Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Nesto je drugacije, valjda nize sediste, kao da je sedalni deo mozda malo veci, ne znam, ali mi je polozaj nogu nekako bolji. 

Najveca razlika je u udobnosti samog motora u odnosu na moj 250.

 

Sad sam gledao jos jedan 500, svetli check, skripi pri polasku, fabran napred, masan odozdo. Teska prica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3187 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa gledaš skutere stare po 16-17 godina. Teško da se tu nađe nešto da valja, a ako valja onda su skuplji od budžeta...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1642 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Moj predlog ti je da za te pare kupis nesto sto novije a verovatno i manje kubikaze, ne bas 50.

to je isto kao i oni sto sa 2000€ kupuju dobar bmw i sto veci.

Po meni, jedino se isplati kupovina novog ko moze da priusti ili bar preko kredita ko moze, pa i neka jeftinija marka/varijanta

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Razmisljao sam o novom, ali nesto ne zelim bas da se zarobim sa kreditom. 
Odabrao sam primerak, nadam se da realizujem sve u utorak, javljam ovde.

Kao sto kaze Boza, sve je to matoro, ima i ovaj boljki, ali resice se vec. 
Javljam se kad uzmem, i hvala za savete svima! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Ako se nisi baš zalepio za Bev, slična koncepcija i isti motori su i u Apriliji Scarabeo. Isto tako, možda ti igra i 400, a ne isključivo 500. Nešto mislim da je kolega sa foruma prodavao Scarabeo 400.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
7 minutes ago, sale-kum said:

Ako se nisi baš zalepio za Bev, slična koncepcija i isti motori su i u Apriliji Scarabeo. Isto tako, možda ti igra i 400, a ne isključivo 500. Nešto mislim da je kolega sa foruma prodavao Scarabeo 400.

@Blaza je prodavao Scarabeo 400, al kaze ne prodaje vise, za kaznu ce da ga vozi cele godine :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Moj Skarabeo je 2007.god, 400i, master bez karburatora. Ima napred dva diska, Brembo pločice stavljene na oba krajem prošle godine, pozadi pre 20 dana stavio EBC organic. U prošli četvrtak stavio Mitsuboshi kaiš, ležaj dekle kvačila, Denso iridijumsku svećicu, oriđiđi filter vazduha. Kupljen i filter ulja, ne stižem i ulje da kupim, da promenim. Gume imaju odlične šare, dot 2020.god, ali su prešle 16 hkm. Što znači, vozi se. Sedište presvučeno pre 10 dana...

Nisam ga stavio na naše oglase iz više razloga... Mehanički je, za mene, odličan. Vozim se. Estetski, tuga... Imao wobling i kad sam ga uzeo, stavio nove gume, balansirao, menjao tegove, na kraju digao ruke. Kupio ga sa 42 hkm, sada je blizu 60 hkm. Ja sam sa njim pao 2 puta, sa 5 km na sat.

Ima tih razloga zašto neću ovde da kačim oglas. Na PA sam stavio jaku cenu, jer mi se ne prodaje. A trebao sam da uzmem Hondu cbf 600...

Tako da, kad me je već @Markone88 tagovao, da podelim sa vama. Nije nov, nov, nov itd, ali zato, bože zdravlja, ove sezone videće još koju balkansku državu sa mnom, nadam se :)

 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@sasa_f1, moj kolega je prošle godine vozio Skarabea 250, isto 2007.godište, kao moj. Jedan disk napred, sve ostalo isto. Imao je neki problem sa strujom, ugasi se sam od sebe, neće da upali...neka glupost, sa nekim kontaktom. Prodao, i kupio Bev 300, mislim da je 2010 god... 

Parkiramo jedan pored drugog, veći, i duži je Skarabeo... Sam kaže da mu je Skarabeo bio udobniji, a Bev startniji. Kad smota volan, udara u noge itd...visok čovek. 

Sve su to neke finese, meni je Hornet tesan, a ide ko raketa. Džabe, tesan mi je, a nizak sam, 173, nemam komfor...ne leži mi...

Šta god da nađeš, i izabereš, dobro gledaj, svaku sitnicu. Daj i 20 % više, ako treba, al da bude top...

I da, potrošnja. Kažu da 500 ne ide ispod 5l u gradu, čini mi se. Ja sam sa mojim PrezadovoljaN, po pitanju potrošnje. Letnji period, grad 3,7 l. Van grada, tipa magistrala, od 3,2 l (kada uživam u vožnji, do 80 km/h) do 3,5 kada sam išao za Trebinje, barabar sa velikim motorima, agresivne vožnje, 80-110 km/h.

Po hladnom, zimskom vremenu, Beograd mi popije od 4,2 do 4,5 l. Ako me laže cajger na benzinskoj pumpi, lažem i ja vas...:)

U Gackom, na pumpi, drugar sipa 17 litara, ja oko 8, a isti pređeni put. Cbr 1100 xx, al standard !:sampion:

Ovo ti pišem onako, NE da bih nudio tebi, ili nekome drugom moj skuter, već da ti podelim neke informacije...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Ljudi, stvarno mi znaci sve, evo godinu dana sam u prici sa dva tocka, jos uvek ucim bukvalno osnovne stvari.
Hvala za pomoc i savete! :takoje:


500 mi odgovara, sa nogama mi je i 250 bio ok, ali se ovde lepse sedi, nize, i udobnost mi je dve klase iznad.
Samo ocigledno ja trazim previse dobro za ne tako velike pare. :neznam:

 

Gde mogu da okacim jedan primerak, cisto da ga zaobidjete, smem li ovde?
U pitanju je Bev 500 sa kupujem prodajem, Beograd.


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9060 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 16.4.2022. at 18:16, sasa_f1 je napisao:

Sad se vratio iz razgledanja Beverly-ja 500 sa polovnih automobila.

 

Nisam ga kupio, skuter po meni ne ide kako treba. Ok, ne skace iz mesta kao moj 250, ali mi je i gore nekako bio lenj.

 

Pisano je ranije.... 250-350ccm ima bolji start od 400-500ccm, agilniji je poprilicno tako da je Ok sto ne djipa 500-ka kako si navikao.

 

Pre 16 sati, cezarpa je napisao:

Mislis da bolje koci ako ima dva diska?

Vazda bilo .... dva primera idealna za poredjenje.

Prvi je Bev 400 vs Bev500.

Oba modela podjednako teska, 1 vs 2 diska napred = velika razlika na kočenju, prednost ima dupli disk.

Primer br. 2 je NC vs X-ADV .... isti slucaj kao sa Bevom, X-ADV bolje se zaustavlja od NC-a.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Na kocenje i udobnost nemam primedbi.

 

Ima li 500 nekih problema oko nosaca motora? Ovaj juce sa KP ima odvaljeno parce metala za koji se fiksira nosac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5847 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT
Pre 17 sati, Blaza je napisao:

Moj Skarabeo je 2007.god, 400i, master bez karburatora....

 

Ne postoji Master agregat sa karburatorom - svi su EFI, nebitno 400 ili 500. Quassar agregat je napajan karburatorom i 2005/06. takodje dobio EFI. Master je od starta EFI.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1017 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
12 hours ago, sasa_f1 said:

Tmax skuteri imaju krajnje bezobrazne cene.
Sto se tice diskova, koci bolje od mog 250, meni dovoljno.

Ako gledaš za gradsku vožnju, onda Tmax nema puno smisla, bacanja para ali naravno ni jedan skuter  od 400-500ccm3.

Ako pričamo o vožnji van grada, onda vredi svaki dinar. Probao sam većinu modela maxija ( Burgman, Kimco  Downtown, Beverly 500, Aprilia Scarabeo..) ni jedan ne može vodu da mu nosi kada je ciklistika u pitanju, a bogami i kocnice i snaga. Jedino je zastita od vetra lošija, tu je Burgman kralj, vozis se kao gospodin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9060 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, sasa_f1 je napisao:

Na kocenje i udobnost nemam primedbi.

 

Ima li 500 nekih problema oko nosaca motora? Ovaj juce sa KP ima odvaljeno parce metala za koji se fiksira nosac.

Nema problem sa nosacem kad je sve kako treba, parce o kome zboris predpostavljam da je sa desne gornje strane al nije ni toliko bitno, taj je imao havariju najverovatnije.

 

Kad nije kako treba nosac, pokrivljen ili ga je stigao neko od pozadi ili je suljao po betonu dok ne dohvati ivicnjak ili neku drugu prepreku.... tras, pokrivi se.

 

to ces videti po poziciji zadnjeg tocka

IMG-20171030-102103.jpg

 

ne bude isti razmaka od gume do opruge amorta

IMG-20171030-102108.jpg

 

IMG-20171030-102113.jpg

 

Konkretno ovaj primerak stigao je drugi kolega bajker svojom nepažnjom, opalio ga u zadnji tocak te je stradao nosac motora izmedju ostalog.

 

zrasklapanje, zamena celog nosaca (polovan) 

IMG-20171030-140335.jpg

 

resen problem

IMG-20171030-140347.jpg

 

Bitna stvaka kod gledanja pri kupovini koja se cesto zanemari.

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Uu, hvala, ovi saveti bas znace! 

 

Jeste taj gornji desni u pitanju, evo i slike: 

 

IMG_20220418_193247.thumb.jpg.b2ffeffe09a37aed1f10fa8ffa980a13.jpgIMG_20220418_193240.thumb.jpg.45c531c27b270f460fd5d4eed9e87329.jpg

 

Primetio sam da u voznji lupa nesto, osecam pod stopalima. Sisao, zavirio - haos. 

Svasta se poremetilo, centralni stender  zapinje pri podizanju jer se pomeri sve, pa udara u deklu prenosa, u voznji se gubi sav naravno, ma haos.

Vlasnik naravno ne zna nista, klasican pokusaj uvaljivanja.

 

Oglas je na KP i dalje, obratiti paznju!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9060 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 15 sati, sasa_f1 je napisao:

Samo ocigledno ja trazim previse dobro za ne tako velike pare. 

U budžet ne ulazim ali znaj da dobri primerci imaju dobru cenu.

Ako nemaš keša za dobar primerak ne kupuj bilo šta po svaku cenu....zajebaces se sigurno.

Bolje da se odreknes par meseci voznje (ne bi li skupio jos parica) nego da kupis neku lešinu.

 

Ovo sto si okačio....tu je šasija pukla.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 6 sati, alexanto je napisao:

Ne postoji Master agregat sa karburatorom - svi su EFI, nebitno 400 ili 500. Quassar agregat je napajan karburatorom i 2005/06. takodje dobio EFI. Master je od starta EFI.

Hvala @alexanto, znao sam ovo, nego sam možda na pogrešan način pokušao da objasnim kolegi. Moja greška u objašnjavanju...:).

Inače, i ja sam, pre kupovine mog skutera uradio dobar domaći zadatak. Na forumu sam sve iščitao, i pre svoje registracije. Prvo sa Daretovim Pežo Satelisom, celu temu, pa tvoju i Super Popa, itd. Kada sam utvrdio šta želim (ovaj što vozim), kupio sam ga možda i malo brzopleto, nepunih 10 minuta od objave na PA. Družimo se, evo tri godine, bez svađe, hehe !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 362 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

@Blaza sve je u principu 

“sreca-pamet-sreca” i sam kazes kupio si ga u 10 min.. a vozis se fes koliko vidimo iz tvoje price skoro trecu godinu..Vazno je ne kupiti neku krsinu ili koliko toliko sumnjivi primerak. Mi koji kupujemo polovno i staro po deceniju ili vise malo nerealno gledamo i ocekujemo NOV NOV NOV!!

 

@sasa_f1 druze srecna kupovina, slusaj ovde ove iskusne sa foruma sa mnogo korisnih saveta i naoruzaj se strpljenjem (kako ide lepse vreme i zuje skuteri oko tebe sve manje ces ga imati:))…

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kaze drugar jedan koji juri da kupi neki skuter od 250 + kubika “Probao sam onaj beverli, na nejmu se sedi kao da svakog trenutka treba da sidjes” :)

Promenio član muljaz
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja