 583 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Inace, ja sam ove zime radio agregat i elektriku i ofarbao moj skuter, pa ako nekoga zanima mogu postaviti fotke i cene sta me je koliko kostalo... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 583 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Sve sto je bilo potrebno, trosio je mnogo ulja, 1l na 1000 - 1200 km. Pa sam zbog toga i krenuo u pricu. Premerio kompresiju, na hladan motor bila je 12, medjutim kada je na radnoj temp pada na 7.5 .

 

Kada sam rasturio agregat, gumice ventila su bile u 'maleru', a prema premeravanju i karike, cilindar i klip su bili u extra stanju. Cilindar sam samo honovao, klip ocistio i sto se toga tice bilo je ko novo. Inace motor je presao 45000 kada sam uzeo da ga radim. Na radilici je jedan lezaj bio malo slabiji pa sam ih zamenio, klipnjaca bez zabrinjavajuceg lufta tako da je nisam ni menjao, jer koliko god da sam trazio nisam mogao naci nijednu kvalitetnu sem tajlandskih ili tajvanskih, bem li ga sta mi rekose, uglavnom, zakljucio sam da ce mi ta klipnjaca trajati verovatno koliko i ova moja originalna tako da to nisam dirao.

Provereni zazori uljne pumpe,, funkcionalnost 'zamajca', vizuelni pregled svega sto moze da se vidi a moze imati ostecenja od habanja. Lanac, spaner i klizaci nisu menjani jer su u extra stanju takodje. Vodena pumpa prekontrolisana, zupcanici uljne pumpe takodje.

 

Upravo postavljam slike u galeriju pa koga zanima neka pogleda.

 

Dakle, u platneru kupljeni sledeci delovi:

 

Karike oko 42 e

Gumice ventila 26 e

Lezaj transmisije na osovini kvacila 30 e

dihtung glave oko 30 e

dihtung cilindra oko 12 e

 

Lezajevi radilice su NTN made in Japan, kostali su oko 3500 din.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Danas skinute plastike sa volana sipka volana ispolirana prednja maska i deo viziraa u mat crno po meni izgleda mocno. Kacim slike ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 583 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Sve konacno sredjeno, Cimanje se desavalo jer sam bio stavio filter za gorivo od mekanog materijala a mozda je bio i prevelik, zamenio, stavio od tvrde plastike i sve radi normalno, nastelovao karburator tako sto sam na otvorenom putu stelovao dok nije postigao max brzinu u najkracem roku i to bi bilo to :) Ujutro pali na prvo paljenje, sada posle 400 km nakon sklapanja, proverio sam ulje, nema potrosnje ni grama. Videcemo za nadalje.

 

Sada samo cekam da se vreme stabilizuje, a to me mnogo izludjuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Yamaha Majesty Dx 250

Stigla je Yamaha i odusevljen sam :-) sto se stanja tice odlicno je ocuvana ali me buni neko zveckanje(zvonak zvuk) dok radi,da li tako treba?probao sam je i lepo ide,dobro i ravnomerno ubrzava,bez secanja,ulje je zamenjeno,svecica i antifriz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9016 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Stigla je Yamaha i odusevljen sam :-) sto se stanja tice odlicno je ocuvana ali me buni neko zveckanje(zvonak zvuk) dok radi,da li tako treba?probao sam je i lepo ide,dobro i ravnomerno ubrzava,bez secanja,ulje je zamenjeno,svecica i antifriz...

 

kada je prisutno zveckanje... hladan ili vruc agregat ?

odakle dolazi zveckanje... agregat, CVT ili nesto trece ?

 

....malo vise detalja kako bi ti lakse pomogli 0namigivanje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Yamaha Majesty Dx 250

Covek od koga sam kupio motor mi je rekao da je sve to zamenjeno a za to vazdusarenje nisam cuo,pretpostavljam da mislis na ispustanje vazduha iz sistema,nisam to proveravao ali verujem da je odradjeno kako treba...na sta jos treba da obratim paznju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja