Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Tehnicki podaci Challangera

CHALLENGER

 

motor: četvorotaktni, V motor

zapremina: 250 cc

hlađenje: vazdušno

max. snaga: 12 kW/8000 o/min

starter: elektro

dimenzije (mm): 2375x950x1125

težina: 155 kg

rezervoar za gorivo: 16 l

maksimalna dozvoljena težina: 150 kg

 

Admine samo jedno pitanje i pojasnjenje za mene ukoliko te ne mrzi...Challenger ima cetvorotaktni V motor, mozda cu ispasti glup ( ne razumem se u agregate uopste), ali jel V motori imaju dva cilindra ili jedan cilindar ili nema cilindara uopste???:zbunjen::zbunjen::zbunjen:

 

Ako Challenger ima 150kg, pojescu ga za veceru.

Pre bih rekao 200kg suv, cak mi se cini da sam negde i nasao taj podatak. Moj motor koji je dosta manji i sa primetno manje gvozdjurije navodno ima oko 160kg(ne secam se doduse da li je suv ili ne), ali ga svakodnevno isterujem preko cigli, sljunka peska rupa i slicno jer mi je dvoriste u izgradnji i to ga guram u nazad ili okrecem po takvom terenu ( a tek sta sam iskopao zbog ukopavanja zadnjeg tocka ;D).

Forestovog Challlengera sam, ne bas jedva, primetno teze pomerio po ne bas idealnoj, ali mnogo ravnijoj podlozi od ove sa kojom se zezam svaki dan.

 

Nego da nadjemo neku stocnu vagu pa da se to ispita. ;)

 

Tomerc, mi smo takoreci u komsiluku, pa lako mozes i sam da uporedis. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

sad nadjoh:

Proizvode se s 4,6,8,10 ili 12 cilindara (paran broj cilindara od 4 naviše). Postavljaju se pod kutom od max. 60 stupnjeva čime se štedi na veličini motora.

Ali nigde ne pise koliko cilindara ima Challenger, aj pa ko je dobre volje neka mi kaze???

Jel vidim da sam vas zesce smorio na ovom postu :neznam:...

Obecavam: CUNE vise !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

sad nadjoh:

Proizvode se s 4,6,8,10 ili 12 cilindara (paran broj cilindara od 4 naviše). Postavljaju se pod kutom od max. 60 stupnjeva čime se štedi na veličini motora.

Ali nigde ne pise koliko cilindara ima Challenger, aj pa ko je dobre volje neka mi kaze???

Jel vidim da sam vas zesce smorio na ovom postu :neznam:...

Obecavam: CUNE vise !!!

 

2 cilindra

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

na celindzeru imas samo jedan isntrument fabricki (to jest kod naseg uvoznika) i to je brzinomer i on ti je identican kao i na princu... od svetloslih grupa na njemu imas samo dugo svetlo i standardno pozadinsko osvetljenje kad upalis poziciju... u faru imas izvedenu instalaciju za merac napona punjenja i za obrtomer ali ti instrumeni nisu postavljeni... ja sam obrtomer kupio kod uvoznika za kinroad motore i odgovara skroz dzek je potpuno isti (evo vec punih godinu dana i jace sve fercera bez problema)...za nivo goriva u rezervoaru nisam siguran, ali mislim da nema postavljen plovak u rezervoaru tako da ti je to nemoguce napraviti bez nekog veceg budzenja...

 

jel mozes da mi kazes tacno za koji model motora si uzeo obrtomer i koliko je kostao (orijentaciono) posto bih ja da mi to ugrade odmah, kada mi rade i nulti servis , a to je konacno prekosutra ( stigli papiri za motor posle 3 nedelje cekanja, a ja ne mogu da ga uzmem i odradim nulti servis, dok ne stignu papiri) e sad kada su stigli, ceka se serviser za cruisere...nebitno...mogao bih danas da narucim taj obrtome, da mi stigne sutra express-om i da mi ga odmah nakace - free naravno :zdravo:!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Obrtomer ne verujem da ćeš naći tako što poručiš danas i sutra ti stigne PostExpressom. Obrtomer su, u varijanti koja je došla na naše tržište preko firme TopShop Moto, imali Kinroad kruzeri. Cela ta ekipa se kompletno raspala tako da eventualno možeš da pozoveš ovaj telefon 063/858-66-22 i da se raspitaš. To je lik iz Nove Pazove koji je bio "ovlašćeni" serviser za Kinroad. Mislim da Sprint Princ (125 i 250) nisu nikada isporučivani sa tim obrtomerom, pa nema svrhe da zoveš njih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Obrtomer ne verujem da ćeš naći tako što poručiš danas i sutra ti stigne PostExpressom. Obrtomer su, u varijanti koja je došla na naše tržište preko firme TopShop Moto, imali Kinroad kruzeri. Cela ta ekipa se kompletno raspala tako da eventualno možeš da pozoveš ovaj telefon 063/858-66-22 i da se raspitaš. To je lik iz Nove Pazove koji je bio "ovlašćeni" serviser za Kinroad. Mislim da Sprint Princ (125 i 250) nisu nikada isporučivani sa tim obrtomerom, pa nema svrhe da zoveš njih.

 

axa :takoje: ok , kontam...

sutra cu dda okrenem taj br...hvala na informaciji,

javljam sta sam uradio...!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

 

Danas konacno u 12h stize nov Challenger i prvi put ga palim kod servisera ( tako mora zbog garancije jer sam kod njih kupio motor) jel treba na nesto posebno da obratim paznju???

swve ono sto mi je napisao icateney sam upamtio...

 

sme toga???

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

DANAS NA NULTOM SERVISU KOD OVLASCENIH DISTRUBUTERA tj servisera:

nece da upali...pa nece...pa nece...pa jedva akumulator stavise i uglavise u kutiju...pa nece da upali, pa vuci gorivo, pa skidaj filter za vazduh, na kraju na kablove upali ali nema ler gas, odmah se ugasi...presao je 3,1km i oni kazu da je to bila probna voznja da je on paljen da je dugo stojao u radnji i da mora karburator i neka casica da se ociste itd...sve u svemu bice gotov sutra...recite mi, posto sam toliko poludeo, video je gazda - zato je i rekao da ce mu staviti sve nove filtere itd...koji je najbolji akumulator da mu trazim za dz...jos jedno pitanje...sta da kupim da ga najbolje izglancam i hromirane delove i ove crne delove poput rezervoara...jel postoji neko univerzalno sredstvo za poliranje ili moram posebno ovo za ovo ono za ono...nisam trebao u radnji skutera da kupujem choper, trebao sam za NS, ali jbg...motor je ok, samo da ga srede sutra i odmah ga vozim kod majstora, nasao sam nekog koji sklapa kineze u Vrscu i covek ce sve da mi isproverava i za ruke je rekao max 1200 din ( u to ulazi i budzenje auspuha, ali tako da se ne provali, u slucaju da bude garancija u pitanju) ufffffffffffffff, sledeci put kiupujem novi Hyiosung i to u njihovom servisu i nadam se da necu imati ove probleme, basa sam se jako iznervirao...

ali valjda ce sutra biti sve ok...

ljudi sta da kupim za glancanje i poliranje tj sveukupno ciscenje motora - DA SE SIJA ???

p.s. icateney - bio si u pravu za gorivo, samo sto su ga oni kupili...toliko sam bio popizdeo, da je dosla moja cela ekipa, a ovo je mali grad i bukvalno sam im citao bukvicu, samo nisam trebao da psujem, jos ovaj ortak moj sto sam ga zvao u pomoc, kada sam video da serviser ne zna da stavi akumulator u kutiju, izvadio utoku - i tu je bio kraj... kaze gazda sutra ga dobijam sve kako je dogovoreno - i u to sam sada siguran bez sumnje...nisam nasilan, ali nekada moras na taj nacin da pokazujes ozbiljnost...pa, stvarno - das pare unapred, cekas mesec dana, dodjes i on ti kaze: Stigla su dva desna kofera, u utorak ce najkasnije stici levi, a papire ces sutra dobiti...e sad, posle svega ovog sto se izdesavalo SUTRA stize sve...

da se vratim na temu, mnogo off-ujem, :

koje je sredstvo najbolje za poliranje da njime mogu da cistim i glancam,ako postoje dva ili tri recite mi koja su, da bih mogao ujutru da kupim i da se u nedelju kad prodje drugi servis kod pravog majstora pozabavim detaljno mojim novim choperom !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

purol za poliranje ostecenih delova

t-cut iz tempa meni zavrsava posao

Turtle wax na kraaju za sjaj i zastitu

Za hrom omas bas chrome polir pastu isto po tempu, metrou mozes da nadjes

Mozes i kaladontom ako nemas nista od politura

 

A najbolja je WURTH polir pasta

:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

purol za poliranje ostecenih delova

t-cut iz tempa meni zavrsava posao

Turtle wax na kraaju za sjaj i zastitu

Za hrom omas bas chrome polir pastu isto po tempu, metrou mozes da nadjes

Mozes i kaladontom ako nemas nista od politura

 

A najbolja je WURTH polir pasta

:takoje:

 

znaci wurth polir pasta (ima dosta tih metalik delova koji treba dosta da se poliraju a jel ona moze za hrom?) + purol + turtle wax???

koliko je to otprilike u auto delovi??? nemamo mi tempo u VS, samo UNIVEREXPORT I MAXI a tamo to nema sigurno???:takoje::takoje::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Wurth uzmes, ne treba ti purol, moze za sve, samo ti treba krpica i dooosta trljanja ili jos bolje ako nadjes filc pa zakacis na busilicu ili brusilicu i udri

Na kreju samo za ofarbane delove wax za niklovane delke ne treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Danas kupljen motor, zavrseno, papiri u ponedeljak...mane na startu kod ovlascenog servisera (pisem samo istinu): ne moze da odsrafi srafove od kutije akumulatora da bi stavio nov akumulatro, muke zive, jedva ih je skinuo, e sad treba zavrnuti, pola sata posla, napolju 5 stepeni, ...nece da upali...vadi neka creva iz agregata i duva ili vuce na njih,...gorivo curi po donjem delu motora...a ja sve idem za tim smokljanom i cistim motor....vratio creva...nece da upali...skinuli skroz rezervoar, opet povadio creva i vuce ili duva (to nisam provalio sta radi...???) i opet nece da upali...kablovi na akumulator...UPALIO :jee:, ali nema ler gas tj cim mu pusti gas motor se ugasi >:(!!! Nista, nakon 3,5 sata kaze on meni, mora da se cisti agregat, motor je paljen, a stojao je godinu i po dana uradnji i to je kao uzeglo, mora da se ocisti agregat, i da se stave novi fiteri ( na nov motor :staa:) ...Ubih se ziv od nerviranja, jos vidim motor presao 31 km...kako to, a nov???

Nista odem nekako kuci...Danas otisao po motor ( a pre toga ugovorio nulti servis kod najboljeg majstora kog sam nasao u Vrscu i jos da odem po papire i da dam drugu polovinu kesa gazdi u radnju) ... Odem do majstora Bojana, koji je maher za kineze u juznom Banatu...i vidim greske na motoru, rezervoar, malo se vidi na jednom mestu da je prefarban ( nista strasno )...sediste - sitna rasekotina od 2cm - STRASNO !!! lajsne na blatobranu sveze lepljene nekim losim silikonom, pola zalepljeno, pola NE...kaze majstor, slikaj sve ovo i nosi u radnju, ja cu sve da ti namestim to, ali to je novo, ne moze bre to tako da bude kad je novo !!! Uzmem mobilni slikam, odem u radnu, tamo cekaj, cekaj gazdu, a kuci mi gosti, sinu mi rodjendan...stize gazda, ja mu pokazujem slike i pitam sta cemo: Spustas cenu ili nov motor, tj drugi...kaze: nov, zove NS _ nemaju tih modela, krece ubedjivanje da kupim raptora 350cc od 360 000, cekace me za pare, trt mrt...

Da ne davim vise...umesto jos 800 evra koliko sam trebao da mu dam, ZADNJI DOGOVOR...dobija jos 500evra umesto 800 i meni u utorak najkasnije novo sediste i dva nova kofera, posto su stari ( cuj mene - stari a nov motor - izgrebani ) + 2l Motul ulja, + Motul sprej za lanac i to je to...

presretan sam...dobio sam Challengera u full-u za 1300 evra i jos robu u vrednosti od 50 evra, znaci 1250 evra za motor i pun rezervoar bezolovnog (ah, da, to sam zaboravio)...motor ide odlicno..a tek kad ga majstor Boban sredi, namesti lajsne na blatobranima, nabudzi malo jace svetlo na faru, proveri sve, dotegne, otegne, zategne, razbusi auspuh i jos svasta nesto - ici ce bas bas :hack: !!! Tako da na kraju, sve se dobro svrsilo, naravno zahvaljujuci mojoj zeni, jer je ona sve pregovarala u radnji za cenu, za motor i ostalo, a meni rekla : Ti rec sada da nisi rekao !!! Posto majstor Boban ima puno posla, najkasnije u sredu, cetvrtak, jer tek u utorak mu stize sediste i koferi, ce motor biti preuzet i onda ga vozim na poliranje kod mojih i garaziranje...

 

jos jedan peh: samo sto sam krenuo od njihovog servisa motorom ka majstor Bobanu, ja motorom, zena dzipom, murija :grr: iza mene, nemam A, nemam kacigu...a znaju da je nov motor, i da ga vozim od servisera i ja moli, moli, ma kakvi bre: gledaju oni sta da pisu...jos vide nov dzip zena vozi ( misle ovi su puni kesha)...ja moli i moli, ma kakvi ni da cuju, da idemo sa strane da se njih dvoje dogovore... ( hoce pare ) izlazi moja zena iz dzipa i pocinje da redja imena njenih rodjaka iz BG ( inace taj dzip je iz ministarstva unutrasnjih poslova, od bivseg ministra, ali isti br tablica...zovu oni na radio0 i traze podatke o dzipu i mojoj zeni i njenom ocu :Mina::Mina::Mina:...Sve je u redu, ali morate da gurate motor do majstora, dovidjenja...

Dovidjenja - rekoh !!!

Spasila me danas moja Suki i njena familija i majstor Boban, koji mi je nakon moje sumnje da sa motorom nesto nije u redu, otklonio svaku sumnju, jer misli da je tih 31 km vozen u NS na sajam, posto je taj Challenger stigao u radnju sklopljen iz Novog sada...

Ex, Boze mili, sad idem da se napijem, tu su mi gosti, za mog sina Lazara, za nov motor, za spustenu cenu i jos 300 evra u nasem dzepu, nove kofere ( mada oni nisu bili strasno izgrebani - vise prljavi, ALI HOCU BRE NOVO), novo sediste i 16 litaqra bezolovnog u rezervoaru + 5000 dinara u motul proizvodima, i naravno za moju, tj u cast moje Suki !!! Sutra stavljam slike sa slavlja a kad stigne Cheky sa servisa i njegove...Mnogo stvari sam ovde doznao o Challengeru, koje ni oni pojma nemaju u radnji, tako da su posle mog, a narocito zeninog izlaganja ( jer ona je po celo pre podne na forumima ) !!!

ZIVELI MOMCI, DRUGOVI MOJI BUDUCI

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

E pa, sada zvanicno, NEKA JE SA SRECOM I MNOOOOOGO BEZBEDNIH KILOMETARA! :moto3: :moto3: :moto3:

 

Nadam se da ce se, posle ovog tvog cimanja, manguparija dovesti u red. >:(

 

P.S. Ti sad da ides odma' u HA ili Bandidose! :D Jos nisi obrnuo ni 100km,a vec si stigo da vadis utoke! :Hitman::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

E pa, sada zvanicno, NEKA JE SA SRECOM I MNOOOOOGO BEZBEDNIH KILOMETARA! :moto3: :moto3: :moto3:

 

Nadam se da ce se, posle ovog tvog cimanja, manguparija dovesti u red. >:(

 

P.S. Ti sad da ides odma' u HA ili Bandidose! :D Jos nisi obrnuo ni 100km,a vec si stigo da vadis utoke! :Hitman::jee:

 

ma ne brate, ja sam miran decko, dao Bog bice skupova, upoznacemo se, popiti pice pa ces se i sam uveriti...ne znam kako je na tim veccim skupovima, tj da li je pozeljno voditi suprugu na te vece skupove, jer je ona privlacna, a ja ljubomoran...e tih stvari se bojim samo...niceg vise...ovako, ostalo znam da ce me vecina njih zagotiviti, ako i ja vecinu njih...

ja sam druze za neku organizaciju (npr. 20-ak ok momaka sa 20-ak motora na neki obilazak - npr Sumadije i manastira u njoj, Bosne, Istocne Srbije ili CG) i kampovanje nekih 4-5 dana i obecavam da bi bilo ludo...jel ima takvih ekskurzija u maju, junu, takvih dogovora msm...

meni je dobro to sto ja radim 12h dan, pa sutra 12h noc, pa sam 3 dana slobodan, a kad radim 24h onda sam 4 dana slobodan, ili ako bih nasao zamenu za taj dan ood 24h, onda bih posle moje nocne bio 9 dana slobodan, a i imamo 42 radna dana godisnjeg odmora...

hvala na cestitkama svima...kad mi stigne motor od majstora sledi mu poliranje i detaljno ciscenje i garaziranje ( jel bitno koliko mu ostavim goriva u rezervoatu tokom zime?)

kupio sam po preporuci dobrih ljudi sa ovog foruma:

polir pastu ( za ostecene delove i sjajne delove)

turtle wax ( za hromirane i sve sjajne delove, ne znam samo jel smem plastiku sa njim???)

wurth polir pastu

i Motul sprej za lanac, neki kazu da je sad to najnoviji i da ne mora da se cisti lanac ukoliko se od samog pocetka sa njim lanac odrzava ( naravno, ukoliko se jako zaprlja da mora da se cisti, kao i na redovnim servisima)....

:takoje::takoje::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Napuni rezervoar do vrha da ne može da rđa iznutra, podigni motor na neke klocne da oba točka budu u vazduhu, skini akumulator i odnesi ga u toplu sobu i čekaj lepo vreme ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Sad cekamo izvjestaj od Bobana :Mina:

 

nije Boban nego Bojan, Boban je mototehnika - Vidikovac, Partizanska ( malo je falilo, da nije bilo ok ljudi kao npr ti, i jos nekih sa drugih foruma ( npr Copersi Srbije ) da ja slepam motor do BG kod Bobana na nulti i da puknem tu minimum, pazi minimum 200 evra za nulti servis, pa samo ruke su 5000 + delovi ( ne znam o cemu je on mislio posto je nov motor, ali je rekao da neki srafovi i gumeni delovi moraju da se menjaju ) i to je ok da sam ja iz BG, ali ovako slep ispod 120-150 evra nema sanse (tamo i nazad)...eto sta forumi rade nekom ko prvi put ulazi u nepoznatu oblast ( ma sta god to bilo )

jel, pazi 5 000 ruke + bilo bi tu jos jedno 2 000 za ovo - ono sto je zamenio, a kod ovog majstora ( kod koga sam juce licno video da sklapa kineze iz nekih drvenih sanduka koji stizu skroz rastavljeni i da je ok lik ) i kod njega ce me sve to isto + jebavanje oko lepljenja lajsni okolo branika + stelovanje gasa (posto su mu ostavili veliki prazan prostor) + mi je rekao da mu je slabo svetlo i da ce videti sta moze da uradi sa njim, uglavnom namestice da osvetljava nocu bolje = nece izaci vise od 1500-2000 ( zaboravio sam da ce majstor Bojan i da mi "diskretno" razbusi auspuh - da ne provale ovi iz radnje ukoliko, ne daj Boze :care:, dodje do potrebe upotrebe garancije)...i sam kaze covek da mu je zvuk katastrofa i da mora bar malo da ga poboljsa da zvuci kao choper, jos ce i novo sediste da mi zameni...e sad kad vec skida sediste i sve to, posto su njemu stavili neki akumulator koji nema na sebi marku, ili je ja nisam video, imas preporuku za neki bolji akumulator (jer ne verujem da je to neka cifra, a svakako ce otvarati taj prostor, gde je kutija za aku jako nepristupacna odn mora da se skida pri promeni ovog akumulatora koji su oni stavili, koji je malo siri gore, a kraci,mada ima i uzi gore a duzi - za koji msm da su trebali da stave, al zurili su, jel mora sad i taj da se formira...??? tvoja preporuka za akumulator???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: jinlun 250v Challenger

Napuni rezervoar do vrha da ne može da rđa iznutra, podigni motor na neke klocne da oba točka budu u vazduhu, skini akumulator i odnesi ga u toplu sobu i čekaj lepo vreme ;)

 

jesi ozbiljan? napunicu rezervoar do gore i stavicu ga u garazu u kojoj je kotao za grejanje na drva i tu je toplo...samo na koji deo motora da stavim klocne i zasto je bitno da bude u vazduhu???:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ala si se raspisao :)

 

Ozbiljan sam za onaj moj post, naročito za kineske gume. Ukoliko ti motor stoji na istom mestu više meseci veruj da će gume da se deformišu na onom mestu gde dodiruju tlo i na proleće ćeš imati još više vibracija nego što Čelindžer ionako ima :)

 

Zato sam ti rekao da nekako (vidi sam, mator si čovek :)) podigneš motorče da ti gume budu u vazduhu ili ga pomeraj svakih nedelju dana ako ti je to lakše.

 

I još jedna stvar: Čelindžer je izuzetno dugačak i na bočnom vetru se ponaša kao jedro. Na našem prvom Reliju drugar Peca (Forrest Gump) je pod udarima jakog bočnog vetra šetao po celoj širini kolovoza dok nisam sa svojim motorom stao između vetra i njega na Čelindžeru i tako smo vozili ludom brzinom od 30 kmh nekih 50 km po negotinskoj krajini :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

toliko sam bio popizdeo, da je dosla moja cela ekipa, a ovo je mali grad i bukvalno sam im citao bukvicu, samo nisam trebao da psujem, jos ovaj ortak moj sto sam ga zvao u pomoc, kada sam video da serviser ne zna da stavi akumulator u kutiju, izvadio utoku - i tu je bio kraj...

 

 

Na ovo sam mislio kada sam pomenu HA & Co. :moto3: Zezam se malo! ;)

 

Sto se tice teme "Srbija vs BG", raznih ljudi ima svuda, ali smo svi mi jedan narod! ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Sad cekamo izvjestaj od Bobana :Mina:

 

nije Boban nego Bojan, Boban je mototehnika - Vidikovac, Partizanska ( malo je falilo, da nije bilo ok ljudi kao npr ti, i jos nekih sa drugih foruma ( npr Copersi Srbije ) da ja slepam motor do BG kod Bobana na nulti i da puknem tu minimum, pazi minimum 200 evra za nulti servis, pa samo ruke su 5000 + delovi ( ne znam o cemu je on mislio posto je nov motor, ali je rekao da neki srafovi i gumeni delovi moraju da se menjaju ) i to je ok da sam ja iz BG, ali ovako slep ispod 120-150 evra nema sanse (tamo i nazad)...eto sta forumi rade nekom ko prvi put ulazi u nepoznatu oblast ( ma sta god to bilo )

jel, pazi 5 000 ruke + bilo bi tu jos jedno 2 000 za ovo - ono sto je zamenio, a kod ovog majstora ( kod koga sam juce licno video da sklapa kineze iz nekih drvenih sanduka koji stizu skroz rastavljeni i da je ok lik ) i kod njega ce me sve to isto + jebavanje oko lepljenja lajsni okolo branika + stelovanje gasa (posto su mu ostavili veliki prazan prostor) + mi je rekao da mu je slabo svetlo i da ce videti sta moze da uradi sa njim, uglavnom namestice da osvetljava nocu bolje = nece izaci vise od 1500-2000 ( zaboravio sam da ce majstor Bojan i da mi "diskretno" razbusi auspuh - da ne provale ovi iz radnje ukoliko, ne daj Boze :care:, dodje do potrebe upotrebe garancije)...i sam kaze covek da mu je zvuk katastrofa i da mora bar malo da ga poboljsa da zvuci kao choper, jos ce i novo sediste da mi zameni...e sad kad vec skida sediste i sve to, posto su njemu stavili neki akumulator koji nema na sebi marku, ili je ja nisam video, imas preporuku za neki bolji akumulator (jer ne verujem da je to neka cifra, a svakako ce otvarati taj prostor, gde je kutija za aku jako nepristupacna odn mora da se skida pri promeni ovog akumulatora koji su oni stavili, koji je malo siri gore, a kraci,mada ima i uzi gore a duzi - za koji msm da su trebali da stave, al zurili su, jel mora sad i taj da se formira...??? tvoja preporuka za akumulator???

 

Moja ti je preporuka da ne zuris nigdje i da ne trosis pare. Ja sam dobio kineski akumulator i radio mi je 2 godine i motor sam prodao sa njim. Sve vrijeme je palio bez problema. Marka kao marka ne znaci nista. Ako je dobar sta te briga za marku. Akumulator se nalazi ispod sjedista i nije tesko doci do njega. Treba ti jedan kljuc i 2 minuta. Jedini problem koji sam ja imao sa Challangerom je da mi se odvojila klema na akumulatoru jer nije bila dobro zategnuta i to je ona preporuka koju ti svi daju - provjeri i dotegni sve srafove (bukvalno sve).

Meni je motor dve godine prezimljavao bez ikakve posebne pripreme. Nakon novogodisnje voznje Deda mrazovi na motorima samo bih ga parkirao na toplo i pokrio ceradom. Na proljece bi upalio bez problema nakon par minuta verglanja (dok povuce gorivo)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

I još jedna stvar: Čelindžer je izuzetno dugačak i na bočnom vetru se ponaša kao jedro. Na našem prvom Reliju drugar Peca (Forrest Gump) je pod udarima jakog bočnog vetra šetao po celoj širini kolovoza dok nisam sa svojim motorom stao između vetra i njega na Čelindžeru i tako smo vozili ludom brzinom od 30 kmh nekih 50 km po negotinskoj krajini :moto3:

Да није у то време вук'о и штаке са њим? :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja