Jump to content

Moto Zajednica

Moto skup -- zarada ili finansijski krah i Deo istine (spojene teme)

Recommended Posts

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

necu da vas davim o teskocama organizacije skupa u Beogradu gde niko apsolutno nema ni sluha ni duha da finansijski podrzi moto skupove

osim sto dobijemo ponesto od sponzora za nagrade koje podelimo ucesnicima.tako da o zaradi mozemo samo da sanjamo i trudimo se da

minus bude sto manji.pa sa obzirom na takvo stanje cinjenica stvarno mi smeta kad neko govori o tome da se skup pravi da bi se samo zaradilo.

pokusajte samo da se setite duzine spiska sponzora u manjim sredinama od privatnih firmi pa sve do opstine i gradske uprave.mi ovde dobijemo podrsku u vidu dozvole za odrzavanje od opstine i od policije za defile na cemu smo im zahvalni.razmislite malo o tome pre nego sto govorite o podeli zarade ...

 

Livada+bina+rostilj+štand za pivo su potreban ali ne i dovoljan uslov da bi se napravio jedan skup.

 

Možda bi ipak trebalo da podvučete crtu i da zaključite da klub koji postoji  2 godine i ima tek 40-ak članova možda i nema taj "kapacitet" logistički, marketinški, finansijski, sponzorski... ili kakav god je potreban da se napravi skup koji dolikuje glavnom gradu.

 

Pamet u glavu i vidimo se dogodine ;)

 

 

 

neznam dali si nekada pokusao da pravis nesto slicno.u startu treba da znas da broj ljudi u klubu je potpuno irelevantna cinjenica i nebih rekao da je 40 tek.

razmisli o postu oldbikera o broju pesaka koji dodju i plate 7 eur ulaz.mi smo pesacima karte naplacivali 100 din. ili samo 7 puta manje nego oni kod njih.pa

ipak i za te pare mozes samo da sanjas o 1800 pesaka koji dodju a mozes misliti tek pri ceni od 7 eura.mi bi prvi najradije bajkere oslobodili placanja ali za

tako nesto treba da se ispune svi gornji navodi o ciframa.verujte da smo razmisljali o tome ali prosto je finansijski neizvodljivo.kao sto vidis niko skup neplaca

iz svog dzepa vec cak naprave ogroman visak para na skupu,pri ceni karte od 7 eur,tako da je smesna konstatacija "ovo je Srbija".dali bi ti ili bilo ko drugi kao pesak platio tu cenu pitanje je.da ne govorimo o cenama na skupu ovde i gore.mislis da mozes da pijes pivo po 60 dinara.mogao bi da napisem sada jos mnogo podataka ali i ovo je dovoljno za one koji znaju o cemu se radi.

na kraju me zanima jesi li ti u nekom klubu i kom ako jesi ili zasto nisi ako nisi?

pozdrav

 

Vidi, ja imam patike, šorc, basketaru i dres Kobe Brajanta pa opet ne mogu da zakucam sa kapice.

 

Zašto bi baš svaki klub u Srbiji morao da organizuje moto skup.

 

p.s. Nisam član ni jednog moto kluba i ne vidim što je to bitno u celoj priči

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

YO nema sta tu da se izmislja interesantno pesaku za njegovih 7e.Neverujem da uopste postoji svirka na koju mozes uci (tipa atomci,brejkersi,psihomodo...) a da cena ulaznice bude manja od 7e (500-600 din) osim na bajk skupu koja je simbolicnih 100.U Kragujevcu proslog leta svirali su Atomci u basti (sali Pmf-a),svirka nevezano za bilo kakav skup,(niko od bajkera nije ni dosao) ulaz 500 din.a dobijas mnogo manje nego na skupu.

Uglavnom ovde se sada na skupovima svira nesto sto i nema mnogo veze sa r'n'r-om i ne prilici moto skupu,ali sigurno ima mnogo veze sa posecenoscu skupa od strane grada-pesaka.

Vlade...zashto takvo ogranichenje iskljuchivo na svirku..?

Pa u tome i je ste fazon...organizuj dve-tri bine(ako vec o muzici prichamo)..gutacha vatre,shtandove sa opremom,shtandove sa mazivima,vozznja balonom...kapirash koju to shirinu mozze dobiti!

Evo,proshle godine na skupu u Brashovu(RO) bila je promocija Honde! Jako lepo za videti! Zar skup ne bi mogao biti i svojevrstan sajam motora,opreme i maziva, npr?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

I moje skromno mishljenje da bi skup trebao da se deshava jedanput mesechno i da se mozzda regionalni klubovi okupe oko te ideje...sve u svrsi kvaliteta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

I moje skromno mishljenje da bi skup trebao da se deshava jedanput mesechno i da se mozzda regionalni klubovi okupe oko te ideje...sve u svrsi kvaliteta!

...dobro, ajde, možda dvaput... ;) A što se tiče pešaka i njihovog ''ufura'', prvi sam za to da se njima naplaćuje skuplji ulaz nego nama. Pa će srazmerno tome i kvalitet skupova (i posetilaca) vremenom porasti... Problem je što bi mi malo i promovisali ovaj naš način života/hobi/sport (nazovi kako god hoćeš) i približili ga neupućenima, a to ne možemo nekim visokim ciframa za pešake. Neka bar plate istu cifru, a da mi imamo makar jednu konzumaciju, ili majicu,k ili časopis, ili bilo šta kao utehu što smo došli mopedom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Umag
  • Motocikl: Honda CBR1100XX - full power Yoshimura exaust system

Po recima Maria (oldbikera) na nkihovom sledecem skupu u Umagu svira Deep Purple.Sta mislite koja cena za pesaka moze biti na ulazu za takav bend u programu skupa??Recimo moze biti 20-30 evra bez problema,znaci ako nekoga ne zanima svirka,nece da plati ulaz kao pesak,a nema motor da bi usao,jednostavno nema sta tu da trazi.Tu je kraj price dzovanluku i lokalnim dripcima.

Staari rokeri samo napred,svaka cast!

 

Malo si ga pretjerao Vlade ! Razmišljamo o Paulu Rodgersu ( pjevač grupe Free i Bad Company ) ili o kompletnom Bad Companyju, Deep Purple ima cijenu preko 100.000 eura za nastup i to ne možemo platiti. Pokušati ćemo dovesti nekoga na nivou ove godine ( bio je treći originalni pjevač grupe Uriah Heep - John Lawton s pratećim bandom ), kontakti i pregovori započinju u 11. mjesecu tako da se do 2. mjeseca slijedeće godine neće znati tko svira kao glavni band na našem slijedećem moto susretu. Naša politika nastupa grupa je u petak glavni band s naših prostora za širu publiku plus 2-3 kvalitetna cover banda, dok u subotu strogo rokerska muzika za bikersku populaciju s glavnim bandom još 2 cover hard rock banda. Mi se zovemo Staaari Rokeri, pa i muzika na susretu mora biti u skladu s imenom - samo dobri stari ( uglavnom ) hard rock !!! Živjeli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

YO nema sta tu da se izmislja interesantno pesaku za njegovih 7e.Neverujem da uopste postoji svirka na koju mozes uci (tipa atomci,brejkersi,psihomodo...) a da cena ulaznice bude manja od 7e (500-600 din) osim na bajk skupu koja je simbolicnih 100.U Kragujevcu proslog leta svirali su Atomci u basti (sali Pmf-a),svirka nevezano za bilo kakav skup,(niko od bajkera nije ni dosao) ulaz 500 din.a dobijas mnogo manje nego na skupu.

Uglavnom ovde se sada na skupovima svira nesto sto i nema mnogo veze sa r'n'r-om i ne prilici moto skupu,ali sigurno ima mnogo veze sa posecenoscu skupa od strane grada-pesaka.

Vlade...zashto takvo ogranichenje iskljuchivo na svirku..?

Pa u tome i je ste fazon...organizuj dve-tri bine(ako vec o muzici prichamo)..gutacha vatre,shtandove sa opremom,shtandove sa mazivima,vozznja balonom...kapirash koju to shirinu mozze dobiti!

Evo,proshle godine na skupu u Brashovu(RO) bila je promocija Honde! Jako lepo za videti! Zar skup ne bi mogao biti i svojevrstan sajam motora,opreme i maziva, npr?

 

Tvoji predlozi su ok.ali mislim da nema potrebe za dve-tri bine.

Po recima Maria (oldbikera) na nkihovom sledecem skupu u Umagu svira Deep Purple.Sta mislite koja cena za pesaka moze biti na ulazu za takav bend u programu skupa??Recimo moze biti 20-30 evra bez problema,znaci ako nekoga ne zanima svirka,nece da plati ulaz kao pesak,a nema motor da bi usao,jednostavno nema sta tu da trazi.Tu je kraj price dzovanluku i lokalnim dripcima.

Staari rokeri samo napred,svaka cast!

 

Malo si ga pretjerao Vlade ! Razmišljamo o Paulu Rodgersu ( pjevač grupe Free i Bad Company ) ili o kompletnom Bad Companyju, Deep Purple ima cijenu preko 100.000 eura za nastup i to ne možemo platiti. Pokušati ćemo dovesti nekoga na nivou ove godine ( bio je treći originalni pjevač grupe Uriah Heep - John Lawton s pratećim bandom ), kontakti i pregovori započinju u 11. mjesecu tako da se do 2. mjeseca slijedeće godine neće znati tko svira kao glavni band na našem slijedećem moto susretu. Naša politika nastupa grupa je u petak glavni band s naših prostora za širu publiku plus 2-3 kvalitetna cover banda, dok u subotu strogo rokerska muzika za bikersku populaciju s glavnim bandom još 2 cover hard rock banda. Mi se zovemo Staaari Rokeri, pa i muzika na susretu mora biti u skladu s imenom - samo dobri stari ( uglavnom ) hard rock !!! Živjeli

Bad company ili Paul rodgers,svejedno,opet je spektakl.

Da ne pricamo da na svirku ovakvog benda bajker ulazi za dz.Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • mk SPID, 71 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: HARLEY DAVIDSON NIGHTSTER

necu da vas davim o teskocama organizacije skupa u Beogradu gde niko apsolutno nema ni sluha ni duha da finansijski podrzi moto skupove

osim sto dobijemo ponesto od sponzora za nagrade koje podelimo ucesnicima.tako da o zaradi mozemo samo da sanjamo i trudimo se da

minus bude sto manji.pa sa obzirom na takvo stanje cinjenica stvarno mi smeta kad neko govori o tome da se skup pravi da bi se samo zaradilo.

pokusajte samo da se setite duzine spiska sponzora u manjim sredinama od privatnih firmi pa sve do opstine i gradske uprave.mi ovde dobijemo podrsku u vidu dozvole za odrzavanje od opstine i od policije za defile na cemu smo im zahvalni.razmislite malo o tome pre nego sto govorite o podeli zarade ...

 

Livada+bina+rostilj+štand za pivo su potreban ali ne i dovoljan uslov da bi se napravio jedan skup.

 

Možda bi ipak trebalo da podvučete crtu i da zaključite da klub koji postoji  2 godine i ima tek 40-ak članova možda i nema taj "kapacitet" logistički, marketinški, finansijski, sponzorski... ili kakav god je potreban da se napravi skup koji dolikuje glavnom gradu.

 

Pamet u glavu i vidimo se dogodine ;)

 

 

 

neznam dali si nekada pokusao da pravis nesto slicno.u startu treba da znas da broj ljudi u klubu je potpuno irelevantna cinjenica i nebih rekao da je 40 tek.

razmisli o postu oldbikera o broju pesaka koji dodju i plate 7 eur ulaz.mi smo pesacima karte naplacivali 100 din. ili samo 7 puta manje nego oni kod njih.pa

ipak i za te pare mozes samo da sanjas o 1800 pesaka koji dodju a mozes misliti tek pri ceni od 7 eura.mi bi prvi najradije bajkere oslobodili placanja ali za

tako nesto treba da se ispune svi gornji navodi o ciframa.verujte da smo razmisljali o tome ali prosto je finansijski neizvodljivo.kao sto vidis niko skup neplaca

iz svog dzepa vec cak naprave ogroman visak para na skupu,pri ceni karte od 7 eur,tako da je smesna konstatacija "ovo je Srbija".dali bi ti ili bilo ko drugi kao pesak platio tu cenu pitanje je.da ne govorimo o cenama na skupu ovde i gore.mislis da mozes da pijes pivo po 60 dinara.mogao bi da napisem sada jos mnogo podataka ali i ovo je dovoljno za one koji znaju o cemu se radi.

na kraju me zanima jesi li ti u nekom klubu i kom ako jesi ili zasto nisi ako nisi?

pozdrav

 

Vidi, ja imam patike, šorc, basketaru i dres Kobe Brajanta pa opet ne mogu da zakucam sa kapice.

 

Zašto bi baš svaki klub u Srbiji morao da organizuje moto skup.

 

p.s. Nisam član ni jednog moto kluba i ne vidim što je to bitno u celoj priči

 

 

 

 

 

to sto nisi clan je potpuno nebitno za ovu ili bilo koju drugu pricu.ljudi sa kojima se druzim i sa kojima sam prijatelj jesu ili nisu u MK,o cemu iskreno i ne razmisljam.

to sto nisi u MK te samo opravdava sto neznas da postoje klubovi sa par clanova u vezi konstatacije tek 40-tak.to sto vi pricate o muzici i grupama od nekoliko hiljada eura je prosto neizvodljivo bez jakih sponzora,kojih ovde nema jer jednostavno za nas (bajkere) niko nije zainteresovan osim da nas obidje u sirokom luku.

prosto te razumem kao i ostale koji nisu probali u Bg-u da naprave skup,nemozemo se sloziti nikako u stavovima u toj temi.Deki-MK Familija zna,pa kad se javi u nekom postu cuces isto sto i od mene.uopste mi se vise ne polemise o tome iskreno,pogotovo ne o 2-3 bine i cirkuskim satrama.inace opreme ima i maziva ima a

za neke prezentacije ideja je odlicna kad nebih bili prinudjeni da saradjujemo sa nasim uvoznicima kod kojih deo cekas 8 meseci a o modelu,boji,opremi zeljenog motora da i ne govorimo.na sajmu motora u NS-u jednom prilikom "gospodin" Rodivoje Rodic-Yamaha nije hteo ni da pridje ljudima iz moto kluba a kamoli da razgovara...o cemu mi pricamo?

a to sto imas opremu a nemozes da kucas to je samo za tebe.ovde skupove ocenjuje nekolicina ljudi cije misljenje naravno postujem,mada premali broj za neku realnu ocenu.ja licno skupove ne ocenjujem jer bi svakom dao najbolju ocenu zato sto se na svakom ekstra provedem a ove godine kao i prethodnih sam

promasio mozda 1.pogledaj samo postove ljudi iz neke moje price,Dekija,Urketa i ostalih ...sex,droga,r'n'r...i ekipa ljudi sa kojima se provodim,oko 90% ljudi

koji su na skupu je u njoj.sta vise da trazim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

....pogledaj samo postove ljudi iz neke moje price,Dekija,Urketa i ostalih ...sex,droga,r'n'r...i ekipa ljudi sa kojima se provodim,oko 90% ljudi

koji su na skupu je u njoj.sta vise da trazim...

 

Dakle preporuka je: malo šmrkanje, prangiju za pojas, pivo u ruku i udri po obradama ac/dc...sex se podrazumeva sam po sebi 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • mk SPID, 71 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: HARLEY DAVIDSON NIGHTSTER

....pogledaj samo postove ljudi iz neke moje price,Dekija,Urketa i ostalih ...sex,droga,r'n'r...i ekipa ljudi sa kojima se provodim,oko 90% ljudi

koji su na skupu je u njoj.sta vise da trazim...

 

Dakle preporuka je: malo šmrkanje, prangiju za pojas, pivo u ruku i udri po obradama ac/dc...sex se podrazumeva sam po sebi 8)

prangije nismo vadili mi vec momci van naseg sveta koji su napravili sranje,pivo naravno a smrkanje nije obavezno,vise sam to pomenuo kao celokupan izraz za opustenciju.mislis da se netreba braniti kada te neko napada pa makar i prangijom izvrsio napad na tebe,mozda je bolje zamoliti ga,nemoj ciko molim te.stvarno u tvom postu ispadosmo najgori krimosi.kvalitetna muzika treba biti i na moto skupu,a ono sto ti trazis naci ces na koncertima poznatih bendova.ti kao da stvarno nisi provodio po par dana na skupu,ako ti se nedopada nemoj ici brate,bez uvrede ali pominjes nas kao krimose a ni reci osude

ljudima koji su izvadili pistolje.zna se da bajkeri nisu nikad zapoceli sranje,verovao ti ili ne.

sve u svemu drugarski pozdrav tebi

p.s.sve bi razumeo kada bi nas video kako se provodimo na skupu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Cacak

 

to sto vi pricate o muzici i grupama od nekoliko hiljada eura

 

Nekoliko hiljada eura je sve prko 1000 eura a toliko kostaju svi pomenuti bendovi koji su svirali na vecini skupova ovde (atomci,divlje jagode,van gogh,corba...)

Naravno kao i sto naslov teme govori,ne radi se o vasem ili bilo cijem skupu vec o skupovima uopste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

...prangije nismo vadili mi vec momci van naseg sveta koji su napravili sranje,pivo naravno a smrkanje nije obavezno,vise sam to pomenuo kao celokupan izraz za opustenciju.mislis da se netreba braniti kada te neko napada pa makar i prangijom izvrsio napad na tebe,mozda je bolje zamoliti ga,nemoj ciko molim te.stvarno u tvom postu ispadosmo najgori krimosi.kvalitetna muzika treba biti i na moto skupu,a ono sto ti trazis naci ces na koncertima poznatih bendova.ti kao da stvarno nisi provodio po par dana na skupu,ako ti se nedopada nemoj ici brate,bez uvrede ali pominjes nas kao krimose a ni reci osude

ljudima koji su izvadili pistolje.zna se da bajkeri nisu nikad zapoceli sranje,verovao ti ili ne.

sve u svemu drugarski pozdrav tebi

p.s.sve bi razumeo kada bi nas video kako se provodimo na skupu

 

Celo moje pisanije bilo je vezano za "inflaciju" moto skupova. Nije mi bila namera da se svadjam a jos manje da nekog nazivam krimosom.

Tastatura trpi sve, pa ako sam sticajem okolnosti uvredio tebe i tvoje drugare ja ti se ovom prilikom izvinjavam

 

Drugarski pozdrav i tebi  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • mk SPID, 71 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: HARLEY DAVIDSON NIGHTSTER

...prangije nismo vadili mi vec momci van naseg sveta koji su napravili sranje,pivo naravno a smrkanje nije obavezno,vise sam to pomenuo kao celokupan izraz za opustenciju.mislis da se netreba braniti kada te neko napada pa makar i prangijom izvrsio napad na tebe,mozda je bolje zamoliti ga,nemoj ciko molim te.stvarno u tvom postu ispadosmo najgori krimosi.kvalitetna muzika treba biti i na moto skupu,a ono sto ti trazis naci ces na koncertima poznatih bendova.ti kao da stvarno nisi provodio po par dana na skupu,ako ti se nedopada nemoj ici brate,bez uvrede ali pominjes nas kao krimose a ni reci osude

ljudima koji su izvadili pistolje.zna se da bajkeri nisu nikad zapoceli sranje,verovao ti ili ne.

sve u svemu drugarski pozdrav tebi

p.s.sve bi razumeo kada bi nas video kako se provodimo na skupu

 

Celo moje pisanije bilo je vezano za "inflaciju" moto skupova. Nije mi bila namera da se svadjam a jos manje da nekog nazivam krimosom.

Tastatura trpi sve, pa ako sam sticajem okolnosti uvredio tebe i tvoje drugare ja ti se ovom prilikom izvinjavam

 

Drugarski pozdrav i tebi  :)

a ne brate ni ja necu da se svadjam,pogotovo ne sa bajkerom.uopste se nemoras izvinjavati,nista ti nezameram,

mada jos bolje cemo se razumeti na sanku.

pozdrav bratu bajkeru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • mk SPID, 71 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: HARLEY DAVIDSON NIGHTSTER

 

to sto vi pricate o muzici i grupama od nekoliko hiljada eura

 

Nekoliko hiljada eura je sve prko 1000 eura a toliko kostaju svi pomenuti bendovi koji su svirali na vecini skupova ovde (atomci,divlje jagode,van gogh,corba...)

Naravno kao i sto naslov teme govori,ne radi se o vasem ili bilo cijem skupu vec o skupovima uopste...

e pa vidis da se shvatamo.u nekom postu sam bas pomenuo da se obrati paznja na skupovima u manjim mestima na duzinu spiska sponzora.

otprilike su tamo i svirali pomenuti sto znaci, bez sponzora...???...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Krusevac,Srbija
  • Motocikl: Virago 1100 custom

CCITAM VASE KOMENTARE I RAZMISLJAM O TOME CESTO JER JE MK VITEZ JAKO MLAD MOTO KLUB.

NIJE ME SRAM DA KAZEM DA MK VITEZ IMA TRI,ALI PRAVA BAJKERA KOJI NIKADA NISU BILI ZA NEKU ZARADU VEZANU ZA MOTO SKUP KOJI

PLANIRAMO,AKO BOG DA,IDUCE GODINE.ONI KOJI SU DOSLI U PREDSTAVNISTVO SA TEMOM TIPA-ORGANIZOVACEMO MOTO SKUP I UZETI PUNO

PARA-MOMENTALNO BILI ISTERANI.PO MENI MOTO SKUP TREBA DA BUDE MESTO ZA DRUZENJE I ZEZANJE ZA KOJE NAM SIGURNO NETREBA NEKI

POZNATI BEND KOJI UZIMA PAR HILJADA EVRA ZA VAVAVAVAVAVAVAAV 2 SATA I TO JE TO.AKO VEC TREBA DA SE DAJU PARE NEKA TO BUDE

DOBAR LOKALNI D.J. I JAK RAZGLAS SA OSVETLJENJEM I VIDEO BIMOM NA KOM CE SE PRIKAZIVATI RAZNI FILMOVI O MOTO SKUPOVIMA,VOZNJI

PA CAK I SPOTOVI ZA MUZIKU KOJA SE PUSTA.AKO TREBA BEND KOJI SVIRA DA SKUPI BAJKERE ONADA SHIT.TAKAV NAM NE TREBA.

VISE PAZNJE TREBA OBRATITI NA BAJKERE I NA TO ZASTO ONI DOLAZE I KAKAV PROGRAM TREBA DA IMAJU.SIGURNO CE VISE PAZNJE PRIVUCI

DOBRA STRIPRIZETA OD 500 EURA I PROGRAM OD 2 SATA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Pozdrav,

 

 

Celo moje pisanije bilo je vezano za "inflaciju" moto skupova.

 

 

valjda: devalvaciju?

 

To je srozavanje vrednosti, sem ako nisi mislio da opsti porast cena na malo...:)

 

Nisam niciji advokat al mislim da je covjek mislio na istu stvar kao i ja  tj. pod Inflacijom je mislio na povecanje broja motoskupova!

Brate ne da se pretjeralo sa brojem nego je vise ne moguce pratiti sva desavanja!

Mislim da je ovo izuzetak koji potvrdjuje pravilo da Iz kvantitea izlazi kvalitet!

Htjeo sam reci da ovde iz kvantitea ne izlazi kvalitet i da sto je vise skupova oni su sve gori!

Mislim i da je dobra ideja o objedinjavanju skupova na regionalnom nivou......al to je ipak domen SFa jer ljudi se posvadjaju unutar jednog kluba a kamoli klubovi medjusobno!

....i neko dobro rece "nije moto skup za svakoga"....na organizatore se odnosi!

Cist primjer dobrog skupa je i skup u jednom malom mjestu kod Banjaluke gdje su domacini skupili pare stp iz vlastitog dzepa sto iz grdske kase i napravili skup gdje se nije placao ulaz , jela i pica je bilo u izobilju(kao na Ivkovoj slavi)  :) i niko nije nista profitirao osim posjetilacatj.bajkera koji su dosli kao gosti!

Slicno je bilo i u Sipovu gdje se pice tocilo na bonove a domacini podjelili vise bonova casteci picem sve odreda nego sto su prodali!

Zato smatram da su mnogo bolji susreti u manjim mjestima nego u Velikim Gradovima jer su sami ljudi tj.doamcini prisniji sa svojim gostima !

Eto i primjer skupa u Umagu(koje je malo mjesto-mali broj stanovnika) imao boli skup nego ostali pa cak i Pula!

Dakle nije za svakoga da organizuje moto susrete a pogotovo kesolovce koji misle da se obogate na ulazu!

Ustvari krivi smo mi sto ne prepoznajemo takve organizatore i ne objkotujemo ih!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Majilovac

Momci,

neznam koliko je korektno da ljudi koji nisu clanovi nijednog kluba i nikad nisu organizovali skup, najvise napadaju i drze "predavanje" o skupovima.

Jedno je sigurno, da nije klubova ne bi bilo ni skupova! Sto se tice bendova ja mislim da i neki mladi i "jeftini" lokalni bendovi mogu da odrade posao. Slozicete se samnom da veoma mali broj bajkera bas gleda svaki koncert na svakom kupu. Jake rock grupe se dovode vise radi pesaka, kojima i ovako vrlo tesko mozemo da naplatimo ulaz. Takodje sam misljenja da kvantitet radja kvalitet. Mislim da ce se moto susreti sami prorediti, tako da ce dobri domacini kojima nije svrha samo zaraditi novac, vec pruziti braci dobar provod, zezanje i gostoprimstvo, pobediti i opstati, a ostali nestati.

Bio sam na jednom malom moto skupu u Julu u Trstu (Italija), nisu naplacivali ulaz (cuo sam da je oko 20 evra) ali je zato pivo bilo 3,5 evra. Nije bilo nikakvih igara,defilea,besplatnog rucka, niceg. A bilo je 2 000 ljudi!!!

  Videcemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Momci,

neznam koliko je korektno da ljudi koji nisu clanovi nijednog kluba i nikad nisu organizovali skup, najvise napadaju i drze "predavanje" o skupovima.

Jedno je sigurno, da nije klubova ne bi bilo ni skupova! Sto se tice bendova ja mislim da i neki mladi i "jeftini" lokalni bendovi mogu da odrade posao. Slozicete se samnom da veoma mali broj bajkera bas gleda svaki koncert na svakom kupu. Jake rock grupe se dovode vise radi pesaka, kojima i ovako vrlo tesko mozemo da naplatimo ulaz. Takodje sam misljenja da kvantitet radja kvalitet. Mislim da ce se moto susreti sami prorediti, tako da ce dobri domacini kojima nije svrha samo zaraditi novac, vec pruziti braci dobar provod, zezanje i gostoprimstvo, pobediti i opstati, a ostali nestati.

Bio sam na jednom malom moto skupu u Julu u Trstu (Italija), nisu naplacivali ulaz (cuo sam da je oko 20 evra) ali je zato pivo bilo 3,5 evra. Nije bilo nikakvih igara,defilea,besplatnog rucka, niceg. A bilo je 2 000 ljudi!!!

  Videcemo...

APSOLUTNO TACNO,svi koji prave skupove zarad LICNOG profita nestace i niko ih se nece secati (po necemu lepom).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Momci, neznam koliko je korektno da ljudi koji nisu clanovi nijednog kluba i nikad nisu organizovali skup, najvise napadaju i drze "predavanje" o skupovima.

Jedno je sigurno, da nije klubova ne bi bilo ni skupova!

 VRLO KOREKTNO!!! Pa ne znam za koga pravite skupove, za vas organizatore, ili za sve ostale učesnike!?!? I kakve veze ima članstvo u klubu sa samim činom dolaska na skup?? Opet ista priča. Već si jednom probao da proturiš ovo ali, NE PROLAZI! Kad dodjem i platim ulaz imam pravo da kažem šta mi se svidja a šta ne, i šta bi voleo da vidim/doživim sledeći put a šta NE!!! Imam pravo da kažem da bi bilo lepo da se nadje neki drugi voditelj osim Fijuka (na primer). Ili bi više voleo da vas 10-ak na forumu hvale jedni druge kako ste se svojski potrudili da organizujete... Ne vidim poentu da SAMO vas par koji ste članovi kluba, i/ili organizatori polemišete o tome!

I baš bih voleo da mi objasniš kakve veze ima članstvo u klubu sa svim ovim??? I koliki je otprilike odnos ČLANOVA i ostalih, na nekom malo posećenijem skupu (npr Sremska Mitrovica)??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Majilovac

Dobro,dobro, Dex, ne ljuti se.

U svakom sam slucaju za dobronamernu kritiku ( iako je najlakse kritikovati ). Svako od nas  se vozi zbog neceg. Neko se vozi sam, za sebe i za svoj uzitak, neko zbog devojaka, a neko zbog drustva! Ja pripadam ovoj trecoj grupi. Mislim da, bar za mene, nema nista lepse kad nas 20 - 30 u grupi, kao klub krenemo na moto skup, kad dobro (sigurno) stignemo, napravimo stimung, ucestvujemo u igrama , defileu, vodimo racuna jedan na drugog (alkohol) i svi se zivi i zdravi vratimo kuci.

Za organizaciju svog skupa svi grupno podelimo zaduzenja, domacinski docekamo goste, ugosimo ih kako to dolikuje srpskom domacinu (mi smo klub sa sela!!!). Naravno ako to lose odradimo i gledamo da samo maznemo lovu od nase brace, necemo dugo trajati ni mi ni nas klub. Zato sam za kvantitet pa ce oni dobri skupovi, koji pruzaju najvise, opstati , a oni losi nestati.

Nisam ja protiv kritike ali cu uvek biti malo vise na strani ljudi koji organizuju, jer kao sto sam sam rekao, najlakse je kritikovati. I ja kao i svi mi mozemo svakom skupu naci sto mana ali ako nesto kritikujemo moramo biti spremni da delom (radom) pokazemo da mi to mozemo bolje da uradimo od onih koje kritikujemo.

 

Dex, to je moje misljenje na koje , valjda, imam pravo. Sta mislis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Majilovac

Da. Zaboravih, za Fijuka se potpuno slazem.

Bila je jedna zurka u Rumi gde je program vodila jedna prelepa voditeljka (Sanja) i mogu ti reci da je bilo fantasticno za promenu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ma, naravno da imaš pravo na svoje mišljenje, niko ti ga ne dira, nego je sporan način na koji je ovo rečeno/napisano...

Momci, neznam koliko je korektno da ljudi koji nisu clanovi nijednog kluba i nikad nisu organizovali skup, najvise napadaju i drze "predavanje" o skupovima.
Uostalom i na to imaš pravo kao i ja na ovo moje... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ma taman posla da samo kritikujemo, mislim da je ovo vise skretanje paznje(ukazivanje) na to kako popraviti (podici)kvalitet motoskupa!

 

Mislim da nije tacna konstatacija da mi koji nismo u moto klubu manje  volimo grupnu voznju!??!!Ja cesce putujem u grupi 5do10 bajkera nego solo! Solidarni smo jedni prema drugima i niko nije "glavni "a niko "pomocni" i niko se ne osjeca manje vaznim! Vozimo brzo koliko i najsporiji u grupi....itd!

Cak mislim da mi solo rideri imamo bolji odnos tokom putovanja(i druzenja uopste) nego ovi momci iz klubova!

Zbog cega? Zbog toga sto u svakom klubu ima neka hijerarhija i neko je uvijek glavni,neko pomocni,neko sekretar ,neko clan.....

a mi smo svi jednaki!Mislim da bi organizovanjem(nase) grupe u MC samo donijelo(Kad tad)svadju i potencijalni razdor medju nama!

Uostalom uvijek neko u klubu se osjeca ostecenim(mozda ne u svim ali u vecini)pa se zbog toga ljudi i razilaze!(moje zapazanje na velikom uzorku)

!Vidim da na skupovima cesto izbijaju prepirke medju clanovima tipa....ko se vise a ko manje angazovao oko prirema,ko je duze stajao na ulazu i docekivao goste,ko je kriv sto kasni pice i hrana......

Mada sam,priznajem, bio i na skupovima gdje je sve funkcionisalo besprekorno..

Bilo je i siruacija gdje na skupovima neki gosti(klubovi) uzivaju vece privilegije nego drugi...(mozda je to i uredu ...ko zna)...ali osjecaj je glup da neki klubovi budu manje vazni nego drugi !

 

Mislim da je nazalost tacno i to da nema MCa ne bi ni bilo skupova.....

E kad bi bar gradovi bili jaki i imali razumijevanja za nas pa organizovali skupove .....to bi po mom misljenju bilo mnogo bolje!

Svaka kritika bi manje boljela i niko se licno ne bi nasao uvrijedjenim!

 

Molio bi da se ne ljute organizatori skupova na ove moje rijeci ali sto kaze Dexter svako ima pravo da iznese svoje misljenje jer:

1 Klubovi uglavnom dijele pozivnice (letke,koje ja shvatam kao pozivnicu) gdje vas pozivaju na skup

2 Prilikom ulaska platite ulaz(ne ulazim u to da li to pokriva kojekave troskove i da li neko zaradjuje)

3 pice koje se popije i hrana koja se jede uglavnom se i placa(osim kolektivnog pasulja,gulasa..)

4 troskovi samog puta (za svakog razlicita stavka u zavisnosti od daljine,potrosnje...)

 

.....su sve zrtve i troskovi koje vi kao posjetilac imate da bi dosli neki skup a zauzvrat dobijate:

Dobru ZABAVU I DRUZENJE! E sad, stvarno mislim da imamo pravo i iznijeti neku primjedbu na samu organizaciju ako nesto nije bilo uredu!

Ja licno biram gdje idem i kad odem manje vise rijetko kada sam totalno razocaran!

Sto sam jeo to sam i platio,sto sam pio takodje...obidjemo i par kafana u okolini i tako prodje vrijeme!

Upoznamo stalno nekog novog bajkera!Ako je organizacija dobra vise smo u kampu ako je losa onda smo u kafani,rostiljnici.....

E zasto je potrebno da biker bude u klubu da bi sagledao sve ovo???

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Istina je da svi trebaju dati svoje mišljenje o skupu. Naravno ako je dobar da ga pohvale a ako ima nekih zamjerki da se skrene pažnja na to da se ubuduće nebi ponovilo. a organizatori bi trebali to da usvoje bez ikakve ljutnje. Meni se lično nesviđa to što bajkeri plaćaju ulaz na moto skup a pogotovo ljudi koji dolaze iz inostranstva, a što se tiče plaćanja za suvozača to je ravno ludilu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: BOR / Beograd

ljudi mislim da uopste nije lako organizovati moto skup!

Ako zanemarimo finansije...mnogo zivaca tu treba!

prvenstveno pitanje bezbednosti!

 

ne znam koliko je vas bilo na skupovima na Borskom jezeru (ranijih godina)

Sa jezera se obicno organizovao defile bajkera do Bora! (jedno 20km)

onda se u grdu zatvori jedna jednosmerna ulica za trke ubrzanja i tome slicno...

e sad ljudi ne shvataju koliko malo fali da se nesto nepredvidjeno dogodi i sede prakticno na toj ulici!!!

gledao sam ljude iz tadasnjeg MK Gladiator kako preklinju <pesake>da se pomere iza zute trake koja je bila postavljena!

 

ne znam da li su ljudi iz MK Gladiator tada uzimali velike pare ili nisu uzimali nista, ali jedno stoji...za takav psihichki pritisak svaka para je mala!

slazem se da ne treba da se <deru> bajkeri ali opet moramo da imamo na umu koliko su se ljudi trudili da omoguce taj Moto skup!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja