Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

ova niklovana cev sa zadnjeg cilindra je samo ukras. pošto su radili kopiju agregata Yamahe Virago 250 i kod originala to jeste izduvna cev ali kinezi su proveli pravu cev sa donje strane a ovu su ostavili za ukras. nema nikakvu drugu funkciju. dobro da je to pravi V motor jer neki kinezi izgleda da imaju dva cilindra od kojih je jedan samo za ukras. ovde je samo jedna cev ukras a oba cilindra su prava.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

E pa drugari... Rešio sam da se oprostim od kineza... Ruku na srce, žao mi je, proveo sam dve sezone i prešao 11000kilometara... Srbija,Crna Gora, Slovenija,Bosna, Hrvatska... Nigde me nije izneverio. Dogovrio sam sa drugarem da uzmem Hondu CB500, 1994 godište. Nije registrovana i treba da joj kupim akumulator i zadnju gumu. Tako da od sledeće sezone u dvorištu će biti japanac. Misim da to nije ono što je za mene vrh, ne verujem da ću ga voziti godinama ali nekoliko sigurno. Ono što bih voleo da imam trajnije je Kawasaki Vulkan 750 ali do tada će proteći još vode Dunavom.Da Challenger ima barem 400 kubika ne bih ga menjao. Mislim da smo žena i ja sa svim torbama malo previše za njega... Ipak i dalje sam zakleti zagovornik da iako mnogi kude kineze barem Challenger opravda svaki uloženi dinar.post-21416-0-11465200-1380568690_thumb.jpgMada je skoro kraj sezone, stvavio sam oglas pa ćemo videti ...

 

To je pametna odluka. Ja sam presao na Hondu Shadow 600 ccm. Razlika (start, preticanje a i duza voznja) je ogromna, cak nije ni za poredjenje. Naime, da Challenger ima bar 500 ccm iskreno ne bih ga jos dugo menjao. A to sa zenom i torbama...hm, zelim ti srecu na drugim motorima bez obzira na kubikazu. Retko se nalaze toliko gabaritni motori kao sto je Challenger. Najvise mi fali upravo to kod njega. Na koji god motor da sednem pomenuti kinez mi je najvise odgovarao.Nisam siguran kolika je gabaritno cb 500, ali takodje znam da nije ni chopper. Medjutim ako ti stil nije vazan onda ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova

Baš šteta, odoše nam kolege u japance... Ako je to pametna odluka ja sam verovatno najveća budala jer sam sa japanaca ''pao'' na kineza. A eto zadovoljan sam. Zašto? Zato što mi se smučilo da usred sezone tražim deo za japanca, čegam ga nedeljama i onda me zakolju sa cenom. Za jedan hladnjak ( 400-500 jevreja za shadovku...) ja sam kupio kineza (polovnog). A da ne pričam da sam automat anlasera za Princa platio 650 RSD. A vozim se solidno i udobno, s obzirom da se vozim džabe, tj, za malo para-dosta muzike. U ponedeljak sam recimo napravio turu od 400km ( Bačka Topola, NS, Inđija, Pazova, BG, Obrenovac pa nazad) natovaren ko zadružna kobila i nisam se premorio sa svojih 48 leta (punih). ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Evo ga kinez...http://oglasnik.bjbikers.com/ads/challenger-250/

 

Pa šta da vam kažem... Uzeo sam cb500 od drugara jer ga dobro poznajem i dao mi je uslove plaćanja koje mogu da podnesem. Znači pokrivam se koliko mi je ćebe trenutno. Ono što bih ja voleo je neka Honda shadow ili Kawasaki Vulcan ili Virago. Ali dok ne ojačam malo, dok mi ćebe ne poraste vozaću se sa CB-om. On je 39cm kraći od kineza ali je barem jači... Trebao bih s proleća na neko ozbiljnije putovanje, van bivše Juge sa drugarima koji voze dosta jače mašine tako mojih 17 konja bi prilično zaostajalo za njima1neznam.gif. Skoro sam išao do Soko Banje, jedan kolega sa SV650 drugi Super Tenere750... pogodite ko je bio najsporiji1zdravo.gif. Tu po Srbiji baš me briga, nek trpe ali već malo po Evropi i za veće društvo bi trebao nešto malo jače... Videćemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Možda bi ja prodao mog Sprint Princa 125 jer sam se napalio na malko jačeg, 250 cm3. Cenim ga koliko i vredi!

 

Sto se mene tice ja bi bas Challenger-a i zato sam pitao ove iz "njegove grupe".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Pozdrav momci.... Ja sam skoro uzeo challengera i citajuci ovu temu nakon tri dana krenuo za herceg novi. Društvo mi je na rezervoari pravio džukač. Put prošao vrh.... E sada jedino što me brine jeste što mi se čini da se nekako već posle dvadesetak min vožnje toliko vreo da jedva ruku držim na dekli koliko se greje a opet ne pokazuje znake pregrejanosti da se gaši na među slabije ide ima dublji zvuk i sl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Pozdrav momci.... Ja sam skoro uzeo challengera i citajuci ovu temu nakon tri dana krenuo za herceg novi. Društvo mi je na rezervoari pravio džukač. Put prošao vrh.... E sada jedino što me brine jeste što mi se čini da se nekako već posle dvadesetak min vožnje toliko vreo da jedva ruku držim na dekli koliko se greje a opet ne pokazuje znake pregrejanosti da se gaši na među slabije ide ima dublji zvuk i sl

 

Da se greje mora, naravno do neke granice, nisam strucnjak ali ako mislis da se greje previse po meni treba proveriti ventile da li u ustelovani kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Evo pronasao sam kvar nije hvala bogu radilica nego glupavi zupcanik u motoru dobi luft nista strasno kad mi dojadi zamenicu ga.

Sad imam dr problem al problem vezan za mene posto mi je oduzeta b kategorija trenutno uzivam u carima kombinacije kise hladnoce i dva tocka al nista zato volim motor al nemam muziku ugradio sam zvucnik u kacigu pa sam na to ugradio i bluetoth handsfree u kacigu al opet to nije to tako da dajte bilo kave predloge de bi na motoru mogao da ugradim radio, zvucnici a da pritom mogu da slusam moziku dok vozim bilo kakvi predlozi su od koristi.

 

kakav zupcanik??? ja uz tako neki zvuk jos imam i trzaj u 2. brzini na manjim obrtajima mozda je ista stvar

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Jel probao neko vizir od adamsa kako leze? Pretpostavljam da je ovo mali vizir za calengera ali pretpostavljam da je najjeftiniji. Ako je neko kupovao nesto drugo neka javi sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Jel probao neko vizir od adamsa kako leze? Pretpostavljam da je ovo mali vizir za calengera ali pretpostavljam da je najjeftiniji. Ako je neko kupovao nesto drugo neka javi sta.

Ja imam od princa radi posao. Mogu slikati da vidiš kako izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Jel probao neko vizir od adamsa kako leze? Pretpostavljam da je ovo mali vizir za calengera ali pretpostavljam da je najjeftiniji. Ako je neko kupovao nesto drugo neka javi sta.

Ja imam od princa radi posao. Mogu slikati da vidiš kako izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Jel probao neko vizir od adamsa kako leze? Pretpostavljam da je ovo mali vizir za calengera ali pretpostavljam da je najjeftiniji. Ako je neko kupovao nesto drugo neka javi sta.

Ja imam od princa radi posao. Mogu slikati da vidiš kako izgleda

Slikaj i postavi ovde da svi vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Jel probao neko vizir od adamsa kako leze? Pretpostavljam da je ovo mali vizir za calengera ali pretpostavljam da je najjeftiniji. Ako je neko kupovao nesto drugo neka javi sta.

Ja imam od princa radi posao. Mogu slikati da vidiš kako izgleda

Slikaj i postavi ovde da svi vidimo.

 

post-22576-0-85346100-1387539072_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sprint

Da se malo i ja ukljucim,

 

vozim raptora 125 prepravljao sam ga dok ga nisam doterao da bude po mom ukusu sve sam radio sam i sad kad sam ga doterao onako kako sam zamislio kupio sam Chellenger-a 250 verovatno cu i njega menjati iz temelja postavicu slike da vidite sta sam uradio. Ali nisam zbog toga javio, potreban mi je jedan savet od kolega koji voze Chellenger-a, svi koji voze ovaj motor znaju da je prednja guma 16 a zadnja 15 coli pa me interesuje da li je neko menjao zadnji tocak i stavljao veci i da lije to upste izvodljivo ili samo staviti siru gumu, ako je neko radio nesto slicno neka ubaci koji savet, hvala.

ps.sliku od Chellenger-a sam posudio od kolege sa foruma jer nisam slikao motor a isti su nadam se da se ne ljuti, pozz.

post-27590-0-13487300-1391169310_thumb.jpg

post-27590-0-38793500-1391169319_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Pozdrav, drugari. Postao sam vlasnik Challengera u Novembru prosle godine. Nisam upoznat sa motorima. Ovo mi je prvi motor. Motor je stajao vise od godinu dana. Prosle nedelje sam ga registrovao, kupio akumulator, ocistio rezervoar sipao novi benzin, pogledao filter ulja, ispustio gorivo iz karburatora i upalio ga prvo na kablove na akumulator od auta nakon 2-3min verglanja. Stavio novi aumulator ok radi na leru, kad dam gas izlazi dim iz izduvne grane, dok iz auspuha skoro nista da dimi. \najverovatnije zbog kondenzacije zbog stajanja. Cuje se neko blago lupkanje u motoru sa desne strane nemam pojma sta je, sednem da ga provozam po prvi put i sav strcan krenem, odlicno vuce. Vozio sam oko 700m samo se odjednom ugasio zablokirao zadnji tocak i vise ne reaguje samo se anaser cuje kad probam da upalim. znao sam da je motor zakucao i bas sam pukao. Nakon 3h dolazi majstor proba da upali i on kresne nakon drugog pokusaja. Ja se odusevio. Zamenimo ulje i filter, pregleda zazore ventila, baca ulje na klipove, pritisak u cilindrima 8 bara, a on kaze da je od 6-8 bara normalno. Ovo je idealno, i dalje dimi iz izduvne grane pri jacem gasu i cuje se to lupkanje i on mi kaze da je otisla radilica i mora da se otvara. Danas rasturio, potrebna je nova radilica, karike i neka vodjica lanca. Zanima me jel kad se to sredi motor moze normalno da sljaka posto sam planirao sa njim i na dalje relacije u toku leta tipa do Grcke? Procitao sam celu temu i nisam naisao da je neko imao takav problem. Pa ako neko od iskusnijih kolega moze da mi odgovori bio bih mu veoma zahvalan i da gde je najbolje da uzmem te delove i koje ulje da mu sipam? Pozdrav pa se vidimo u toku leta na skupovima. Idemo dalje i to da sredim pa valjda vise necu biti baksuz da mi nesto crkava :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja