Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

E to je već za mene viša matematika ali mogu da pitam majstora koji mi održava motor pa ću napisati...

 

Nasao sam u predhodnim postovima da na nekim karburatorima ne dostaje stelovanje. Tako da su osudjeni na vecu potrosnju. Na sta da obratim paznju kada za vikend budem isao gledati ovaj motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Evo mene... Zvao sam majstora koji meni održava Chalengera u vezi karburatora. On je rekao da ne treba da troši preko 4 litre i da karburator ako je ispravan može da se šteluje a ako ne može onda treba zameniti kerburator jer je trajno oštećen. Ne znam lično šta to znači ali znam da meni dobro brine o motoru i da je najviše trošio 3,5 litara.

Provozaj ga malo i probaj da osetiš kako prima gas, da li negde štuca, da li ravnomerno ubrzava, oseti na nogama i upravljaču da li i koliko trese, kolike se vibracije jer gume na nogostupima posle par godina propadaju, isto oko nogostupa proveri varove jer znaju da popuste od vibracija, tečnost u kočnicama, plastični delovi znaju da pucaju i da se krune, branici na primer, onda hromirani delovi na auspuhu izblede i izbija rdja, gume iako imaju duboku šaru zbog starosti postaju poluplastične jer su proizvedene pre oko osam ili devet godina... u suštini neke od ovih stvari su šminka ali motor treba da bude i lep i siguran... ti detalji mogu mnogo reći o navikama vlasnika pa možeš pretpostaviti u kakvom je stanju ono što se ne vidi golim okom... i tako, sigurno kolege koje su mehaničari će imati i pametnijih saveta... sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

Hvala svima. Za sada su utisci pozitivni. Zamenio bih ulje u agregatu, pa me zanima koje ulje da kupim i koliko ulja ide? U ovoj temi sam nasao podatke da ide od 1.2 do 1.8l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

ja koristim Ipon 10w50 a staje 1.4 litra. menjam na 3000km. obavezno odvij tri imbusa sa strane i skini metalni filter i operi benzinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

Veceras me je Challenger prijatno iznenadio. Prvi izlazak u grad motorom i naravno kisa, ili bolje reci provala oblaka, koja je trajala oko 45 min. Da budem iskren pomirio sam se sa pesacenjem do kuce. Kisa konacno prestaje da pada.Odlucujem se da ipak probam da upalim motor pa i ako uspem siguran sam da cu voziti bez osvetljenja do kuce, jer ipak je to kineska elektronika, a povrh svega svi prekidaci su direktno izlozeni kisi. Da ne duzim, motor pali iz prvog pokusaja, signalizacija i osvetljenje takodje rade. Prijatno iznenadjen vracam se kuci po mokrom putu, a od kolega sa foruma sam cuo da njegove plasticne gume bas i ne vole vodu. Pri brzini od 60 km/h nije bilo nikakvih problema pri voznji, kao ni sa kocenjem. Duboki blatobrani takodje dolaze do izrazaja. Sve u svemu za sada se motor pokazao odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

meni su preporucili 15W50, majstor kaze bolje je jer je vazdusno hladjenje,

mada svi se slazu da su nasi agregati malo zahtevni i da je najvaznije da se menja na vreme i da se dolije ako zafali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

Pozdrav,

vladj ako si trazio stap-merac ko sto imaju kola dzabe si trazio jer nema, jedini merac ti je mali okrugli prozorcic koji se nalazi sa desne strane, u donjem levom uglu agregata. Naravno moras da ga uspravis da bi video nivo ulja jer ovako na copavoj cini se kao da nema ulja u njemu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Društvo, kakvo je vaše iskustvo sa naslonom na Challengeru? Meni se prošle godine iskrivio pa sam zamenio jastuče i oba bočna nosača, ostala je samo "potkovica" koja drži jastuče naslona. Juče primetim da je opet desni bočni nosač napukao ovde gde pokazuje strelica... Ne vozim nekoga često pozadi ali mislim da je od ove torbice za alat jer je direktno povezana samo na naslon, pa od cimanja napred nazad i inercije... Nisam nešto pametan...1neznam.gifpost-21416-0-62103000-1376944859_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

Društvo, kakvo je vaše iskustvo sa naslonom na Challengeru? Meni se prošle godine iskrivio pa sam zamenio jastuče i oba bočna nosača, ostala je samo "potkovica" koja drži jastuče naslona. Juče primetim da je opet desni bočni nosač napukao ovde gde pokazuje strelica... Ne vozim nekoga često pozadi ali mislim da je od ove torbice za alat jer je direktno povezana samo na naslon, pa od cimanja napred nazad i inercije... Nisam nešto pametan...1neznam.gifpost-21416-0-62103000-1376944859_thumb.jpg

 

Varenje ne gine, ali je taj postupak malo komplikovaniji, jer se na mestu gde ide var mora obrusiti hrom, pa zavariti, pa ponovo hromirati. A mozes prelistati oglase, i traziti motor koji je bez naslona. Mnogi naslon skidaju jer motor "lepse izgleda" bez njega tako da je takvima visak. Cena je povoljnija nego da se narucuje od uvoznika, a i manje se ceka. Torbica za alat moze biti jedan od uzroka pucanja nosaca. Ako je neophodna premesti je na drugo mesto. Npr. ispod fara napred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Ma nije mi problem naruciti jer u Novom Sadu imaju toga, prosle godine sam za 30e dobio na kucnu adresu za dva dana samo ne bih svake sezone da menjam... Skinuo sam torbicu. Definitivno je lim tanak i tu gde je savijen oslabljen dodatno. Probacu da savijem i dodam po parce flaha od 2mm jer samo je pocelo da puca. Definitivno kineski motori bude kreativnost :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: CHALLENGER 250V

A da mu torbicu za alat prebacis napred ispod fara ???

Pozdrav iz Bijele !!!!

 

To sam i ja napisao u predhodnom postu. Na tom mestu mu torbica nekako najbolje pristaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Skinuo sam torbicu skroz. Prevelika je za napred. Napravicu drugu manju.

 

Od cetvrtka do nedelje: Beograd, Veliko Gradiste, kladovo, Zajecar, Knjazevac, Sokobanja, Pozarevac, Smederevo Beograd. Ukupno 840 kilometara, nisam potrosio 4ooo dinara...ali skoro...:moto3:

 

Kolega Srbac je bio glavni dispecer puta i verni saputnik na SV 650. jedno :zdravo: za njega...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

E pa drugari... Rešio sam da se oprostim od kineza... Ruku na srce, žao mi je, proveo sam dve sezone i prešao 11000kilometara... Srbija,Crna Gora, Slovenija,Bosna, Hrvatska... Nigde me nije izneverio. Dogovrio sam sa drugarem da uzmem Hondu CB500, 1994 godište. Nije registrovana i treba da joj kupim akumulator i zadnju gumu. Tako da od sledeće sezone u dvorištu će biti japanac. Misim da to nije ono što je za mene vrh, ne verujem da ću ga voziti godinama ali nekoliko sigurno. Ono što bih voleo da imam trajnije je Kawasaki Vulkan 750 ali do tada će proteći još vode Dunavom.Da Challenger ima barem 400 kubika ne bih ga menjao. Mislim da smo žena i ja sa svim torbama malo previše za njega... Ipak i dalje sam zakleti zagovornik da iako mnogi kude kineze barem Challenger opravda svaki uloženi dinar.post-21416-0-11465200-1380568690_thumb.jpgMada je skoro kraj sezone, stvavio sam oglas pa ćemo videti ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ovo iz zadnjeg cilindra do auspuha je izduvna grana? Gledao sam jedan bez toga i kaze mi vlasnik da to nije izduvna grana vec vraca neki topao vazduh??? Nista mi nije jasno, na slici sam gledao ne uzivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja