Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Pa ne bi smeo da trese ni jedan motor ni skuter kad se pusti volan...

Kad sam kupovao skut probam ja i na prvih 50 metara primetim da trese, i kad se vratim covek onako kaze pa to je normalno nema taj model onaj amortizer volana, samo Piaggio skuteri imaju hahaha... A trese ne smes da pustis volan duze od 2 sekunde...

E a pre njega sam imao Madisona i on recimo na 60 kad pustis volan ne trese uopste ali obara nekako u desno, nije da vuce nego pada skut u desno, kad drzis volan sve ok bilo, tako sam ga i kupio i prodao. A pre njega isto Madison stari treso malo bio na 60 kad se pusti volan ali nije tako strasno bilo pa nista nisam ni dirao...

A sto se tice velicine tockova na skuterima, neko moje misljenje, ako je tocak recimo 13 tica i ima gumu kroz 90 to je isto kao da je 14 tica sa gumom kroz 80 ili ti 15 tica sa gumom kroz 70. Recimo Burgman nosi prednju gumu 13-ticu 110/90 a recimo Kymco Xciting 15-ticu 120/70 to je po meni isto. Mozda lupam ne znam hehe

 

A jel si menjao lezajeve u tocku?? Moguce je ako jedan redi a drugi povremeno sitno blokira ili zapinje da trese..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: HONDA VFR 800

Ne, nisam nista lose rekao za skuter. Ne samo majesty bilo koji.Ali ne moze se porediti i nije za poredjenje .Skuteri su jako korisna stvar, i treba ih tako i koristiti i ne ocekivati da se ponasa kao neki veci motor. Naravno ima i skutera sa performansama velikog motora akli ipak je to skuter. Da sto da ne i ja sam hteo otici do mora sa skuterom i ne mislim da je to neizvodljivo. Treba sve kockice da se sloze ali skuter itekako moze da podnese takav put.

Opet kazem imao sam slican problem sa skuterom i kad sam stavio drugu gumu sve je nestalo. Meni se npr skuter cudnije ponasa preko 100 na sat ali mislim da je vizir problem.Srafovi koji fixiraju vizir su mi falili pa sam stavio jos 2 i malo je bolje.Fale mi jos 2 kom pa cu i njih montirati i probati dali je bolje.

Jeste guma najveca mana ovog skutera, pogotovu pri vecim brzinama jako lose skrece i tesko se kontrolise. Mozes staviti bilo koju gumu ali bez 15 felne nista.

Uzmi ponovo pretresi sve vidi dali ti je nesto promaklo,ipak idu hladniji dani ,tako da ces imati dosta vremena da probas sve kombinacije. Rasturi mu sve od zadnjeg do prednjeg dela.Srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Da nema neko Ipone 10 40 scooter, treba mi za danas ili eventualno rano ujutro, treba da idem za Bor a vec sam prekoracio nekih 300 400 km, pa bih da zamenim pre puta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Danas sam probao da na majestija nabudzim Naraku bobinu, medjutim, ona ima samo jedan kontakt (buksnu), i masu na nosacu koji ide kroz sredinu, a fabricka bobina ima dve buksne i masu koja ide kroz sredinu, jedna je impuls a druga je konstantan plus kada se okrene kljuc, bar je tako unimer pokazao, medjutim kada sam impuls povezao na Naraku i zasrafio je na masu (provereno je da je masa dobra), nije htela da baci varnicu...

 

Da li neko zna cemu sluzi druga zica na bobini, pretpostavljam da ima neke veze sa CDI-jem ili tako nesto, i da li neko zna kako da namestim ako uopste moze da radi ova bobina... ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ако се не пише ништа о Маџестију ...одмах мисли да је умро форум ... па има и других мотора са темама и других тема везано за овај подфорум !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Vaistinu :care: Zamoljavam koleZe da se držimo tehničkih detalja u temama Tehničkog MAXI podforuma a zajebanciju i druženje prebacimo gde im je i mesto :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

Danas sam probao da na majestija nabudzim Naraku bobinu, medjutim, ona ima samo jedan kontakt (buksnu), i masu na nosacu koji ide kroz sredinu, a fabricka bobina ima dve buksne i masu koja ide kroz sredinu, jedna je impuls a druga je konstantan plus kada se okrene kljuc, bar je tako unimer pokazao, medjutim kada sam impuls povezao na Naraku i zasrafio je na masu (provereno je da je masa dobra), nije htela da baci varnicu...

 

Da li neko zna cemu sluzi druga zica na bobini, pretpostavljam da ima neke veze sa CDI-jem ili tako nesto, i da li neko zna kako da namestim ako uopste moze da radi ova bobina... ??

neznam sistem rada ali znam da jedna ide sa akumulatora (narandzasta) a crveno-bela sa cdi.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Nasao ublazivace kod gore pomenutih, imaju jos svasta nesto za majestija pa kome nesto fali neka okrene i njih da proveri :) Malo su jaci sa cenama ali jbg..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 186 postova
  • Lokacija: Beograd, Savski Venac
  • Motocikl: BMW C 650 GT

Drugari, ako je neko zainteresovan, moj majesty 250dx, 2000. god, imate slike na mom profilu u super stanju ovih dana ide na prodaju! ako je neko zainteresovan neka zove! ;) btw, ostajem clan majesty bande, samo prelazim na vecu kubikazu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Silbaš
  • Motocikl: Honda CB500v

Potreban mi je savet,imam nameru da kupim yamahu majestic 250cm.2000.god . pa ako je moguce sta pogledati,dali imaju neku manu itd.Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 186 postova
  • Lokacija: Beograd, Savski Venac
  • Motocikl: BMW C 650 GT

Pozdrav Gaspa!

 

Kao što si verovatno pročitao na prethodnim stranama, ljudi uglavnom ističu veliki broj dobrih strana majesty-a...tako zapravo i jeste, pružiće ti puno radosti i zadovoljstva.

 

Verovatno znaš da je 2000. usledila smena generacija ovog modela, pa su postojali oni stariji kakav je bio moj (imaš ga kod mene u galeriji) i ristajling koji je po meni mnogo lepši. Tebe verovatno zanima ovaj drugi ;)

 

Po meni pažnju pre svega obrati na agregat, odnosno na to da li troši ulje jer je to boljka ovog modela, naročito kod ovako starih mašina koje su poprilično km pregazile. Važno je i kada je menjan kaiš, rolnice, kakve su kočnice...

 

Islikaj taj koji te zanima, pa ga baci ovde da većamo ;)

 

Ima puno stručnjaka koji će biti srećni da ti pomognu 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja