Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@maxxxicaza odrzavanje i cenu delova SYM skutera, pa i Kymca mozes da proveris kod Vlade iz Skuteri Beograd (bivsi Frenky motors), Lazarevacki drum 17. Koliko znam on dugo vremena servisira ta dva brenda (radi i prodaju Kymca) pa verujem da moze da ti pruzi prave informacije. Ja moj Sym Fiddle 50cc odrzavam u Motoringu jer sam ga kod njih kupio. I oni do skoro bili zastupnici za taj brend i bili su skroz ok.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Malo sam izguglao, ima zamenskih Mitsuboshi i Bando kaiševa, pa i raznih kineza ko želi da rizikuje, po dosta povoljnijim cenama. To je onda OK za polovan SYM. Malo veći problem je kad se menja original potrošni materijal za nove skutere u garantnom roku, to će biti skupoceno.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

@boza_kg Prvo sam za kais i proverio i odmah mi je izasao taj mitsuboshi za oko 5500din. To nije strasno.. Na koliko se on menja? Rece mi komsija da kad je menjao svecice, ispostavilo se u prodavnici delova da je svecica ista kao za Alfu. Kontam da verovatno i drugi delovi mogu da se nadju, a da nisu originalni, po ne tako paprenim cenama. 

Promenio član maxxxica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ako je to stvarno zamenski Mitsuboshi, onda je to prejeftino. Ali ne bih bio ubeđenda jeste. SYM inače ne pravi kaiševe, kao ni ostali, nego lupa etikete na Mitsuboshi, Bando itd. Ako nađeš pravi zamenski po šifri, onda je to super.

 

Ali problem je što third party prodavci svašta pišu po ambalaži. Piše da je za taj model, a ispostavi se da nije. Ili se razlikuju u dimenzijama, kvalitetu... A SYM modela ima mali milion, treba naći pravi. Nije baš ni zabavno kupovati metodom uzaludnih pokušaja razne kaiševe, dok ne ubodeš koji sasvim odgovara. Zato sa fabričkim delom, po šifri, manje boli glava. Kao i za ostale delove, isto važi.

 

Inače se kaiš menja kad ostari, ispuca, istanji se itd. Kvalitetan traje i 20.000 km, oni malo manje 10-ok hiljada, a krševi može da se desi da traju veoma kratko. Mogu i da puknu i naprave karambol...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A to sa domaćim prodavcima je tek veselo. Ne kažem samo za ovaj primer konkretno, nego generalno.

Piše da ima na stanju, a nema, jedna slika na strani, drugi opis ispod, a pošalju ti sasvim treće, cena zaostala, nije ažurirana... Srećno! :)

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

Izvinjavam se, ako se mozda ne tice teme. Da li neko zna mozda nesto vise o ovom primerku http://www.polovniautomobili.com/motori/18704178/kymco-xciting ? Deluje kao sjajan primerak i pretpostavljam da su za Kymco dostupniji delovi nego za Sym. 

Promenio član maxxxica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Koliko košta kaiš za beverly 250 2006 god?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 34 minuta, maxxxica je napisao:

Deluje kao sjajan primerak i pretpostavljam da su za Kymco dostupniji delovi nego za Sym

Jesu dostupniji delovi, ali ne baš za sve modele. Ovaj Xciting mislim da je karburator verzija. Proveri. Ja bih ga zaobišao ako je tako.

Bolji ti je SYM, mislim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9136 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 33 minuta, Goran1982 je napisao:

Koliko košta kaiš za beverly 250 2006 god?

8-9Krsd

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1631 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE

@Satelisda je bio na stanju ADV 350 mozda bi i ja uzeo zbog trenutne situacije u porodici,mislim na to sto cemo brojcano biti jaci. Ovako,zvao da vidim,sad porucis stize pocetkom 2023... Ma nema sanse. :stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Neki predlog sta posle Bev-a 250ie?

Pocetnik, godinu dana se druzim sa 250icom. Prva zamisao je bila da bude grad, tacka A-tacka B
Standardno, pretvorilo se i u vikend voznje 150-200km.

Ne svidja mi se kocenje na mom skuteru, slabo je za moj ukus. 

Budzet je 2000-2500e max. Merkam Bev 500, jer ajde kao, nece mi biti samo za grad, koji mu ne prija bas koliko sam shvatio.

Ono sto me kanali u celoj prici je moja visina od 190cm.

Svaki predlog dobrodosao... :)

Promenio član sasa_f1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

I ja sam 190 visok pa smo se žena i ja slatko navozali u dvoje  na Bev 500.Snage dovoljno,kočenje dobro,ciklistika jbg skuter je nije RR ali se da dobro krivinariti i sa njim,ne stidi se boljih i jačih. Pravili do 400-500 km za dan. Udobnost ne očekuj kao na fotelja skuterima ali ja ionako volim dok putujem da stanem povremeno i vidim nešto tako da me nije pretjerano zamarao. Inače više nemam motor jer sam odselio u Sloveniju pa sam prodao da ne stoji bezze u garaži tako da nemam razloga da ti hvalim skuter ali realno ja sam bio prezadovoljan. Meni je sad u planu neki motor,ne skuter ali me isto zeza šta uzeti zbog visine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i
@Satelisda je bio na stanju ADV 350 mozda bi i ja uzeo zbog trenutne situacije u porodici,mislim na to sto cemo brojcano biti jaci. Ovako,zvao da vidim,sad porucis stize pocetkom 2023... Ma nema sanse. default_0stabre.gif

Stoje u salonu samo nema ko da kupi, ili čekaju mušterije da ih pokupe ali stoje izloženi.
Probaš onaj jedan test model pa te prođe želja default_0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
On 14.4.2022. at 22:38, sasa_f1 je napisao:

Neki predlog sta posle Bev-a 250ie?

Pocetnik, godinu dana se druzim sa 250icom. Prva zamisao je bila da bude grad, tacka A-tacka B
Standardno, pretvorilo se i u vikend voznje 150-200km.

Ne svidja mi se kocenje na mom skuteru, slabo je za moj ukus. 

Budzet je 2000-2500e max. Merkam Bev 500, jer ajde kao, nece mi biti samo za grad, koji mu ne prija bas koliko sam shvatio.

Ono sto me kanali u celoj prici je moja visina od 190cm.

Svaki predlog dobrodosao... :)

Све што је велике кубикаже и са једним клипом није пријатно за вожњу по граду.

Зато гледај нешто са два клипа на пример силвер винг 400,600 веруј ми нећеш погрешити. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8829 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Silverwing je i pored svoje tezine (i gabarita) bas upotrebljiv u urbanim uslovima! Okretan i spretan, bas sam zadovoljan.

Probao sam juce drugarovog Malaguti spider max500, (a on vozio moju SW) oboje smo se slozili oko ugladjenosti agregata Honde, kao el.motor! Plastike dve klase iznad, bez skripanja.

 

Iskren da budem Master500 agregat SpiderMax-a (o kome i pisem ispod) mi deluje bolji na ubrzanju, dole nisko, od 0-50kmh ili sam jednostavno dodavao vise gasa.

Veliki tockovi, dupli trokuti napred, dooobar ram i dobre kocnice, proveren agregat... Od minusa, (meni) neoprostivo ruzan, "jeftina" tabla i buka koju plastike proizvode.

Drugar, vlasnik je prezadovoljan, vozi ga i ne stedi ni malo! Mesta na pretek, sediste tvrdo ali oblikom udobno.

 

P.S. Ovo je namenjeno kolegi koji pita "sta posle bev250" 

viber_image_2022-04-16_12-28-56-867.jpg

viber_image_2022-04-16_12-29-46-043.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Sad se vratio iz razgledanja Beverly-ja 500 sa polovnih automobila.

 

Mnogo udobniji od moje 250, bolje koci, nije drasticno tezi.

Nize se sedi, nizi je i korman.

 

Nisam ga kupio, skuter po meni ne ide kako treba. Ok, ne skace iz mesta kao moj 250, ali mi je i gore nekako bio lenj.

Pride, obara temperaturu u voznji, oseca se benzin na meracu ulja.

 

Trazim dalje, valjda ce da naleti nesto...

Promenio član sasa_f1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Grad i vikend voznje do 200km.

Lezi mi Bev, udobniji je mnogo od mog 250, lepse i sedim nekako cini mi se.

 

Honde su osetno skuplje, mislim da mi je dobar primerak van budzeta. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2067 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Bev 500 ima veci deo za sedenje od 250?

Imao sam 250 tourer sad 300 isto sedenje,kratak deo gde se sedi,prilicno neudobno.Kocnice super.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja sam vozio Bev 500 samo na polaganju za A2, pre x godina. Zaboravilo se, ali pamtim da je bio lak za vožnju, kao biciklica, ali da je sedište nešto najgore što je na njemu. Em je od klizavog materijala, skaj ili koža, šta već, stalno kliziš napred, pogotovo pri kočenju, pa sačeka povišenje na vrhu sedišta da ti prignječi 00... Može Bev 500, ali sa custom sedištem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja