Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Moje iskustvo: sipao do vrha u Beogradu i vozio do Kladova i nazad. Na tacno predjenih 400 kilometara dosuo ravno 11 litara, rezultat znaci 2,75 litara na sto kilometara. Lagana voznja, presek 80 do 100 km/h. Moze on da trosi i vise ako se cepa do maksimuma sa obrtajima ali se placa amortizacijom i gorivom. Drugo iskustvo, moja kućna šefica i ja na put od 1800 kilometara proslo leto, natovareni sa dva puna kofera, znaci tereta oko 170 kg na njega i rezultat malo jače od 3 litre na sto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Pozdrav,zovem se Dule i ako moze mala pomoc,potrebne su mi bravice za bocne kofere za celendzera ako iko zna gde ima da se kupe?Izvinjavam se sto upadam ko padobranac,svaka informacija je dobrodosla.Zahvaljujem svima unapred!

 

20130412192516137.th.jpg

20130412192529860.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

jedino sto mi pada na pamet je ako nisi da nazoves u Novi Sad generalnog uvoznika za Sprint i pitas. meni su poslali brzom postom neke sitnice za Challengera. samo obavezno pitaj za cenu jer zna preko telefona biti jedna a kada stigne koju stotinu dinara vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Nisam ih zvao,iskren da budem ni ne znam za tu prodavnicu posto su koferi na drugom motoru a tes sam skoro saznao da su sa celendzera. Hvala veliko za informaciju! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Ako ne diraš karburator (naravno ako je dobro naštelovan) i sa normalnom vožnjom potrošnja je 3,2 - 3,7l barem meni. E sad kad poteram konjice 110 i par km preko onda popije oko 5l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

poštovanje drugari,

imam Challengera već skoro mesec dana i svašta sam čačkao oko njega i dosta naučio. troši mi od 3 do 4l u zavisnosti od gospodje ili otvorenog puta.

Mnogo ga volim i stalno lickam. jedino mi fale bisage,nemam nikakve.. i ne daju mi se velike pare...a njegove mi nisu baš neke...

ima li ko neki predlog,ponudu?

poz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Zdravo kolega, čestitamo na kupovini!

Ako voliš laganu vožnju nauživaćeš se sa njim. Nije za trke ali za krstarenje je dušu dao.

Što se tiče bisaga, koliko si para odlučio da potrošiš? Druga mogućnost je da te plastične presvučeš u kožu, zna da izgleda opasno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

drugo,

skoro sam sanarao neko curenje iz rezervoara i provalio da je kod čepa za plovak merača. kabl od istog ide zajedno sa strujom od fara i brzinometra.

da li je iko ugradio merač?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Hvala na dobrodošlici druže,

nemam te plastične! a video sam neke za 49e sa louisa.de, a i to mi sad puno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Razumem, imao sam sličan problem. Mislim finansijski. Ako voliš da čačkaš i praviš stvari onda ne verujem da će ti biti veliki izazov. Ja sam za alat i prvu pomoć savio od lima i presvukao sa skajom i sve to namontirao na naslon pozadi. A umesto bisaga sam napravio od flaha kuke i jednostavno obične putne kofere nakačio na njih. Nije neko estetsko rešenje ali za prvu ruku i za potrebe putovanja je ispalo dobro. Bukvalno sam ušao u radionicu i od starog gvoždja i kofera koje sam imao skrpio rešenje...Dok ne skupim pare da kupim nešto stvarno kvalitetno i lepo poslužiće i ova "uradi sam" varijanta.post-21416-0-67315400-1367699458_thumb.jpgpost-21416-0-59994700-1367699463_thumb.jpgpost-21416-0-50039800-1367699468_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

poštovanje drugari,

imam Challengera već skoro mesec dana i svašta sam čačkao oko njega i dosta naučio. troši mi od 3 do 4l u zavisnosti od gospodje ili otvorenog puta.

Mnogo ga volim i stalno lickam. jedino mi fale bisage,nemam nikakve.. i ne daju mi se velike pare...a njegove mi nisu baš neke...

ima li ko neki predlog,ponudu?

poz

Imam ja one plasticne kineske bocne kofere sa drzacima, jedna sarka je malo ostecena i jedna bravica malo teze hvata ali ovako mislim da nisu losi pa ako te zanima posalji na pp koliko bi dao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

poštovanje drugari,

imam Challengera već skoro mesec dana i svašta sam čačkao oko njega i dosta naučio. troši mi od 3 do 4l u zavisnosti od gospodje ili otvorenog puta.

Mnogo ga volim i stalno lickam. jedino mi fale bisage,nemam nikakve.. i ne daju mi se velike pare...a njegove mi nisu baš neke...

ima li ko neki predlog,ponudu?

poz

Imam ja one plasticne kineske bocne kofere sa drzacima, jedna sarka je malo ostecena i jedna bravica malo teze hvata ali ovako mislim da nisu losi pa ako te zanima posalji na pp koliko bi dao.

 

 

 

stvarno ne znam ni koliko da ponudim.... ??? kolika je Vaša cena?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Vidim da imas PO table, pa me interesuje od kog si kupio, posto drugar prodaje novog za 900e fix, pa da nije od njega :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

treba mi šraf za ulje,onaj ispod glave od aluminijuma. da li ima ko,i koji je promer? u Ns-u ga nemaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Izvini, pošto nije naslovljeno na koga je pitanje, pretpostavljam da pitaš mene jer kolega Kox ima fabrički blatobran. Samo sam isekao fabrički. Na malu brusilicu stavio milimetarsku reznu ploču i polako. Plastika pa se lako seče. Samo treba paziti da se brusilica ne otrgne kontroli. Na kraju malo popraviti šmirglom jer ploča malo ostavi istopljene opiljke. post-21416-0-14460000-1368359060_thumb.jpgpost-21416-0-31268700-1368359068_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje za ove vase motore.Posto vidim da imate i vi na motoru ali duple cevi rame ispred cilindra kao i na princa i ostale princu slicnim ( naravno ovi princ i ostali imaju samo po jednu cev ), da li mozete da montirate npr. sprintov taj roll bar ( ili da nesto iskonbinujete za napred )i one zadnje sa strane kod kufera, neznam bas kako se taj zove, ali ne bi bilo lose da ih imate.Eto to sam hteo da vas pitam i da vam mozda predlozim da ih montirate ili da vas stavim na neko razmisljanje u vezi tih delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Imam jedno pitanjce...posto razmisljam o kupovini ovog motora pa me zanima da li je on za duze relacije?Kada kazem duze mislim na tipa 2000-3000km sa nekih 500-600km dnevno?Jel to realno da se ocekuje od njega ili je ovo ipak motor za krace "duge" relacije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja