Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ja sam zveckanje resio zavarivanjem ploce, jednostavno resenje a realno nikada necete imati potrebe da skidate plocu da bi menjali lamelice jer se kupuje kompletno kvacilo svuda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Da li mislis na koliko pali ventilator ili kada pusta vodu kroz hladnjak (termostat) ? Termostat na malo ispod pola, a ventilator na crtu do dve (mislim na debljinu kazaljke) iznad polovine. Dakle mozes se istripovati da kasno pali i da se puno greje, ali do tih granica je dozvoljeno. A opet je pitanje i koliko ti je precizan termodavac i kazaljka, to je relativno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Mazesty dx 250

stvar je u tome sto meni nikad ne dodje do polovine nego na pola od srednje crte kao da nikad ne dostigne radnu temperaturu a tako radi od kad sam ga uzo jos pre 4 god...ventilator mi ukljuci samo kad sam na semoforu u gradskoj guzvi a ni tad se ne podize kazaljke navise pa se pitam dali termostat ukljucuje mnogo ranije protok vode kroz hladnjak ili pak kazaljka samo tako pokazuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6

I kod mene je slicna situacija,vozio sam ga pre i posle zamene antifriza sve sam lepo ozracio proverio ventilator radi ali pokazivac temerature nikada nije prelazio polovinu ventilator se nepali za sada.Verovatno da i svaki termo davac pokazuje razlicito teperaturu vozi i uzivaj :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha Mazesty dx 250

ako temperatura nije na radnoj onda je i potrosnja veca ;) nadam se da termodavac daje losu vrednost pa kazaljka nikako da dodje na radnu temperaturu tjs na sredinu :) gde da vozim kad gle kavo vreme 1hmm.gif kad ce to prolece...

da dodam pitanje u vezi rolnica jel neko experimetisao sa tezim rolnicama i koji su benefiti a koji gubici treba da ih menjam pa me interesuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Sto teze rolnice sporije ubrzava, moze da bude manja potrosnja i veca krajnja brzina (do neke granice naravno, ne u nedogled. Dakle dokle kais i varijator, tanjiri i opruga dozvoljavaju...)

 

Sto lakse rolnice, dizu se obrtaji na kojima radi masina, vise se haba agregat, deluje da ubrzava bolje, ali se u stvari lozis jer je bucniji dosta. Posle nekog vremena pocinje da te nervira taj visoki takt rada i zelis da vratis sve na standard. Naravno, sigurno veca potrosnja goriva i manja krajnja brzina (ovo sa krajnjom brzinom je u slucaju ako rolnice ne uskladis sa oprugom na zadnjim tanjirima). To bi bilo od prilike najsturije receno moje iskustvo sa 250 agregatom. Nakon svih testiranja se vozim na standardnim velicinama i uzivam u voznji :) Moja preporuka je fabrikana sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6

Pukla mi je sajli na majesty 250cc koja vraca gas,tako kupljen skuter.Sta mislite dali moram da je menjam posto koliko vidim trebam skoro veci deo plastika da skinem da bi dosao do sajli za gas,inace skuter normalno prima i oduzima gas :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ја би ти препоручио да то сад замениш, иначе ће Марфи да ти се јави, наравно кад се најмаање будеш надао. Средиш то сад пред сезону и онда само гааас

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Mallossi multivar i imam, i stavio bio njihove 11gr rolnice i njihovu zutu oprugu pozadi, plus novo originalno kvacilo kompletno sa tanjirima...sve sve

i nista nisam dobio sem visih obrtaja i vece potrosnje. A i dalje me dere drugar sa majestijem 2003 isto 250 i u standardu. Napominjem da je sa masinom sve ok ... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ja sam stavio belu oprugu pozadi uz multivar, i deljem Atlantike na startu kako hoćeš, kad su rolne i kaiš novi.

 

Treba da imaš bolji start, među ubrzanje, uzbrdo treba bolje da vuče od standarda, kad imaš suvozača takođe.

Meni je skroz druga priča sa multivarom, vozim ga sa Malossijem već skoro 40k km, sada na satu ima 74k km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6

Uz malossi uvek ide bela centralna opruga. Iz mog iskustva sa predhodnim skuterom znam kada sam stavljao zutu malossi centralnu dobio sam vise obrtaje nego sa belom I manju krajnu brzinu...igra bez granica. Najbolje mi je skuter radio sa celim ugradjenim setom koji ide uz malossi multivar.Tvoj Majesty bi trebalo da ide kao sto je opisao "AlexaBGD"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

#Majesty 250dx

 

Tebi prenos nije ustelovan, pogledaj da li imas meksu centralnu oprugu, ili teze rolnice.

 

Ovako prevrtava skuter, uglavnom nije to samo stavi i vozi, iako se desava, ali u tvom slucaju mora slabija centralna opruga ili teze rolnice, a moze da trazi i oba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Uz multivar sam dobio zutu oprugu. Doduse voleo bih da jos neciji multivar uporedim sa ovim... malo mi je tu nesto sumnjivo. Ako ima neko raspolozen iz Beograda i blize okoline a da ima multivar da uporedimo izgled samog varijatota, neka se javi pa da se dogovorimo za neki lepsi period...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Ljudi imam pitanje jedno da li neko moze da mi objasni zasto ne mogu da upalim svoju Yamahu kad ostanem na bas rezervi otprilike sa 1 litar, 1.5 litar benzina u rezervaru.Pogotovo kad stoji na one nogare, nekada uspjednem ali spustim je na tockove.pumpa se cuje odradi verglam i nece, prestanem pumpa opet radi ali nece, kada dospem goriva normalno pali.Da li je takva pumpa benzina zbog neke prevemtive uradjena da ne vuce zadnju litru goriva zbog mogucnosti kupljenja taloga sa dna rezervara ili je oslabio pritisak pumpe.radi se o Majestyu 400

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sto bi nas narod rekao "ne mlati praznu slamu", odgovor je jednostavan..... nemas dovoljnu kolicinu goriva i usled toga b. pumpa ne moze napraviti pritisak (oko 2.5b) koji je potreban da bi motor upalio.

 

Posto imas potapajucu pumpu, takva voznja nije pozeljna, voznja s'malom kolicinom goriva dovodi do vece verovatnoce da ce ista ( pogotovo leti na 40+C ) pre crci jer nema goriva da je hladi.

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Nisam forsiro voznju pod takvim okolnostima, to je primjeceno slucajno..Ali htio sam se raspitati sta i kako jer imam problem sa ovim motorom, onaj problem sto sam naveo na forumu , Da motor prilikom penjanja u vece obrtaje pocne jednostavno da se gasi , i prilikom pustanja gasa na brzinu, ako se uspjedne odreagovati na vrijeme, ostane da radi..Neznam cega su to posledice, Upali normalno , a nekad pri paljenju taman da sastavi pukne iz auspuha.Nema sta nisam radio i zamjena filtera i svjecice i filter goriva i anjspric sistem i kabal na svjecici i gledo probija li struja igdje , i sve jedan dzek , kabal sve pregledano ali rezultata nema, kad zeza onda zeza, a kad hoce da radi radi normalno.Tako da sam pitao za ovu pumpu goriva sa kojom bas nemam iskustva jos ona mi je ostala ne taknuta na tom motoru.Ako neko ima neko resenje oko ovog problema , svaki savjet i misljenje dobro dodje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imas kvar koji zahteva mnogo vremena i razne probe, moze biti sve i svasta a moze biti i neka sitnica.

Vidi da ti neko premeri pritisak b. pumpe pod kontaktom, na leru i u voznji. Nakaci se manometar pa zabelezi parametre i znaces da li je ispravna ili ne.

Takodje vidi kako se ponasa bez izduvnog lonca, mozda se smanjio protok pa na leru i manjem gasu radi nekako, cim treba da "izbaci" vecu kolicinu eto prolema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Meni je motor pucao iz auspuha kada je bilovode u gorivu, sve jedno da li u rezervoaru ili karbovima.

Hoce preko zime da se odvoji voda od goriva jer nam je gorivo sranje.

Dobra fora je sipanje alkohola u skoro prazan rezervoar(posto alkohol rastvara vodu), promuskati motor,ostaviti tako pola sata(pozeljno to uraditi blizu benzinske pumpe),posle tog vremena napuniti dovrha i voziti.

Ne paliti kada pomesas alkohol i malo goriva!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja