Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

1. jel moze neko da mi kaze koje ulje da sipam u Challengera, i da li to ulje odmah da sipam i odnesem njihovom serviseru ili nakon predjenih 500km...oni u radnji mi kazu da treba da predje 500 km sa tim uljem koje je vec u motoru, ali oni pojma nemaju o tom motoru ( ne znaju ljudi koliko motor ima kubika, a kamo li neste drugo)

2. koliko ovaj motor ima brzina? 4 ili 5? nigde taj podatak ne mogu da nadjem...

xvala unapred drugari :neznam:

capito...jos nesto sem guma...?!

 

Nista drugo - privrni (zamijeni) srafove, stavi nove gume i vozi.

Nije to motor koji zahtijeva paznju kao primadona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

1. jel moze neko da mi kaze koje ulje da sipam u Challengera, i da li to ulje odmah da sipam i odnesem njihovom serviseru ili nakon predjenih 500km...oni u radnji mi kazu da treba da predje 500 km sa tim uljem koje je vec u motoru, ali oni pojma nemaju o tom motoru ( ne znaju ljudi koliko motor ima kubika, a kamo li neste drugo)

2. koliko ovaj motor ima brzina? 4 ili 5? nigde taj podatak ne mogu da nadjem...

xvala unapred drugari :neznam:

 

Ne moras nesto da se razmisljas oko ulja - sipaj bilo kog priznatog proizvodjaca kojeg nadjes - samo da ne bude fals. Kinezi su to napravili za svoj kvalitet ulja, a ovo kod nas je sigurno bolje. Ja sam ga mijenjao kako su rekli i nije bilo problema pa mozes i ti da sacekas tih 500 km. Ili ako si nestrpljiv napravi krug od 500 km u danu i odmah mijenjaj ulje.

A imas i citavu temu o tome

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/28611-ulja-za-kineske-motore-vazno/

 

Brzina koliko se sjecam ima 5, ali zasto to pitas kad pises da je motor kod tebe? Odes do motora i provjeris ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

hvala, nije motor jos uvek kod mene, jos uvek cekam da stignu papiri gazdi sprintscooters-a u mom mestu, a to bi trebalo da bude za nedelju dana, jer je pre nedelju dana rekao da mu treba najvise dve nedelje...tako da jedva cekam...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Koji kofer pase za Challengera (mislim na onaj koji ide iza suvozaca) i zna li neko koji je kapacitet njegovih posotojecih plasticnih kofera...???

neki predlog, koji bi se kofer slagao uz ta dva njegova bocna???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Koji kofer pase za Challengera (mislim na onaj koji ide iza suvozaca) i zna li neko koji je kapacitet njegovih posotojecih plasticnih kofera...???

neki predlog, koji bi se kofer slagao uz ta dva njegova bocna???

 

To je kruzer i na njega uobicajeno ne ide Top case (onaj koji ide iza suvozaca) mada ga je dosta ljudi montiralo, ali to su u pravilu rucni unikatni radovi, odnosno drzac je unikatan, a Top case je kupovan i drzac pravljen prema njemu.

 

Plasticni koferi uz njega su prilicno mali i jako loseg kvaliteta, a ruznocu da ne spominjem, sto je kolega rijesio tako sto ih je odnio kod tapetara da mu ih presvuku u neku eko kozu (skaj) tako da malo bolje izgleda (imaju slike na forumu pa potrazi).

Bolja, ali i skuplja varijanta je da kupis bocne kozne torbe (nesto slicno ovom http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10024188〈=en )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Koji kofer pase za Challengera (mislim na onaj koji ide iza suvozaca) i zna li neko koji je kapacitet njegovih posotojecih plasticnih kofera...???

neki predlog, koji bi se kofer slagao uz ta dva njegova bocna???

 

To je kruzer i na njega uobicajeno ne ide Top case (onaj koji ide iza suvozaca) mada ga je dosta ljudi montiralo, ali to su u pravilu rucni unikatni radovi, odnosno drzac je unikatan, a Top case je kupovan i drzac pravljen prema njemu.

 

Plasticni koferi uz njega su prilicno mali i jako loseg kvaliteta, a ruznocu da ne spominjem, sto je kolega rijesio tako sto ih je odnio kod tapetara da mu ih presvuku u neku eko kozu (skaj) tako da malo bolje izgleda (imaju slike na forumu pa potrazi).

Bolja, ali i skuplja varijanta je da kupis bocne kozne torbe (nesto slicno ovom http://www.louis.de/...0024188〈=en )

ja vec dobijam uz motor dva plasticna kofera sa strane, koja su mi sasvim ok, ali kada je kampovanje u pitanju, mislim da tu ne moze bas sve da mi stane, pa sam zato pitao koji bi mu najvise cucao iza suvozaca??? no, problem je resen, zahvaljujuci tvom postu...meni se, iskreno, bas svidja Chalenger takav, kakav je fabricki i ne bi mu menjao izgled, tj estetiku motora, svidja mi se tako crno-siva kombinacija, blatobrani bas takvi, jedino mu je far mana i pokazivaci obrtaja i goriva, kojih nema uopste...od koliko su litara te bocne plasticne bisage?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Jes vala, bas vrca entuzijazam. Moram ti ja reci jer vidim da svi ovde cute. Nemoj ulagati u taj motor(osim guma) jer nista specijalno neces dobiti a dosadice ti posle par meseci. Za te pare si mogao da kupis ozbiljniji japanski polovnjak i da te Bog vidi. Verujem da tvojoj radosti i sreci nema kraja ali si trebao sa nekim iskusnijim da se konsultujes oko kupovine motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Jes vala, bas vrca entuzijazam. Moram ti ja reci jer vidim da svi ovde cute. Nemoj ulagati u taj motor(osim guma) jer nista specijalno neces dobiti a dosadice ti posle par meseci. Za te pare si mogao da kupis ozbiljniji japanski polovnjak i da te Bog vidi. Verujem da tvojoj radosti i sreci nema kraja ali si trebao sa nekim iskusnijim da se konsultujes oko kupovine motora.

 

jbg :neznam: gotovo sad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Koji kofer pase za Challengera (mislim na onaj koji ide iza suvozaca) i zna li neko koji je kapacitet njegovih posotojecih plasticnih kofera...???

neki predlog, koji bi se kofer slagao uz ta dva njegova bocna???

 

To je kruzer i na njega uobicajeno ne ide Top case (onaj koji ide iza suvozaca) mada ga je dosta ljudi montiralo, ali to su u pravilu rucni unikatni radovi, odnosno drzac je unikatan, a Top case je kupovan i drzac pravljen prema njemu.

 

Plasticni koferi uz njega su prilicno mali i jako loseg kvaliteta, a ruznocu da ne spominjem, sto je kolega rijesio tako sto ih je odnio kod tapetara da mu ih presvuku u neku eko kozu (skaj) tako da malo bolje izgleda (imaju slike na forumu pa potrazi).

Bolja, ali i skuplja varijanta je da kupis bocne kozne torbe (nesto slicno ovom http://www.louis.de/...0024188〈=en )

ja vec dobijam uz motor dva plasticna kofera sa strane, koja su mi sasvim ok, ali kada je kampovanje u pitanju, mislim da tu ne moze bas sve da mi stane, pa sam zato pitao koji bi mu najvise cucao iza suvozaca??? no, problem je resen, zahvaljujuci tvom postu...meni se, iskreno, bas svidja Chalenger takav, kakav je fabricki i ne bi mu menjao izgled, tj estetiku motora, svidja mi se tako crno-siva kombinacija, blatobrani bas takvi, jedino mu je far mana i pokazivaci obrtaja i goriva, kojih nema uopste...od koliko su litara te bocne plasticne bisage?

 

Kolega je skidao plastiku ispod rezervoara (imaju slike na forumu pa potrazi) i motor nakon toga izgleda jos bolje jer rezervoar je bas lijep i steta je sto je tako pokriven.

Far su ljudi mijenjali i to nije veliki problem ( a mnogo se dobije na sigurnosti ako vozis nocu). Sto se tice pokazivaca goriva koliko znam to nije rijeseno pa ti ne preostaje drugo vec da sipas pun rezervoar i mjeris kilometrazu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

plastiku ne bih dirao, meni se bas takakv kakav je svidja, a far bi zamenio sigurno, cim vidim koji bi mu pasovao od ovih malo boljih, da mu da stavim ona plava svetla...kazu da se najbolje osvatljava put sa njima....a pokazivac goriva moze da se stavi u kompletu sa obrtomerom sa nekog motora, rece mi majstor Boban, i to nije neka cifra...

u svakom slucaju, hvala na savetima...

jel i ti vozis Challengera?

p.s. najvise me nerviraju ovi sa drugih foruma koji kazu, da ma koliko ulozio u taj motor, to je bacanje para, a ne kapiraju ljudi poentu da se meni bas Challenger svidja takav kakav je, i kada mu se otklone ti sitni nedostaci i zamene boljim delovima, ubedjen sam da ce biti sasvim ok mashina :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Jes vala, bas vrca entuzijazam. Moram ti ja reci jer vidim da svi ovde cute. Nemoj ulagati u taj motor(osim guma) jer nista specijalno neces dobiti a dosadice ti posle par meseci. Za te pare si mogao da kupis ozbiljniji japanski polovnjak i da te Bog vidi. Verujem da tvojoj radosti i sreci nema kraja ali si trebao sa nekim iskusnijim da se konsultujes oko kupovine motora.

ex da, konsultovao se sa svima, citao sve na forumima vezano za ovaj motor, cak i na engleskim forumima, gde hvale ovaj motor...xoces reci da ovaj motor i njemu slicni ne treba uopste da se prodaju i da ih ljudi kupuju...meni ako se svidja, ja cu da kupim Polimarkov kecap a ne Heinz-ov...u tome je poenta...a meni se svidja...i 100 ljudi je do sada reklo da se motor dosta dobro pokazao za taj novac, a ja bi sada mogao da kupim nekog polovnog iznjakanog japanca, koga ko zna ko je pre mene vozio...

mislis da je tvoja Yamaha proizvedena u Japanu :zbunjen::takoje:...

Kineska imperija se siri jos za dva clana, jer moja dva dobra druga hoce da kupe Raptora i Daytonu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Jes vala, bas vrca entuzijazam. Moram ti ja reci jer vidim da svi ovde cute. Nemoj ulagati u taj motor(osim guma) jer nista specijalno neces dobiti a dosadice ti posle par meseci. Za te pare si mogao da kupis ozbiljniji japanski polovnjak i da te Bog vidi. Verujem da tvojoj radosti i sreci nema kraja ali si trebao sa nekim iskusnijim da se konsultujes oko kupovine motora.

ex da, konsultovao se sa svima, citao sve na forumima vezano za ovaj motor, cak i na engleskim forumima, gde hvale ovaj motor...xoces reci da ovaj motor i njemu slicni ne treba uopste da se prodaju i da ih ljudi kupuju...meni ako se svidja, ja cu da kupim Polimarkov kecap a ne Heinz-ov...u tome je poenta...a meni se svidja...i 100 ljudi je do sada reklo da se motor dosta dobro pokazao za taj novac, a ja bi sada mogao da kupim nekog polovnog iznjakanog japanca, koga ko zna ko je pre mene vozio...

mislis da je tvoja Yamaha proizvedena u Japanu :zbunjen::takoje:...

Kineska imperija se siri jos za dva clana, jer moja dva dobra druga hoce da kupe Raptora i Daytonu...

 

Verujem da Mikulanac kad je rekao da će ti dosaditi nije mislio na kvalitet vec na njegovih 15-16 konja. Ako se to desi a hoce kaliraćeš duplo za nekoliko meseci vožnje, sračunaj cenu, kamatu porez i registraciju, servis, podeli sa dva i to je cifra koju ćeš moći da dobiješ na pola sledeće sezone kad skontaš da to neće baš da vuče tebe i ženu kako bi trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Upravo tako Ratboy, u tome je cela poenta. Testeras, kada budes krenuo na neku voznju shvatices na cemu sedis i setices se mene i ovoga sto ti pricam. Ja potpuno razumem tebe i tvoju radost ali veruj mi da ce kratko trajati. Ajde da se opet cujemo ovde za godinu dana kada preguras prvu sezonu pa da mi kazes impresije i koji motor zelis da kupis :nanana: . Uostalom jednostavno pogledaj sta voze forumasi koji te savetuju u temi i koji su poceli sa kinezom a sta sada voze :hej:

Inace moja Yamaha se pravi na Tajlandu ako te bas zanima i skuter je u pitanju ali za svakog kineza je izmislio fudbal :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Микуланац, твоја Јамаха није скутер, већ скутерета или "андербоун". Немој себе, ни кривог ни дужног, само због вартијатора, тек тако да квалификујеш у скутераше. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

slazem se, ali on ce sa svim dodacima, koje planiram odmah da mu stavim kod majstor Bobana imati nekih 21-22 konja, a on i sada nema 15 konja nego 18...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki VN800 Vulkan Classic, Sprint Challenger 250

Batice ti si kupio Chalengera i uzivaj u njem za sve pare,uvek ce biti onih koji su pametniji i bolje znaju sta da kupis sa tvojim novcanikom.Neka je sa srecom i lepo da se vozite ti i gospodja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Batice ti si kupio Chalengera i uzivaj u njem za sve pare,uvek ce biti onih koji su pametniji i bolje znaju sta da kupis sa tvojim novcanikom.Neka je sa srecom i lepo da se vozite ti i gospodja.

 

bravo care...svi su nesto pametni...odgovor Mikulancu...Challenger ima bez nabudzavanja blizu 20 KS, a ne znam odakle taj podatak da ima 15-16 konja brate moj mili...jos kada ga nabudzim imace blizu 23 konja...

pa, pobogu, pitanje za sve, da li je za laika i pocegtnika kao sto sam ja, dovoljan motor od 22 KS????????

evo linka za nevernike

tekst za nevernike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja