Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

i naravno dok uplatih pare na vizu zaboravio sam da mi dadoste link za lamelu, i sad se rasprodala, jel ima jos neko link da naruvcim da se ima, a i bese jeftina 6$

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

lepo lepo, daj neke slidze, ja sa speeda presao na bandita pa se isto vratio na speeda :P , tj nisam ga ni prodavao

Slike cu kasnije, sredjujem ga vec dva dana, pocepano sediste, svecica nije skidana ima par godina jer je i ceo navoj svecice bio garav i rdjav plus svecica nije koja treba, ventile sam stelovao, bili na ispod 0.05, auspuh bio zardjao pa sam ga polirao i sada je super, svaki nogostup je bio rdjav da sam jedva spustao i podizao - tesko je kapnuti jednu kap ulja, velik je to posao. Tako da sam i to sredio, bravice podmazao jer i one su bile katastrofa. Motor mu se cuje odlicno i super ide, ali je zapusten, kao da nikada nije opran...

 

Kakva lamela, nisam u toku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Keeway speed 125

Hvala na obaveštenju, lepo je čuti iskustva drugih, a što je posebno zanimljivo, na ovom forumu o speedu ima jako puno informacija, svi vlasnici su neverovatno solidarni sa drugima, što je za svaku pohvalu :)  GS 500 je vozio drugar i ja sam ga probao par puta, meni sasvim prihvatljiv, ali mi više odgovara model od 2001, a njegova cena povisoka, pa još održavanje, daleko sam ja od toga :)  Moj speed je 2011 i kao nov je, voleo bih da ga mogu malo jače stisnuti, da ide lagano 80, ali da nije već u visokim obrtajima, mašina trpi, ali sve ostalo mu ide u prilog. Ima niklovanih delova koji rano počinju da rđaju, ali se to može jedno vreme čistiti, a posle i ofarbati i rešen problem. Meni se nenormalno sviđa RKV, ali ga nigde ne viđam, slabo ga ima, ali bi bio idealna zamena u istom rangu po snazi, stim što je mnogo lepši. Ako nekad naletim na nekog speeda koji je dosta vizuelno oronuo, bez plastika, a dobre mašine, kupio bih ga i napravio cafe racera, to mi je velika želja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Moj je bio 91god ali je bio u boljem stanju od speeda sto sam imao, vidi se kvalitet delova ali je odrzavanje vece 3L, dve svecice, potrosnja po gradu 5.5L normalne voznje, na otvorenom je trosio ispod 4L, duplo skuplja registracija i skuplji delovi.

 

Sa speedom vise predjem kilometara i ne razmisljam koliko imam goriva. Moze i do prodavnice blizu hehe.

 

Nesic1 - jesi menjao lamele, kada su za menjanje i jel tesko ih promeniti? Ovo narucivanje stize ti kuci ili?

 

Treba mi bocna stranica sa speeda gde je akumulator, ako ima neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

@focus, nisam menjao lamele, ali rekoh da lagerujem deo pa neka stoji da se nadje, motor radi dobro jos (da ga ne ureknem)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ovaj speed sto sam kupio zamenjeni su mu lanac i lancanici.

 

Zadnji zupcanik fabricki ima 44 zuba, a ovaj na motoru ima 38 (prodavac mi rekao da ima dva manje zuba od fabrickog, slagao).

 

U voznji nije startan kao sto je bio moj prvi speed, ali zato posle 80km/h dobija ubrzanje kao da je zivlji posle 80km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

verovatno zbog prenosa, jel to bese bio jedan po oglasima crn, bez poklopca akumulatora?

po oglasima nestali jeftiniji speed-ovi do 400e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Keeway speed 125

ma daj slidze :takoje:

 

 

http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Clutch-Friction-Disc-Plate-for-Honda-CG125-5-PCS/32315304892.html

rekose da ovo pase kod nas na spidu, pa da narucim da se ima, nije ni skupo billo

Nesic1, mislim, ali nisam 100% siguran, za 6 dolara ne dobijaš svih 5 komada, nego samo 1, tako da bi kupio svih 5, došlo bi te 30 dolara, što je i dalje povoljno, ali za 6 dolara je nemoguće svih 5  :zbunjen:

 

Zorge - Strajk ima nov da se kupi, 125 000, ali je po meni lepši speed, strajk mi je ružan i vuče na modele iz 80-tih, sedište i rep baš odudaraju, mada je mašina sigurno ista i ako ti odgovara cena, možeš kupiti novog za male pare, kao što je koštao speed pred povlačenje sa tržišta. Po meni, uvoznik je trebao da plasira noviji tip speeda i dalje, da ga ubaci sa 200 kubika, kao i rkv, ali oni jako loše rade, nikad delova nemaju, tako da mnogi i odustaju u kupovini, baš šteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Pa pise 5PCS, zasto bi isla samo jedna lamela, nisam nikad cuo da uopste i moze da se kupi samo jedna lamela.

 

Inace moj speed je id alje kod mene, malo zapusten tj prljav i prasnjav i po malo uhvatio koroziju na srafovima itd, ali i dalje radi kao singerica i ne planiram da ga prodajem, akumulator jos fabricki, ne upalim ga po mesec i vise dana i on upali ko mina na dugme(nikad skidan nikad dopunjavan, ona yuasa), istice mu u julu registracija pa verovatno necu moci da ga registrujem, ali neka ga kod mene nek ceka bolje dane a i moze uvek ovako da se provoza malo i na divlje(jbg za FZRa bila skoro 20.000, ne mogu i speeda posebno zato sto ga slabije vozim), on je jedini motor koji mi nikad nije pravio probleme, svecica je jos uvek ona koja je dosla uz motor a nisam je bukvalno ni skinuo da vidim u kakvom je stanju(presao samo kod mene preko 5000km), karb, ma nista, samo neke sitnice, deciji problemi itd, stvarno za te pare odlican motor za pocetnike, ucenje, a i inace vrlo praktican, mali potrosac...moze i dalje da ide bez problema...a kosta ko neki bolji APN recimo...to sam vec pisao ali moram da ponovim opet :D Jednostavno nemam srca da ga prodam i ako mi je malo smor da vozim njega pored 600cc, ostajem ja u keeway porodici do daljnjeg(ako bas ne budem morao, bude hitan novac ili tako nesto ali nadam se da nece) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

verovatno zbog prenosa, jel to bese bio jedan po oglasima crn, bez poklopca akumulatora?

po oglasima nestali jeftiniji speed-ovi do 400e

Nije crni, kupio sam plavi speed 125 od clana sa foruma pecaross. Ima stranicu desnu gde je akumulator ali je polupana i u delicima, spala i pregazio auto - tako kaze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Krnješevci
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Mene zanima iskustvo vas koji ste se vratili na speed.

Vozim ga 5 godina i prezadovoljan sam ali me muci kada van naseljenog mesta vozim iza kamiona/auta koji idu 70km/h, ne mogu da ih obidjem dok se ne stvore bas dobri uslovi. Pa iz tog razloga hocu malo jaci motor.. da preteknem taj kamion i nastavim svoju voznju. 

Da li je to dovoljan razlog da prodam mog kinezcica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Mene zanima iskustvo vas koji ste se vratili na speed.

Vozim ga 5 godina i prezadovoljan sam ali me muci kada van naseljenog mesta vozim iza kamiona/auta koji idu 70km/h, ne mogu da ih obidjem dok se ne stvore bas dobri uslovi. Pa iz tog razloga hocu malo jaci motor.. da preteknem taj kamion i nastavim svoju voznju.

Da li je to dovoljan razlog da prodam mog kinezcica?

Nije, takvo sam i ja misljenje imao pa kupio jaci motor i taj jaci nisam vozio nesto brze. Obilazio jesam i drasticno je jaci motor, ali se meni nije uklapao u odrzavanju. Speed je za grad a moze i za putovanja, da se uziva u voznji, vetru, spora voznja 80-100, a malo trosi. Speed trazi idealne uslove za preticanje, bolje to nego nesto jaci motor pa u makazice da se vozi hehe.

 

Ako imas para za nesto jace i cesto putujes, a bitna ti brzina onda ga menjaj.

 

Svi pricali kako cu sa 500ccm preci na jace, a ja se vratio na 125ccm.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Krnješevci
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Moja putovanja su najvise oko 60km od baze  :) To znaci nekih 150km svaki 2-3dan..

Razumeo sam sve sto si mi rekao, i resio da to bude jos jedan glas da zadrzim speed-a.

Hvala na brzom odgovoru  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Znas kako dok sam imao bandita (josga immam samo je neregistrovan i odjavljen) isao sam za bg nekoliko puta, milina i uzivancija jeste, preticanje munjevito, udoban, nema zanosenja vetra, kilavljenja iza kamiona i ostalo, nisam ga vozio neato brzo vec onako penzionerski i uzivancija jeste ali speed trosi mnogo manje tako da mi je trenutno to vazno i troskovi odrzavanja su smesni, gde god da sam isao otprilike za isto vreme sam stizao i sa speedom i sa banditom, esad sto moram malo da se natezem oko preticanja jbg ne moze i jare i pare, otprilike cena goriva do bg-a: banditom 2100 din, autobusom 1700 din, spedom 1100 din, pre neku godinu isao sam stalno skoro svakog vikenda, jbg nije mala stavka navikao sam se a voznja skoro.dzabe. tako da speed ostaje dok se ne dezintegrise :-P

 

 

I cak razmisljam, posto prodajem bandita, da ga menjam za jos jednog speed-a, jbg da ga dam caletu stalno se vozi kolima a moze i motorom, manji ppteosac od speeda nema, cak i neki skuteri trose vise :-P

Poslato sa HUAWEI Y300-0100

'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Znas kako dok sam imao bandita (josga immam samo je neregistrovan i odjavljen) isao sam za bg nekoliko puta, milina i uzivancija jeste, preticanje munjevito, udoban, nema zanosenja vetra, kilavljenja iza kamiona i ostalo, nisam ga vozio neato brzo vec onako penzionerski i uzivancija jeste ali speed trosi mnogo manje tako da mi je trenutno to vazno i troskovi odrzavanja su smesni, gde god da sam isao otprilike za isto vreme sam stizao i sa speedom i sa banditom, esad sto moram malo da se natezem oko preticanja jbg ne moze i jare i pare, otprilike cena goriva do bg-a: banditom 2100 din, autobusom 1700 din, spedom 1100 din, pre neku godinu isao sam stalno skoro svakog vikenda, jbg nije mala stavka navikao sam se a voznja skoro.dzabe. tako da speed ostaje dok se ne dezintegrise :-P I cak razmisljam, posto prodajem bandita, da ga menjam za jos jednog speed-a, jbg da ga dam caletu stalno se vozi kolima a moze i motorom, manji ppteosac od speeda nema, cak i neki skuteri trose vise :-P Poslato sa HUAWEI Y300-0100 '

 

 

Ne neki nego vecina :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Krnješevci
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Ja cu onda da pozajmim jednog gs500, cb500 ili bandit, da se vozim mesec dana, cisto da mi zelja mine :) A speedija, naravno, sebicno zadrzavam za sebe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ja sam imao skuter od 125ccm trosio 3.5L a speed 2.5-2.8L. Kao sto kazes, vecina skutera trose vise a i idu sporije.

 

Ja sam tako i uradio, hteo sam godinu dana ili dve da vozim GS500, da osetim brzu voznju i da ga prodam, tako i bilo i vratim se na speed. GS500 sam vozio tri puta manje od speeda i nije mi bio praktican da odem do radnje, prozujim kroz grad jer je tezi, veci, i nije to to uzivanje kao na speedu. Pogotovo sto na GS500 si nagnut napred, oslonjen na ruke.

 

Jedino sto mi je prijalo na GS500 jeste toplina motora po nogama dok na speedu je hladnije dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Jedino sto mi je prijalo na GS500 jeste toplina motora po nogama dok na speedu je hladnije dosta.

 

Па сад... није ни то нерешив проблем.

 

post-3975-0-59742600-1435232311.jpg

 

:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Hteo sam pre na speed da stavim plastiku ali mi jedan lik trazio 300€ sto mi bilo previse pa sam odustao. Odradio bi sam slicno ovom motoru ali nebi nesto lepo ispalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ne znam kako je na nekom drugom motoru, ali ja cesto nosim dvoje pantalona :)

Kada je hladno nosim farmerice i preko njih pantalone za motor i na GS500 mi bilo milina, a na speedu hladno malo po butinama.

 

Jel narucivao neko delove za motor da mi preporuci nekoga? Konkretno mi treba desna bocna plastika. Ima li neko havarisanog speeda pa da mi proda tu plastiku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Krnješevci
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Kod uvoznika Keeway-a u Backoj Topoli ima bocna plastika. 35e. Salju postom. Trenutno ima samo u plavoj boji  :)

Imas broj telefona na sajtu   www.keeway.rs    ako se odlucis za tu varijantu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Zvao sam ih danas, tako su i meni rekli. Nije mi bas jeftino 35€. Imam tu bocnu plastiku ali joj fali 1/4 i one zabice, pokusacu sa lemilicom da je odradim.

 

Bilo bi mi odlicno da ima neko havarisanog speeda pa da mi proda polovnu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja