Jump to content

Moto Zajednica

MotoSport vesti za sezonu 2012

Recommended Posts

  • Integrisan, 12889 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

.bali vas tekstovi na engleskom.

 

Jbg. nemogu svi sve da prevode a i ovi stručnjaci ništa ne pišu na Srpskom. Imaš poređenje par postova ranije između mog prevoda i google translate-a. Uopšte nije tako loš kompjuterski prevod. Prekopiraš tekst, odabereš jezik i to je to. Ne bi ga bolje razumeo ni da si imao 2-ku iz Engleskog.

 

 

edit: post o kom pričam je u drugoj temi.

 

edit 2: ili možda nije?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Svakog ko doživi da na vrhunskom motoru uzme titulu svetskog prvaka smatram sretnikom.

 

E tu si 100% u pravu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6451 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Njemu nesretniku svaka cast.

Razne su se primadone izredjale i pljuvale (ili vozile kako treba) taj Dukati, a on cuti i radi...i vozi motor koji je uvek spremljen za nekog drugoga. Ako je neko u celom cirkusu profi to je onda Kentucky Kid.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5400 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Zaboravio si Edwardsa. Hayden i Edwards su po meni jedni od najboljih test vozaca, ikada. Pravi rudari. Nicky je uspio i do titule, a ne mogu prezaliti sto Edwards ne poskoci , makar do pobjede, kad se vec 12 puta peo na podijum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2893 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Edwards je svoje najbolje godine ostavio u WSBK, sto ga je omelo da ovde konkurise za titulu ali mi je zao sto bar one 06 nie uspeo da uzme pobedu u Asenu (da se zna da mi u opste nije zao sto je 2001 vozio u WSBK jer mislim da je samo zbog one poslednje trke u Imoli vredelo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5400 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ako moze bez spominjanja Assena 2006. Mislim da je razmisljao da sebi gricka 00 natenane poslije trke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4969 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

I HRC se zvanično ogradio od Rosija

 

HRC boss Livio Suppo told MCN recently: “It is difficult to see a situation where Valentino will be back. In the factory team, we already have two very fast and strong riders and I don’t see any reason why with all respect to Valentino, we should change one of them with him.”

 

http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sportresults/MotoGP/2012/April/Apr1812FactoryHondaorYamahareturnunlikelyforValentino-Rossi-/

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da, prvo Yamaha, a sad i Honda.

 

Sem toga, prica se da Suzuki, Aprilija i BMW vec razvijaju MotoGP motocikle za sezonu 2014.

 

Da li se to razvedrava nad MotoGP nebom??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Suzuki isto može, ali već godinama neće da ulaže previše para u MotoGP mašinu, ekipu i vozače. Što se Aprilije tiče videćemo, ne bih da se zalećem sa prognozama. Mogu i oni ali su ipak mala fabrika za ovako veliki cirkus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12889 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Aprilia prodala više od 300.000 motocikala prošle godine. Ducati 40.000. Pri tome je Aprili-i pala prodaja skutera a porasla prodaja motora. Daleko je od male fabrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5400 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Po meni su BMW i Aprilija najblizi pridruzivanju cirkusu. Oboje su jaki u SBK, oboje imaju isturena odjeljenja u GP, cini mi se da ispipavaju teren. Ako ne bude kakvih finansijskih krahova u nedednu godinu , dvije i ako se ne budu bas previse mjenjala pravila da mogu ispratiti, racunam na njih. A valjda se averte Kawudza i Suzana, to bi vec bilo nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5400 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Evo Bautista kaze da bi bio zadovoljan sa petim mjestom u generalnom plasmanu ove sezone. Pardon , rekao je da mu je cilj prva petorka, ne peto mjesto.

 

 

A dok se vale svrcka na cetiri tocka, timski kolega i test vozac testiraju. Mucenom Haydenu se neda ni na testovima lijepo vrijeme, pa nisu mogli da urade mnogo toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12889 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ovaj test je organizovan specijalno za Hayden-a jer je zhbog povrede propustio testove u pred sezoni. Nije da je mnogo naučio po potopu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5400 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Pa eto kaze, htio je makar da iskoristi za ispitivanje po kisnim uslovima, medjutim bio je potom i nije imalo smisla da rizikuje. Da je neko drugi, bio bi u dilemi, ali kad Nicky nije mogao na stazu, znaci da je staza bila rijecno korito.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: Sankt Kanzian
  • Motocikl: Ktm 990 Superduke R

Svi se ograđuju od Rossia kao da je gubav, a lako je moguće da će sledeće godine biti baš u njihovom timu. To što sada pričaju da im ne treba ni pokoju cenu, to sad moraju da kažu zbog jedni drugih i dobrotimskih odnosa a svi znamo da bi ga većina volela u svom taboru jer kako god, bilo koji Japanac mu leži i biće konkurentan na njemu a i više, jebga...talijan mu ne leži i to je fakat. Eto ja lično bih ga najviše voleo u Hondi pored Stonera, pa nek se krljaju ... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1437 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Eto ja lično bih ga najviše voleo u Hondi pored Stonera, pa nek se krljaju ... :moto3:

Sa obzirom da je pokazao kako to ide na Ducatiju sa sve JB ja bih ga itekako voleo videti na Repsolu i ne želim da sumnjam da to može da se desi ali upravo on Rossi je iz takve pozicije sam pobegao. Ne znam šta bi lakše podneo Lorenca na Yamahi (pobegao) ili Stonera na Hondi.

Mislim da je lako proceniti, ni jedno ni drugo bar iz njegove perspektive

 

On sada može da se krije iza paravana Ducati i da ih optužuje da je njegov Ducati najsporiji na stazi i da više ne pomaže veliko Rossi umeće ali on u Qataru nije pokazao da je dostojan protivnik drugim Ducatijima.

Kako bi se nosio sa Stonerom na Hondi, ja sam uveren da on to trkanje još nije video.

Podijum je danas u MotoGP zaista teško dotižan odatle su i trke za nijansu manje zanimljive (kako za koga) jer prva trojka-četvorka opasno vuče napred.

 

Znači Rossi je upoznao Horhea na Yamahi gde ga je španac pobedio na istom motoru a budite

uvereni da je španac sada jedan stepenik gore u odnosu na 2010 jer je kompeticija takva

Horhe vozi perfektno identične krugove i može da pobedi samo ako neko na Hondi ima loš izbor guma, problem sa motorom , arm pump i slično (ovde mislim na Stonera)

Prva trka Qatar vam sve govori, Horhe je pobedio ali ako pogleda snimak trke može sam da proceni da je pobeda bila splet okolnosti a da se to nije desilo Stoner bi bio bar 5sec napred, čak bi ga i Pedrosa dohvatio da ga Stoner nije usporavao 2 kruga pred kraj trke.

Zato se Stoner ni ne brine mnogo zbog trećeg mesta jer je video potencijal novog motora a svoje zdravstvene probleme neka rešava (za njega izgleda lakša varijanta)

Zaista mnogo tvrdo za pobedu tako da nisam siguran kako bi se stari Vale na osnovu posledneg izdanja 2010 proveo

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12889 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Da bi pričali o Rossi-evoj budućnosti moramo da napomenemo dve činjenice.

 

-Prva je da su i VR i Dorna i fanatični navijači spustili nišan (Dornin se automatski spušta kad se spusti VR-istima). Više se o tituli ni ne razmišlja. Nade se polažu u stalnu borbu za podijum i poneku (pre svega PRVU) pobedu na Ducati-u jer je strah od nijedne pobede pre napuštanja tima OGROMAN - pre svega kod VR jer mu je strašno stalo do rekorda i veličine.

 

-Druga je da je Ducati mnogo uložio u VR-a lično (ugovor u rangu Real-ovih igrača) a možda još više u motor da bi tek tako stali na pola puta i rekli, OK ne radi - aj ćao.

 

Ja iz ovoga mogu da izvučem samo jedan zaključak. Kada su već pojeli pola šerpe g%%ana i pukli tolike pare u vozača koji je na 19 trka jednom bio na podijumu i toliko para u motor koji su VR i JB tražili - ni za šta, stisnuće b%lju i isporučiće mu i poslednji čarobni štapić koji rešava sve probleme a koji im VR i JB traže - V4 motor sa manjim uglom između parova cilindara. Da li će biti 70 stepeni ili 75 ne zna se. Tako bi, po rečima VR-a a više mu se 100% ne veruje te mora preko medija da im zavrće ruku, rešili problem raspodele težine i kontrole prednjeg kraja t.j. problem podupravljanja ili ti širenja putanje (under-steering eng.)

 

Naravo postoji velika mogućnost da sam izveo pogrešne zaključke i da će Repsol da otpusti Stoner ili Pedrosu i da da motor VR-u. Sigurno postoji i neka druga podjednako verovatna mogućnost.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5400 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Trenutna situVacija mi djeluje tako da ce Rossi i Ducati ostati u braku. Sad da li ce Rossi morati da obljubi dupeta upravi za ovaj raspored tezine ili ce biti obostrano cmakanje, to ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja