Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Krnješevci
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Focus - Preduzece je 'Andreja doo', iz Temerina, ali ja sam kupio u njihovoj prodavnici u Zemunu. Ne znam da li je cenu snizilo to sto sam ja odradio prvo punjenje kod kuce a ne oni, mada ne bi trebalo da jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Normalno je vozen, max 80-90, obrtaji do 7,8000. Haha pa da ti iskreno kazem i meni je bilo cudno kada si rekao da ti tako malo trosi, jer prosli kivi je meni trosio 2.5-2.8 a za ovaj sam se bas iznenadio. Mozda manje trosi jer mu zadnji zubcanik ima vise zuba. Meni na otvorenom trosi manje ali ga ne vozim max, nego 80-90, iako moze 100 da nagura. U petoj vozim 80.

 

Na slavini videces strelicu, i strelicu uperi ka gore, to je normal. Kada mi je stao motor na normal, slavinu sam okrenuo strelicu na dole na rezervu i istocio 1.5L goriva, tako da isprade da sa rezervom mogu da predjem oko 70km.

 

Milan - nasao sam u mom gradu za 2600din 12N9 kiselinski, to mi uopste nije skupo u odnosu na internetu koje sam cene video. Samo mi prodavac ne rece koja marka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Majdanpek
  • Motocikl: Keeway speed 125

E i ja sam testirao koliko mi je rezerva, isto sam 1.5L istocio, ali tacno potrosnju nikad nisam testirao, ali je bas mala.. :D 
E da, da li je neko od vas u skorije vreme registrovao kivija, koliko je registracija? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 340 postova

Ja sam u aprilu,nesto ispod 10.000din ali sa novom saobracajnom i tablicom(posto ga nisam bio registrovao a ni odjavio predhodnih 2-3 godine).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Keeway speed 125

Ja sam juče prebacio na rezervu i prešao sam 10 km i jutros sam istočio sve iz rezervara i naginjao na sve strane i izašlo pola litra, što je jako malo, a druga stvar, mislim da meni troši mnogo više nego vama, preko 3 litra, možda i 3,5, pa me zanima da li neko zna kako se steluje potrošnja na karburatoru. Imaju 3 dizne, jedna je za ler, ona ne utiče na potrošnju, smanjen je na maximum, miran rad, ostale 2 su za smešu, pa ako neko zna i radio je štelovanje, neka malo pojasni. Da napomenem, motor radi ok, ne štuca u radu, a u vožnji ne prelazim 80, uglavnom je na otvorenom vožnja 70 i ne divljam u navlačenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

To jedino da neko od nas vidi na koliko je krugova odvrnut sraf za smesu pa da ti kaze ali ja necu skoro cistiti karburator pa da proverim. Ne znam da li ga odrzavas, cistis filter vazduha i goriva, koliki ti je nivo goriva u loncetu, itd... Kako si ler smanjio na maksimum, valjda prvo treba da dobro ugrejes motor, pa na rucici gasa odvrnes skroz sajlu da kada okrenes guvernalu nadesno da ti ne daje gas sam od sebe pa tek onda dole na ler sraficu podesis obrtaje na 1500-2000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Keeway speed 125

Opran je filter vazduha, skinuta slavina potpuno iz rezervara i očišćen filter goriva, ventili štelovani i motor je kao nov. Ler je naštelan na karburatoru, ne rade mi obrtaji, ali je naštelan tako da radi ujednačeno, mirno i ne gasi se, da ne bi neko rekao, ler ti je mnogo pojačan i možda zato troši više. Ima u ranijim postovima slika karburatora i mislim da bih trebao da probam sa štelanjem na B dizni, ona je zadužena za smešu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Keeway speed 125

Igraću se malo, prvo ga zagrejem i onda dotegnem diznu od smeše i polako ću da je otpustam, sve dok ne dobijem dobar rad i turažu bez knedli. Malo ću eksperimentisati i sa gorivom, ovo prethodno sam kupio u bosni, možda nije baš najbolje, ali ja potrošnju veću od 3l. nikako ne prihvatam za speeda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: banatski brestovac
  • Motocikl: keeway speed 125

Postovane kolege, da se zapljunem i ja. Da napomenem da me je speed uspesno odvezao i vratio sa mora ove sezone. Otprilike 1200 km tamo nazad.

Pozzz

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Drvar, BiH
  • Motocikl: keeway speed

Pozdrav braćo po motoru! Pročitao temu od početka do kraja o ovome motoru u maju mesecu i rešio da ga kupim. Pošto ih nije bilo mnogo na prodaju u bih odlučio sam se za jednog crvenog, 5000 prešao, ni jedne ogrebotine na sebi ulje promenjeno, ima alarm, plave diode u instrument tabli...da ne nabrajam. Treći dan od kupovine pošao ga provozati, bez kacige, uzak seoski put, izleti mi auto ja na kocnicu i padnem. Glava sva u krvi pukla arkada, čitavo čelo oderano itd. Odmah ustanem ispravim motor da ne bi zaribao, a steta je bila sledeća razbijen far, pukla poluga prednje kočnice i otkinut levi zmigavac. Pošto kod nas delova fabrickih nije bilo nešto sam iskombinovao te stavio far/masku od streetfightera i zavario kočnicu. Izvinjavam se na ovako dugackom postu... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Kao prvo zao mi je, kao drugo sta se izvinjavas (imao sam ja 5 puta vise teksta hehe). Ejoj znaci pao, motor bez ogrebotine a sada kuku lele, a sto ne nosis makar kacigu. Da si je nosio nebi ti bilo nista.

 

Postavi slike te maske kako izgleda. A kako si uspeo da polomis levi migavac i kocnicu sa desne strane...

 

Ima li neko ideju gde da "metnem" diodu za alarm? Stavio bi je kod sata, ali kako uglaviti da ne spadne a da lepo izgleda, da ne strci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Drvar, BiH
  • Motocikl: keeway speed

Pa tek kupljen motor, kacigu nisam jos bio kupio al proslo i to. Motor je pao na levu stranu a kako sam polomio kocnicu nemam pojma vjerovatno sam u tom trenutku jako stisnuo. Sliku sam probao staviti al mi trazi url a nez odakle da ga kopiram

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Keeway speed 125

https://www.louis.eu/artikel/mini-screen-puig-incl-mounting-kit-abe/10006508?list=92112962

 

Focus, evo ti link vizira koji ja imam na speedu, originalan je i jako povoljan u louisu, samo ga treba naručiti,  a mogao bi i da ga napraviš kad bi ti neko pozajmio svoj, pa da napraviš kalup, i onda po njemu izliješ i morao bi da bude u nekoj boji, ne bi mogao biti proziran ili zatamljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Ovakav sam bas kupio iz Louisa na proslom kiviju pa sam ga prodao. Bije vazduh u grudi, pa bi mi znacio vizir. Najverovatnije kupujem opet ovaj, jedino ako nema neko da proda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 340 postova

Cini mi se da je ranije neko u ovoj temi okacio sliku speeda sa vizirom koji je pravio clan "Ivan vizir - i" pa vidi sa Ivanom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja