Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

@Skols

Ajde postavi par slika da vidimo kako izgleda ta crna varijanta. Na kom si ga popustu uzeo?

 

Imas na 54 jednu a na 55 par slika :)

 

A popust je,kako mi prodavac rece,od septembra poceo,i mislim da je svuda ista cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Potrosnja je po meni velika,od onih 2-2.2l sto obecavaju,zaboravi.Ja sa punim rezervoarom predjem 100km,manje-vise..znaci 4-4.5l.Nisam ga nikad ostavio bez kapi goriva,uvek je ostalo pola litre-litra,tako da bi mogao jos da predje sigurno.

Mane:po meni dosta je tvrd,mada je moguce da se amortizeri nisu jos razradili.Sediste je dosta veliko,ali je deo za vozaca dosta blizu,tako da je uvek sedim sa pola dupeta preko onog malog prelaza.Jbga,ja imam 195cm/110kg,pa bas mi i ne stoji :)

 

Sve u svemu utisci su super,jedino me ta potrosnja malo brine,al` ajde...Mada su mi u glavnom servisu rekli da je to normalno do prvog servisa,posle bi,navodno,trebala da bude oko 3-3.5l.

Druze mozda ti trosi tiliko zbog toga sto nisi bas mali covek ;D a to je masina od 50ccm.

A ta tvrdoca... kapiram da je to mozda zato sto Matrix spada u sportske skutere. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Naslon - stalak za kacigu - neprocenjivo, kako li sam to zaboravio.

Hebo stalak za kacigu, moz' je okaciti i na volan ;D ili bilo gde drugde... To je bas neprocenjivo... ::):P:D

 

Zesci stisak neke mackice na zadnjem sedistu, totalno neprocenjivo! ;D ;D ;D :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Druze mozda ti trosi tiliko zbog toga sto nisi bas mali covek ;D a to je masina od 50ccm.

 

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D

vidim ja zato meni trosi moj malisa toliko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

@Skols

Ajde postavi par slika da vidimo kako izgleda ta crna varijanta. Na kom si ga popustu uzeo?

 

Imas na 54 jednu a na 55 par slika :)

 

A popust je,kako mi prodavac rece,od septembra poceo,i mislim da je svuda ista cena.

 

Pogledao sam slike, odlican skuter. Sta sve pise na kontrolnoj tabli, da li se jos gasi na ler gasu?

Sto se tice dimenzija tu smo negde. Ja sam isto 110 kg ali sam 180cm, ako tebi odgovara naj verovatnije ce i meni. Jedino me potrosnja brine. Navikao sam na 4T masine tako da sve sto sipam preko 2.5L na 100km bice :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

i kinezi gde ste danas krstarili...

Ja i Wolflord smo se danas malo provozali. PRvo smo isli u St. Banovce nekim finim putem pa smo nastavili do Vojke. Od Vojke smo isli naad do St. Pazove pa produzili do Golubinaca a iz Golubinaca do Indjije pa nazad nasim lepim kucama.  ;D Ubili smo nekih 60-tak KM, lep dan za voznju, bilo bi steta propustiti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Ler gas sam namestio,samo podesio da bude jaci.Nikakvih nemam problema.

Na instrument tabli su:

-desno je obrtomer,pored kog je dig.merac kolicine goriva

-levo brzinomer ispod kog je predjena kilometraza

-izmedju je napunjenost akumulatora :) kao i sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

citajuci vase postove i ostale postove i teme na ovom forumu ostao sam sa

par malih nedoumica u vezi izbora motora....

lista bi izgledala ovako  ??? :

1. KLE 500- motor koji se meni svidja i koji je po meni taman za mene, zbog visine snage itd... ;D

2. EN 500- cruser koji mi se takodje svidja i koji je takodje po meni idealan za putovanja i uzivanja.... ;D

3. QM 250 ili kingroad 250 takodje smatram da je dobar motor ali vidim da ima par "sitnica" koje mogu da mi pokvare

sezonu  >:(.

Mana prva dva motora je sto sigurno moraju biti polovna i "macak u dzaku"  ::) dok treci je uistinu nov

ali po vasim postovima(citaj Nikolinim postovima) sam postao  ::)  ::) malo skeptican po pitanju kineza, pogotovo sto imam

saputnicu koja ce krstariti samnom, tako da nisam siguran kako ce se pokazati QM i king na malo duzim putovanima.....

imate celu zimu da mi pomognete da se odlucim...

Forest se nesto nije zalio na njegvu masinu ali koliko mi se cini nesto nije napravljena za dvoje (bar sediste)

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Dzoks, recimo da sam u sličnoj situaciji. Meni su favoriti Virago i Rebel, koji stari po desetak godina koštaju 2000 evra. Sve i da skupim te pare, pritanje je na kakav ću komad naleteti, a još sam i početnik i ne razumem se u kupovinu polovnog bajka. A i gubim još jednu sezonu.

Zato sam se i odlučio da početkom sezone kupim novog kineza koji je i jeftiniji od pomenutih modela. Kada skupim dovoljno novaca prodajem kineza i kupujem ono što mi je zaista želja. Koliko vidim po oglasima Princ kojeg najverovatnije kupujem izgubi do 300 evra na vrednosti za godinu dana. Pošto imam garažu, a i siguran sam da ću ga jako paziti, moći će da se dobro proda. Po meni je to bolje nego gubiti još jednu sezonu, jer vreme neću moći da vratim, a pare ću dobrim delom moći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

slazem se sa tobom, ali meni ostaje pitanje ako se i uzme taj

kinez od 250ccm kako ce se on ponasati samnom (105kg) i saputnicom (50kg)

prtljagom (20kg) i otprilike 1000km a da me ne ostavi negde.....

samo se plasim da me ne ostavi negde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

‚Nije da ne može, ali....zaboravi na 1 000 km sa 250 kubika, ogromno je to opterećenje za taj nejaki motor, saputnika i teret...jedino da smršaš bar 30 kila... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

‚Nije da ne može, ali....zaboravi na 1 000 km sa 250 kubika, ogromno je to opterećenje za taj nejaki motor, saputnika i teret...jedino da smršaš bar 30 kila... ;D

;D naravno mislio sam 1000-500-700km otkud znam -u danu sa par, vise od par odmora i zastajkivanja....

jel to moguce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

pre neki dan, mozda je bila nedelja ili ponedeljak, vozim auto i vidim lik na bajku ispred mene,

blicnem mu par put i dam zmigavac i udarimo u pricu, ja njemu reko samo da vidim motor,

covek se skloni u stranu i kaze evo gledaj. I tako ja gledao (sprint princ 125ccm) i kroz pricu

mi isprica da je isao u gucu sa njim (Temerin-Guca) a posle da je isao na zlatibor (Temerin-Zlatibor)

sa sve zenom (lik je stariji i malo sitniji i laksi).

Kaze da nije imao nikakvih problema sa njim osim sto mu je cajgr crko (reko bas cudno).

I jos mi je napomenuo da dok je razradjivao motor potrosio je tri rezervoara....

eto ako on laze lazem i ja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

citajuci vase postove i ostale postove i teme na ovom forumu ostao sam sa

par malih nedoumica u vezi izbora motora....

lista bi izgledala ovako   ??? :

1. KLE 500- motor koji se meni svidja i koji je po meni taman za mene, zbog visine snage itd... ;D

2. EN 500- cruser koji mi se takodje svidja i koji je takodje po meni idealan za putovanja i uzivanja.... ;D

3. QM 250 ili kingroad 250 takodje smatram da je dobar motor ali vidim da ima par "sitnica" koje mogu da mi pokvare

sezonu  >:(.

Mana prva dva motora je sto sigurno moraju biti polovna i "macak u dzaku"  ::) dok treci je uistinu nov

ali po vasim postovima(citaj Nikolinim postovima) sam postao  ::)  ::) malo skeptican po pitanju kineza, pogotovo sto imam

saputnicu koja ce krstariti samnom, tako da nisam siguran kako ce se pokazati QM i king na malo duzim putovanima.....

imate celu zimu da mi pomognete da se odlucim...

Forest se nesto nije zalio na njegvu masinu ali koliko mi se cini nesto nije napravljena za dvoje (bar sediste)

;D

Ma pusti ti Nikoline postove, nije to zbog motora nego coveka pojurio maler. Eto kad je konacno sredio motor kako treba, ukrali mu ciradu. ;D

 

Izgleda da je nikola ubo primerak. Osim njega niko se nezali preterano, cak svi su vrlo zadovoljni svojim kinezima za ono sto im pruzaju, za relativno skromnu sumu novca. Ako nesto i crkne, crkava u garantnom roku, jer su kvarovi najcesce tipa nedovoljno dobrog sklapanja motora. Generalno stvar koju je pozeljno uraditi na svim novim kinezima je da se cim dodju iz prodavnice detaljno prekontrolisu i provere i dotegnu srafovi, i pregledaju sve komponente.

 

Pozitivna stvar kod njih je sto su ekonomski veoma isplativi, delovi su jeftini, a odrzavanje i servis moze da radi bilo koji majstor jer su konstrukcijski veoma jednostavni i zastarel, a dosta toga mozes da radis i samostalno. Parallel twin agregat npr. datira od sedamdesetih godina, uz vrlo male izmene i modernizacije, jer se pokazao veoma pouzanim u eksploataciji.

 

Za duzi put nije pitanje koliko ce on izdrzati, vec koliko ces ti. Vibracije ukoliko bi se odlucio za parallel twin varijantu nisu ni malo prijatne pri brzinama preko 90kmh, mada ce se to tvojoj saputnici mozda i dopasti. ;) Ukoliko bi se odlucio za V, tebi bi sigurno bilo mnogo prijatnije.

 

Po pitanju kilaze ne bih se preterano slozio sa Arakisom. Maksimalna brzina je niza za nekih 5kmh, malo se oseti na preticanjima i na velikim 8usponima, ali nije nista drasticno.

 

Ipak ako planiras cesce duze ture, moj savet je da pucas na KLE ilii EN(naravno bolji su od kineza po svim kriterijumima), ali gledaj da prodjes skuplje prilikom kupovine, i da je u top stanju, jer ako ti nesto crkne popravka moze da te kosta skoro kao pola kineza, a kako se delovi za njih na rucuju i nisu za razliku od kineza momentalno dostupni, upravo to je ono sto moze da ti upropasti sezonu. Najbolje bi bilo da ti neko u koga imas poverenja izabere i uveze primerak za tebe,

recimo neko 94-to verziju sa prenosom preko kaisa, naravno male kilometraze i vrh stanja u slucaju EN-a.

A ako ti stane negde na putu neki od ova dva, otprilike bi bio u istom sosu bilo kinez ili kawasaki u pitanju, mada bi ti deo najverovatnije pre stigao iz Beograda ili Novog Sada nego iz Japana.

Doduse ako tako gledamo, rizik je cim krenes na put, a ako tako gledas na stvari doqrca onda.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Doduse ako tako gledamo, rizik je cim krenes na put, a ako tako gledas na stvari doqrca onda.

 

U pravu si, ako nema tog rizika, onda bi putovanje izgubilo draz... 8) 8) 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Za duza putovanja ne bih ti preporucio kle500. Par ljudi sa foruma su se zalili na vrlo neugodno sediste i prodali su perfektne motore pre svega zbog neudobnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

@Dzoks

 

Da se razumemo, nije bas sve tako crno sto se motora tice. Jedna je stvar sto su za mene i moju materijalnu situaciju 1600 E datih za motor povelike pare, pa sam ocekivao da mi ljubi ruku svako jutro kad mu se obratim :) Ja sam samo pedantno razradjivao svaki problem na koji sam naisao, kako bi mi ljudi pomogli da ga resim, a i kako bih ostale upoznao sa slabim tackama kineza. Problemi koje ces imati sa kinezom, pricam o 250 cc, su uglavnom vise nervirajuci nego teski. Za te pare, evo sad n akraju sezone, presao 4.000 km, mogu reci da je motor ok, sam engine mi nije pravio nikakav problem, vise su me nervirale periferne stvari, pukao blatobran, jer je bio lose montiran, pukao roll bar jer je bio bulja povezan, ne radi cajger, los far i tome slicno. Jedini ozbiljniji zajeb je bio sto mi je pukao sraf koji je nosac engine-a. E sad, mislim da je pre svega stvar u tome sto ja svaku tu sitnicu shvatam jako ozbiljno, jer mi je prvi motor. Gledam po mojim drugarima Dragonfly i ForestGump, slicne probleme oni prihvataju sa smeskom i uz pivo :) E sad, bas kazem, u sali, problemi sa motorom su mi prestali momenta kad sam ja prestao da drhtim nad svakim od njih. :) I to generalno jeste fazon! Sad, kad mi je motor skroz legao, mogu vam reci, nije to lose uopste. Cak sam misli da ga menjam na prolece, da uzmem nesto vece, jer sam visok 207, ali malo sam se cvrkno po glavi, alo bre, nisam zavrsio ni prvu sezonu, a vec  se silji pa bi da menjam. Tako da, sad cu preko zime gledati da uradim produzene komande, iskreno za moj sto kazu lifestyle, 250 radi jako lep posao, mozda bih voleo jos malkice robusnosti, ali, sta bi sve hteo mali perica.. :) Odvezao me je bez greske na Veliku Planu, Rajac, Goliju 700 km, ofroud i sve.. kad mi dune picim po BG i okolini sa ortacima, potrosnja je do 3 l, ne osetim, nisam u njega potrosio skoro ni dinar, samo redovni servis, zbog zadrzavanja garancije, vazi mi do februara, da jos izmenjam par stvari, tipa neko hteo da mi obije sediste, pa mi slomio onu bravicu, jedan sraf mi ispao iz rama...

 

Suma sumarum (verujem da mnogi ce pomisliti da sam oboleo...:) ) ja sam zadovoljan! Minimalni troskovi, ko ga j... imas garanciju, u njoj ga fakticki testiras i izmenjas sve sto treba, zato preporucujem uzimanje u prolece, da se odradi komplet prva sezona. Jednostavno, ne daje mi zeni ni najmanji razlog da mi se zali na motor jer je on jedini besplatni clan domacinjstva :) Ziv mi bio, gume mu se sjajile  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

Prvo ovo je 69 -a stranica (mnogo lep broj)

Drugo oduvek sam mastao da mogu spakovati NikoluCrussa u neku torbicu i izvaditi kad mi treba( ni sport Bili to nebi mogao ali nema veze)

Svaka cast za text iskreno i najpostenije

BRAVO,BRAVO,BRAVO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

Pitanje za Nikolu Crussa: Reci mi druze kako se kod tebe ponasa sauh kada je hladan motor? Kod mene nema puno efekta, i ako sam mislio da ce to da legne posle razrade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja