Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 952 postova

Sa tvog linka (koji treba okratiti za jedno http// da bi radio)

Max Power: 12kw @ 8000rpm

12kw = 16.086 HP ili 16.315 metric horsepower

ako je tebi dosta i nama je. Što se tiče nabudživanja slobodno uradi sve što se može uraditi za džabe jer sa tim što planiraš niti možeš nešto dobiti niti je dobitak i da postoji vredan novca. Snaga se na četvorotaktnim povećava sa više ventila, većim ventilima, usisnim i izduvnim kanalima, karburatorom, stepenom kompresije i bregastima sa dužim vremenom otvaranja kao i još nekim detaljima i sve to u kompletu jer ne sme biti uskih grla. Gotovo ništa od toga ti majstor neće menjati a od odsečenih izduva možeš dobiti jedino slušne smetnje. Na kraju to je cruiser i nije fora da ima snagu na 13000 0/min i da se dere ko jarac, tu više nego igde važi izreka there is no replacement for displacement. Vozi i uživaj, to ti je što ti je, kad ne budeš više početnik otvori temu sa pitanjem šta dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Sa tvog linka (koji treba okratiti za jedno http// da bi radio)

Max Power: 12kw @ 8000rpm

12kw = 16.086 HP ili 16.315 metric horsepower

ako je tebi dosta i nama je. Što se tiče nabudživanja slobodno uradi sve što se može uraditi za džabe jer sa tim što planiraš niti možeš nešto dobiti niti je dobitak i da postoji vredan novca. Snaga se na četvorotaktnim povećava sa više ventila, većim ventilima, usisnim i izduvnim kanalima, karburatorom, stepenom kompresije i bregastima sa dužim vremenom otvaranja kao i još nekim detaljima i sve to u kompletu jer ne sme biti uskih grla. Gotovo ništa od toga ti majstor neće menjati a od odsečenih izduva možeš dobiti jedino slušne smetnje. Na kraju to je cruiser i nije fora da ima snagu na 13000 0/min i da se dere ko jarac, tu više nego igde važi izreka there is no replacement for displacement. Vozi i uživaj, to ti je što ti je, kad ne budeš više početnik otvori temu sa pitanjem šta dalje.

 

precizno 12,7 kW u njegovom prospektu, nego ne stavljaju decimale nigde na eng forumima...

12,7 X 1,359621617=17,26 + (priblizno oko 4ks rabusivanjem auspuha i otvaranjem te tri komore koje su u njemu, kao i dodavanje neke male pumpice koja ce ubrizgavati brze gorivo iz rezervoara ne znam gde vec, ali zna majstor |Boban) = suma sumarum 21,26 KS minimum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova
priblizno oko 4ks rabusivanjem auspuha i otvaranjem te tri komore koje su u njemu, kao i dodavanje neke male pumpice koja ce ubrizgavati brze gorivo iz rezervoara ne znam gde vec, ali zna majstor |Boban) = suma sumarum 21,26 KS minimum

Sa pumpicom da, boban je dobar majstor i ne sumnjam uopšte.

http://www.google.com/search?q=moralno%20je%20nedopustivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Batice ti si kupio Chalengera i uzivaj u njem za sve pare,uvek ce biti onih koji su pametniji i bolje znaju sta da kupis sa tvojim novcanikom.Neka je sa srecom i lepo da se vozite ti i gospodja.

 

bravo care...svi su nesto pametni...odgovor Mikulancu...Challenger ima bez nabudzavanja blizu 20 KS, a ne znam odakle taj podatak da ima 15-16 konja brate moj mili...jos kada ga nabudzim imace blizu 23 konja...

pa, pobogu, pitanje za sve, da li je za laika i pocegtnika kao sto sam ja, dovoljan motor od 22 KS????????

evo linka za nevernike

tekst za nevernike

 

Nemam ja pojma niti sam igde pisao koliko on ima konja, ne znam sto meni odgovaras. Ne razumem ni sto se ljutis kada ti neko ko nije laik kaze da bolje razmislis ali sada je vec kasno posto si vec zavrsio pazar. Kao sto rekoh dace Bog da sledece godine u isto vreme nam das malu analizu tvoje prve moto sezone.

Zelim ti da uzivas na njemu i da se navozas sit sledece godine :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Микуланац, твоја Јамаха није скутер, већ скутерета или "андербоун". Немој себе, ни кривог ни дужног, само због вартијатора, тек тако да квалификујеш у скутераше. >:(

 

Da Vas pitam, posto mi na forumu delujete kao najiskusniji poznavalac motora i masine motora, odn agregata,...interesuje me orijentaciono koliko bi me kostalo da nabudzim challenger japanskim delovima, jer kazu da je kopija Yamahe virago250cc, tj da na njemu povecam broj ventila, većim ventilima, usisnim i izduvnim kanalima, pojacam ili sta vec, ukoliko nista, ;promenim karburator, stepen kompresije i bregastima sa dužim vremenom otvaranja i sve to u kompletu...bas kao sto rece ratboy...interesuje me kolika bi otprilike bila cifra za tako nesto, sa tim da bih uzimao sve nove delove...Nemojte misliti da sam lud, ne znam sta pricam, laik itd...jednostavno...taj motor mi se jako estetski svidja i voleo bih kada bi imao najnabudzeniji jinlun spartan sledece sezone???

hvala na odgovoru...unapred...

p.s. zaista bih to uradio, ne sada da bih ja ganjao motor 140km/h, nego da bi ja i supruga mogli da putujeemo po Balkanu opusteno (zajedno imamo 150kg +20kg opreme+pun rezervoar od 16l...i jos zbog nekih stvari...nikada mi nije bilo zao para koje sam zaradjivao, a u poslednje vreme moj honorarni psao mi je krenuo, tako da bih voleo da nabudzim jinluna japanskim delovima (evo gume je vec zena narucila nove preko sindikata , msm dunlop ili tako nesto )...interesuje me orijantaciona cifra zato sto niko neceda mi kaze -promena ventila, karburatora, bregastog dela, jel kontam ako to ne bih izaslo vise od 1500jevreja sa rukama, da bi stvarno dobio extra masinu i to novu !!! :zbunjen::zbunjen::zbunjen::zbunjen: :stabre::stabre::stabre::stabre:

molim odgovor :care:...

pozdrav od Nenada iz Banata :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

post-21100-0-66495500-1320276030_thumb.jpg

Микуланац, твоја Јамаха није скутер, већ скутерета или "андербоун". Немој себе, ни кривог ни дужног, само због вартијатора, тек тако да квалификујеш у скутераше. >:(

 

Da Vas pitam, posto mi na forumu delujete kao najiskusniji poznavalac motora i masine motora, odn agregata,...interesuje me orijentaciono koliko bi me kostalo da nabudzim challenger japanskim delovima, jer kazu da je kopija Yamahe virago250cc, tj da na njemu povecam broj ventila, većim ventilima, usisnim i izduvnim kanalima, pojacam ili sta vec, ukoliko nista, ;promenim karburator, stepen kompresije i bregastima sa dužim vremenom otvaranja i sve to u kompletu...bas kao sto rece ratboy...interesuje me kolika bi otprilike bila cifra za tako nesto, sa tim da bih uzimao sve nove delove...Nemojte misliti da sam lud, ne znam sta pricam, laik itd...jednostavno...taj motor mi se jako estetski svidja i voleo bih kada bi imao najnabudzeniji jinlun spartan sledece sezone???

hvala na odgovoru...unapred...

p.s. zaista bih to uradio, ne sada da bih ja ganjao motor 140km/h, nego da bi ja i supruga mogli da putujeemo po Balkanu opusteno (zajedno imamo 150kg +20kg opreme+pun rezervoar od 16l...i jos zbog nekih stvari...nikada mi nije bilo zao para koje sam zaradjivao, a u poslednje vreme moj honorarni psao mi je krenuo, tako da bih voleo da nabudzim jinluna japanskim delovima (evo gume je vec zena narucila nove preko sindikata , msm dunlop ili tako nesto )...interesuje me orijantaciona cifra zato sto niko neceda mi kaze -promena ventila, karburatora, bregastog dela, jel kontam ako to ne bih izaslo vise od 1500jevreja sa rukama, da bi stvarno dobio extra masinu i to novu !!! :zbunjen::zbunjen::zbunjen::zbunjen: :stabre::stabre::stabre::stabre:

molim odgovor :care:...

pozdrav od Nenada iz Banata :zdravo:

ovako nesto...kao sto vidite, maltene identicni...kazu i da su dimezije agregata identicne, samo meni je post-21100-0-13597600-1320275947_thumb.jpgi dalje mnogo lepsi choper....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

chalanger je bruka ja ga imao prešao sa njim 8000km brzina preko 100km/h nepotrebna zapamti spadaju noge sa fuzastera od vibracija i to je crusier a ne r tako da laganica samo, i te pare sto imaš idi na put jedno mesec dana ne silazi sa njega pređi ko ja 8000km za tri meseca i prodaj kupi drugi motor posle.

to je ekstra motorić veruj mi ja sam ga ubijao i nikada mu ništa nije bilo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Da Vas pitam, posto mi na forumu delujete kao najiskusniji poznavalac motora i masine motora, odn agregata,...interesuje me orijentaciono koliko bi me kostalo da nabudzim challenger japanskim delovima, jer kazu da je kopija Yamahe virago250cc, tj da na njemu povecam broj ventila, većim ventilima, usisnim i izduvnim kanalima, pojacam ili sta vec, ukoliko nista, ;promenim karburator, stepen kompresije i bregastima sa dužim vremenom otvaranja i sve to u kompletu...bas kao sto rece ratboy...interesuje me kolika bi otprilike bila cifra za tako nesto, sa tim da bih uzimao sve nove delove...Nemojte misliti da sam lud, ne znam sta pricam, laik itd...jednostavno...taj motor mi se jako estetski svidja i voleo bih kada bi imao najnabudzeniji jinlun spartan sledece sezone???

hvala na odgovoru...unapred...

p.s. zaista bih to uradio, ne sada da bih ja ganjao motor 140km/h, nego da bi ja i supruga mogli da putujeemo po Balkanu opusteno (zajedno imamo 150kg +20kg opreme+pun rezervoar od 16l...i jos zbog nekih stvari...nikada mi nije bilo zao para koje sam zaradjivao, a u poslednje vreme moj honorarni psao mi je krenuo, tako da bih voleo da nabudzim jinluna japanskim delovima (evo gume je vec zena narucila nove preko sindikata , msm dunlop ili tako nesto )...interesuje me orijantaciona cifra zato sto niko neceda mi kaze -promena ventila, karburatora, bregastog dela, jel kontam ako to ne bih izaslo vise od 1500jevreja sa rukama, da bi stvarno dobio extra masinu i to novu !!! :zbunjen::zbunjen::zbunjen::zbunjen: :stabre::stabre::stabre::stabre:

molim odgovor :care:...

pozdrav od Nenada iz Banata :zdravo:

 

Nemoj se uvrediti, ali ja sam sada prilično siguran da ti nas ovde malo zajebavaš, a da smo se svi primili kao baba na penziju... Cela prethodna priča o motoru koji čekaš nedeljama da preuzmeš, Bobanu koji lupa gluposti koje ni dete od 10 god. ne bi progutalo (a po pričama koje su došle do mene, taj čovek bi trebao biti korektan i ozbiljan majstor), pa sada o budženju "japanskim" delovima je blago rečeno imaginarna.

 

Agregat u Jinlunu je šraf-na-šraf kopija XV250 agregata. Kakav veći broj ventila, usisni i izduvni kanali, veći ventili, karburator?!? Sve je to identično. Čak, XV 250 agregat iz '92 ima fabrički deklarisanih 12,4 KW, što znači da su Kinezi napravili svojevrstan tehnički napredak u Jinlunu ako njegov ima fabrički deklarisanih 12,7 KW :D

 

Prema tome, ili ti nama lepo priznaj da si nas navukao pa da okrenemo sve na zezanciju ili ako si STVARNO ozbiljan, poslušaj nas pa se mani ćorava posla. Taj Jindža je jedan sasvim korektan motor za svoju kubikažu, sa korektnim kvalitetom i ako se korektno i redovno održava može biti lepo prevozno sredstvo za opuštenu vožnju i uživanciju. :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Бесни Тестерашу, једино буџење које мени у овој ситуацији има сврхе (тј. неке реалне користи), јесте буџење твог новчаника европском валутом, којом, када тај исти новчаник напуниш, можеш да купиш нешто што ће одговарати твојим потребама.

 

Мислим да нема сврхе да у Ћинлуна трпаш још пара за практично никакву корист - он је и такакав какав је, сасвим солидан.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

hvala na odgovorima...ne zezam nikog...niti sam ikada kada je rec o stvarima u koje se ja ne razumem zezao nekog...sve sto sam napisao, u vezi nabudzivanja, ventila itd...sam procitao bas na ovom postu...prelistajte malo unazad pa vidite ( ko mi ne veruje, naravno!)...kao drugo i meni je taj majstor Boban delovao kao ozbiljan covek i poznavalac kineskih cruisera, i ne lazem sta mi je rekao...nista od toga...napominjem on nije pominjao budzenje, vec zamenu ulja, srafova koji su plasticni na njemu, razbusivanje auspuha tj konusno secenje istog ( to sam mu ja trazio i zahtevao), on je rekao da ce mi sve to odraditi i nije mi rekao nemoj da diras auspuh i ostalo, vec je rekao, znam sta hoces, to vecina njih i radi kada kupi kineski cruiser... cena za nulti servis za ruke je 5 000 din + moje ulje motul 5100(2l)+ eventualni delovi ako neki budu trebali da se zamene (mislio je na sitnice) i da, ozbiljno, rekao mi je da ne moze da zavrsi za jedan dan, vec sutradan, jer tu nema malo posla ( e sad dal je on pretrpan poslom ili sta vec ne znam ), ja sam Vama samo preneo ono sto je on meni rekao...!!!

sutra idem po motor,...konacno :moto3::moto3::moto3:!!! i za vikend moram da nadjem neki kombi koji ce mi ga prebaciti do BG, dok nije pocela prava zima, da zavrsim sve sto mogu oko njega, da bih ga sto pre i registrovao i uzeo L tablice iz PA SUP-a, kako bih zavrsio obuku i polaganje do Nove Godine, da me ne uhvati novi zakon...eto to je to...!!!

o nikakvoj zajebanciji nije rec <_<...vec samo o mom neiskustvu vezanom za motore...da me neko pita kako radi i funkcionise covekov organizam ( o tome bih mogao disertaciju da napisem, jer mi je to fax, ali motori, automobili o tome veze nemam, niti bih ikada imao, da me zena ove godine nije toliko obradovala za moj rodjendan kupivsi mi motor...)

i vise puta sam napomenuo da mi je distributer rekao da moram da sacekam sve papire za njega koji njemu stizu iz Novog Sada (proslo je soro 3 nedelje)...posto od dana kada sam dao pare za motor, pa sve do danas, neprekidno visim na svim forumima i citam sve vezano za cruisere, i sve se vise primam : ETO, OTUD, SVA TA MOJA PITANJA...

ali, vise necu da gnjavim nikoga, vec cu sve sto mi je nejasno da pitam majstor Bobana kada ga budem odneo na nulti servis...

VAMA SVIMA puno hvala, jer ovde sam dobio i vise nego korisne informacije :jee:!!! javljam Vam se kada zavrsim sve oko motora sledece nedelje i stavljam njegove slike...

p.s. i nadam se da druzenje tek sledi na prolece...

a sto se budzenja motora tice, i zamene delova, rekao je da je sve moguce i da dodjem da se dogvorimo, jer sam ga ja pitao sta je sve potrebno da se uradi na njemu da bi on mogao da ide 120-130 km/h, samo sa vozacem i opremom, a da ne lupa, dreci, i ostalo...onda mi je rekao da moze da se stavi pumpica neka mala koje ce brze da ubrizgava gorivo, i sve tako nesto na brzinu, tako da pola nisam raumeo ( UGLAVNOM, OPUSTENO, covek je rekao kada dodjes decko sve cu ti obajsniti i pojasniti a ti ces da vidis sta ti najvise odgovara, ma video da sam duduk za motore :staa2:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Batice ti si kupio Chalengera i uzivaj u njem za sve pare,uvek ce biti onih koji su pametniji i bolje znaju sta da kupis sa tvojim novcanikom.Neka je sa srecom i lepo da se vozite ti i gospodja.

 

bravo care...svi su nesto pametni...odgovor Mikulancu...Challenger ima bez nabudzavanja blizu 20 KS, a ne znam odakle taj podatak da ima 15-16 konja brate moj mili...jos kada ga nabudzim imace blizu 23 konja...

pa, pobogu, pitanje za sve, da li je za laika i pocegtnika kao sto sam ja, dovoljan motor od 22 KS????????

evo linka za nevernike

tekst za nevernike

 

Nemam ja pojma niti sam igde pisao koliko on ima konja, ne znam sto meni odgovaras. Ne razumem ni sto se ljutis kada ti neko ko nije laik kaze da bolje razmislis ali sada je vec kasno posto si vec zavrsio pazar. Kao sto rekoh dace Bog da sledece godine u isto vreme nam das malu analizu tvoje prve moto sezone.

Zelim ti da uzivas na njemu i da se navozas sit sledece godine :moto3:

 

greska Mikulanac, nisam tebi trebao da uputim ovaj post, ali sam pogresio...sory :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Extra. Takve iste cvike nosi i Janko Tipsarevic kada trazi challenge. Izvini druze na off-u al morao sam!

 

no frks, nema potrebe za izvinjavanjem...to je samo moj odraz starog stila zivota, koji nameravam da promenim...ali naocare su mi skroz ok, zbog znaka na njims i oblika...naravno ne msm d stavim ove naocare i vozam motor po gradu i glumim nekog lika...nego lepo kad odlozim jet kacigu, stavim cvike...

previse sam se primio...:neznam:, ali sta cu kada sam mlad (relativno) i kada tek postajem biker...siguran sam da je polovina njih na ppocetku bila takva....

p.s. zivim u jako ufuranom i napicenom gradu, a u stvari je selo-seljana, imamo citavih 12 semafora na 12 raskrnica...:hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger
priblizno oko 4ks rabusivanjem auspuha i otvaranjem te tri komore koje su u njemu, kao i dodavanje neke male pumpice koja ce ubrizgavati brze gorivo iz rezervoara ne znam gde vec, ali zna majstor |Boban) = suma sumarum 21,26 KS minimum

Sa pumpicom da, boban je dobar majstor i ne sumnjam uopšte.

http://www.google.co...e%20nedopustivo

 

ratboy...nedopustivi su takvi tekstovi sa google-a, pa nismo u skoli, ali imagi raznih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ok testerašu, hajde onda da ti najdobronamernije napišem oko tog Jindže a ti pliz poslušaj :) Na tom motoru nema plastičnih šrafova niti bilo čega što treba menjati u odnosu na fabričko stanje. Nisam vozio taj motor ali sam ga detaljno zagledao. Nemoj dozvoliti da ti bilo ko bilo šta kupusa na novom motoru!!! Uradi mu taj nulti servis kako si planirao, prema spisku koji sam ti naveo u drugoj temi. Pređi sa njim jedno 3000 km. Videćeš da nije kilav, da sasvim fino ide za svoju kubikažu čak i sa suvozačem i da zbog svoje ciklistike, gabarita i položaja sedenja to u svakom slučaju nije motor za neko posebno jurcanje.

 

Kad pređeš sa njim tih nekih par hiljada km, onda ako se odlučiš, možeš da mu uradiš sledeće:

1. modifikacije na auspuhu (seckanje, bušenje, novi top ili šta god odlučiš)

2. protočniji filter za vazduh (KN ili sličan filter od drugih proizvođača)

3. u skladu sa tim odgovarajuće podešavanje karburatora - pre svega trebaće za par brojeva veća glavna dizna

4. štelovanje ventila (usisne staviti na donju granicu fabrički tolerisanog zazora a izduvne na gornju)

 

Ovime ćeš dobiti malo lepši zvuk i za nijansu agilniji motor sa vršnom snagom i obrtnim momentom pomerenim za nekih 500 o/min naviše. Kada napraviš gore navedene modifikacije, eventualno možeš da staviš za neki zub manji zadnji ili veći prednji lančanik i time dodatno rasteretiš motor i dobiješ nešto veću krajnju brzinu... Sve ostalo, šta god ti ko pričao, su bajke za malu decu. Posebno nemoj da nasedaš na baronisanja od strane raznih majstora i proveri dobro sve što ti kažu, a još bolje proveri šta ti čeprkaju po motoru - to ti je moj dobronameran savet. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Ok testerašu, hajde onda da ti najdobronamernije napišem oko tog Jindže a ti pliz poslušaj :) Na tom motoru nema plastičnih šrafova niti bilo čega što treba menjati u odnosu na fabričko stanje. Nisam vozio taj motor ali sam ga detaljno zagledao. Nemoj dozvoliti da ti bilo ko bilo šta kupusa na novom motoru!!! Uradi mu taj nulti servis kako si planirao, prema spisku koji sam ti naveo u drugoj temi. Pređi sa njim jedno 3000 km. Videćeš da nije kilav, da sasvim fino ide za svoju kubikažu čak i sa suvozačem i da zbog svoje ciklistike, gabarita i položaja sedenja to u svakom slučaju nije motor za neko posebno jurcanje.

 

Kad pređeš sa njim tih nekih par hiljada km, onda ako se odlučiš, možeš da mu uradiš sledeće:

1. modifikacije na auspuhu (seckanje, bušenje, novi top ili šta god odlučiš)

2. protočniji filter za vazduh (KN ili sličan filter od drugih proizvođača)

3. u skladu sa tim odgovarajuće podešavanje karburatora - pre svega trebaće za par brojeva veća glavna dizna

4. štelovanje ventila (usisne staviti na donju granicu fabrički tolerisanog zazora a izduvne na gornju)

 

Ovime ćeš dobiti malo lepši zvuk i za nijansu agilniji motor sa vršnom snagom i obrtnim momentom pomerenim za nekih 500 o/min naviše. Kada napraviš gore navedene modifikacije, eventualno možeš da staviš za neki zub manji zadnji ili veći prednji lančanik i time dodatno rasteretiš motor i dobiješ nešto veću krajnju brzinu... Sve ostalo, šta god ti ko pričao, su bajke za malu decu. Posebno nemoj da nasedaš na baronisanja od strane raznih majstora i proveri dobro sve što ti kažu, a još bolje proveri šta ti čeprkaju po motoru - to ti je moj dobronameran savet. :zdravo:

 

xvala puno...ovo je najbolji savet koji sam do sada dobio...uradicu tako kazes...nulti servis...pa na prolece kada predjen sa njim tih 3000km, onda cu uraditi i ostale stavke...

jos jedno pitanje: da li mi je onda neophodno da ga slepam za BG na nulti servis i da prepustim ovim laicima iz Vrsca, koji su stvarno laici, da mi odrade taj servis, zemene ulje i dotegnu sve??? ( jer ovo mi je besplatna varijanta i ostaje u garanciji), ali bas imam lose iskustvo sa tim servisom, jer oni su ovlasceni TOMOS servis i nisu se nesto pokazali ni kod skutera, a kamo li cruisera...???

:takoje:

daj mi samo link za taj redosled nultog servisa koji si mi vec poslao, jer ne znam gde je to...jel u ovoj temi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Evo ti ovde copy-paste šta treba uraditi na nultom servisu:

 

- Promenu ulja (bez obzira što je unutra neko fabričko ulje, sa kojim bi trebalo preći par stotina km ja bih lično ipak to ispustio napolje i stavio novo ulje)

- Proveru zategnutosti lanca i podmazivanje istog - ako je labav ili pretegnut to treba regulisati

- Proveru i eventualno podešavanje sajle kvačila, sauha i gasa

- Proveru kočnica

- Proveru signalizacije

- Proveru napumpanosti pneumatika

- Zatim treba upaliti motor, zagrejati na radnu temperaturu i proveriti kako radi karburator - da li ima stabilan ler gas na propisanom broju obrtaja, da li lepo prima gas itd, i u zavisnosti od toga podesiti pilot i ler šrafove.

 

Ovo može da uradi bilo koji iskusniji bajker, čak ti ni servis ne treba... :)

 

Na primer, promena ulja se svodi na odvrtanje jednog šrafa sa donje leve strane motora i odvrtanje poklopca sa meračem nivoa ulja koji je sa gornje desne strane da ulje pre izađe... AKo bi menjao i filter za ulje (što u ovom slučaju nije potrebno) to se svodi na odvrtanje još dva šrafa na okruglom poklopcu sa desne strane na kome piše Jinlun. itd. itd...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ja sam Challangera vozio 110 kada sam bio sam.

Sa suvozacem (zajedno 170 kg) sam isao 105, a motor se nije mucio tako da nema potrebe da ista diras i budzis.

Uci se da vozis i uzivaj

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Evo ti ovde copy-paste šta treba uraditi na nultom servisu:

 

- Promenu ulja (bez obzira što je unutra neko fabričko ulje, sa kojim bi trebalo preći par stotina km ja bih lično ipak to ispustio napolje i stavio novo ulje)

- Proveru zategnutosti lanca i podmazivanje istog - ako je labav ili pretegnut to treba regulisati

- Proveru i eventualno podešavanje sajle kvačila, sauha i gasa

- Proveru kočnica

- Proveru signalizacije

- Proveru napumpanosti pneumatika

- Zatim treba upaliti motor, zagrejati na radnu temperaturu i proveriti kako radi karburator - da li ima stabilan ler gas na propisanom broju obrtaja, da li lepo prima gas itd, i u zavisnosti od toga podesiti pilot i ler šrafove.

 

Ovo može da uradi bilo koji iskusniji bajker, čak ti ni servis ne treba... :)

 

Na primer, promena ulja se svodi na odvrtanje jednog šrafa sa donje leve strane motora i odvrtanje poklopca sa meračem nivoa ulja koji je sa gornje desne strane da ulje pre izađe... AKo bi menjao i filter za ulje (što u ovom slučaju nije potrebno) to se svodi na odvrtanje još dva šrafa na okruglom poklopcu sa desne strane na kome piše Jinlun. itd. itd...

 

hvala druze...to cu sve reci da urade ovlasceni serviseri i poslusacu te, tako da sencu izdavati dodatnom trosku slepovanja za BG i dodatnog placanja, i slazem se za promenu ulja...sipacu motul 5100, jer vidim da skoro svi njega preporucuju...

jos jednom veliko HVALA :care: ICATENEY

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Ja sam Challangera vozio 110 kada sam bio sam.

Sa suvozacem (zajedno 170 kg) sam isao 105, a motor se nije mucio tako da nema potrebe da ista diras i budzis.

Uci se da vozis i uzivaj

 

hvla druze...

ti nisi dirao auspuh na tvom Challengeru uopste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ja sam Challangera vozio 110 kada sam bio sam.

Sa suvozacem (zajedno 170 kg) sam isao 105, a motor se nije mucio tako da nema potrebe da ista diras i budzis.

Uci se da vozis i uzivaj

 

hvla druze...

ti nisi dirao auspuh na tvom Challengeru uopste?

 

Da

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Ne, hvala, ipak za pocetak do 3000km necu nista dirati, a nulti cu odraditi u Vrscu, kod ovascenog servisera, valjda znaju da provere ler gas i da vide jel karurator radi ok...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja