Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Evo jedna Shineray zanimljiva slika njihovog modela

Inace veoma lepe specifikacije.

250ccm, sa 4ventila, i 20kw uopste nisu za podcenjivanje

Kontra viljuska, dvoklipna kljesta sa diskovima na oba tocka itd.

Uostalom pogledajte i sami.

http://www.shineray.co.nz/product_info.php?products_id=18

 

Naravno nije u raangu Yamahe WR, ali za amatere veoma pristojno resenje.

Istina po snazi motora prednjaci prilicno u odnosu na WR-a, bar po specifikacijama koje sam uspeo da iskopam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Pozdrav svima!

Prvo vam se moram pohvaliti da sam pročitao celu temu. Da, svih 67 strana.  ;D I da vam se zahvilim na napisanim informacijama. Potvrdili ste moj plan da na proleće kupim Sprint Princa. Pošto sam početnik odlučio sam se za nov motor. Jedina obavezna stavka je da to bude kruzer. Nažalost zbog finansijske situacije nisam u mogućnosti za nešto bolje, ali iz vaše priče mi se čini da će Princ izdržati bar dve sezone bez ikakvih problema. Prvi plan mi je bio Keeway Superlight koji je i dalje u igri, tj. sve zavisi koliko ću para skupiti do proleća. Gledam na taj bajk kao ulaznicu u celu priču, pošto treba i položiti za A, kupiti opremu... a posle dve sezone bih verovatno prodao motor i kupio neki bolji.

E sad imam jedno konkretno pitanje. Da li možda neko zna nešto o eventualnom sajamskom popustu pošto bih u tom nekom periodu i kupovao motor?

Naravno, ako imate neku sugestiju pišite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Kula

Imas 10% popusta na sajmu automobila, a za moto sajam u NS_u, koji je u aprilu, cuo sam da su popusti i veci, ali nisam sigarun, opet kazem, to sam samo cuo, nisam proverio.  Imas car show u NS-u od 21. do 26. oktobra, pa ako si iz blizine, skokni pa sam pogledaj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Evo jedna Shineray zanimljiva slika njihovog modela

Istina po snazi motora prednjaci prilicno u odnosu na WR-a, bar po specifikacijama koje sam uspeo da iskopam.

WR bi ga odvalio kao od sale ;D ;D

Kad sam video sta taj bajk sve moze... :o Bas trpi svakakvo izivljavanje a i oprema na njemu je bas fina :) Ima finih klipova na Youtubu ;D

 

Mada cini mi se da je ovaj Shineray enduro skroz OK, dobro izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pozdrav svima!

Prvo vam se moram pohvaliti da sam pročitao celu temu. Da, svih 67 strana.  ;D I da vam se zahvilim na napisanim informacijama. Potvrdili ste moj plan da na proleće kupim Sprint Princa. Pošto sam početnik odlučio sam se za nov motor. Jedina obavezna stavka je da to bude kruzer. Nažalost zbog finansijske situacije nisam u mogućnosti za nešto bolje, ali iz vaše priče mi se čini da će Princ izdržati bar dve sezone bez ikakvih problema. Prvi plan mi je bio Keeway Superlight koji je i dalje u igri, tj. sve zavisi koliko ću para skupiti do proleća. Gledam na taj bajk kao ulaznicu u celu priču, pošto treba i položiti za A, kupiti opremu... a posle dve sezone bih verovatno prodao motor i kupio neki bolji.

E sad imam jedno konkretno pitanje. Da li možda neko zna nešto o eventualnom sajamskom popustu pošto bih u tom nekom periodu i kupovao motor?

Naravno, ako imate neku sugestiju pišite.

 

Najpre dobrodosao na forum.

 

E pa cestitam na procitanim stranama, nadam se da je pomoglo obzirom da su potrebni dani guglanja da bi se na netu nasle iole korisne informacije o kinezima. :)

 

Ako nikada nisi imao iskustva sa motorima, bice ti zanimljivi bilo koji od ova dva, mada bih ti sugerisao da ides na 250ccm, jer razlike u ceni nisu kriticne, tj u istom su rangu kao za superlight-a, narocito ako planiras neke ozbiljnije kilometraze i voznju po usponima i cestu voznju suvozaca.

 

Kada je u pitanju kvalitet zavrsne obrade Superlight prednjaci u odnosu na Princa, pristojnije je dizajniran i boja je kvalitetnija.

Po pitanju snage, ne bi trebalo da ima neke bitne razlike zbog razlicite konstrukcije. Superlight ima 25ccm vise, ali zato princ to nadoknadjuje sa dva cilindra i dva karburatora. Medjutim sam razvoj snage je bolji u korist Superlight-a, dok Princ trazi visoke obrtaje koliko sam zakljucio po ponasanju, mada nisam forsirao ni jedan ni drugi, iz prostog razloga sto su tudji motori u pitanju. Ipak u normalnim uslovima voznje Superlight je daleko startniji.

 

Po pitanju komfora ukoliko si malo gabaritnije, bolje juri princ-a u tom slucaju, vise ima mesta na njemu i mozes bolje da se ispruzis, takodje Princ deluje masivnije.

Po pitanju same udobnosti u voznji, zadnji amortizeri bi na oba mogli biti nesto meksi, ali na princu narocito, iz razloga sto je sediste napravljeno od najtvrdjeg materijala za sedista koji je ovaj svet video.

 

Sa tacke gledista suvozaca, na princu je voznja dosta sigurnija, i opustenija najvise zbog naslona, koji osim te uloge dosta olaksava vezivanje prtljaga kako za njega tako i za same nosace kofera koji su masivniji i iz vise delova napravljeni, pa se lakse vezu tregeri i raspodeli prtljag. Sa druge strane fabricki koferi koji se dobiju uz njega su krshina, dok bisage na superlightu iako nisu nekog vrhunskog kvaliteta, nisu uopste lose i mnogo lepse i sluze i izgledaju.

 

Kada su u pitanju "kokpit", Keeway je iskopirao HD prekidace migavaca, pa je svaki sa svoje strane u vidu posebnog prekidaca. Ovakav raspored prekidaca omogucava paljenje sva cetiri sto na Princu nije slucaj, ali i olaksava da se neki od njih zaboravi. Kvacilo je nesto tvrdje, ali radi posao korektno, Na princa nemam zamerki.

 

Jos jedna razlicitost Superlight-a je sto se vrlo brzo zagreva i biva spreman za voznju, ali saug izveden na samom karburatoru u vidu poluge u tri polozaja, dok je na Princu klasican klizac preko sajle na upravljacu pored leve rucice i dozvoljava stelovanje u toku voznje ukoliko ima potrebe, a verovatno ima jer mu treba dosta vremena da se zagreje.

 

Jos jedan plus za Superligh-a je sto je na njemu prisutan obrtomer, kao i analogna skala pokazivaca gorivo, naspram LED skale Princ-a.

Takodje iako nismo proverilli GPS-om, smo dosli do zakljucka da je Superlight jedini kinez koji pokazuje tacnu brzinu kada govorimo o kruzerima, i prema njemu i prema fabrickim podacima u normalnim uslovima razvija maksimalnu brzinu od 94kmh.

Princ izgleda pokazuje nesto vise, samo nismo sigurni koliko.

 

Da dodam i da su gume su boljeg profila na Superlight-u, i deluju kvalitetnije, ali su sa unutrasnjom, dok je na Princ-u tubeless.

 

Rol bar je na Princu dosta veci i masivniji, dok je na Superlight-u dosta manji, i veoma blizu osloncima za noge, pa se moze desiti i da se cukne nogom prilikom menjanja brzina i upotrebe zadnje kocnice, dok ne predje u naviku njegovo prisustvo.

 

Umalo da zaboravim kocnice. Princ mnogo bolje koci, mislim da je glavni razlog tome dodatni ventil na Superlight-u koji pretstavlja neku primitivnu verziju ABS-a, mada bih ga ja licno izbacio, i vezao kociono crevo direktno na kandzu, jer prednja kocnica ne pruza najbolji osecaj zahvaljujuci ovoj komponenti.

 

Sve u svemu u voznji je Keeway zabavniji, i nesto bolji motor, ali nije nesto preterano superioran u odnosu na princa. Bolji je taman toliko koliko vise kosta, tako da bi budzet trebao da prresudi izmedju ova dva modela.

 

Opet sa druge strane za cenu Keeway-a vratio bih se na pocetak price.

Ima za te pare i 250ccm i to bi bio moj izbor.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Imas 10% popusta na sajmu automobila, a za moto sajam u NS_u, koji je u aprilu, cuo sam da su popusti i veci, ali nisam sigarun, opet kazem, to sam samo cuo, nisam proverio.  Imas car show u NS-u od 21. do 26. oktobra, pa ako si iz blizine, skokni pa sam pogledaj!

Hvala, tome sam se i nadao. Pošto veći deo novaca mogu da podignem iz banke tek u februaru, sačekaću još do sajma i tamo kupiti bajk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Bas sam razmisljao a i razgovarao sa caletom u vezi novog motora. Kako da ga okrenes 50ccm mi je bolja kupovina. Ako uzmem nesto od 125-250 ccm moracu da placam registraciju 6300-8000 a za te pare mogu da uzmem 65L+ benzina i da se izvozim 2500km. Motor bi mi sluzio pre svega za gradsku voznju eventualno prigradsku do 25km u pravcu.

gledao sam nesto po netu i video KEEWAY Matrix 50d sa digitalnom kontrolnom tablom. Sta kazete na kupovinu? On je cvaja tako da ce ipak biti startniji od dosadasnjih 4T masina koje sam vozio a ujedno ce i smanjiti razlikuj izmedju jacih modela 125 4T.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Blackbyte hvala na opširnom poredjenju. Slažem se da bi 250cc bila daleko bolja varijanta i od Princa i Superlight-a, ali meni je problem finansijske prirode. Pošto sam početnik i tek ulazim u celu priču, osim kupovine motora moram da računam u startu i na polaganje za A, registraciju, neku osnovnu opremu, pa i prvi servis jer ću tu kilometražu verovatno jako brzo preći.

Posle jedne ili dve sezone bih već razmišljao o prodaji i kupovini nečeg boljeg. Tada će to već biti lakše jer neću imati ti troškova "sa strane".

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Fabrički je i Matrix "uštrojen" i blokiran, imaš na netu skidanje blokade za taj skuter.

Da bi cvaja išla, trebaju joj obrtaji, što znači treba joj rezonantni auspuh i dooosta goriva, računaj 4.5 do 5 l/100 km, bez povećanja kubikaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

@ Draza84

 

Eto, blackbite je uglavnom sve rekao posto je vozio i moj Superlight i Slayerovog Princa.

Ima nesto sto bih ja dodao...

 

Ja cu uglavnom navesti prednosti Keeway-a nad Princem, one koje sam ja video, znaci estetika i nesto malo voznje, neka snaga i startnost... o voznji na Princu vise zna Slayer.

 

Izgled mozes videti i sam, Superlight je finije i kvalitetnije uradjen, bisage su lepe i super je sto ih dobijes u startu cim kupis motor, mnogo su bolje od onih plasticnih kofera koji stalno drndaju u voznji. Kada sam vozio Princa primetio sam da je Keeway dosta reaktivniji, upravljiviji i ne "propada" iznenadno cim malo cimnes volan. Mozda je to samo navika ali meni je nekako nezgodno... :-\ Sediste na Princu je tvrdo do bola :D dok je na Keewayu dosta mekse. Superlight je puno startniji i brze nabija obrtaje i samim tim snaga vise dolazi do izrazaja naspram Princa. Nije neka razlika u snazi ali je dobra razlika u razvijanju te snage. Ne bih se slozio sa Blackbite-om da je kvacilo tvdje na Superlightu, kvacilo je dobro uradjeno i dobro radi, takodje je i na Princu dobro kvacilo. Prednost Princa je manja registracija od Superlighta i mislim nesto manja potrosnja. Vizir na Superlightu lepse izgleda nego na Princu, onaj na Princu lici na Alien Queen(Osmi Putnik, Tudjin ;D :D). Slajer je montirao vizir na Princa kaze da je stvarno uzasan! Video sam i ja samo jednog princa sa tim vizirom i potvrdjujem da je stvarno bljak. :) Bas se tu slazemo i ja i Slayer i zezamo se da nebi taj vizir montirali ni na Motokultivator a kamoli na motor :D :D

I da, da ne zaboravim auspuhe(one kojima se ja dicim ;D)... na Keewayu su bas onako fino custom odradjeni dok su na princu kao i na svakom drugom kinezu te klase, no to se moze zameniti. Princ deluje nesto masivnije i duze, valjda zbog veceg Rollbara i naslona, mada i jeste nesto malo veci... ne znam, tako mi deluje, moracemo malo da ih izmerimo :D Verovatno nije neka velika razlika... Prince ima onaj lepi naslon koji ja nemam na mom motoru. E sad, kolika je prednost taj naslon ponekad sam bas happy sto ga nemam. Elem... kada vozis neku devojcicu, a ona nema gde da se uhvati pa mora za tebe posto nemas naslon, e to je jedina prednost u nemanju naslona ;D Jos malo "zasolis" situaciju nekim recenicama tipa : "sad se dobro drzi ima nekih dzombi ovde" ili malo dodas gas(ali malo, nemoj da preterujes :)) a one uglavnom plasljive pa te stegnu ko' da im zivot zavisi od tvog struka ili....... ;D ;D ;) ;) ;)

 

Sve u svemu, oba motora su savim OK. Razlika je takva kolika je i razlika u ceni jednog i drugog. Bolje provozaj ako imas prilike i jedan i drugi pa zakljuci sam koji ti vise odgovara. Ja bi izabrao Keeway( ne zato sto ga ja vozim :P :P) ali o5, na tebi je da odlucis sta ti vise odgovara. :) :)

Ako budes mogao ti bolje kupi 250 ccm, to je moj savet a ako nebudes mogao odluci se izmedju ova dva... provozaj, vidi...

 

Nadam se da sam bar malo pomogao. A za Princa je najbolje da se javi Slayer, on zna sve njegove mane i vrline pa nek i on stavi uporedjenje izmedju ove dve masine.

 

Pozdrav! :)

 

P.S- ako sam nesto zaboravio javicu se opet! ;D ;D

 

P.P.S- da, na princu je volan siri i onako... kruzerskiji nego na Keewayu, sto mu dodaje jos malo sirine i fino izgleda.

 

EDIT: Eto zaboravio sam nesto... Kontrole zmigavaca su meni OK, kad se naviknes nema da zaboravljas i mislim da tip prekidaca na volanu nema veze sa zaboravljanjem ukljucenom zmigavca kao sto je blackbite naveo. Pa on cesce zaboravi da ugasi zmigavac od mene, cesto ga opominjem ::) ::)    :D :D    A i mozes da ukljuci sva 4 ukljucivanjem oba prekidaca, znaci na levoj i desnoj rucici ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Ajd sto si ga nahvalio al sto ste se raspisaliiiiii.....

 

 Elem aj i ja da kazem po koju rec.Kao prvo ja nisam uopste montirao taj vizir jer dobio sam ga bez montiranog vizira a kofere su zaboravili da mi donesu.Istina je da Superlight ima bolju zavrsnu obradu ali tu je zato i cena malo veca.

Dimenzije Princa su:

Duzina..........2230 mm

Sirina...........825 mm

Visina...........1160 mm

Osovinski razmak.....1110 mm

Klirens...........85 mm

Tezina..........150 kg  (jbg :) )

 

Kapacitet

Gorivo......... 14 L

Ulje........1L

Max. dozvoljena tezina......300 kg

 

PA da pocnem od paljenja,Princu treba dosta da se zagreje al to malo podesis sa saugom i bude ok.Ja racunam da te to i dobro ako planiras duza putovanja.

E sad na Princu mi se dosta svidja volan jer je dosta sirok pa ima taj neki prijatan osecaj u voznji  i tocak je dosta ispred tebe,malo je neupravljiviji od Superlighta al kad se naviknes nevidis razliku.Sediste je napravljeno od nesto tvrdjeg materijala ali i na duzim voznjama pitaj ih ko najvise voli da staje radi odmora.Rezervoar je siri na kraju sto daje utisak da je veca masina e sad nekome to smeta al meni je tako bolje.Princ trazi vise obrtaje i tu kao da mu najvise prija,vibracije su minimalne cak i pri brzinama od 60 i 80 km/h inace primetio sam da je Princ malo brzi od Superlighta valjda zbog dva cilindra.Sto se tice menjaca svidja mi se sto je postavljena klackalica sto smatram da bolje stoji na kruzerima nego standardan menjac,inace dok sam vozio Wulflordov motor par puta sam potego rolbar umesto menjaca( sorry Wulfy  ;) )al ko sto rece covek to je stvar navike i on se cudio kako se kod mene prebacuje u nizi stepen. ;)

Kuferi su zaista loseg kvaliteta i najbolje bi tu legli neki kozni ako dozvole finansije,naslon za sediste mi je dosta znacio dok sam pakovao na motor sator i vrecu za spavanje stvarno mozes da ga natovaris kao magare.I da i naslon dobro dodje za ostavljanje kacige dok pijuckas vops negde u kaficu.E da i kocnice extra odradjuju posao i vade i raznih nezgodnih situacija.

 

Eto ukratko i nesto od mene,racuja da sam mrtav umoran dok ovo pisem (mrcvario se celi he*** dan). :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Da se i ja malo dodam, da ne kvotujem sad kojesta smoricu se :(

 

Po pitanju rezervoara, licno mi je najbolji onaj u klasi 250.

Na superlight-u je oblika kao srce, mogao je biti malo siri na donjem delu, ovako mi deluje malo zdepasto, ali to je vec stvar ukusa. Sa druge strane mislim da bi sirok donji deo Princa mogao da zasmeta nekom sa duzim butnim kostima, jer bi verovatno morao da bude previse raskrecen u voznji.

 

U vezi kvacila - nije ovo neka mane nego vise konstrukcijska razlika. Kapiram da su opruge lamela na Superlight-u cvrsce , dok su na Princu mekse, malo treba jace da se stisne na Superlight-u da bi rucica dosla do kraja, nego na Princ-u, i rekao bih da je kraci opseg kvacila (ne rucice, nego od momenta kad krene da hvata, dok ne uhvati skroz).

 

Naslon - stalak za kacigu - neprocenjivo, kako li sam to zaboravio.

 

EDIT: Eto zaboravio sam nesto... .... Pa on cesce zaboravi da ugasi zmigavac od mene, cesto ga opominjem ....

 

U pitanju je malfunkcija sjebane oprugice prekidaca + neispravan indikator. Sad je to sredjeno.

Gasio sam ja migavce i onda, samo sto su oni nastavljali da rade ;D

 

@Wolflord & Slayer

"Komentari na prtljag i suvozacicu"

 

Zkljucak je da ako kupujes motor da bi isao na skupove, onda Princ , a ako si kupujes motor da bi picke video, onda Superlight. :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Bas sam razmisljao a i razgovarao sa caletom u vezi novog motora. Kako da ga okrenes 50ccm mi je bolja kupovina. Ako uzmem nesto od 125-250 ccm moracu da placam registraciju 6300-8000 a za te pare mogu da uzmem 65L+ benzina i da se izvozim 2500km. Motor bi mi sluzio pre svega za gradsku voznju eventualno prigradsku do 25km u pravcu.

gledao sam nesto po netu i video KEEWAY Matrix 50d sa digitalnom kontrolnom tablom. Sta kazete na kupovinu? On je cvaja tako da ce ipak biti startniji od dosadasnjih 4T masina koje sam vozio a ujedno ce i smanjiti razlikuj izmedju jacih modela 125 4T.

 

Kao sto rece Arakis, dobijes potrosnju motora od 250ccm (a moze i mnogo vise), a ni upola toliko snage.

Po pitanju pouzdanosti svako budzenje moze da bude problematicno, a cvaje generalno prelaze manje nego 4t. A sto se napravi da brze ide, brze ce i da prestane da ide. Samim tim 65l benzina ce da ode pre nego da npr. platis registraciju za 125ccm i da si miran za sve ostalo.

Spomenuo si gradsku i prigradsku voznju, da bi bitnije iskoristio prednosti skutera treba ti i dobra guzva, a ti sa tim nemas problema.

Ili uzmes 125ccm skuter, ako su ti bitne njegove prednosti kao sto je zastita od vetra i kise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Za par nedelja krecem na fax u Nisu pa mi je za gradsku voznju potrebno neko motorce a skuter bi mi naj bolje odgovarao sto zbog okretnosti dimenzija a i automatskog menjaca. Morao bih i da polazem za A sto je jos jedan izdatak. Budjet mi nije mnogo ogranicen ali te pare od polaganja ako dodam mogu da uzmem dosta bolje resenje od Sprinta Fvision-a. Jeste da je Fvision dobar ali je prevelik za grad a i opet registracija  ???.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Evo da se javim kao vlasnik tog Matrixa 50cc.

Uzeo sam ga pre 20dana,novog,na popustu je bio 99 999 din.Uz to ide alarm,daljinsko paljenje,kofer,2 god.garancije,1god. kasko osiguranja.

Ima digitalnu tablu,alu. patos za noge.Izabrao sam mat-crnu boju,koju i preporucujem.

E sad malo licnog iskustva.To mi je moj prvi licni motor koji ce duze biti kod mene.Za gradsku voznju je ok,lepo ubrzava,ima blokadu na 50kmh do prvog obaveznog servisa.Ja ga jos razradjujem,presao sam oko 400km,i to sve po mom mestu,jednom do Batajnice,i jednom do Stare Pazove.

Potrosnja je po meni velika,od onih 2-2.2l sto obecavaju,zaboravi.Ja sa punim rezervoarom predjem 100km,manje-vise..znaci 4-4.5l.Nisam ga nikad ostavio bez kapi goriva,uvek je ostalo pola litre-litra,tako da bi mogao jos da predje sigurno.

Mane:po meni dosta je tvrd,mada je moguce da se amortizeri nisu jos razradili.Sediste je dosta veliko,ali je deo za vozaca dosta blizu,tako da je uvek sedim sa pola dupeta preko onog malog prelaza.Jbga,ja imam 195cm/110kg,pa bas mi i ne stoji :)

 

Sve u svemu utisci su super,jedino me ta potrosnja malo brine,al` ajde...Mada su mi u glavnom servisu rekli da je to normalno do prvog servisa,posle bi,navodno,trebala da bude oko 3-3.5l.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma slagali su te ;D u stvari, možda i nisu, sad dok ideš 50 km/h držiš stalno gas do kraja, znači otvorio si "sve dizne i kanale" i motor troši maksimalno.

Kad ti skinu blokade, ako budeš išao do 60-65 (što ti toplo preporučujem, ipak su točkovi mali i svaki nalet na rupu može svakako da se završi) neće se toliko obrtati i neće trošiti toliko.

Cvaja je zakon za jurcanje i budženje, ali troši...kad vozim suprugu i sebe svaki dan na posao dođe i do 5 litara/100 km, ovako 4-4.5 l.

Ali ide ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

+ sve to + mojih 110kg (opciono devojka ili drug)

Ma ne jurcam ja,nit` skuterom,nit` kolima,tako da mi je 40-50 optimalna brzina,al` `bem mu misa,kad se vozim sa drugom koji ima leonarda 150ccm,kao da sam pesak :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

To ti je "prokletstvo malog skutera" ;D

Ma prevaziđeš to, ja lično niti imam komplekse niti me briga šta ko misli i ne trkam se ni sa kim, uživam za sve pare koje sam dao za skuterče ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

@Skols

Ajde postavi par slika da vidimo kako izgleda ta crna varijanta. Na kom si ga popustu uzeo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Joj i mene mrzi da kvotujem, ima toga dosta ;D

 

@ Slajer

Sto se tice sedista, na Superlightu je mnogo udobnije, ne stajem ja zbog neudobnosti, vec ponekad stanem zbog potrebe za nikotinom ;D

E hebes mi sve, moracemo jednom da se trkamo pa da resimo tu misteriju oko te krajnje brzine :D :D Videcemo cija majka crnu vunu prede i ciji cajger laze :D :D :D Da se taj X-Files resi jednom za svagda 8) 8)

A meni opet ne valja klackalica nikako, jednostavno ne volem te menjace, znas da nisam mogao ni nogu da zavucem ispod menjaca da menjam na standarni fazon, ima jako malo mesta izmedju nogostupa i menjaca, cak i da sam nosio Starke ne bih uspeo... cudna stvar... A kod Forresta je isto klackalica ali sam menjao brzine standarno i to bez ikakvih problema :) I to u skejterkama bre! :o :o :) :)

@ Blackbite

Sta mislis da je Superlight samo da bi pi.ke video? :D Ma nije... ;) Ide on i po skupovima, izdrzljiv je to bajkic veruj mi! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja