Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

sedeo sam i citao postove do neke 30 stranice i nemogu vise....

imam jedno pitanje za kinez klan (kome i sam pripadam):

jel zna neko nesto o Q M  250, video sam jedan da je isao sa BJB clanovima do vlasine pa me interesuje da li

se zna ko je ponosni vlasnik i kakav je motor?

 

http://www.qingqi.co.yu/sr/qingqi_qm250.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1678 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Znam da je covek iz Knjazevca koji nam se pridruzio na izletu do Vlasine, al ne mogu se setiti imena, ali sam ga video u temi KAKO IZGLEDAMO pa pokusaj da ga tamo pronadjes i pitas za savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@Зорге

Imam qm250, Vista edition ;D

Nisam direktno uporedjivao da li ima neke funkcionalne razlike u bilo cemu, ali koliko sam uspeo da vidim samo je blaga razlika u estetici.

 

@dragonfly

Moguce i da ima neke sitne razlike koje su skoro neprimetne.

Npr. Uzimao sam i uporedjivao delove od kinroada, koji pasuju jer je skoro isti motor, medjutim komponente koje se razlikuju su uglavnom nesto kvalitetnije na Qingqi-ju.

Npr. dosta se ljudi zale na rol bar da im puca nosac, koji je na vecini kineza ovog tipa isti, osim na QM250 i na njemu ne puca nista. Izgleda da su se malo vise potrudili da otklone neke nedostatke.

 

@DzOkS

Ono sto ti je verovatno najbitnije je agregat, pa da odatle i pocnem.

Dakle u pitanju je parallel twin od 233.4ccm , nesto izmenjena verzija Honde Rebel 250, i jos nekih hondinih modela koji su nosili istu masinu, uz razlike da je na njemu prisutan karburator vise i 3-4 lamele manje. Spoljna razlika je sto je agregat estetski prihvatljiviji, i ima nesto vecu povrsinu hladnjeka, takodje staje oko dva-tri deci ulja vise nego na hondi. U unutrasnjosti masine nema nikakve razlike.

Snagu razvija linearno i neki svoj maksimum dostize na oko 9000 obrtaja. Po pitanju pouzdanosti u hondi se ovaj agregat pokazao kao prilicno neunistiv, ukoliko su kinezi bili dosledni i izborom materijala onda nema zime, istina nisam cuo za primerak sa nekom ozbiljnijom kilometrazom.

Moj je pregurao 14000 i u odnosu na nov primerak se ne primecuje razlika, i po recima prvog vlasnika nije imao ni jedan kvar za vreme koje ga je on posedovao.

 

Na malim brzinama motor je prilicno upravljiv i lak je za parking manevrisanje.

Kilaza nije velika, a i samo teziste je dosta nisko tako da se tezina uopste i ne oseti pa  dozvoljava i po neki nestasluk.

U krivinama se isto lepo drzi i dozvoljava sasvim solidno obaranje, jer ni po svojim dimenzijama, ni kilazom ne deli tipicne osobine kruzera, a ako zadnji kraj i pobegne veoma lako se iskontrira i koriguje putanja.

 

 

Menjac je precizan, bez problema se ubacuje u visu i bez upotrebe kvacila.

 

Prenos je nesto kraci i razmisljam o stavljanju zub-dva manjeg zadnjeg lancanika, ukoliko nadjem odgovarajuci, kako bih smanjio obrtaje pri vecim brzinama.

Sa druge strane prilicno je startan zahvaljujuci takvom prenosu.

 

Najvece mane motora su vibracije pri visim obrtajima, sto ga sa jedne strane cini zanimljivim za voznju, ali sa druge strane zamara kada je duza voznja u pitanju.

 

Mana broj dva su kocnice. Pozadi je dobos koji dovoljno korektno obavlja ulogu, ali prednja kocnica sa jednoklipnim kljestima nije bas za pohvalu i treba dobro da se "nagazi". Razmislicu o stavljanju celjusti sa Princ-a, ukoliko nije preterana cena.

 

U manjoj ili vecoj meri ovo sto sam napisao je zajednicko za Jinlun, Kinroad i Qingqi, u nastavku cu pisati o razlikama, s' tim da jinlun nisam imao priliku da proucim, pa ako nesto zajebem neka me Dragonfly koriguje.

 

Najuocljivija razlika je u prednjem delu, gde se nalaze jos i maglenke, za razliku od drugih modela.

Prekidaci su metalni, hromirani na JL i kinroad su plasticni.

Rucice su bolje nego na kinroad-u.

Pokazivac za gorivo je analogni, koji je po mom misljenju dosledniji ovom tipu motora, na JL i Kinroad su u pitanju LE diode, s'tim da je na JL veci prostor oko pokazivaca. Nedostatak LED-a je sto su nepregledne pri jakom suncu.

Auspusi su malo siri, i nemaju dodatna creva ( koja bi trebalo da su tu radi euro normi) na izduvnim granama.

Mali estetski nedostatak u odnosu na ostale je sto deklovi oko agregata nisu hromirani.

 

To bi ukratko bilo to od mene. ;D 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Podgorica

Pozdrav svima "kinezima"...

 

Evo ja ne pisem "tursku godinu", ali sam se zato sad u cugu nacitao dosta...

 

Inace polozio sam A i htio bih da napisem par rijeci kako to izgleda u Podgorici.

Elem, polaganje je u subotu u 6 ujutro, i mora se doci sa svojim motorom. Dodjem ja na poligon, a tamo 100 dusa polaze za B. Pridjem instruktoru, i pitam: Hocu li ja da cekam njih ili mogu odmah? A policajac (odnosno lik iz MUP-a, posto je lola u civilu) mi kaze: Idi do one dolje raskrsnice i vrati se, a ja cu te gledati. Inace, raskrsnica je jedno 400-500 metara od poligona, i dobar dio puta mu zaklanja zgrada iza koje se poligon nalazi. I tako ja odem do raskrsnice, vratim se, i pridjem panduru. On pridje, obidje morot: Ovo je sve ispravno, je li? Dodji u petak u auto skolu za diplomu, polozio si! U 6 i 30 ja sam vec kuci, i naravno ponovo u krevetu, jer je subota. Eto toliko o osmicama, i idenju za autom. Na pomenutoj raskrsnici nije bilo cak ni semafora, i bilo je dozvoljeno polukruzno okretanje. Naravno, vozacku sam cekao 20 dana i tek sam je nekidan podigao, sto i nije bilo mnogo vazno jer je padala kisa, a i kad je bilo suvo meni je iskreno receno bilo hladno. E sad, jasno je meni da nema loseg vremena, samo lose opreme, ali jasno je i vama, da ko kupuje kineza, i to polovnog od 150ccm nema nikakve opreme (kacigu sam naravno morao kupiti, al' ona cuva glavu, a ne guzicu).

 

Stavljao sam vec slike ovdje mog motora, i mozda je neko i obratio paznju: Decko koji ga je prije mene vozio skinuo je znak "Vista" sa rezervoara i nalijepio neku naljepnicu "Harly Davidson"? Posto mi je to glupo, a ako je rezervoar go isto tako ruzno, imam molbu za Blacbite-a: mozes li da slikas izbliza znak na svom motoru sto ravnije? Imam mogucnost da napravim dosta dobre stikere, ali nisam uspio na netu da nadjem pristojnu sliku natpisa "Vista". Blacbite, unaprijed sam ti zahvalan...

 

Dok sam cekao vozacku, napravio sam klackalicu na mjenjacu (znam da ima da se kupi, i da nije skupo, al' u Srbiji ljudi, ovje nema nista zivo...samo jedna prodavnica ima motul ulje...) a planiram i da pravim paktreger. Imam ideju i za vjetrobran (imam vec savijen pleksiglas, treba da ga isjecem i napravim nosace) pa me interesuje sta mislite o tome? Kad zavrsim paktreger stavicu slike istog i klackalice, a za vjetrobran bi stvarno volio par vasih komentara prije nego sto pocnem bilo sta raditi. Mozda i par slika, ako neko nesto ima?

 

Eto od mene iscrpan post, a vi se pokazite...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Poceo crv da mi radi

YAMAHA XVS950A MIDNIGHT STAR

 

 

UFFFFFFFF :o

Mnogo lep i dobar motor. Samo ja znam da su ovi motori (doduse Midnight specijal) od 1000 kubika kao najslabiji od tih ponocnih.

Jedan iz 1986.- ali kao nov se prodaje ovde u K.Mitrovici.

Vrteo sam se oko njega, ali za sada imam dovoljno motora.

Uzeo sam samo fabricke kofere od njega i "montazu" prepravio za Kawasakija. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

 

@DzOkS

Ono sto ti je verovatno najbitnije je agregat, pa da odatle i pocnem.

Dakle u pitanju je parallel twin od 233.4ccm , nesto izmenjena verzija Honde Rebel 250, i jos nekih hondinih modela koji su nosili istu masinu, uz razlike da je na njemu prisutan karburator vise i 3-4 lamele manje. Spoljna razlika je sto je agregat estetski prihvatljiviji, i ima nesto vecu povrsinu hladnjeka, takodje staje oko dva-tri deci ulja vise nego na hondi. U unutrasnjosti masine nema nikakve razlike.

Snagu razvija linearno i neki svoj maksimum dostize na oko 9000 obrtaja. Po pitanju pouzdanosti u hondi se ovaj agregat pokazao kao prilicno neunistiv, ukoliko su kinezi bili dosledni i izborom materijala onda nema zime, istina nisam cuo za primerak sa nekom ozbiljnijom kilometrazom.

Moj je pregurao 14000 i u odnosu na nov primerak se ne primecuje razlika, i po recima prvog vlasnika nije imao ni jedan kvar za vreme koje ga je on posedovao.

 

Na malim brzinama motor je prilicno upravljiv i lak je za parking manevrisanje.

Kilaza nije velika, a i samo teziste je dosta nisko tako da se tezina uopste i ne oseti pa  dozvoljava i po neki nestasluk.

U krivinama se isto lepo drzi i dozvoljava sasvim solidno obaranje, jer ni po svojim dimenzijama, ni kilazom ne deli tipicne osobine kruzera, a ako zadnji kraj i pobegne veoma lako se iskontrira i koriguje putanja.

 

 

Menjac je precizan, bez problema se ubacuje u visu i bez upotrebe kvacila.

 

Prenos je nesto kraci i razmisljam o stavljanju zub-dva manjeg zadnjeg lancanika, ukoliko nadjem odgovarajuci, kako bih smanjio obrtaje pri vecim brzinama.

Sa druge strane prilicno je startan zahvaljujuci takvom prenosu.

 

Najvece mane motora su vibracije pri visim obrtajima, sto ga sa jedne strane cini zanimljivim za voznju, ali sa druge strane zamara kada je duza voznja u pitanju.

 

Mana broj dva su kocnice. Pozadi je dobos koji dovoljno korektno obavlja ulogu, ali prednja kocnica sa jednoklipnim kljestima nije bas za pohvalu i treba dobro da se "nagazi". Razmislicu o stavljanju celjusti sa Princ-a, ukoliko nije preterana cena.

 

U manjoj ili vecoj meri ovo sto sam napisao je zajednicko za Jinlun, Kinroad i Qingqi, u nastavku cu pisati o razlikama, s' tim da jinlun nisam imao priliku da proucim, pa ako nesto zajebem neka me Dragonfly koriguje.

 

Najuocljivija razlika je u prednjem delu, gde se nalaze jos i maglenke, za razliku od drugih modela.

Prekidaci su metalni, hromirani na JL i kinroad su plasticni.

Rucice su bolje nego na kinroad-u.

Pokazivac za gorivo je analogni, koji je po mom misljenju dosledniji ovom tipu motora, na JL i Kinroad su u pitanju LE diode, s'tim da je na JL veci prostor oko pokazivaca. Nedostatak LED-a je sto su nepregledne pri jakom suncu.

Auspusi su malo siri, i nemaju dodatna creva ( koja bi trebalo da su tu radi euro normi) na izduvnim granama.

Mali estetski nedostatak u odnosu na ostale je sto deklovi oko agregata nisu hromirani.

To bi ukratko bilo to od mene. ;D 

hvala mnogo, vrlo poucno, to mi je trebalo  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: ATV Shineray xy250stxe

Evo jedan kinez o kome sigurno nije bilo mnogo reci, jer ga do sada nije bilo na nasem trzistu a to je Shineray.

Rade motore i ATV vozila, malo vise o njima mozete videti na njihovom sajtu: http://www.shineray.com/

Mi smo prvi koji su ih uvezli i prodaju ih u Srbiji, momak i ja vozimo njihove quad-ove i jako smo zadovoljni.

Ako vas nesto interesuje, slobodno pitajte.

Evo i par slicica:

 

n1061323299_149930_8215.jpg

moj zuca  ;D

 

 

 

post-4649-12879006146249_thumb.jpg

post-4649-12879006146723_thumb.jpg

post-4649-1287900614715_thumb.jpg

post-4649-1287900614758_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Marijana, dobrodosla, kao sto rece Slayer bilo bi lepo kada bi napisala koju rec o proizvodima ovog proizvodjaca, kao i poneko iskustvo ;)

 

@mirko_pet

 

Cestitke na polozenoj kategoriji, izgleda vam jos ja jedini kvarim prosek, sram da me bude. ;D

 

Vidi sto se tice slika ne znam koliko kvalitetno mogu da izvedem, ali pokusacu.

Trenutno sam u periodu voznje Falcon-a, a vista nije kod mene jer nemam gde sa oba motora istovremeno. Da budem iskren i sa po jednim mucim muku, sa nasukavanjem, gazenjem cigla, daski i kojecega, jer je kod mene u dvoristu gradiliste, ali bice valjda gotova garaza do zime. Najgore je sto imam 30-ak metara guranja u nazad do ulice jer nemam gde da okrenem.

Nego ne bi bilo lose da mi pustis koji PP s' vremena na vreme jer sam sam po sebi zaboravan, a narocito sto sam u kojekakvim obavezama, da ne ispadne da sam te namerno zaboravio.

 

 

@deki59

Nego mirko_pet je spomenuo neke slike, paktregere, nesto mi to poznato zvuci, izgleda da nisam jedini zaboravan ovde. ;)

Ajde seti se pa uslikaj i ti to. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ето нама и "Шајнреја"!!! Супер!

 

Него, Маријанице, замолим момка да мало види на овом форуму и овој теми - људи ишту информације, а и вама, као фирми, може да буде само добро.

 

А кажи ми, има ли се идеја за увоз "Шајнрејева" на два точка? Некако ми се чини да би се тога продало више од ових спортских мотокултиватора (не кажем ништа о конкетној марки, већ о АTV-има генерално). И на крају: какви су поланови са продајном и, што ми је важније, са сервисном мрежом?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Imam jedno pitanje za vlasnike Kinroada!

Malo mi se klacka rezervoar i to napred blizu viljuske, pronasao sam par srafova pozadi koji ga drze i oni su stegnuti ali napred vidim samo neke gumene drzace na koje se naslanja rezervoar ali nikako ne mogu da nadjem neki sraf kojim se priteze da to klackanje malo smanjim. Ako neko zna da li napred uopste moze da se nekako stegne rezervoar neka javi! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

nemoras skidati rezervoar, samo s prednje strane zavuces klesta, iza vilana i stegnes ih, one su oko gumenih drzaca. Tako se i stavlja rezervoar, sto se prvo navuce na gumene drzace, i onda fiksira srafovima koji su dole, kod sedista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa i ja sam tako nesto pomislio, ali nije se klackao do sada,pa reko da se nesto nije razlabavilo, mada pomera se i levo-desno i gore-dole, a ovim stezanjem cu resiti samo pomeraje gore-dole a levo-desno ce ostati :)

Hvala u svakom slucaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: ATV Shineray xy250stxe

O kvalitetu Shineray vozila najbolje svedoci cinjenica da ih izvoze na sve kontinente, i da ih ima u preko sto zemalja.

Ukljucujuci Nemacku ( meni najmerodavnija za kvalitet) gde se ovi sportski ( ja ih ipak ne bih nazvala motokultivatorima obzirom da sam kultivator vozila, i da nema apsolutno nikakve veze sa ovim, osim sto su oba na 4 tocka i cetvorotaktna ;D) quadovi nalaze registrovani, poseduju Holandski TUV sa euro 3 standardom ( EEC sertifikatom) koji im omogucava da budu registrovani bilo gde , osim kod nas  :-\. Kod nas ce biti moguca registracija tek sa novim zakonom, sto znaci najkasnije od marta meseca.

E sad, do tada nasi lepotani ce kostati izmedju 1800 ( za najmanji model vazdusno hladjen) i  2700 (najveci model vodeno hladjen).

 

edit (Pablo): obrisan komercijalni deo posta. Besplatno reklamiranje je zabranjeno na forumu. Za reklamiranje pogledati objasnjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Odlicni su ovi kvadovi ali bih se ja ipak opredelio za dva tocka. Bas mi se svida model XY250-2A 377# a nije ni los i XY250-2A 377# XY250-5 381#.

Kolika bi bila cena ako bi poceli ovo da uvzite?

200822793935275bg1.th.gifthpix.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Маријанче, написах ти раније: људе више интересују двоточкаши.

Ја бих заиста размислио о увозу "Шајнрејевих" мотоцикала.

Увезите макар један као "семпл", кад наручујете контејнер, па видите да ли вреди петљати се са њима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja