Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Prvo me je zezao extra, morao sam otprilike da ga vozim pola dan ana sauhu. Onda su mi zamenili cevi koje vode kao usisi u karburator. Posle toga je trazio jos malo vise sauha, ali ne kao pre. Sada, i kad su ladni dani, dosta je da odvrnem sauh do kraja, upalim ga, pustim minut, kad se ujednaci rad, skinem sauh skroz. Citao sam, a ima to pitanej i u novom broju Dva Tocka, kazu da treba so pre krenuti, nikako ne turirati u mestu, da bi se ulje pokrenulo i ugrejalo,ali prvih par ulica polako voziti da se sve ugreje i onda udri. Takodje, rekos emi ljudi da ne treba dugo drzati sauh, nego samo koliko mora.

 

Meni je praksa da ujutru podignem na srednji nogar, upalim i zapalim pljugu. Uskoro spustim sauh i kad zavrsim pljugu spreman sam z apolazak.

Nadam se da sam pomogao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd

@ Crni leptir,

Imamo istu masinu, pa kapiram da ti ne bi lose dosao savet... Moj sauh se nesto sjebao, pa moram da ga drzim sam, jer se odmah vrati, a drzim ga dok god ne promeni rad motora, sto je otprilike 15 - 20 sekundi, a onda ostanem u mestu jos neko vreme, jer se dogadja da promasim tajming, pa se par puta ugasi... Posle toga, neko vreme ne prelazim 4K obrtaja, a onda, djiha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

citajuci vase postove i ostale postove i teme na ovom forumu ostao sam sa

par malih nedoumica u vezi izbora motora....

lista bi izgledala ovako   ??? :

1. KLE 500- motor koji se meni svidja i koji je po meni taman za mene, zbog visine snage itd... ;D

2. EN 500- cruser koji mi se takodje svidja i koji je takodje po meni idealan za putovanja i uzivanja.... ;D

3. QM 250 ili kingroad 250 takodje smatram da je dobar motor ali vidim da ima par "sitnica" koje mogu da mi pokvare

sezonu  >:(.

Mana prva dva motora je sto sigurno moraju biti polovna i "macak u dzaku"  ::) dok treci je uistinu nov

ali po vasim postovima(citaj Nikolinim postovima) sam postao  ::)  ::) malo skeptican po pitanju kineza, pogotovo sto imam

saputnicu koja ce krstariti samnom, tako da nisam siguran kako ce se pokazati QM i king na malo duzim putovanima.....

imate celu zimu da mi pomognete da se odlucim...

Forest se nesto nije zalio na njegvu masinu ali koliko mi se cini nesto nije napravljena za dvoje (bar sediste)

;D

A ako ti stane negde na putu neki od ova dva, otprilike bi bio u istom sosu bilo kinez ili kawasaki u pitanju, mada bi ti deo najverovatnije pre stigao iz Beograda ili Novog Sada nego iz Japana.

Ma ne narucuju se svi delovi iz Japana, delovi za te masine (GPZ,KLE,EN) su prilicno dostupni i mozes ih naruciti u Srbiji nez problema. Bas sam tako cuo i citao. :)  Tako da s tim nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nisam mislio bas toliko bukvalno, vec da ako nema delova na lagru firma od koje uzimas delove mora prvo da ih poruci, i da moze da se desi da potraje dok delovi ne budu dostupni. Potrosnog materijala naravno da ima, ali niko ne zeli da narucuje i cuva gomilu skupih delova na polici u slucaju da nekom zatreba.

 

Sa druge strane delova za kineza ima sta god da je u pitanju, jer se po potrebi novi motori rasturaju i koriste za delove, upravo zbog samog transporta i cekanja delova.

A verujem i da se zabodes negde na putu, da im ne bi bio problem da posalju deo post expresom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

@NikolaCruss, @SAAB93, hvala na odgovorima. Ono da ne treba turirati, vezano je za hladan start i to je O.K. Medjutim, kod mene je nesto drugaciji problem. Iako mi radi sajla sauha i podize ono perce,  motor se ponasa kao i da nije povucen sauh, odnosno veoma malo se oseti promena u radu u nekom polozaju izmedju sredine i maximuma. (na maximumu se obavezno gasi) Sa paljenjem nemam nikakvih problema, ali uvek moram malo da drzim na gasu da se ne bi ugasio. Vec posle 1 km i manje, vracam sauh i motor radi besprekorno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

@Crni leptir

Posto ima istu masinu, slicno se i ponasa samo je potrebno da nadjes pravi polozaj sauha da se ne gasi kad je hladan, kod mene to nije bilo preterano tesko, sto se tice zvuka motora skoro da se nista ne menja sa sauhom ili bez, ali ako zaboravis da vrati sauh i krenes uz neku uzbrdicu veoma ces brzo primetiti i po zvuku a i po znazi. Sve u svemu nije neki problem bitno je da i kad je najhladniji pali iz prve :) mada ga bas i nisam vozao po nekom minusu :)

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

Momcadio samo da se javim na kratko imam bus za Sarajevo za 1 sat .

Mora nesto i da se radi

Zao mi je sto necu da vozim svama ovijeh dana ali sezona jos nije zavrsena

Pozdrav mrki

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

fala nikola i mislim da si u pravu,

vecina tih stvari je na psihickoj osnovi  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

svaka cast za tekst nadam se da cemo uskoro krstariti zajedno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

nesto m ispalilo ovo obavestavanje o novim postovima na temi,pa sam izgleda propustio neku polemiku ovdi.

Sto se Nikolinog motora tice,ja ga jos nisam probao,jer uvek kad se setimo da se djoramo,vec smo na nekoliko piva,a djavo ne spava.Ali Dragonfly jeste,i ja mu verujem na rec kad kaze da je to najutegnutiji kinez od svih nasih(a vozio je i moj).Znaci,moj brat Nidza je,u stvari picajzla,i ne uzimajte njegove prethodne kukumavke za ozbiljno  ;D ;D (jbg,ovo je bilo jace od mene)

Drugo,sta je to sauh?  ;D ;D Malo njamke,ali ja to nisam jos koristio na mom motoru(nije bilo potrebe,mozda ce biti zimus)

Sa svojim konjicem (sto bi rek'o nas drug saxi)sam do sada prezadovoljan,osim zamene ulja(i to cu da proredim  :D ),ulaganja 0,slovima zero,presao 6200(dace bog i 66200).Sta je otpadalo,pootpadalo u prvih mesec dana,i to je to(danak neiskustvu).Ujutru ne palim pljugu,palim motor,i palim!

Delova mozda bas i nema na lageru,kako kaze Balckbite,ali nesto se za sad i ne interesujem preterano(nije bilo potrebe)

Da ne tupim vise,vec je spomenuto,off road,kisa(i to do kolena),vrucine(45 i kusur),i na kraju moj,i Dragonfly-ev rezon,nije kupio on nas,nego mi njega!Sto manje brines,to manje problema

Smeo bih da krenem bilo gde,i bilo kad,sa punim poverenjem u mog konjica,a sve moze da stane ponekad naravno,pa i nasi kinescici!

Kako za sad stvari stoje,vozicu ga sigurno i sledece sezone(pa i one tamo),pa se iskreno nadam da ce biti postovano mnooogo lepih i dugih putovanjca i slicica.

I na kraju izlaganja,"boj ne bije svijetlo oruzje......... ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Sve sto rece Forest, stoji! Sledece sezone po jedno 10.000 da natucemo ili nista. E tada ce to vec biti masine za pricu :)

 

Dzoks, ono sto ja nisam imao, a mislim da je najbolje kod biranja motora - PROBA! Lepo cemo neki od narednih dana da se nadjemo, pa probaj moj motorin, a mislim da govorim i u Forestovo ime, pa ces znati st ati pase, sta ne. Sve cemo ti pokazemo na samom motoru, sta muci, sta ne, pa ces znati sta ti je ciniti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@Forrest

Delova mozda bas i nema na lageru,kako kaze Balckbite,ali nesto se za sad i ne interesujem preterano(nije bilo potrebe)

 

Ne bih se bas slozio sa tobom iz sledecih razloga.

 

Vecina kineza deli mnogo istih komponenata, tako da nisi ogranicen na jednog dilera. Sprint Prince, Qingqi QM250, Kinroad, Jinlun, i jos po neki manje popularni kinezi , dele vecinu delova, i u 99% slucajeva pasuju sa jednog na drugi(jedino Kinroad lanac ne bih preporucio, previse je tanan u odnosu na ostale i ne uliva mi preterano poverenje).

 

Challenger jeste noviji model, i veoma se razlikuje od ostalih, ali opet pasuje dosta komponenti gorepomenutih, doduse u mnogo manjem procentu.

Ono sto je za tebe alternativa po pitanju agregata su Yamaha Virago(sve mislim da ces za nju da kupujes delove ;D), Keeway Supershadow i Keeway Landcruiser. Koliko mi je poznato Keeway veoma dobro stoji sa lagerom delova, a imaju servise po citavoj srbiji pa delovi ipak ne bi pretstavljali veci problem u tvom slucaju.

Kinroad takodje mogu da pohvalim, za Qingqi i Jinlun ne znam. Sprint tu i tamo, ne bih sad nesto da ih pljujem jer nisam trazio nista preterano, ali desi se da nemaju i nisam bas zadovoljan cenama koje su za neke komponente i do 3-4 puta skuplje nego u Kinroad servisu/magacinu.

Keeway je takodje povoljan po tom pitanju.

 

P.S. Blatobran kod tebe pasuje od bilo kog modela. Imaj to na umu. ;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

jeee,tks bro!

sace pravim kvazimoda preko zime,pa kad izadjem na prolece,bice to JinWay Virago! ;D ;D

Ma imam utisak da necu nista ni pipnuti preko zime,nego se lozim bezveze.Zimi me mrzi da zivim,a ne da radim nesto (mada i leti,kad me smlati ona vrucina....).Ako iskasapim prednji blatobran,bice to uspeh!  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

jeee,tks bro!

sace pravim kvazimoda preko zime,pa kad izadjem na prolece,bice to JinWay Virago! ;D ;D

Ma imam utisak da necu nista ni pipnuti preko zime,nego se lozim bezveze.Zimi me mrzi da zivim,a ne da radim nesto (mada i leti,kad me smlati ona vrucina....).Ako iskasapim prednji blatobran,bice to uspeh!  ;D ;D

 

Mislim da je jednostavnije bilo da si samo napisao da te mrzi da zivis. :D :D :D

 

Ma nema veze iako ne uradis, bitno je da se planira.

 

E da se pohvalim da sam uspesno zavrsio lekarski pregled jutros, i da ne moram da nosim cove. Kao sto sam i sam bio skeptican za levo oko, pokazalo se da sam deveti level. Na desnom sam jedanesti, a deset je normala, dako da u proseku dobro vidim. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

cime da seckam plastiku? razmisljao sam da otmem detetu onu testericu za tehnicno,pa polako da ciguljam,al ako imas neku bolju ideju,dobrodosla je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

cime da seckam plastiku? razmisljao sam da otmem detetu onu testericu za tehnicno,pa polako da ciguljam,al ako imas neku bolju ideju,dobrodosla je

Javljam ako smislim nesto.

Pre nego sto krene procedura mozda ne bi bilo lose da oblepis nekom trakom da se nebi iskrzale boja i same ivice, a i da ne bude picvajz, ako pobegne testera.

 

E da, u vezi Keeway Cruiser-a, onaj vizir na njemu mi se veoma dopada, a sigurno je jeftiniji nego u luisu(120e takav), pa mozda i nabacim..........preko zime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12266 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

E jesi car  mali141.gif

 

A prednji blatobran bi stvarno trebao da skratiš, onako mnogo bre glomazno deluje. Nije valjda od plastike?

Plastika najbolje obožava da pukne kad navališ na nju, tako da mi mala testerica ne deluje kao loša ideja i obavezno, kako kaže poštovani kolega, prvo nalepi sloj trake, obeležiš i polako sec, sec.

 

U društvu je lakše, samo nabavi...znaš već šta i organizovaće se akcijaši da to smandrljaju ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

E jesi car  mali141.gif

 

A prednji blatobran bi stvarno trebao da skratiš, onako mnogo bre glomazno deluje. Nije valjda od plastike?

Plastika najbolje obožava da pukne kad navališ na nju, tako da mi mala testerica ne deluje kao loša ideja i obavezno, kako kaže poštovani kolega, prvo nalepi sloj trake, obeležiš i polako sec, sec.

 

U društvu je lakše, samo nabavi...znaš već šta i organizovaće se akcijaši da to smandrljaju ;D

neces verovati,ali i na Intruderu su plasticni!

ma sloj trake al metalne,da ne bi na kraju ispao kaubojski sesir od branika

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

nesto m ispalilo ovo obavestavanje o novim postovima na temi,pa sam izgleda propustio neku polemiku ovdi.

Sto se Nikolinog motora tice,ja ga jos nisam probao,jer uvek kad se setimo da se djoramo,vec smo na nekoliko piva,a djavo ne spava.Ali Dragonfly jeste,i ja mu verujem na rec kad kaze da je to najutegnutiji kinez od svih nasih(a vozio je i moj).Znaci,moj brat Nidza je,u stvari picajzla,i ne uzimajte njegove prethodne kukumavke za ozbiljno  ;D ;D (jbg,ovo je bilo jace od mene)

Drugo,sta je to sauh?  ;D ;D Malo njamke,ali ja to nisam jos koristio na mom motoru(nije bilo potrebe,mozda ce biti zimus)

Sa svojim konjicem (sto bi rek'o nas drug saxi)sam do sada prezadovoljan,osim zamene ulja(i to cu da proredim  :D ),ulaganja 0,slovima zero,presao 6200(dace bog i 66200).Sta je otpadalo,pootpadalo u prvih mesec dana,i to je to(danak neiskustvu).Ujutru ne palim pljugu,palim motor,i palim!

Delova mozda bas i nema na lageru,kako kaze Balckbite,ali nesto se za sad i ne interesujem preterano(nije bilo potrebe)

Da ne tupim vise,vec je spomenuto,off road,kisa(i to do kolena),vrucine(45 i kusur),i na kraju moj,i Dragonfly-ev rezon,nije kupio on nas,nego mi njega!Sto manje brines,to manje problema

Smeo bih da krenem bilo gde,i bilo kad,sa punim poverenjem u mog konjica,a sve moze da stane ponekad naravno,pa i nasi kinescici!

Kako za sad stvari stoje,vozicu ga sigurno i sledece sezone(pa i one tamo),pa se iskreno nadam da ce biti postovano mnooogo lepih i dugih putovanjca i slicica.

I na kraju izlaganja,"boj ne bije svijetlo oruzje......... ;D ;D

Buduci da vozim isti motor kao forrest da ti potvrdim njegove rijeci. Od kada je kupljen jedini problem koji mi se javio kod njega je bio kada mi se odvojila klema na akumulatoru pa nije htio da pali. Sve ostalo radi odlicno. Zbog nekih putovanja nisam ga bio palio mjesec dana i nakon toga je upalio iz prve. Jedino sto je pod obavezno kada ga uzmes je kljuc u ruke i dotezanje svih srafova koje mozes da zamislis. Nista vise.

Prvo sam se palio da kupim nesto jace odmah, ali sam sada promijenio misljenje i sigurno ga vozim jos minimum iducu sezonu.

Ja sam uvijek za novo jer je kupovina polovnog rizican posao, bar dok ne naucis mnogo o motorima

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja