Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Idi kod Bobana Chopera, ja sam mu odvezo i reko sredi sve sto vidis. Sad tera kazaljku do 130 kmh i to sa osakacenim auspuhom (prethodni vlasnik skratio ga bonsekom za 30cm i sad nema pritisak kako treba). Kad bih sredio auspuh terao bi i do 140

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 590 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

pozdrav kineska imperijo nedavno sam se ovde registrovao,koristan je sajt svidja mi se..uskoro ako bog da postajem vlasnik challengera ,najvise mi se dopada od svih sprintova...jel zna neko kojeg je motora chalenger ustvari kopija.princ je ako se ne varam replika maraudera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Agregat u Chalengeru je kopija agregata Yamahe XV250 (Virago 250) - otprilike šraf na šraf :) Ostatak motora je manje-više nebitan u kontekstu održavanja :) Sam motor je daleko veći od Viraga i odgovara krupnijim vozačima.

 

Inače, Sprint Princ 125/250 nije replika Maraudera (osim donekle izgledom) - kod nas su do sada bila tri modela u prodaji: Jinlun 125-11, Jinlun 250-5 i najređi Jinlun 150-5. Ovaj poslednji stvarno nosi "komercijalni" naziv Marauder kao i Suzukijev model, uz potpuno identičan logo na rezervoaru, ali su sami agregati kod sva tri Jinluna kopije raznih Hondinih agregata (da sada ne nabrajam...).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 590 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

hvala na odgovoru.poznat mi tvoj nick,jesi li se pojavljivao na forumu nacionalne klase

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 590 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ljudi imam 1 pitanje,gde se trenutno moze nabaviti najpovoljnije challenger i po kojoj ceni...planiram kupovinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

ljudi imam 1 pitanje,gde se trenutno moze nabaviti najpovoljnije challenger i po kojoj ceni...planiram kupovinu

 

Znam jos par njih koji traze bas taj model kad su videli mog challengera. Motor izgleda zaista impresivno s obzirom na velicinu. A sto se tice kupovine, prosurfuj malo po oglasima na netu, u principu se slabo prodaje taj model u odnosu na druge kineze. Znam da ti nisam bio od neke pomoci ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 590 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

moja greska,nisam bio bas precizan,mene zanima kupovina novog challengera i gde se moze najpovoljnije kupiti nov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

moja greska,nisam bio bas precizan,mene zanima kupovina novog challengera i gde se moze najpovoljnije kupiti nov

 

Pokusaj ovde

www.accvjeticanin.co.rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: GSX-R 750 Streetfighter

Pozdrav svim bajkerima!!!

 

Ukratko, gdje u BiH kupiti novi Jinlun JL250V?

Sprintscooters iz Banja Luke prestali sa uvozom Sprint Challengera (uvoze samo skutere).

Cijena je kazu bila povoljna (3.100 KM sa porezom), a ja tada nisam ni znao da postoji ovaj motor.

 

Taj motor mi se pravo svidja izgledom, a i kubikazom (zbog troskova registracije).

Prodajem Suzukija (u extra dobrom stanju) ili mijenjam za Challenger-a.

Jesam li normalan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

ljudi imam 1 pitanje,gde se trenutno moze nabaviti najpovoljnije challenger i po kojoj ceni...planiram kupovinu

 

 

Ja prodajem mog za 1000 evra, nov lanac i silen blokovi itd. Ako neko interesuje 064/665-33-12 Nemanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 590 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ja resih problem 2 tocka,kupio sam aprilliu atlantic 500ccm,2004 god :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Jagodina

Treba mi mala pomoć nekog vozača gore pomenutog motocikla...

Elem, ako bi neko bio zainteresovan da mi fotografiše kilometar-sat iz dva ili tri ugla, da mi opiše koje svetlosne komande postoje i kako je regulisan brzinomer i obrtaji agregata,...od kojeg je materijala i na koliko se šrafova kači,..?!

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

na celindzeru imas samo jedan isntrument fabricki (to jest kod naseg uvoznika) i to je brzinomer i on ti je identican kao i na princu... od svetloslih grupa na njemu imas samo dugo svetlo i standardno pozadinsko osvetljenje kad upalis poziciju... u faru imas izvedenu instalaciju za merac napona punjenja i za obrtomer ali ti instrumeni nisu postavljeni... ja sam obrtomer kupio kod uvoznika za kinroad motore i odgovara skroz dzek je potpuno isti (evo vec punih godinu dana i jace sve fercera bez problema)...za nivo goriva u rezervoaru nisam siguran, ali mislim da nema postavljen plovak u rezervoaru tako da ti je to nemoguce napraviti bez nekog veceg budzenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Sprint Challenger 250 cc

ne znam po meni , challengeru bi super stajalo farbanje maske u crno , otvaranje auspuha za dublji zvuk. i stavljanje prstena od zelenih led dioda u far sa blagim prigusenjem , i da bi videli ljude nas motorcikliste treba naci onu fluorescentnu foliju , i napraviti tribale i industrial linije po masci motora da svetli u mraku. Izgledalo bi mocno i jako. Takodje skinuti one gej branike (da se ne lazemo) i uzivati dok se moze , i mozda zameniti volan sa nekim malo vecim . Po meni je to pravi challenger jedino sto je ostalo jeste da se skupe parice da se to radi odjednom da se ne vozika nedovrsen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

ljudi imam 1 pitanje,gde se trenutno moze nabaviti najpovoljnije challenger i po kojoj ceni...planiram kupovinu

 

 

Ja prodajem mog za 1000 evra, nov lanac i silen blokovi itd. Ako neko interesuje 064/665-33-12 Nemanja

 

Krenuse kola nizbrdo, dajem ga za 800

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Pozdrav svima, ja sam novi clan ovog foruma, a uskoro i novi vlasnik Challenger-a, i mogu Vam reci da cena za njega varira od 164.000 do 140100, koliko je u NS, pa sam ga stoga tamo i narucio...Nisam nikada vozio motore vece od 50cc, pa ce me bajkerski zivot podosta kostati, jer moram sada da polazem za A, a u mom gradu (Vrscu) nijedna od autoskola nema L tablice za motor, tako da moraju da se uzmu iz Pa i kostaju 11 000, a jedna tablica je za jedno lice, posto supruga i ja hocemo da polazemo, samo L tablice ce nam biti 22 000, plus 20 000 polaganje za oboje i vozacke, plus registracija, koja nadam se nece biti veca od 15 000. Video sam sta su mu glavne mane na pocetku, posto sam detaljno procitao sve postove u Kineskoj imperiji, vezane za Challengera, i prvo sto cu uraditi jeste zatezanje i dotezanje svega, i auspuh naravno, a kasnije sigurno far, obrtometar i pokazivac goriva...

Molim Vas, iskusnije bajkere, da mi date jos neki savet u vezi Challengera, jer u odnosu na Vas, ja cu prvi put ( za dve nedelje :moto3:) sesti na svog prvog chopera i uclaniti se u Moto klub Vrsac...Znaci, sta je sve potrebno da uradi jedan laik kada kupi novog Challengera, a pre toga nije sedao za chopere...

H

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

1. jel moze neko da mi kaze koje ulje da sipam u Challengera, i da li to ulje odmah da sipam i odnesem njihovom serviseru ili nakon predjenih 500km...oni u radnji mi kazu da treba da predje 500 km sa tim uljem koje je vec u motoru, ali oni pojma nemaju o tom motoru ( ne znaju ljudi koliko motor ima kubika, a kamo li neste drugo)

2. koliko ovaj motor ima brzina? 4 ili 5? nigde taj podatak ne mogu da nadjem...

xvala unapred drugari :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja