Jump to content

Moto Zajednica

Moto skup -- zarada ili finansijski krah i Deo istine (spojene teme)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Doda, susret sa veteranima jeste jednom godisnje u Mladenovcu! A svake dve do tri nedelje se negde odrzava npr. Pancevo, Cacak, Sabac, Banja Luka itd itd...Kao sto se uostalom i moto skupovi odrzavaju jednom godisnje u svakom gradu. Veruj mi da znam tu pricu i zato to i uzimam kao adekvatno poredjenje. Dika to pocinje da organizuje vec sada i kada dodje maj sve je vec dogovoreno. Nema ulaznica, rashoda itd pa zar i moto skupovi nemaju isti cilj kao i susreti veterana, druzenje i da nas narod vidi? Ali kao sto rekoh, tema ja komplikovana za diskusiju jer mi nismo dovoljno kompetentni za to, treba pitati ljude koji organizuju susrete veterana i videcete da sam u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Doda, susret sa veteranima jeste jednom godisnje u Mladenovcu! A svake dve do tri nedelje se negde odrzava npr. Pancevo, Cacak, Sabac, Banja Luka itd itd...Kao sto se uostalom i moto skupovi odrzavaju jednom godisnje u svakom gradu. Veruj mi da znam tu pricu i zato to i uzimam kao adekvatno poredjenje. Dika to pocinje da organizuje vec sada i kada dodje maj sve je vec dogovoreno. Nema ulaznica, rashoda itd pa zar i moto skupovi nemaju isti cilj kao i susreti veterana, druzenje i da nas narod vidi? Ali kao sto rekoh, tema ja komplikovana za diskusiju jer mi nismo dovoljno kompetentni za to, treba pitati ljude koji organizuju susrete veterana i videcete da sam u pravu.

Mislim da ti je promaklo nešto. Druže se "veterani" ,ali koliko njih...20 -40 ?

Lako je organizovati takvo druženje,ima ga i u našem moto - svijetu koliko hoćeš i ...ne košta ,osim nešto sitno za kazanče i pivce. :)

Kako misliš bez para da okupiš 1.000 motora ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Harley Davidson

Ma cemu to izlaganje javnosti uopste? Zasto mislite (pojedini) da je potrebno da se exponiramo javnosti, tipa: mi smo dobri i necemo vam nista... Skup motorista u sebi podrazumeva nas same kakvi jesmo. Motoristima nas cini to sto vozimo motore, a opet kao takvi smo sposobni da odemo na daleku periferiju gde ce i "livada da bude jeftinija" i priroda lepsa, lokalni bendovi sviraju za pice i klopu... Nema potrebe za naplatom ulaza.

Pa ajmo realno: treba mi pice - ako ne nadjem sponzora, ima distributera (dobar dan, dal bi mozda moglo vase pice na nasu zurku,"kolko", cisterna svetlog, cisterna tamnog?, "moze", vasa cena je.... " da, nasa cena je... " ok, dovidjenja, "dovidjenja").  Ohohohohohoooo, pa imamo 60 din. po litru piva, da ne spominjem da pricamo o mnooogooo litara...  Sta cemo za hranu? Ajmo u kasapnicu kod Milisava da ga pitamo jel oce pare... Dobar dan,"dobar dan" , Milisave, oces da pravis rostilj 2 dana nama procenat od zarade i kazan pasulja, a tebi ostalo? , "naravno da ocu, da nisam mozda lud?", ok dovidjenja, "dovidjenja". Ohohohohohooooo, pa em smo obezbedili klopu em smo i na dobiti.

Ma bitno je da nasa braca bajkeri ne moraju da budu na trosku jos i za ulaz, hvala im sto su nas ispostovali i dosli...Sacekacemo ih sa dobrom domacom, toliko im dugujemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Druze, ne znam razlog pisanja ovog teksta, ali u dosta stvari se slazem sa tobom. Ljudi jednostavno moraju da shvate da je to jedan dobar biznis. Sto se tice ulaza na susret, to smatram da treba da se promeni. Ti svi ljudi dodju da ostave pare, a ne odmah za gusu na ulazu. Sto se tice sponzora, tu je velika lova u igri. Svi tu daju po malo. MB, malo grad NS, malo naftagas, malo te vece firme. Sto se konkretno sponzora za pice tice(MB) Ja znam da oni prvo daju kes da udju na susret, onda daju jako puno burica gratis i Naravno daju jos i marzu. Znaci da se od MB-a 3 puta vi naplatite. Tu je frka malo to sve organizovati, inace para tu ima i to lepih. Pricao sam sa nekim likovima koji su bili u organizaciji susreta na Tvrdjavi pa sam malo i upucen u tu temu. Jedino sto se treba potruditi da se svaki gost lepo provede i da ne bude "osisan" i na ulazu i na sanku. A naravno treba da bude i dobar muzicki program. Mada dosta ljudi vise nece da ide u NS na susret. To se treba zapitati zasto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Moram se nadovezati na ovu temu samo da kazem ne kritikujem uzmite moje rreci kao komentar ,licno mislim da raja ide zbog druzenja medjusobno polovini njih zabole ko ce svirati na toj bini ja sam prvi od tih ne kazem da ne treba ali prvenstveno idem da se druzim i da se sretnem sa onima koje poznajem i da steknem nove prijatelje ,znaci znam puno ljudi koji idu samo da se provozaju ispricaju i idu kuci a ja mislim da je takvih 75% na skupu to zapamtite! Sto se tice cena za moto fest Ns prosle godine nisam isao iz principa zato sto su me 2006 bukvalno opeljesili,opet napominjem sa moje strane gledista .Ja znam da je tu ulozeno ogromne cifre ali i vi iz organizacije morate znati kako da se organizuje a da se sto manje udari džep Bajkeru

Toliko,zelim puno srece ove godine .

 

Arnold

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

mislim da je stvarno dosta vise o cenama i naplatama ulaza na skupove.ko voli ici ce i verovatno platiti.ko ne voli ne mora da ide,kome sta smeta nek se voza od kafica do kafica.a koliko se secam cirkus novi sad je poznat po sisanju sa cenam.mislim da ovu temu treba odmah zakljucati i sve ostale teme ovog tipa gde se spominju pare i zarada.zna se ko debelo uzima lovu i zato bolje prekinuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

zasto ljudi nece u NS??? stvarno se pitam zasto.cek cek,mozda zato sto neko sisa na ulazu a kad udjes dobijes lep pasulj toliko jak da kad ga pojedes moras nesto da popijes a da bi popio moras i tu da se izlozis sisanju,e kad tako lepo sredjen krenes kuci shvatis da si verovatno ostao i bez para,jedino sto ti je ostalo je nada da ces imato i goriva za povratak,ko zna mozda je naftagas uzeo na proveru kvaliteta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

zasto ljudi nece u NS??? stvarno se pitam zasto.cek cek,mozda zato sto neko sisa na ulazu a kad udjes dobijes lep pasulj toliko jak da kad ga pojedes moras nesto da popijes a da bi popio moras i tu da se izlozis sisanju,e kad tako lepo sredjen krenes kuci shvatis da si verovatno ostao i bez para,jedino sto ti je ostalo je nada da ces imato i goriva za povratak,ko zna mozda je naftagas uzeo na proveru kvaliteta

 

Meni ovdje nešto nije jasno...mnogo,baš mngo ljudi ( tri godine unazad )  govori da  neće u Novi Sad,a svake godine ih je  SVE VIŠE I VIŠE na skupu u NS. 

Prošle ( 2007 ) je skup u NS bio najposjećeniji u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

zasto ljudi nece u NS??? stvarno se pitam zasto.cek cek,mozda zato sto neko sisa na ulazu a kad udjes dobijes lep pasulj toliko jak da kad ga pojedes moras nesto da popijes a da bi popio moras i tu da se izlozis sisanju,e kad tako lepo sredjen krenes kuci shvatis da si verovatno ostao i bez para,jedino sto ti je ostalo je nada da ces imato i goriva za povratak,ko zna mozda je naftagas uzeo na proveru kvaliteta

 

Meni ovdje nešto nije jasno...mnogo,baš mngo ljudi ( tri godine unazad )  govori da  neće u Novi Sad,a svake godine ih je  SVE VIŠE I VIŠE na skupu u NS. 

Prošle ( 2007 ) je skup u NS bio najposjećeniji u Srbiji.

Pa to su oni koji nisu ranije dolazili. Ja sam prosle godine bio u Sipovu na moto susretu, bas u vreme kada je bio i u NS. Jos ja zurio da se vratim u ns, ali jako sam se zeznuo. Bolje da sam ostao u BiH. Dosao sam u NS, samo zbog crte. Kao da malo vidim sta se desava, kao ono nista. Pijaca i vasar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Da se ponovim opet,mislim da je stvarno vise ova prica oko naplacivanja svima dosadila.PREDLAZEM svim klubovima,svim organizatorima.SLOBODNO FORMIRANJE CENA.Neka bude,djabe ili od  10-50e.Molio bih samo ljude iz MASA i vas sa BJBIKERSA da ako je moguce nam samo priblizite tu informaciju unapred ako je moguce da malo pricamo unapred o tom i tom skupu,a ne samo kada vec prodje tada je vec kasno.Ta bi nam informacija bila vrlo znacajna.Ja kao motoras cu pratiti te informacije svaki put kada negde podjem pa necu posle toga kukati na nikoga,jer tamo necu ni biti,necu biti ja a verujem ni mnogi drugi.Pa ce oni koji budu pametni dobro razmisliti kako ce i stace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

upravo to.ja sam prosle godine dosao i otisao u grad na pice jer je nas 4 pilo za cenu jedne ulaznice.do ns odem da se provozam,ali na skup samo ako nema nigde drugde a meni se voza.u to vreme je vise bikera u gradu nego na samom skupu,to znaju svi koji su isli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

svaki klub treba da formira cenu za sebe,ili klubovi koji su u mas da se dogovore oko jedne iste cene,ujedno pristupacne za sve.a bikeri znaju koji je skup dobar pa tamo idu,gde nije nece ni ici,tako da je njima cena nebitna  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000, BMW R80RT

Mislim da ti je promaklo nešto. Druže se "veterani" ,ali koliko njih...20 -40 ?

Lako je organizovati takvo druženje,ima ga i u našem moto - svijetu koliko hoćeš i ...ne košta ,osim nešto sitno za kazanče i pivce.

Kako misliš bez para da okupiš 1.000 motora ?

Prvog Maja ima susret u Osijeku ko nekada MSM na Čepinskom aerodromu u organizaciji MK MY WAY . Lane su napravili izvanredan susret odlićan provod , bilo je preko 2000 motora i za svakoga ponešto , normalno bez ulaza. Koliko sam saznao nisu se baš u potpunosti pokrili no trude se i rade još bolji susret :) Treba ih podržati i ne žaliti ostaviti na šanku koji novčić jer im je to sva lova + malo od sponzora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Mislim da ti je promaklo nešto. Druže se "veterani" ,ali koliko njih...20 -40 ?

Lako je organizovati takvo druženje,ima ga i u našem moto - svijetu koliko hoćeš i ...ne košta ,osim nešto sitno za kazanče i pivce.

Kako misliš bez para da okupiš 1.000 motora ?

Prvog Maja ima susret u Osijeku ko nekada MSM na Čepinskom aerodromu u organizaciji MK MY WAY . Lane su napravili izvanredan susret odlićan provod , bilo je preko 2000 motora i za svakoga ponešto , normalno bez ulaza. Koliko sam saznao nisu se baš u potpunosti pokrili no trude se i rade još bolji susret :) Treba ih podržati i ne žaliti ostaviti na šanku koji novčić jer im je to sva lova + malo od sponzora.

 

Zdrav rezon...skroz!

Na takvim mjestima ne treba zaliti platiti koju kintu skuplje pice.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Mislim da ti je promaklo nešto. Druže se "veterani" ,ali koliko njih...20 -40 ?

Lako je organizovati takvo druženje,ima ga i u našem moto - svijetu koliko hoćeš i ...ne košta ,osim nešto sitno za kazanče i pivce.

Kako misliš bez para da okupiš 1.000 motora ?

Prvog Maja ima susret u Osijeku ko nekada MSM na Čepinskom aerodromu u organizaciji MK MY WAY . Lane su napravili izvanredan susret odlićan provod , bilo je preko 2000 motora i za svakoga ponešto , normalno bez ulaza. Koliko sam saznao nisu se baš u potpunosti pokrili no trude se i rade još bolji susret :) Treba ih podržati i ne žaliti ostaviti na šanku koji novčić jer im je to sva lova + malo od sponzora.

 

Da su im bajkeri ostavili na ulazu po pišljuiva 2 evra,pokrili bi se i napravili još bolji susret.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Majilovac

Svake godine MAS donosi gornju granicu cene ulaza (400 din). Znaci preko te cene nebi trebalo da se naplacuje, a na klubovima je da se odluce da to bude manje ili besplatno. Koliko ja znam od ranijih godina utvrdjuje se cena po motoru, a neki klubovi su naplacivali i vozacu i suvozacu!? Za pesake do sada se nije odredjivala cena ulaza. Tako je bilo, a za dalje...

 

Ja i Pablo cemo imati (u subotu, verovatno) razgovor o vecoj saradnji i razmeni informacija izmedju MAS-a i BJB-a i izmedju nasih foruma. Slozicete se da svi mi imamo dosta zajednickih interesa iako, naravno,  ima razlicitih misljenja.

 

Noca predsednik MAS-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

interesa za razmenu informacija svakako da ima, problem je uvek moguc kod upotrebe tih informacija.

 

Ukoliko se sve ovde iskazano ne upotrebi i pretoci u neku realnu akciju, same informacije ce ostati samodovoljne bez neke vrednosti.

 

Sta hocu da kazem?

 

Na forumu definitivno ima daleko vise registrovanih nickova nego sto objektivno ima clanova koji posecuju forum ali vec i sama cifra onih koji posecuju je poprilicno impozantna, stoga njihov glas i misljenje moze itekako da znaci organizatorima bilo cega. Ukoliko sve te pojedinacne organizacije zurki, susreta, cegagod na neki nacin kontrolise i kanalise MAS, tim pre bi sve iznete zamerke, predloge, misljenja i sve drugo trebalo malko detaljnije proanalizirati pa zatim distribuirati u vidu sugestija u najmanju ruku kubovima-clanstvu MAS-a. Ne bude li toga bilo, dzaba sva razmena informacija.

 

Kako rece Obelix, zaista se treba ostaviti koji euro i na ulazu jer bez toga samo skupovi ogranicenog kapaciteta i sadrzaja, eventualno nesto strogo lokalno, mogu uspeti da se izbore a i ozbiljan organizator ne bi se smeo oslanjati iskljucivo na entuzijazam vec ga mora potvrditi i necim opipljivijim. Svakako, kud ce boljeg stimulansa od novca. Tako nesto zaista ne bi se smelo uzimati za zlo organizatorima.

 

Sve ostalo sto je izneseno do sada treba studioznije sagledati i prosejati, pa ono od predloga sto valja i sto se da ugraditi u strukturu organizacije skupova, zurki ili okupljanja, pstaviti na svojevrsnu listu prioriteta za doradu dosadasnjih organizacija.

 

Primera samo radi, ako pogledamo samo situaciju sa zaboravljenim novcanikom i nemogucnoscu ulaska na skup, verovatno se dobar deo ovakvih problema moze prevazici izvesnim merama kredibiliteta klubova prema svojim clanovima. U takvoj situaciji se uz jedan do dva telefonska razgovora moze obezbediti da klub garantuje organizatoru isplatu ulaznice ukoliko se situacija desila clanu nekog kluba. Ovo je samo sirova postavka jedne ideje boljeg povezivanja i funkcionisanja, te jedna brzinska improvizacija koja pociva na jednoj sjajnoj ideji koju ce BJB najverovatnije uskoro promivisati za svoje clanove. Tesko je da, bez obzira koliko godina, kilometara ili iskustava imali, ne mozemo jedni od drugih jos nesto novo nauciti ma okliko mislili da odavno sve znamo. Sve je vise motora, sve je vise motorista, menja se pogled "ostatka populacije" na motoriste, menjaju se i zahtevi samih motorista a narocito novih. Sve su to trendovi koje treba pratiti ukoliko se zeli nesto uzdici na visi nivo.

 

Ne cinim ja uslugu ostalima ako im omogucim ono sto ja mislim da je za njih dobro, onako kako ja mislim da je za njih dobro i onda kada ja mislim da je to za njih dobro......ne, ako oni ne kazu sta, kako i kada zele. Moguce da bas to zaboravljamo kada nam se stvaraju ovoliki jazovi u misljenjima. Tu i lezi prava vrednost eventualne intenzivnije razmene informacija i saradnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Svake godine MAS donosi gornju granicu cene ulaza (400 din). Znaci preko te cene nebi trebalo da se naplacuje, a na klubovima je da se odluce da to bude manje ili besplatno. Koliko ja znam od ranijih godina utvrdjuje se cena po motoru, a neki klubovi su naplacivali i vozacu i suvozacu!? Za pesake do sada se nije odredjivala cena ulaza. Tako je bilo, a za dalje...

 

Ja i Pablo cemo imati (u subotu, verovatno) razgovor o vecoj saradnji i razmeni informacija izmedju MAS-a i BJB-a i izmedju nasih foruma. Slozicete se da svi mi imamo dosta zajednickih interesa iako, naravno,  ima razlicitih misljenja.

 

Noca predsednik MAS-a

daj boze da ove godine ulaznice nepredju 400din,naravno po motoru a ne i po suvozacu,i nadam se da cete i ostvariti i saradnju pa da bar unapred znamo sta se gde i kako desava,jer mas do sad i nije nesto radio,mislim na stari mas,pa ce valjda ovaj nov da nesto i obezbedi,jbg za moje pare kad ih vec jedva skupim da negde odem ocu i da imam gde da pisam,da pojedem nesto po mogucstvu fraj,,kad zaboravim novcanik ili nadrljam us put da me puste bar da nadje nekog druga unutra,da cujem neki pristojan lokalni bend,da nam prirede neku zanimljivu igru voznju,

da ima ladnoga piva a ne vruceg,kad krene defile da bude organizovan a ne da se jurcamo sa organizatorima,nije problem ni u ceni ulaznice kolko je problem onoga sto dobijem za to,i naravno bice lepo/ da znamo unapred a sto je i za pohvalu/ kakva ce desavanja da budu na nekom skupu,

pa eto javite nam o vasem dogovoru pa da se bar poradujemo uredjivanju i buducoj standardizaciji moto skupova i naravno nasih druzenja

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Mislim da nema potrebe da se previse uzbudjujete oko cena ulaznica tj da li ce biti besplatne ili ne.Meni licno je ispod casti da ne platim ulaznicu jer time pomazem da se odrzi skup.Ono sto ce se sigurno desiti a to da ce oni skupovi kojima je cilj da izvacre bajkere biti sve slabije poseceni jer vec su se prosle godine neki "pokazali " . Samo je potrebno vremena i za nekoliko godina tacno ce se znati gde je dobar skup gde los a do tada... tranzicija bate ;) :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ja napisah vec ali kao nekakav prvi korak za kojim odmah ide interaktivni drugi, moze da bude dosta. Saradnja ne podrazumeva da se BJB upotrebi kao sredstvo informisanja sta ce se uraditi, jer je uopste forum interaktivna platforma na kojoj se veoma lepo razaznaje feedback na mnogo stvari. Stoga ni pocetak ni sredina ne znace nista ukoliko se u tom duhu ne prihvate stvarne mogucnosti ali i osnovne ideje ovog foruma.

 

Moze li, za pocetak takodje, da se objavi koliko je predloga procitanih na ovom forumu, uopste uslo u nekakav diskusioni okvir MAS-a, manje bitno da li je rec o zvanicnoj sednici ili nezvanicnim razgovorima relevantnih ljudi iz Mas-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja