Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 103 postova

Dule, mogu ti reci iz svog iskustva (dva puta sam pao i oba puta identicno) sledecu stvar:


Drzi rastojanje i to sto vise to bolje...motor je takav, a pogotovo ovaj, da moras da drzis vece rastojanje nego kad vozis auto..kod motora ne mozes kao kod auta da legnes na kocnice i da tako kocis, jer ce ti pobeci zadnji tocak i pasces..samim tim, cim ne mozes da nagazis kocnice, znaci da ti treba veca duzina za zaustavljanje, pa i rastojanje koje drzis mora biti vece..

ja sam takodje pao, dva puta, tako sto je auto ispred mene naglo ukocio, ja iza njega takodje naglo, da ne bih udario u njega, , pobego mi zadnji tocak (hvala bogu, oba puta kad sam vec skoro stao) i pao sam na stranu..nista strasno oba puta, kozmetika samo, ali svejedno je zajebano..

Od tada vozim VEOMA oprezno, sa rastojanjem...neka je penzionerski, bas me briga, al ovaj motor i ne moze drugacije, jer nije toliko stabilan da se sa njim naginje mnogo..kocnice mu takodje nisu toliko kvalitetne da smes da ih nagazis jer neces kociti ravno, vec ce ti pobeci zadnji tocak levo ili desno..a onda si najebo..

Eto, to ti je neki moj savet za ove 3-4 god koliko vozim kivija..dakle, rastojanje, ne sme da se divlja, ne sme da se lepi uz branik auta ispred..i lagano...takodje, ne sme previse da se naginje u krivinama, motor nije pravljen za to..i to ti je to..lagano i polako..adut ovog motora nije brzina, vec veoma mala potrosnja i to sto moze da prolazi kroz guzvu..tako da ne ocekuj da letis sa njim, vec ces cesto duze putovati nego da si isao autom, ali ces zato mnogo manje potrositi para za gorivo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Ako neko prodaje speeda u delovima trebalo bi mi par delova pre svega prednja viljuska .

Isklizao mi je motor i udario u bankinu ,meni nista a viljuska puce ko da je od plastike :( .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova

i ja sam ga knktaktirao, jbt, vec je ceo prodao u delovima...neverovatno kolika je frka za delove, NIGDE nema delova za keeway..

ja vec ozbiljno razmisljam da prodam moj motor, samo sto ga niko nece zbog par stvari koje mu ne rade..

razbila mu se konzola, pa ne radi brzinomer i kilometarsat ne pokazuje vise koliko je presao, stao je...

Zatim ne radi mu velika noga, radi samo mala nozica...velika je pukla ili sta ja znam sta joj je, nesto je klimava sva, pa je ne koristim...

Far mi je isto malo nakrivljen nesto od kada sam pao..

Tako da sve te stvari odbijaju kupce, iako motor moze da se vozi bez problema, radi motor odlicno, rade kocnice, nove gume, skroz je ok..al eto, tih par kozmetickih stvari odbija ljude i niko ne zeli da kupi moj motor..

Sto je najgore, dao bih ga za 250 e sutradan da neko hoce...iako mi je zao da ga dam za te pare, svestan sam da za vise od toga nema sanse..prezasiceno je trziste, dosta ljudi prodaje motore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Srednja komora u auspuhu mi tandrce pa sam osekao auspuh kako bi dosao do nje, ali nema sanse ni prva komora da se izvadi tako da sam stavio vise pop nitni ali uzalud, i dalje tandrce na nekim obrtajima kada pustim gas. Isbusio sam prvu komoru kako bi dobio bolji zvuk mada slican je, samo je glasniji dosta od fabrickog. Vozicu ga neko vreme ovako pa cu zavariti poklopac.

 

post-8374-0-40431500-1438879719.jpg

post-8374-0-43926800-1438879726.jpg

post-8374-0-01450000-1438879733.jpg

post-8374-0-89637100-1438879802.jpg

 

Kupio sam blink diodu, mnogo jako svetli pa nije prakticno jer se vidi sa 100m, privlaci paznju, po meni alarm treba da se vidi da blinka kada se pridje motoru (auto je drugo). Posto jako blinka ubacio sam je u sat pa osvetljava obrtaje i jacina svetla je taman uvece, i ne moze niko da je izvadi, i prekidac sam stavio, pa je upalim samo nocu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Pozdrav drustvo, nov sam ovde. Od skora sam vlasnik Speed, mogu reci da sam prezadovoljan sa motorcicem, prava je guja. E sad, imam nekih nedoumica sta i kako. Procitao sam skoro sve detaljno, ali i dalje nisam bas siguran u sve. Ovako, speed je presao 15000km, nije nikada nista radjeno na njemu, mislim da ni gume nisu menjane pise na njima da su 08 godiste kao i motor, a sara je dobra.

Trebalo bi promeniti,zar ne? e sad zanima me koja je najveca mera sto moze da stane i za napred i za pozadi?

Sledece pitanje u vezi ventila, da li treba sta da radim ili ne, da ih stelujem na 0,8 ili da nediram nista?

Sledece znam da je stari vlasnik sipao motul ulje, da li da menjam u bardahl 10w40 ili ne? a skoro je sipao motul,bar tako kaze...

Dalje me zanima da li Vi imate bravicu na sedistu? kod mene se sediste samo skida netreba kljuc pa da se povuce ona rucica?

I da li znate gde mogu da nadjem one tegice sa strane, imam samo jedan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Gume ne moras menjati ali bilo bi pozeljno jer se po kisi klizaju. Promeni makar zadnju. Pozadi najveca 3.5-18, napred nebi vecu stavljao tjst siru.

 

Steluj ventile.

Ako si 100% siguran da je menjao ulje onda nemoj menjati. 1000din je ulje, promenis i ne razmisljas ako nisi siguran da je promenio. Ako je skoro sipao - na koliko km?

 

Bravicu normalno da imamo.

 

Tegice kupi na internetu neke druge i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Pozdrav svima, od skora sam i ja vlasnik Keeway Speed 125 i za sada sam prezadovoljan. Jedini problem koji imam je gumena zvezda u glavi zadnjeg točka koja se izgleda dosta ukrutila i zadnji lančanik ima dosta lufta (napred - nazad). Da li može negde da se nabavi ova guma kod nas? Čitam polako ovu temu i vidim da su ranije mogle da se kupe i nove spoljne gume a da je to sad prilično teško. Da li sad mogu da se nađu pristojne gume? I poslednja stvar su amortizeri, može li da se menja ulje u njima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Sto se zvezde tice iseci staru unutrasnju gumu od bajsa i ubaci parcice pored ove koja je sad na njemu.

Gume evo pa biraj:

http://www.internet-prodaja-guma.com/search.php?x=67&y=28&mode=search&page=1&extra_fields[14][]=MOTO+gume&extra_fields[1][]=3&extra_fields[1][]=3.00&extra_fields[1][]=3.25&extra_fields[1][]=3.5&extra_fields[1][]=3.50&price_min=2000&price_max=30000%2B

 

U prednjim viljuskama zamena ulaj spada u redovan servis na neki nacin a sto se zadnjih tice imas ventil na onim crnim dodatcima odozdo(kad se skine gumena kapica) pa jedino to mozes da dopumpas(mada ja nisam primetio neku razliku).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

AJd prvo baci pogled na to kakav je, da li je sa 5 zica i to crna 2x crvene i 2x bele ili je kao na princu trofazni regler sa 5 raznobojnih zica. Ovaj prvi teeeeško za nalaženje ako ga uopšte još negde po Srbiji ima-ostaje varijanta Aliexpress, ovaj drugi će se naći lakše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Можда би пасовао и реглер од неког скутера или неког другог моторчета кога има код нас.

 

Нису ти реглери прављени посебно за сваки модел мотоцикла.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja