Jump to content

Moto Zajednica

Ostah bez tablice BG 01-525

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

 

Pre svega, ako sam uneo nemir time što sam naveo odredbe zakona, čisto da bi ljudi bili svesni da je u pitanju prekršaj, onda ne znam šta bi bilo da sam citirao par odluka. :zvizduk: Mislim da ti preteruješ, jer pretpostavljaš da se nemir može lako uneti među članove ovog foruma. To je ipak samo prekršaj, kao i provlačenje između kolona vozila, ali pošto o tumačenju znaš više od mene, možda grešim i tu pri tumačenju? Nemam želju da se pozicioniram kao relevantan, niti reklamiram svoju praksu, niti prodajem usluge, ali budući da si iz AMS organizacije, možda bi bilo lepo da sve članove posmatraš kao ravnopravne, bar na forumu, a ne kao relevantne i relevantnije. Imamo dosta diskriminacije u životu, nisu nam i ovde potrebne podele.

 

 

Sigurno ne unosiš nemir, lepo je imati nekoga u svojim redovima ko će uskočiti kad zatreba. Hobi nam je takav da su pravni saveti potrebni isto koliko i mehaničarski. Ne bih ulazio u to da li ili ne buštiti tablicu ali bih preneo iskustvo iz prakse vezano za korišćenje neodgovarajuće "homemade" tablice. Naime, što se same tablice tiče ona je, kao i nalepnica, samo oznaka na vozilu a u celoj priči jedina isprava je saobraćajna dozvola. Ovo su reči sudije krivičara iz suda u kome radim a pričali smo o čoveku koji je, izgubivši tablicu na automobilu, napisao "novu" na kartonu i "popio" krivičnu prijavu za falsifikovanje. Mišljenje sudije je bilo da nema dela falsifikovanja isprave jer tablicu nije smatrao ispravom a i na kartonu je bila ispisana oznaka koja je odgovarala originalnoj tablici izdatoj od MUP-a. Ne znam sta bi bilo da su mu napisali prekršajnu prijavu (verovatno bi popio kaznu jer je načinio debeo prekršaj)ali sa krivičnom nisu prošli. Napomenuo bih i to da kod nas nema pravila kako ćeš proći na sudu tako da ovo što sam napisao može a i ne mora da se desi i nekom drugom ko bi zbog slične radnje dospeo na sud. Mnogo toga kod nas još uvek zavisi od sreće.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Darko Mihajlovic "da su dobro vidljive i citljive" pod tim citljive se podrazumeva da se moze busiti i pricvrstiti srafovima sa namenskim poklopcem (beli i plavi), nekada sam ih skupljao pa ako nadjem koji mogu ti poslati.

Da su kojim slucajem propis srocili drugacije u svakoj 0 bi bio sraf sa velikom zardjalom glavom, slucajno naravno kao lanac. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1989 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ja sam nalio super lepka između tablice i rama, onako, muški. Da ne ispadne...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1267 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Ma to ok, nego ako bas bas bas teramo mak na konak , nisam siguran da sam ikad video motor da mu tablica stoji pod pravim uglom u odnosu na vodoravnu osu , kako kaze u zakonu. 

S druge strane , ako stavis dva srafa u gornjem uglu , tablica je i dalje citljiva. 

Zato mu i trazih da vidim gde je video to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1267 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Ma jok ... Nego malopre na parkingu gledam ovaj okvir od tablice , ruzan je ko sam djavo , i jos pise na njemu tehnicki pregled Ladjar ( ko zna ko je to ) , velkim slovima... Pa mi pade na pamet da pobacam ta sranja s motora i usrafim tablicu u fabricki nosac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
4 hours ago, Darko Mihajlovic said:

nisam siguran da sam ikad video motor da mu tablica stoji pod pravim uglom u odnosu na vodoravnu osu , kako kaze u zakonu. 

Zato što nigde i ne kaže tako u zakonu. Skoro sam pravio nosač tablice pa sam proveravao .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1267 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
5 minutes ago, živke said:

Zato što nigde i ne kaže tako u zakonu. Skoro sam pravio nosač tablice pa sam proveravao .

A brate , samo par postova iznad sam objavio sliku gde bas to kaze :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Baš sam to tražio, i nadjoh ali vidim kolega postavio. Ali svakako je zbunjujuće.

 

https://www.paragraf.rs/propisi/pravilnik_o_podeli_motornih_i_prikljucnih_vozila_i_tehnickim_uslovima_za_vozila_u_saobracaju_na_putevima.html

Promenio član živke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1598 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Izbusi, samo nemoj preko brojeva i slova. Ako ti je sraf/matica na beloj povrsini uzmes beli lak za nokte i zafarbas ga da ne upada u oci ako je na plavom onda sa plavim

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2385 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam na BMW-u probušio četiri rupe u uglovima za m5, stavio imbuse od prohroma i niko mi nikad na tehničkom nije zamerio. I kad sam je vratio u mup nisu me pitali što je bušna. 

Na kawi je drugačije kačenje, pa je samo zaglavljena u ram. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2850 postova

Ja pre 3 godine kupio nov motor u toku zime i bio se napalio da stavim neki lep nosač i nađem neki prohromski koji nisam odma kupio. Posle nekog vremen a me to prošlo i stavim plastičan i probušim tablicu na 2 mesta gore i sa ta 2 šrafa zavrćem i nosač i tablicu u nosaču u isto vreme na rep motora. 

Posle par meseci sam primetio da mi puca tablica od rupe 5mm preko onog ojačanja ka ivici tablice. Sve dobro zanrnuto sa merom sa osiguracajućom maticom. Tablica sve više puca i posle 5000 km sam prinuđen da skinem šrafove ispod tablice na tim čoškovima podmetnem pocinkovanog lim i zalepim epoksi smolom koji nalijem i u rupu u tablici. Tablicu stavim u nosač bez šrafljenja Morao sam jer bi mi ćoškovi tablica oko rupa skroz popucali i otpali pa bi verovatno morao da uzimam novu tablicu. Imam i skuter i staru višegodišnju tablicu pa mi nije jasno zašto ova puca a deluje aluminijum kvalitetno kako i treba da bude. Novi nosači i za kola i motor su se konstrukcijski promenili i sad je veoma lako staviti i ukrasti tablicu. U onu staru su se jedva uglavljivle tablice a vađenje samo sa 2 manja šrafcigera i nemoguće je da otpadnu bez pucanja celog nosača. Malo me brinu ovi novi jer je moguće ukrasti tablicu veoma lako 

Promenio član sasa ns 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2874 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Tablica u nosač (koji ume da puca), četiri šrafa u četiri ugla (nikad u dva, jer može da pukne tablica kao Saši- a i meni :D:D ). Niko se ne buni, brojevi su netaknuti, tablica čvrsta. Fabrički podrep.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1267 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Ah , onda opet imam problem...kod mene nije moguce ubusiti tablicu na 4 mesta , vec samo na dva. ...o ovom pucanju nisam razmisljao,.a skroz ima smisla... Faaaaaak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Ja sam ušrafio šraf po sredini tablice i to onako baš gadno se vidi i nikom ništa, niko ne pravi problem, ali tablica nema šanse da otpadne.
U stvari kupim onaj prohromski nosač tablice sa namerom da na njega stavim tablicu, dođem kod Joce profi moto na servis i zamolim ga da uz put montira i tablicu na nosač.
Kaže Joca, gde ćeš bre taj seljački ram da kačiš na motor, ciganski se sija, vrišti prohrom.

Uzme šrafilicu i ušrafi šraf totalno kretenski asimetrično bez ikakve estetike i kaže ovako je lepše a i sigurnije
I od tad mi to tako stoji kao kost u grlu i svaki put mi bode oči, ali šta ću Joca drugar, moram da ga trpim.
A i boli me đoka, u pravu je, to je samo tablica i bitno da ne ispadne.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk









Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja