Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Читам ово и капирам да ће последица тог вашег "грунфовања" да буде покоја цирозична јетра или у најмању руку, неки пивски стомак.

 

Пошто је ово екипа која се занима "Кинезима" и видим да вас интересују све што се чује о њима, хтео бих да вас питам нешто. Ево зашто: има један подфорум (нема везе са мотоциклима) на нашем "My City"-ју где поприлично висим и напишем по коју реч. Још летос сам процуњао и по другим подфорумима и набасао на онај посвећем мотоциклима. У једној теми момак пита за нешто више о три моторића о којима размишља. Један је "Кивеј Супершедоу", други "Ћингћијев" "крузер"  QM 250, a трећи је такође "Ћингћи", онај црни "супермотардић"

 

Ја, погађате, дам свој глас "супермотарду". Пре пар дана приметим у тој теми да ме модер пита разлог за мој избор. Ја укратко напишем своје разлоге за то, а онда се један момак појави (утврдило се да пише и на овом форуму; више бих волео да је прича коју помињем почела овде - можда види ово и напише штогод) и напише пост типа "ма сви ти "Кинези" су исто  с..." и наведе неке ствари типа за пар сезона зарђалих макина, пуцања картера и кочних црева... Беше још пар ствари које су ми биле смешне, мало је било и "глувих телефона" између нас двојице...

 

Разлог због кога пишем све ово је да вас питам има ли ко нека сазнања о епидемији корозије за 2-3 године, хаварија мотора као последице фабричког шкарта и слично. Дакле, који су то примери због којих момак за "Кинезе" тврди да, како сам пише, "познајем крш када га видим"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: ATV Shineray xy250stxe

Sigurno je da postoje razlike u kvalitetu, u skladu sa cenom.

Ali ni jedan ni drugi ne treba ostaviti na kisi..nepodmazan..

Sve je stvar odrzavanja, ako si ga podmazao i sklonio sa kise, nemas problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Trenutno me skembao neki virus, pa cu da prelezim vikend, na prozoru doduse, gledajuci u motor i placuci, ali sta sad... Elem, Svidja mi se predlog za Temerin, samo da ozdravim! Pa da proba svako malo nepoznatog, ti motora, a mi te rakije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Sto se tice rdjanja i propadanja, nemam iskustva, niti znam nekoga ko ima te motore vise od jedne godine, ali recimo Bukovski ima 150 cc od prosle sezone, na slikama motor izgleda sasvim cool. Videcemo, ali mi se cini da se tokom prve sezone ponasa apsolutno ok, nista se nesto ne raspada :0 SToji i da koliko para toliko muzike, ali to se odnosi na jamahe stare 15 godina koje izgledaju kao nove ako su kako treba odrzavane. Mislim da niko od nas "kineza ne ocekuje da vozi svoj motor 15 godina, jedno pet bez vecih problema bi bilo sasvim ok, sto se mene tice, posle toga cu ga rado staviti u kontejner i zahvaliti se na divnih pet godina. A ne mislim da ce biti i tako, ipak mi deluje da je to sve korektno odradjeno, samo treba zatezanja, mozda malo prefarbavanja i cool :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Znam Foreste, vlasnisi regularnih kineskih masina ne ocekuju, a nase makine nakon zimske customizacije ce verovatno nasi unuci pokazivati kad budu dokazivali kakvi su im Grunfovi djedovi bili!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Mozda nemam motor vise od jedne godine kako je nikola naveo, ali je on sam 2004.

Ono na sta se navatala korozija je lancobran i to tacno ispod amortizera. Kosta ispod 1000din, ali zabole me bas. Nit se vidi, niti mi smeta.

Takodje je pocela da se hvata korozija na zadnjoj viljusci koju cu zameniti, za svaki slucaj (2-3000din otprilike), ali to je uglavnom posledica proslog vlasnika kojji je sastrugao deo farbe jer nije dovoljno otpustio osovinu prilikom zatezanja lanca.

Auspuh je kod mene radjen,da li iz potrebe ili zvuka ne znam, ali pre ce biti da je ovo prvo, ne deluju mi nesto kvalitetni.

Agregat je kao nov i posle 14000km, sto realno i nije neka kilometraza, ali kako mnogi ocekuju da nece preci ni 4000km nije lose spomenuti.

 

EDIT:

Ma takvima da doneses ispred nosa motor u fabrickom stanju sa 20godina, opet ce terati po svome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Odnos cena - kvalitet ide u prilog Kinroadu 250 ccm, za 1 700 E dobijaš sasvim lep i dobar motorin.

 

Ne znam da li se za te pare - ispod 2 000E može naći nešto slično od 250 ccm?

 

Blackbite je najstudiozniji ovde ;D, možda ima spisak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Odnos cena - kvalitet ide u prilog Kinroadu 250 ccm, za 1 700 E dobijaš sasvim lep i dobar motorin.

 

Ne znam da li se za te pare - ispod 2 000E može naći nešto slično od 250 ccm?

 

Blackbite je najstudiozniji ovde ;D, možda ima spisak?

challenger takodje nije los motor za cini mi se 2300e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Trenutno me skembao neki virus, pa cu da prelezim vikend, na prozoru doduse, gledajuci u motor i placuci, ali sta sad... Elem, Svidja mi se predlog za Temerin, samo da ozdravim! Pa da proba svako malo nepoznatog, ti motora, a mi te rakije :)

 

Hehehe oces opet da gledas kako se kapljice rose presijavaju na jutarnjem suncu?  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Mozda nemam motor vise od jedne godine kako je nikola naveo, ali je on sam 2004.

Ono na sta se navatala korozija je lancobran i to tacno ispod amortizera. Kosta ispod 1000din, ali zabole me bas. Nit se vidi, niti mi smeta.

Takodje je pocela da se hvata korozija na zadnjoj viljusci koju cu zameniti, za svaki slucaj (2-3000din otprilike), ali to je uglavnom posledica proslog vlasnika kojji je sastrugao deo farbe jer nije dovoljno otpustio osovinu prilikom zatezanja lanca.

Auspuh je kod mene radjen,da li iz potrebe ili zvuka ne znam, ali pre ce biti da je ovo prvo, ne deluju mi nesto kvalitetni.

Agregat je kao nov i posle 14000km, sto realno i nije neka kilometraza, ali kako mnogi ocekuju da nece preci ni 4000km nije lose spomenuti.

 

EDIT:

Ma takvima da doneses ispred nosa motor u fabrickom stanju sa 20godina, opet ce terati po svome.

Samo da dodam... Korozija se hvata i na srafovima i na jos po kojem mestu(gde se skupljim motorima to ne desava), jbg, nisu bas nekog kvaliteta. Ali jednostavno te srafove zamenis kvalitetnijima a ono sto ne mozes da menjas a zardja, jbg pasta za skidanje korozije i udri! ;D :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Trenutno me skembao neki virus, pa cu da prelezim vikend, na prozoru doduse, gledajuci u motor i placuci, ali sta sad... Elem, Svidja mi se predlog za Temerin, samo da ozdravim! Pa da proba svako malo nepoznatog, ti motora, a mi te rakije :)

 

Hehehe oces opet da gledas kako se kapljice rose presijavaju na jutarnjem suncu?  ;D ;D ;D

 

Hehe, lepo si se toga setio... Paranoja je cudo, komp mi je u prostoriji ciji prozor gleda na motor, tri sprata nize, i u toku dana, i veceri, kad sam kuci, kad god ustanem od kompa, bacim pogled na bike, sa nadom da je cirada i dalje tu :) Ovo mi je druga cirada, prva nek mu je na zdravlje, ali ako uzme i ovu, kupujem trecu ciradu i bejzbolku i selim se u kola, ima da spavam na parkingu dok ne dodje i po nju, pa da mu naplatim sve tri odjednom! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

ponecu ja sator,i vrecu,a ti nabavi jos jednu bejzbolku! (jbg,nemam,al mislim da moze dizalica da posluzi isto)

 

  Mislim da ste zaboravili na ono najbitnije......kakvo je to kampovanje ako nema pive! ;D ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

ponecu ja sator,i vrecu,a ti nabavi jos jednu bejzbolku! (jbg,nemam,al mislim da moze dizalica da posluzi isto)

 

  Mislim da ste zaboravili na ono najbitnije......kakvo je to kampovanje ako nema pive! ;D ;D :D

pa bez toga samo na posao idem!  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

A Mrki, secas se nasih cestih razgovora telefonom letos? To mi je bila najbolnija nedelja u zivotu! Ide otprilike ovako:

 

Mrki: De si Nikola sta se radi?

Ja: Ma evo me na poslu, izgiboh... Ti?

Mrki: Ma evo, nista, sad sedam na motor, pa odoh do Foresta u Vrcin, da se malo zezamo u radnji, sredjujemo motore, menjamo ulje... Oces samnom?

Ja: obicno tad vec prekinem vezu ugusen suzama....

 

E pa Mrki, sad radi, sunce li ti, samo, nije bas postena odmazda, posto evo mene sedim kuci, em sam bolestan, em je napolju kisa...  :'( :'(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

Gde ste ljudi ?...evo ja se sad vratio kuci, bio malo u voznji ;) dobrih tri sata sam vozao...eee sad je sve na svom mestu..Pozdrav za sve ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja