Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

I Tako odes sa 14000$ I decko kaze neeee nema sedanja na motor😲ne sme,kad mu kazes pa Kako da kupim on u cudu I gleda bledo😇samo sto ne kazu sto si dosao smaras..Mislim da su legende uvoznici kymca 😃nema jace moto kuce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 934 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Šta znam, SYM već ima nekoliko solidnih 125-ica u ponudi kod nas, pa ne mora još jedna.
Ovaj najavljeni ADX 300, ako bude odmerene cene, ima potencijala da postane hit. Moderan je, moderne opreme i atraktivnog izgleda.
ADX300_L45.png
 
 
ADX 300 će biti oko 5 000 EUR.

Javljam više utisaka kad se vratimo iz Atine. Idemo sad za neki dan na promociju ADX-ova.

Kako sam gledao po internetu i po specifikacijama,platforma Joyride-a sa završnom obradom malog ADX-a.(Koja je vrh vrh).

HD300 trenutno je u 3 boje. Ima ABS i TCS. E4 model je bio sam 1ks jači i to je to.

Cruisym 125 nisam siguran kako bi prošao. Možda i dobro a možda i ne. Mislim da ja veliki za 125 icu.

Imamo dosta modela 125/200, tako da ne znam kako bi bilo da se doda još 5. I ovako kad ljudi dođu u salon ne znaju šta bi. U 50 kubika imamo 3 modela, u 125 imamo 4, u 200 ima 2, u 300 ima 3 i tl 508. Sledeću sezonu možemo očekivati i nešto u 400 :)
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 10 sati, slobasuper9 je napisao:

Javljam više utisaka kad se vratimo iz Atine. Idemo sad za neki dan na promociju ADX-ova.

OdmaK da javiš dal ima mesta za krakate noge :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2856 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

ADX meni totalno nema smisla, prvo jer su usrali sed, vešanje verujem da je apsolutno isto ko na cruis modelu a pričati uopšte da je neki skuter za bilo kakav off road je idiotizam.. Ali avaj, kad su svi automobili sad SUV moraju i skuteri... Da nekažem da je bilo koji 16" skuter gazela na lošem putu za njih. 

 

Taj 350GT izgleda sjajno. Zna li se išta kad, pošto? 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

DT GT je stigao svuda u okruženju (Grčka, Makedonija, Hrvatska, Crna Gora...) samo nije kod nas :( Ovim našim uvoznicima izgleda sad dobro ide posao sa QJ, pa su Kymco zapostavili. U Grčkoj košta 5.495€, u CG 6.490€ recimo, šarenilo je cena u tom rasponu.

 

Inače, i ja mislim da bi mogao da bude hit. Najzad da Downtown ima 15/14 točkove, agregat je odličan i pouzdani G5, nije jak kao kinezi, ali sa solidnih 29 ks i uglađen, lep ki lutka, za skuter ovog tipa ni ne treba više...

 

Da stavim opet ovu sličicu. Sviđa mi se kako izgleda skuter, a i ovo devojče na njemu :)

 

120f2247fb1840d89ef2e300552a3f89_kymco_0

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2856 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Sve je to lepo što se tiče kineskih brendova, ja sam se oduševio sa Zontesom, tvrdim da je najbolji skuter sa 1 cilindrom koji sam ikada probao, ali dok ne vidim kako ide podrška proizvođača proizvodima - neću. 

Šta je problem, 310 model je bio 2 godine i onda ćao, sad je 350 model i već su izbacili 368, šta će biti sa starim modelom? Hoće za njega biti delova za 10 godina? 

Ti i dan danas imaš delove za beverlija i forzu 250, kymco DT300 iz 2011 itd. 

O tome pričam. Neću da kupim nov motor i onda za 4 godine ovaj u kantu i "kupim novi" a izgleda mi kao da sva priča ide ka tom pravcu. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 934 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
ADX meni totalno nema smisla, prvo jer su usrali sed, vešanje verujem da je apsolutno isto ko na cruis modelu a pričati uopšte da je neki skuter za bilo kakav off road je idiotizam.. Ali avaj, kad su svi automobili sad SUV moraju i skuteri... Da nekažem da je bilo koji 16" skuter gazela na lošem putu za njih. 
 
Taj 350GT izgleda sjajno. Zna li se išta kad, pošto? 
Ja vozim ove sezone ADX 125.

Nije on za off. Ali na makadamu i zemljanom putu se drugačije ponaša od klasičnog skutera. Ne zveče plastike itd. Na jakim usponima na travi ova guma naspram regularne skuter gume radi posao.


Za nešto ozbiljnije nije naravno ništa što ima plastike. Prednja viljuška takođe nije baš za off...

Generalno svaki skuter nije za off...

Nije ni HONDA ADV pa može da posluži van puta jako fino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sve se slažem. Ja sam iskrivio felnu na mom Kymcu, hteo sam novu, okrenuo telefon, i za 10 dana je bila kod mene.

Dobar je Zontes, al to teško da bi tako išlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, slobasuper9 je napisao:

Generalno svaki skuter nije za off...

Skuter i off je kao trčanje u štiklama. Doduše, video sam na televizoru, ima i takvih trka :) Sym bar ima blatobran pozadi, i 125-ica, a izgleda da će i model 300 imati, što je pohvalno. Inače je taj ADV fazon na skuteru - napred mikro vizir, da te bolje bije vetar, a pozadi bez blatobrana, da te šljiska prljava voda. I to je onda avantura :)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia
2 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

ADX meni totalno nema smisla, prvo jer su usrali sed, vešanje verujem da je apsolutno isto ko na cruis modelu a pričati uopšte da je neki skuter za bilo kakav off road je idiotizam.. Ali avaj, kad su svi automobili sad SUV moraju i skuteri... Da nekažem da je bilo koji 16" skuter gazela na lošem putu za njih. 

 

Taj 350GT izgleda sjajno. Zna li se išta kad, pošto? 

I SUV ima smisla itekako. Povišeni klirens je nešto bez čega više ne kupujem auto.

Za ove skutere, da li ima smisla ili ne će pokazati tržište. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pitanje je šta će biti sa SUV konceptom. Istraživanja su pokazala da su neznatno doprineli bezbednosti vozača, ali su zato drastično ugrozili pešake. Prilikom sudara, umesto da bace pešaka na haubu, sad ih bacaju direkt pod točkove, baš zbog klirensa i visine.

Neka će administracija već to da odluči...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

E ne znam...nije me udario SUV tako da pričam iz korisničkog iskustva 🙃 

Inače ovo što kaže @slobasuper9 bih baš voleo da proverim (nisam imao prilike). Ako je tako ti ADV skuteri su extra priča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2856 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, Bojan_Jgd said:

I SUV ima smisla itekako. Povišeni klirens je nešto bez čega više ne kupujem auto.

Za ove skutere, da li ima smisla ili ne će pokazati tržište. 

Koji auto voziš, SUV? 

Ja tvrdim da je moj bivši službeni caddy 4X4 bolji za off od sve jednog "SUV" (pričam naravno o ovome što danas većina vozi, što je nekad bio golf a sad voze žene, kadjari i ostala 'ovna) ne pričam Nissan Patrol i Hilux. I visina od poda je na caddy-ju impozantna, isto tvrdim i za kangoo 4x4, tvrdim da su ovi naduvani "SUV" niži. 

kangoo_2.jpg.54970a3fad4f2f95d18770bbd3c3afd8.jpg

 

O kakvom SUV skuteru da pričamo sa 14-15" točkovima? Dobar je za Salaš 137, za parking od utabanog šljunka, za odlazak na pecanje po dolmi jeo bi prašinu APNcu koji ima 17"

Meni je drago ako to nekom treba, ja ne kupujem taj hajp. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Jeste verovatno bolji. Ne sporim. Ali je mnogo ružan i siromašan opremom unutra. 

Kome šta treba.

Meni je dovoljno da bude malo višlji da ne kačim pod dok idem na plaže po Grčkoj i trotoare po gradu, da ima 4x4 i da nije ispod 150KS. Ništa više. Nikakav off road mi ne treba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym cruisym 300

Bilo bi lepo i cene uskladiti. Zontes 350e u Makedoniji i Madjarskoj kosta 4990 evra. To je 500 evra jeftinije nego kod nas...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X max 250, SW 400...?

Pa ima mesta za 190cm mekano sedište, prost, jednostavan. Malo deluje osakaćeno bez vizira. Nisam do sada vozio takav model, ali mislim da je za svakodnevne potrebe najbolja varijanta.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Pre su imali izlozene modele sa vizirom Ali uz doplatu nekih 150$ mada mene su castili vizir kao poklon👍..Ali vizir obavezno sto zbog vetra I mnogo lepse izgleda

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Ko ide u Grcku za njega Ima dosta dodatne opreme,naslon na koferu I rostilj cak I veci vizir,Mislim naslon I rostilj Kako Ono vec zovi na koferu nekih 60.70$ smesno,samo naslon za Piagio je skuplji a isto dodatna oprema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja