Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

imam ponudu da se menjam za sprint challenger pa neznam nista o njemu ako mozete da mi napisete nesto vise o njemu potrosnja, krajnja brzina..... :neznam:

 

Krajnja brzina nije velika oko 110 km/h a potrosnja za ti kubikazu bas i nije mala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000, Honda Africa Twin RD03

Meni potrosnja nikada nije presla 3,5 l. U fabrickom stanju motor max dostize 110 km/h. Mnogi kazu da skidanjem blokade moze da se postigne brzina 140-150 km/h. U tehnickom uputstvu za ovaj motor max brzina je 140 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Meni potrosnja nikada nije presla 3,5 l. U fabrickom stanju motor max dostize 110 km/h. Mnogi kazu da skidanjem blokade moze da se postigne brzina 140-150 km/h. U tehnickom uputstvu za ovaj motor max brzina je 140 km/h.

 

Kako si skinuo blokadu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000, Honda Africa Twin RD03

Ja je jos uvek nisam skinuo. Neki su u ovoj temi davali uputstva kako se to radi, ali jos uvek se dvoumim. Vecina smatra da je blokada u auspuhu. Da ovaj motor ima dovoljno snage govori i cinjenica da brzinu od 110 km/h postize u svim uslovima bez obzira da li se radi o usponu, ili je motor pored vozaca opterecen i suvozacem ili je uspon + suvozac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ja je jos uvek nisam skinuo. Neki su u ovoj temi davali uputstva kako se to radi, ali jos uvek se dvoumim. Vecina smatra da je blokada u auspuhu. Da ovaj motor ima dovoljno snage govori i cinjenica da brzinu od 110 km/h postize u svim uslovima bez obzira da li se radi o usponu, ili je motor pored vozaca opterecen i suvozacem ili je uspon + suvozac.

To da ima istu maksimalnu brzinu kad sam sam ili s nekim sam i ja primjetio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000, Honda Africa Twin RD03

Posto vidim da ste se malo aktivirali ajde da jos jednom pitam da li neko zna gde mogu da se nabave gumice za nogostope na Challengeru? Postavio sam i slike na prethodnoj strani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

Posto vidim da ste se malo aktivirali ajde da jos jednom pitam da li neko zna gde mogu da se nabave gumice za nogostope na Challengeru? Postavio sam i slike na prethodnoj strani.

a jel su to one gumice što kao upijaju vibracij ili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000, Honda Africa Twin RD03

Nema ih kod uvoznika, a ni kod servisera. Nemaju te gumice neku znacajnu ulogu ali estetski je jako ruzno kad su ispucale i propale. Ja sam danas mog Challengera prodao. Resio sam da predjem na neku enduro masinu od minimum 650 ccm. Ipak sve pohvale za kineza. U potpunosti je ispunio moja ocekivanja. Nadam se da ce i buduci vlasnik uzivati...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

Da li neko uopste ima ideju gde mogu da nadjem CDI za challengera? Motor mi je pokvaren vec vise od mesec dana a ja ne mogu nigde da nadjem to mu...o. U Novom Sadu u njihovom glavnom servisu, nemaju ga na stanju. Bilo je prvo - sacekajte bice pocetkom aprila pa zatim polovinom aprila a sada najnovija informacija je nisu nam stigli delovi za njega - bice "polovinom maja"!?

Ako neko zna da ima negde da se nadje originalni CDI za njega ili neka druga adekvatna zamena neka javi!

P.S. Ubija me vise ovo cekanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

baci pogled na limundo.com vido sam danas da je na prodaju CDI za kineza

 

Hvala ti puno za informaciju, ali nije onakav za challengera. Ono je od nekog drugog kineza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ne znam ljudi zašto se toliko mučite oko delova za "Kineze"... Nema ni jedan deo što za skuter što za motor koji nisam našao u roku od 5-10 min pretrage po Netu i par telefonskih poziva. Prvo i osnovno je da saznate generičku oznaku agregata koji je u vašem motoru. U konkretnom slučaju za Chalenger to je "2V49FMM". Već sledeći korak je lak, u dva upita na 'googletu, saznate da isti agregat ide u npr., Keeway/Vento Supershadow 250, Yamahu XV 250, Lifan LF250V itd., itd., itd., itd.... Sad traju praznici, ali već sutra bih pozvao Keeway servise i pitao imaju li CDI za Supershadow. Ako nemaju oni, a kinta nije problem, zvao bih Yamahu. Ako je kinta problem a mogu da sačekam npr. dve nedelje, onda bih preko ovih momaka što donose opremu/delove sa E-baya, poručio ovaj CDI. Cena u Engleskoj (pošto tamo dosta voze Jinlune i ima delova na svakoj trafici) je oko 45 EUR... Evo ga jedan od linkova: http://cgi.ebay.ie/CDI-Unit-Jinlun-Spartan-250-JL250V-/160566676406?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item2562850bb6

 

U svakom slučaju ne bih čekao domaćeg uvoznika/distributera ni minuta, a kamoli nedeljama/mesecima...

 

E sad, ja imam drugo pitanje! Kako je utvrđeno da je baš CDI riknuo? To je inače jedna od stvari u koju bih poslednju posumnjao. Jel stavljen "ispravan" CDI i motor radi, ili je neko (majstor) nedvosmisleno dijagnostikovao da je baš CDI otišao u večna lovišta? Sudeći prema izgledu namotaja magneta za Chalenger, gde ne vidim posebne visokonaponske kalemove za nabijanje kondenzatora u CDI-ju, taj CDI je DC tipa. Znači, napaja se ili direktno iz akumulatora ili preko reglera. Da li si siguran da je taj deo instalacije ispravan? Ako je to ispravno, da li si proverio ima li signala sa pickup-a koji će dati impuls za pražnjenje kondenzatora iz CDI-ja na bobinu? Na kraju, da li je proverena bobina i kablovi/kapica svećice?

 

EDIT: Sad sam pogledao malo detaljnije. Ovo uopšte nije CDI tip paljenja (Capacitive Discharge Ignition) već TCI (Transistor Controled Ignition). U ovom sistemu bobina je stalno pod naponom a inpuls sa TCI uređaja prekida strujno kolo i time dovodi do pražnjenja na svećicu. U svakom slučaju, stoji ovo što sam gore napisao, da bih prvo proverio sve drugo pa tek onda menjao TCI uređaj (u žargonu i to se kod nas zove "CDI" pa nije neka greška krstiti ga kako god)... Imaš li u blizini bilo koga sa Viragom 250, Supershadow 250 ili Chalengerom da probaš ovo sve pre poručivanja?

Promenio član icatenej
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

Ma otkud znam... vise njih (majstora ) je gledalo motor i svi su dosli do zakljucka da je taj cdi - tci kako vec. Bobine rade, probane su. Pick-upovi su takodje prekontrolisani - rade. Kablovi za svecice rade a i same svecice su zamenjene novima. Ne vidim vise sta je moglo drugo da se pokvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

A za ovo sto se tice i drugih proizvodjaca kineskih motora - uopste mi nije palo na pamet. Surfovao sam malo po netu i sam se uverio da su mnogi delovi isti ili identicni od razlicitih modela. U svakom slucaji hvala ti puno na korisnom savetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ma otkud znam... vise njih (majstora ) je gledalo motor i svi su dosli do zakljucka da je taj cdi - tci kako vec. Bobine rade, probane su. Pick-upovi su takodje prekontrolisani - rade. Kablovi za svecice rade a i same svecice su zamenjene novima. Ne vidim vise sta je moglo drugo da se pokvari.

 

Dodji kod mene i probaj - moj radi bez problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

Najzad sam popravio masinu sa istorijskim cdi-jem. A cdi sam nasao ispod ruke za samo 70 evra i ako je cena novog 2700 dinara u Novom sadu (ali uz jedan mali problem - nemaju ga vec duze vreme a neizvesno je da li ce ga uopste i biti u buduce). Nabavio sam ga preko nekog lika iz Lazarevca za svega par dana. A ono sto ne mogu da shvatim je takvo neprofesionalno ponasanje glavnog servisera i distributera ovih motora. I ni jedan sprintov servis u celoj Srbiji nije imao taj glupi deo. Pa od koga mi to treba onda da narucujemo delove za nase ljubimce... mozda direktno iz Kine???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

Zasto moj Challenger ne moze da razvije vise od 90 km/h, a i na toj brzini kad ga vozim duze, pocne da trokira tako da moram da mu oduzmem gas da bi povratio normalan rad. Drugar mi kaze verovatno slabiji dotok goriva do karburatora... Pa sta ja da mu radim onda da bih mu eventualno povecao protok? Citao sam ranije komentare ovde gde se pominju neke vece brzine cak i one fascinantne od 140 km/h. Bio bih zadovoljan i sa skromnih 110km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Jel trokira ili "secka" na punom gasu? Ako trokira onda imaš višak goriva i u tom slučaju ja bih prvo proverio da li je zaprljan filter za vazduh pa onda išao dalje sa dijagnostikom. Ili sedi na motor provozaj se par kilometara pa onda razvuci pun gas i sačekaj da počne da trokira, isključi motor i stani sa strane, sačekaj malo da se mašina ohladi pa pogledaj svećice na oba cilindra - to će ti biti jasan indikator šta se dešava.

 

S druge strane, ako secka, onda definitivno imaš manjak goriva i tu se onda treba poigrati sa karburatorom - očistiti dizne i naštelovati kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

Ne "secka", bas mi trokira. Na manjim brzinama nemam problema, radi besprekorno. Ali na 80-90 km/h pocinje da trokira. Moracu da probam ovih dana da ocistim karburator. Filter za vazduh do duse nisam zamenio novim vec sam ga produvao kompresorom. Ne znam koliko je to efikasno. A sa svecicama - ne znam sta tu da gledam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja