Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

:lol: :lol:

 

Mislim da je veliko međuosovinsko rastojanje uzrok velikoj osetljivosti na bočni vetar. Moja "visoka taraba" bi trebala još gore da se ponaša u tim situacijama ali eto, čudom, nije :neznam:. Tek kad sam stojeći na TA vozio uporedo sa Pecom mogao je koliko - toliko da održi pravac, baš čudne stvari se dešavaju :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

To je onaj za koji si se ti interesovao ali nista.1000 e,2008.9100 km.

 

e pa super si prosao...moja zena je ovaj spustila na 1300 jevreja NOV, samo zato nisam uzeo + novo sediste + neka kozmetika ( motul ulje, sprej za lanac itd...)

koliko je zadovoljan kupac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Samo sto je on prelezao sve decije bolesti i uradjeno sve sto je trebalo/i Sava gume koje su presle 5ookm/

Gde si pazario gume i koliko novaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Obrisan je off-topic. Molim vas da se pridrzavate teme.

 

:jee3:

hvala, ja se drzim teme, ionako sam tu zbog nje i mog novog chopera...

jos jednom hvala i moje izvinjenje svima na ovom podforumu kao i administratorima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Samo sto je on prelezao sve decije bolesti i uradjeno sve sto je trebalo/i Sava gume koje su presle 5ookm/

Gde si pazario gume i koliko novaca?

 

gume mu nisam menjao, ali posto zena ima sindikalnu potvrdu za neku veliku prodavnicu guma u BG, na 6 rata, i imaju gume i za motore i za Challengera...ja svakako necu da ih uzimam do proleca, ali ucinio bih tebi ukoliko te neke interesuju da ih uzmes na 6 rata, pa bi nam svaki mesec davao koliko je rata...koje su po tebi najbolje??? oni su nudili dunlop neke d404 sare prednja 11353 i zadnja 11969 ...polovinom decembra bi stigle !!!

sta kazes???

za marku, prvo koja je najbolja?

za dunlopkao marku?

i cenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ma i ja ih necu pazariti do proleca, nesto kontam, sabiram, oduzimam i natezem, pa mozda dam moj u oglase pa mi gume i nece trebati, a ako ga zadrzim onda cemo vec praviti neki dogovor

sorry za off topic

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Moj Chalenger prodat,otisao u Mramorak.

 

Kupac vise nego zadovoljan :moto3: ,ima par intervencija na niklovanim delovima ali sve ostalo bolje nego nov! Pozdrav za bivseg vlasnika :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

sediste na mom motoru ima malu rasekotinu od 1,5 cm, skoro neprimetnu...prijavio sam u radnju, ali da bi dobio drugo sediste potrebni su milenijumi cekanja, volje, strpljenja, i novca za telefon...

sta da radim?

da im vratim sediste u radnju i cekam novo?

da sam tapaciram sediste (ne znam koliko bi me to orijentaciono iznelo, mada mi je ova varijanta najlaksa i najbrza i koji matreijal tu ide ???)

ili da ostavim tako do proleca pa da ga kad se rupa prosiri, ne znam koliko ce vremena trebati za to, jer je ona jedva primetna, da onda zamenim kozu na sedistu???

jel to eko koza ili sta???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Prijavi ovlascenom servisu ili prodavcu, odnesi da vide i reci im da poruce novo, a da ti koristis postojece dok ne stigne. ;) Samo, budi uporan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Prijavi ovlascenom servisu ili prodavcu, odnesi da vide i reci im da poruce novo, a da ti koristis postojece dok ne stigne. ;) Samo, budi uporan...

 

jesam...prijavio sam cim sam kupio motor, taj dan kada sam i video...rekose u utorak najkasnije stize...danas cetvrtak nije stiglo...zovem glavnog distributera sprintscooters.ns i pitam ih juce, oni kazu, danas ili sutra saljemo 100 %...danas zovem popodne, rade drugi momci pojma nemaju...e danas mi gazda kaze, zvace ih ujutru (posto treba i novi bocni koferi da stignu sa sedistem) da ce mozda morati da se skine to sediste sa falinkom i da se posalje, pa ce tek onda oni (kada im stigne to osteceno sediste) poslati...sve u svemu - ja, licno, mislim da ce gazda odneti sediste, to njegovo, koje sutra skinemo kod tog tapetara iz Vrsca i dati mu 800-1000 din i zavrsiti posao ( jer oni nisu njihovi distributeri - sprintscooters-a NS, kako kazu, vec samo rade za zaradu, a robu dobijaju po istoj ceni kao tamo na popustu za kesh, sto je meni, laiku, totalno neverovatno, jer je on nama prodao motor jeftinije nego u NS na kraju, a samim tim je on na gubitku 100evra - nemoguce )...sutra ide moja zena kod njih (jer je ona sve dogovarala da gazda ispred nje zove NS i da se konacno dogovori, ako ne posalju sediste, nece dobiti zadnju ratu od 150 evra i cao ) !!! pa, da vidim, hoce li stici ili ne...i to ne bi ni videli taj zarez na sedistu da zena nije videla kad smo odvezli motor kod ovog majstora sto mu radi nulti, ali kada je video, rekao je - to ce brzo da se prosiri, menjajte bre to dok je novo da ne kaze posle da ste ga vi isekli, pa ja uzme mob slikam i pravac radnja, a preuzeo motor pre 20 min ( nego, posto njima Challenger stoji u radnji 2 godine i isao je na sajam u NS 2009, tada, posle sajma je dovezen u radnju i oni vrlo dobro znsju sve njegove falinke ) !!!

u krajnjoj soluciji, ako vidim da do utorka ne posalju, skinem sediste i odnesem ga kod nekog tapetara koji radi samo tapacirung za motore (on mi kaze 1200 din, materijal, eko koza i ruke (...ali mislim da ce sutra sve biti regulisano...u radnji naravno...)

stigli danas papiri za motor ( motor kupljen - zena pisala na mene :nanana:, salim se...nego motor ladno 2008.godiste a nov je...to ne razumem, valjda je to jedina serija kada se pravio Challenger?! :zbunjen:

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

zna li neko koje godine je poceo da se proizvodi Challenger JINLUN 250 SPARTAN i kada je prestala proizvodnja tog motora, posto moj je nov, ali je 2008. godiste???

jel neko imao stariji ili mladji jinlun250???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Ne znam period proizvodnje doticnih motora, ali nemoj to da te brine jer je i moj skuter 2008, a kupljen je prosle godine. ;)

 

Verovatno je tada odradjen veliki uvoz i da se ti motori prodaju do danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

1. stigli papiri sa carine, garancija, uputstvo, racun :takoje:

2. stigli novi koferi :takoje:

3. stiglo novo sediste ya Challengera :takoje:

posle nedelju dana cekanja, isplatilo se...:care:

PRESRATAN SAM...JOS SAMO DA GA POKUPIM OD MAJSTOR BOJANA, DA GA DOBRO ISPOLIRAM, NATANKAM, I GARAZIRAM !!!:BJB-ura:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Tehnicki podaci Challangera

CHALLENGER

 

motor: četvorotaktni, V motor

zapremina: 250 cc

hlađenje: vazdušno

max. snaga: 12 kW/8000 o/min

starter: elektro

dimenzije (mm): 2375x950x1125

težina: 155 kg

rezervoar za gorivo: 16 l

maksimalna dozvoljena težina: 150 kg

 

 

Ako Challenger ima 150kg, pojescu ga za veceru.

Pre bih rekao 200kg suv, cak mi se cini da sam negde i nasao taj podatak. Moj motor koji je dosta manji i sa primetno manje gvozdjurije navodno ima oko 160kg(ne secam se doduse da li je suv ili ne), ali ga svakodnevno isterujem preko cigli, sljunka peska rupa i slicno jer mi je dvoriste u izgradnji i to ga guram u nazad ili okrecem po takvom terenu ( a tek sta sam iskopao zbog ukopavanja zadnjeg tocka ;D).

Forestovog Challlengera sam, ne bas jedva, primetno teze pomerio po ne bas idealnoj, ali mnogo ravnijoj podlozi od ove sa kojom se zezam svaki dan.

 

Nego da nadjemo neku stocnu vagu pa da se to ispita. ;)

 

Tomerc, mi smo takoreci u komsiluku, pa lako mozes i sam da uporedis. :)

 

Challenger prave dimenzije su: 2405mm/840/1090 mm

eto :Mina:nakon samo dve godine i pravih dimenzija...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Prednja lampa mu je jako slaba, rekao mi je majstor da vidim iz prospekta, koje voltaze prihvata, posto na toj fabrickoj nista ne pise...

da li mogu da stavim neku halogenku ili xenon ili bilo koju bolju sijalicu, koja ce mi bolje svetletiti, a da ne mora nista da se budzi???

oznaka je za prednju lampu 12V 35/35w???

neka ideja???

:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jedino bixenon, obična H4 halogenka vuče previše struje a problem je i što zagreva plastični far koji se topi od prevelike temperature.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja